Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545179#p545179:2qy9l4u7 je napisao(la):
laki72 » 15 Јун 2018 10:48 pm[/url]":2qy9l4u7]
Vi @stf iznosite niz neistina a druge optuzujete da lazu.

У посту изнад твог је најсвежија фотографија доказа ЛАЖИ које ти и још пар ликова изнова и изнова понављате - да инвеститор краде јавни простор у приватне сврхе. Линија темељног зида вас недвосмислено демантује на најсуровији могући начин.

... а ти опет окрени на јефтину демагогију и политичарење. То је једино што умете. :sesir:
 
Koja je razlika između investitora koji kupi plac na lokaciji gde na predviđenu visinu doda 2 sprata sa onima koji mu za to daju dozvolu ( koje sve nazivamo kriminalcima i maštamo da će takvi jednog dana ići u zatvor ) i investitora koji kupi plac gde na predviđenu gradnju doda 30 etažnih nivoa i dobije dozvolu od vas ''nepolitičnih i poštenih''?

Pri tom, većina građana ne može da dobije dozvolu ni za kakvu gradnju, osim stranački podobnih i stranaca.
 
Izgleda da je partijska masinerija odradila ispiranje Vašeg mozga.

Temeljni zid objekta ne mora nuzno biti na granici parcele, zar ne?
Cisto sumnjam daje temelj Vaše kuće na medji, al ko zna, možda i jeste.
Spinovanje i LAŽ nisu nešto što me čudi od vilo koje naše političke partije, ali ih nisam očekivao od Vas @Stf, bar ne toliko brzo.

Ta manipulativna "investitor KRADE javni prostor u privatne svrhe" mozda moze da prodje kod ispranih mozgova i stranacke vojske glasaca.
No hvala Bogu jos ima ljudi koji zdravo rasudjuju i prave razliku izmedju privatno vlasnistvo i privatne svrhe, kao i vlasnistvo grada.

I ne, nije investitor u ovom konkretnom slucaju ukrao, vec je verovatno debelo platio, samo ne gradu Beogradu (posredno beogradjanima), vec verovatno "nekom drugom", pa mu je 'besplatno ustupljeno.

-Ovo poslednje nije cinjenica, nije dokazano, vec je moja pretpostavka, a vreme ce dati svoj sud i pokazati jesam li u pravu, jer "nicija nije gorela do zore" ma koliko nesposobne protivnike imali i koliko se mocno osecali.

Postovani @Stf, ja nemam potrebe da se bavim politicarenjem.
Sta umem pokatuzuju moji rezultati u nazad 25 godina koliko imam staza i aktivno radim.
I 'nekima za cudo', za sve te godine nisam se u svom profesionalnom u drugom ostvarivanju oslanjao na pripadnost niti jednoj partiji.
Zato bez razmisljanja mogu da 'pljujem' po ovome o cemu diskutujemo jednako kao o 'djilasovom' dodatku za ubrzavanje radova na mostu na adi.
Pa ok, nek je to ono jedino sto umem, ali mi je savest mirna i obraz ne ukaljan.
Nisam siguran da je to slucaj sa onima koji na ovoj temi podrzavaju poklanjanje "tudjeg" .

No dobro, vecina je odlucila da takvima poveri upravljanje nasim gradom i nasom zemljom i ja to postujem.
Ne dopada mi se, ali postujem i prihvatam, ali ne prihvatam da cutim o tome i na to me ne moze ubediti ni sam 'vodja' sa legendarnim 'tisina tamo', ni Jankovic ili Djilas i Jeremic sa svojim dilovima i kombinacijama.

Sto se mene tice, pretvorite vi svaki m2 ovog grada u privatni komercijalni prostor, tc, supermarket i sl...
Ja sam vec neko vreme svesan da ce (na moju veliku zalost) Kaludjerica i/ili Altina (i slicna naselja) ispasti jos humana prigradska naselja, jednog unistenog i nefunkcionalnog grada kojem su nesposobni ljudi zapecatili sudbinu za narednih 100 godina.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545235#p545235:1aczbb0d je napisao(la):
direktor » 16 Jun 2018 06:49 am[/url]":1aczbb0d]
Rijec komfominijum je odvratna i cesto se pogresno ko risti a ne prevodi se jer zvuci fensi tako na engleskom

