Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Ови у скроз десној згради би можда ове зграде лево назвали: "Die Silhouette", али, да ли би?
20230108_161927.jpg
 
Ови у скроз десној згради би можда ове зграде лево назвали: "Die Silhouette", али, да ли би?
Pogledajte prilog 152071
Nemacka zgrada sa veoma malo stakla i izraelska zgrada sa mnogo stakla, nastala na temelju zgrade, koju su Amerikanci srusili, a nedaleko jos jedna izraelska investicija, na mestu bivse americke ambasade, koja je ostecena u znak protesta protiv priznanja Kosova od strane prvenstveno Amerikanaca. Kneza Milosa, spoj istorije, politike i novih investicija. Mozda ce Izraelci graditi na rusevinama gereralstaba.
 
Jeste. Samo su malo utanjili s brzinom gradnje, mislio sam da će brže završiti treću kulu. Kao da sav beton koji se proizvede u BG ode u Savski amfiteatar.
 
Ne znam da li je neko već pominjao: Pojavila se na Skyscraper City forumu informacija iz prve ruke (Kalenić pitao radnike pre 2-3 meseca), kaže, isti vlasnici uzeli i onaj plac preko puta, gde je republički MUP. Navodno, radovi kad se završi treći soliter.
 
Ne znam o čemu se radi. Kada sam ja prolazio samo trotoarom pored pre par godina, mene je policija vraćala i slala okolo.

Inače, blast from the past:
 
Ne znam da li je neko već pominjao: Pojavila se na Skyscraper City forumu informacija iz prve ruke (Kalenić pitao radnike pre 2-3 meseca), kaže, isti vlasnici uzeli i onaj plac preko puta, gde je republički MUP. Navodno, radovi kad se završi treći soliter.
Ako je istina onda je ovo najlepsa vest od pocetka godine.
 
Hajde da kažem: Nije nemoguće da su te "procurele" informacije sa istog mesta.
Ali vredi ispratiti, a svakako bi bilo dobro i da @Igor nešto sazna.
 
Ne znam da li je neko već pominjao: Pojavila se na Skyscraper City forumu informacija iz prve ruke (Kalenić pitao radnike pre 2-3 meseca), kaže, isti vlasnici uzeli i onaj plac preko puta, gde je republički MUP. Navodno, radovi kad se završi treći soliter.

U katastru sve po starom.

Screenshot_20230208_221937_Chrome_1.jpg
 
Evo i mojih slika Skyline-a.
Odlično je ispao ovaj kompleks.
Kao i Kneza Miloša Residence.
Mislim da je to princip po kome se mogu srediti blokovi između ulica KM i Sarajevske.
Pogotovo što se neće praviti garaža ispod ulice KM.
4072A0ED-CFAD-45F1-A4AB-759D94179737.jpeg
805D4FD1-4FC3-4A4A-806C-2B50E6193EE1.jpeg
3F172F58-1038-4B77-AE97-5A94C45D7350.jpeg
081BFCF2-F1FF-4A41-A21A-EEE8D96B5968.jpeg
 
Vidim da je podignut kran dosta iznad zgrade.Otkud to,kad su stigli do poslednjeg sprata?.Da neće još u vis?
 
Vrh