Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Offtopic obrisan, vratimo se temi ;)
 
Pre 10 dana....
4de0e661683b6c1916913303c6e16820.jpg
 
Sa dominantno belom fasadom, ova prva kula je ukras grada. Bar je meni tako izgledala danas dok sam prelazio most. Klik na sliku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686438#p686438:15orfj34 je napisao(la):
bushwick » Sub Dec 07, 2019 12:16 am[/url]":15orfj34]pratim i ja dosta pažljivo obe teme i videla sam te komentare tipa mikrofon, flaša kecapa - štavise ja sam od onih koji i nisu bas toliko oduševljeni kulom. svejedno rekla bih da preko 50% forumasa u tu kulu gleda sa nadom kao nešto sto će popraviti BnV. to već govori da je sama koncepcija kao takva prilično pozitivno ocenjena.

ali posto se ogromna većina forumasa energični protivi celoj ideji izgradnje visokospratnog stambenog naselja na lokaciji BnV nijedan pojedinačni objekat na toj lokaciji još dugo vremena neće biti ekstremno popularan ili čak popularniji od samo solidnih projekata na manje kontroverznim lokacijama. BnV a samim tim i kula su ljudima ovde ukrali snove koje su imali za tu lokaciju. skoro niko nije imao velike snove za lokaciju razrušenog saveznog mupa i jedino gundjanje je bilo na temu odnosa prema bombardovanju itd.

najzad velika većina ovde na naselja, naročito na centralnim lokacijama, gleda iz estetske i urbanističke perspektive a ne udobnosti života ili isplativosti investicije kupaca stanova. ‘gledanje komšijama u prozor’ ili ‘loš raspored prostorija’ je stoga irelevantna dimenzija sve dok objekat izgleda dobro sa 500 ili 1000m udaljenosti. sto ja bih rekla da ovde jeste slučaj.

aj da ne odgovaram za ovo rusenje sneska neka bude kako jeste.

Ali opet iz estetske i urbanističke perspektive, meni ovo nije nista lepse od Viste pogotovo sa 500m. Belo sivilo, bar da su ubacili neki detalj da razbije monotoniju, a sta je ko je nebitno jer kazem i izraelci imaju svoje bubice. Bar se meni, a ukusi su različiti, ne dopada, kao što se Vama ne dopada BnV kula. Čak meni izgleda kao da je presečen silos na pola sa ovim prozorčićima i to na početku državnog centra ma šta god da se pre nalazilo tu, a podsetimo se i u BnV su živeli pacovi, zmije i narkomani :twisted:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687923#p687923:ddbjmj6e je napisao(la):
mariks » Sre Dec 11, 2019 5:28 pm[/url]":ddbjmj6e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686438#p686438:ddbjmj6e je napisao(la):
bushwick » Sub Dec 07, 2019 12:16 am[/url]":ddbjmj6e]pratim i ja dosta pažljivo obe teme i videla sam te komentare tipa mikrofon, flaša kecapa - štavise ja sam od onih koji i nisu bas toliko oduševljeni kulom. svejedno rekla bih da preko 50% forumasa u tu kulu gleda sa nadom kao nešto sto će popraviti BnV. to već govori da je sama koncepcija kao takva prilično pozitivno ocenjena.

ali posto se ogromna većina forumasa energični protivi celoj ideji izgradnje visokospratnog stambenog naselja na lokaciji BnV nijedan pojedinačni objekat na toj lokaciji još dugo vremena neće biti ekstremno popularan ili čak popularniji od samo solidnih projekata na manje kontroverznim lokacijama. BnV a samim tim i kula su ljudima ovde ukrali snove koje su imali za tu lokaciju. skoro niko nije imao velike snove za lokaciju razrušenog saveznog mupa i jedino gundjanje je bilo na temu odnosa prema bombardovanju itd.

najzad velika većina ovde na naselja, naročito na centralnim lokacijama, gleda iz estetske i urbanističke perspektive a ne udobnosti života ili isplativosti investicije kupaca stanova. ‘gledanje komšijama u prozor’ ili ‘loš raspored prostorija’ je stoga irelevantna dimenzija sve dok objekat izgleda dobro sa 500 ili 1000m udaljenosti. sto ja bih rekla da ovde jeste slučaj.

aj da ne odgovaram za ovo rusenje sneska neka bude kako jeste.