Ит апирс да је англофобија толико омниприсутна, да чак ни један јуриста не препознаје да је реч "кондоминијум", бијонд ризнабл даут, латинска, а не енглеска:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539795#p539795:3gq3f3c4 je napisao(la):
stf » 23 May 2018 11:43 am[/url]":3gq3f3c4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=533667#p533667:3gq3f3c4 je napisao(la):
vladimir79 » 23 Апр 2018 08:36 am[/url]":3gq3f3c4]
20180423_093549.jpg
Близу смо круцијалног доказа за коначно обарање тезе о "крађи Дринске улице". Као што видимо, ископ, као и темељни зид прате важећу регулациону линију и не улазе у простор Дринске улице ...
Ti stvarno nemaš savesti i obraza. Zašto menjaš teze pa onda tobože likuješ što "si bio u pravu"? Kakve sad veze imaju podzemni nivoi? Kad sam ja to tvrdio da će PODZEMNI nivoi zgrade da zahvate Drinsku ulicu? Zar nije desetine puta objašnjeno u čemu je problem, pa su čak i planovi postavljani. Umesto da ulica i park, kao prostori u javnom vlasništvu ostanu to što su i bili, ulica i park, i upravo u TOJ funkciji služe svima podjednako, na nivou platforme objekta su dodate stepenice za ulaz u privatnu zgradu, a ispod stepenica, UMESTO javne ulice, i na njenom nivou (a ne ispod nje), će biti ulaz u privatnu garažu. Dakle JAVNI prostor koji je budućim uređenjem trebalo da služi svima će biti konvertovan u stepenište i zatvoreni prostor bivše ulice ispod njega (ne i prostora ispod ulice) koji će trajno služiti samo privatniku i samo njemu ostvarivati profit, iako će i dalje biti u vlasništvu grada i iako privatnik za njega nikada ništa neće plaćati. ZAŠTO JE TO DOZVOLJENO?

Još jednom, pričamo o stepenicama i ulazu u garažu koji će biti na nivou kolovoza Drinske ulice i zato sasvim očigledno iznad ovde vidljivih bočnih betonskih zidova nižih, podzemnih nivoa. Na sledećoj slici se vidi da je dalja ivica platoa stepenica već dovoljno iznad nivoa pločnika Drinske ulice koja ima oštar pad ka Savi, pa ulaz u garažu može biti otprilike na trenutnom nivou kolovoza Drinske ulice (dakle iznad bočnih betonskih zidova podrumskih nivoa), a da zbog pada ulice ipak bude dovoljno prostora ispod ploče stepeništa.

file.php
 
U POTRAZI STE ZA NOVOM NEKRETNINOM?
Ovo su razlozi zašto Vaš dom u Beogradu treba da bude Skyline!

Ukoliko ste u potrazi za novom nekretninom i želite da imate Vaš dom u Beogradu, na prestižnoj lokaciji u Ulici kneza Miloša niče jedinstven stambeno-poslovni kompleks Skyline Belgrade. Pre nego što posetite prodajnu kancelariju, pročitajte razloge zbog kojih će, bez sumnje, Skyline postati jedna od najpoželjnih lokacija za život.

Iz Vaše dnevne sobe imaćete najbolji pogled u gradu i to na prestižnoj adresi, na najznačajnijem raskršću u centru grada. Recepcija, video-nadzor i podzemna garaža na više nivoa pružiće Vam maksimalan osećaj sigurnosti i privatnosti. Vaš partner u ovoj važnoj životnoj odluci biće renomiran investitor AFI Europe, tvorac prvog i jedinog biznis parka u Beogradu, Airport City Belgrade i jedinstvenog kondominijuma u centru grada, Central Garden, koji je već godinama prisutan na našem tržištu, i predstavlja sinonim za kvalitet, odgovornost i posvećenost. Vrhunski kvalitet završnih radova i opreme, centralni sistem za odlaganje otpada, najveći zatvoreni privatni bazen u Beogradu, wellness i teretana, podzemna garaža na više nivoa, pijaceta, rekonstruisan park - budućnost su stanara Skyline kompleksa.

Osim toga, imamo i preporuku kako da izaberete stan krojen baš po Vašoj meri. Prodajne kancelarije nisu novost. Međutim, Skyline prodajna kancelarija se po mnogo čemu izdvaja od ostalih. Ne samo što se u njoj nalazi izložbeni stan koji nudi odabir završnih radova vrhunskog kvaliteta, već ima i „VR Room“ gde se možete virtualno prošetati kroz Vaš budući dom i pre same izgradnje objekta, ali i bioskopsku salu u kojoj imate priliku da na poseban način upoznate Skyline Belgrade kroz video turu obilaska ovog impozantnog kompleksa.

Zahvaljujući stručnom osoblju i najmodernijoj tehnologiji Skyline je korak ispred svih, zato budite i Vi.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Pogledajte prilog 3
 
Granica podzemnih etaze tj temeljne jame kod ovakvih objekata je na granici parcele veoma cesto
 
Ovo je stvarno jako dobar projekat, da je sreće pa da su i u Central Gardenu napravili pravu kulu umesto one od desetak spratova.
 
Ovo je prava stvar, i ironija sudbine kako to često biva gradi se u isto vreme kad i BNV i biće neuporedivo prestižnija lokacija u svakom smislu i egzaktan primer svima da je BNV običan šit od arhitekture.
 
Pa, da je BnV šit od arhitekture - jeste. Skyline je izmislio arhitekturu za BnV, ali da je lokacija prestižnija u svakom smislu - baš i nije. Nije džabe BnV baš tu gde jeste. Za stanovanje, Skyline ima prilično običnu (čak i ispodprosečnu) lokaciju kad je u pitanju skuplji kvadrat u Beogradu.
 
Mene živo zanima kako će biti sređena Sarajevska, kako saobraćajno, tako i infrastrukturno i po pitanju rekonstrukcije fasada. Jer ostaviti je ovako ružnu, zapuštenu i sivu bilo bi nedopustivo pored Skyline-a.
 
Arhitektura ovog projekta je u rangu BW Residences. Ni jedan, ni drugi objekat svojim gabaritima, a ni odnosom sa okolnim prostorom i arhitekturom nisu nimalo prikladni.

Pri tom, ovaj projekat će još više opteretiti postojeću skromnu infrastrukturu koja je i sad već preopterećena, a pri tom ni ne može da se širi skoro uopšte, dok se u BnV-u ipak infrastruktura tek sad gradi.
 
Biće prestižnije u smislu kvaliteta zgrade sigurno a i po vizuri bolje čak i od kule u BNV koja ako bude uopšte sazidana.. jer kompleks ima jedno 20 metara u startu gratis visine zbog terena i nema u neposrednoj blizini ništa što može da mu zakloni pogled nikako zasigurno ni u buduće dok god bude postojao.

U BNV je potpuno jasno da će lep pogled imati možda 30% stanova, ostalo će biti pogled na drugu zgradu ili druge zgrade.. Na žalost.
 
O kvalitetu samih zgrada još uvek ne možemo da diskutujemo. Videćemo u praksi šta će biti, pre svega kakva fasada. Mada ja verujem da će to biti veoma dobro.

Vizure i pogledi sa samih zgrada će biti bolji u odnosu na većinu vizura iz zgrada BnV-a. Ali ovde je i pitanje zvanično zaštićenih vizura iz drugih delova grada na hram Sv. Save. E, tu će biti problema.

Tako nešto nije smelo da se dozvoli i živo me interesuje da li bi neki srpski investitor recimo dobio dozvolu za gradnju visokog objekta u Jerusalimu koji zaklanja pogled na neke znamenitosti, recimo temelje nekadašnjeg Solomonovog hrama.....
 
Ovako ide visina prema ovom renderu:

skzline.png


S'obzirom da je visina Kule B povecana za 10 spratova ostaje pitanje kolika je njena nova visina?
Prema mojoj proceni negde oko 95m. :kafa:

file.php
 
Na prvu loptu, meni Skyline deluje kao da se gradi oblakoder na Menhetnu, dok mi BnV deluje kao nesto sto se gradi po Dubaiju, Kataru, Rijadu itd. Naravno, metaforicno, sve u nasim ovirima (pritom svaka slucajnost sa poreklom investitora je nenamerna). Tako da, glasam za Skyline kao neuporedivo bolje od BnV, po svemu.

Sto se tice preopterecenosti, ne verujem da ce se to nesto drasticno osetiti. Mislim da se ne moze posmatrati statisticki tipa, br stambenih jedinica x 4 clana domacinstva x 1-2 automobila itd. vec po strukturi klijenata, jer nije isto kada tu zivi porodica sa dvoje dece ili kada npr strana firma iz poslovne zgrade prekoputa zakupi stan u kojem ce da joj odsedaju menadzeri stranci koji u Beogradu provedu 2-3 dana. Mozda ce veci problem stvoriti poslovna zgrada, kao i br parking mesta koje ce ista dobiti u garazi, posto kod nas ljudi vole da idu kolima na prevoz, al opet imajuci u vidu broj linija GSP koji tangira Skyline, mozda se vecina odluci za GSP. Takodje, cak i tu nece biti isto ako veci broj manjih firmi zakupi prostor ili ako na nekoliko spratova uleti neki servisni centar sa 100+ zaposlenih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=545984#p545984:1nl9hyxi je napisao(la):
ddddd » Uto Jun 19, 2018 2:18 pm[/url]":1nl9hyxi]Mene živo zanima kako će biti sređena Sarajevska, kako saobraćajno, tako i infrastrukturno i po pitanju rekonstrukcije fasada. Jer ostaviti je ovako ružnu, zapuštenu i sivu bilo bi nedopustivo pored Skyline-a.