Ali opet iz estetske i urbanističke perspektive, meni ovo nije nista lepse od Viste pogotovo sa 500m. Belo sivilo, bar da su ubacili neki detalj da razbije monotoniju, a sta je ko je nebitno jer kazem i izraelci imaju svoje bubice. Bar se meni, a ukusi su različiti, ne dopada, kao što se Vama ne dopada BnV kula. Čak meni izgleda kao da je presečen silos na pola sa ovim prozorčićima i to na početku državnog centra ma šta god da se pre nalazilo tu, a podsetimo se i u BnV su živeli pacovi, zmije i narkomani :twisted:
Po meni jedina zamerka su klima uredjaji i sto fasada biv.saveznog mup a nije sacuvana (kao kod bivse usa ambasade). Po svim drugim pokazateljima, skajlajn je superioran u odnosu na demit grad (tzv.BnV)....cak ima i kanalizaciju (vrv.se i ona izliva u Savu, ali je bar udaljena par stotina metara, a ne kao u demit gradu da se izliva odmah ispod prozora)!
 
Svi su pomalo u pravu ali moja prvobitna ideja je oko ocuvanja starih zgrada BNV je renovirao onu zgradu u Karadjordjevoj(bolje ista nego nista), Kmr citavu zgradu USA embassy po mom misljenju jedino adekvatno resenje sa Bekovom zgradom na Dorcolu.
Mogli su onda i skylinovci onda zgradu MUPa pa onda nek grade silose.
 
upravo to, nista ovde nije superiorno i ne trebamo hvaliti nesto što je obično da bi kudili nešto drugo.
 
Ni lepse pozicije za kulu, ni ruznije fasade.
Trebalo je tu mnogo vise staklenih povrsina, sto neko rece, kao one dve odvratne demitare u BW.
Kod nas je situacija, daj sta das, ali da je greota za onakvo mesto, jeste.
Doduse, ja bih tu isao jos koji sprat vise, bas da dominira. :)
 
Moje omiljeno gradiliste u Beogradu, al kad videh danas one klime da vire kao tumori, nije mi bilo dobro. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689699#p689699:2w8kaaxa je napisao(la):
Dr.Back » 17 Dec 2019 06:16 am[/url]":2w8kaaxa]Moje omiljeno gradiliste u Beogradu, al kad videh danas one klime da vire kao tumori, nije mi bilo dobro. :bash:

Verovatno su se trudili da im se zgrada uklopi u ambijentalnu celinu tog kraja, a uostalom i celog grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691728#p691728:1dmwan9u je napisao(la):
Igor » 23 Dec 2019 02:07 pm[/url]":1dmwan9u]
191217-skyline-belgrade-08.jpg
Svaka čast za fotke. Ova slika mi je posebno zanimljiva zbog stepeništa, ne sećam se da li je bilo već fotografija iz ovog ugla. Inače slažem se sa ranijim komentarima za klime na terasama, baš ofrlje rešeno :(
 
Inače, direktor AFI-ja Adir El Al je u intervjuu za CORD govorio i o Skylineu. Kaže biće sve gotovo za dve do tri godine, a najavljuje i da će uskoro otkriti koji im je sledeći projekat u Beogradu:

We are remarkably satisfied with the Skyline project. Embarking upon it in 2016, and investing an immense amount of money in order to buy the land and create the optimal concept for it. We undertook this challenge with full confidence and an idea of what will potentially be a landmark in the capital of Serbia. We did this by relying mostly on our successful past experiences, knowledge, as well as complying with the national and city government bodies. I can clearly state that Skyline Belgrade is a mixed-use mega project on any scale. Under two years of hard work, we are thrilled to hand over the first phase of the project — with the first tenants moving into Tower A as of January 2020. We are overly-satisfied with this achievement, and have hence confirmed the continuation of the development of the project in the upcoming 2-3 years.

...

Are you planning any other projects that we can expect to emerge in Belgrade in the future?

As I mentioned, we are always searching for new development, and although I cannot reveal the specific plans or locations of the future projects, I can tell you that we will come out with information about a major new project very soon.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691891#p691891:gom5iubv je napisao(la):
Homer Jay » 23 Dec 2019 09:44 pm[/url]":gom5iubv] major new project very soon.
[/quote]
MAJOR new project.
Ovo mi se vrlo svidja i dosta obecava.
 
Nije. U ranijem odgovoru oko planova za ACB je već najavio da će graditi te tri 17-spratnice ka Omladinskih brigada u narednih 5-6 godina, počevši od 2020, a onda prelaze na stranu ka Tošinom bunaru, iza NIS-ove pumpe, gde planiraju još tri zgrade od kojih će svaka imati po 70.000 - 80.000 kvadrata (ako nije štamparska greška).

Dakle, ovaj tajanstveni "major new project" je nešto što nije ni Skyline, ni ACB.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692126#p692126:1qumf9b8 je napisao(la):
Posmatrac » 24 Dec 2019 03:57 pm[/url]":1qumf9b8]Možda merkaju plac preko puta, odnosno, BIP.
Baš sam danas razmišljao o tome. BIGZ je mislim Soravia tako da on verovatno otpada, ali BIP tj čitava ta strana ka Prokopu su sledeće veliko gradilište.
 
Vrh