Naročito onih par zgrada koje se maltene naslanjaju na Skyline kompleks, petospratnica i nekoliko onižih, propalih, predratnih zgrada. Koliko shvatam, neke od tih starijih su odavno predviđene za rušenje, ali ne znam ima li planova za tako nešto. Kada se kompleks izgradi, te zgradice i one dozidane udžerice po dvorištima neće zaista ličiti ni na šta. Sudeći po onom renderu gde se Sarajevska vidi, te kuće u dvorištima zgrada će se bukvalno naslanjati na onaj poslovni deo kompleksa.
 
vrednost par kucica na pocetku sarajevske, odnosno njihovih parcela, je sad prilicno skocila i verujem da ce tu brzo nici novi objekti. mislim da sarajevsku generalno ceka velika transformacija, narocito njene desne strane gledano ka gradu. izgradnja garaze u skyline bice jako bitna i za siru okolinu, od iskljucivo tranzitne ulice u jednom smeru u kojoj i da pozelis da se zaustavis nemas zasto i gde postace prilicno atraktivna ulica u blizini svacega, zgodna za razne usluzne delatnosti.

postojece okolne zgrade, odnosno njihove fasade problem su samih stanara. grad to moze da resi tako sto ce kaznama da ih natera da se brinu o svojoj fasadi i dvoristu ili tako sto ce sam, tj svi mi, platiti troskove. a moze i da se pravi lud, sto i radi poslednjih par decenija. inace mislim i da ce vrednost kvadrata stana u okolnim zgradama skociti bar za po 50/100 evra nakon zavrsetka skyline-a pa bi bio red da se vlasnici isprse i caste sve nas tako sto ce da dovedu svoje zgrade u red.
 
Ako bi se desilo da se stanari bilo koje ulice u gradu samostalno organizuju, dogovore i obnove sve fasade u svojoj ulici, bez uplitanja države na bilo koji način, ja bih pristao samostalno da se javno spalim u znak pokajanja, jer ne verovah da je tako nešto moguće. :kafa: 8) :lol:
 
To je ono: "Živim u centru i super mi je. I nemam nameru da bilo šta da ulažem u fasadu i održavanje iste." I to se ne odnosi samo na ove u Sarajevskoj.
P.S.
Po meni bi grad trebao samo da uradi po par verzija projekata po zgradi, odredi boje zgrada i ponudi skupštini stanara i da im rok do kada treba da odrade posao. Naravno, što se tiče finansija tu treba grad da se uključi sa delimičnim sufinansiranjem. Ali to će biti teško ili potpuno neizvodljivo.
 
Cim grad podmiri iz budzeta sve ono za sta jeste nadlezan i ima prava i OBAVEZE da ulaze, nemam nista protiv da od preostalog viska love subvencionise cenu ovnove fasade.
Do tada, dok su nam ulice u rupama, vodovodna mreza u raspadanju, dok nam se kanalizacija (zvanicna i divlja) izliva u vodotokove, i tako dalje (...) da se iz budzeta ulaze u neciju fasadu, nema moju podrsku.

A neko ko 30 godina zivi u nekoj zgradi je valjda svatio da ce jednom doci vreme i da mora da ulozi u nju.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Isti taj grad ove fasade sto su zasticene izfusira samo tako, mogu misliti kako bi sredili tek zgrade koje nisu u njihovoj nadleznosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546173#p546173:3ewj04d0 je napisao(la):
laki72 » Sre Jun 20, 2018 8:57 am[/url]":3ewj04d0]Cim grad podmiri iz budzeta sve ono za sta jeste nadlezan i ima prava i OBAVEZE da ulaze, nemam nista protiv da od preostalog viska love subvencionise cenu ovnove fasade.
Do tada, dok su nam ulice u rupama, vodovodna mreza u raspadanju, dok nam se kanalizacija (zvanicna i divlja) izliva u vodotokove, i tako dalje (...) da se iz budzeta ulaze u neciju fasadu, nema moju podrsku.

A neko ko 30 godina zivi u nekoj zgradi je valjda svatio da ce jednom doci vreme i da mora da ulozi u nju.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Uz podršku prema ovom stavu, moramo i da budemo svesni da grad u budžetu, nakon što i ako podmiri sve neophodnosti, sigurno neće
imati višak novca u narednim decenijama.
 
Zgrade od broja 77 do 83 su detaljnim urbanističkim planom predviđene za rušenje već deceniju sigurno, pa je potpuno razumljivo što stanari ne žele da ulažu u fasade. Ono što nije razumljivo je šta se tu čeka, te da li se to zemljište za nekoga čuva.
 
Vrh