Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780088#p780088:z3t1gf0k je napisao(la):
srdjan » 02 Oct 2020, 09:26[/url]":z3t1gf0k]Ova srednja skyline kula je dosta visoka. Ako je ova “mala” kula A vidljiva sa dosta mesta u gradu - tek će poslovna kula dominirati vizurom grada.

Sa svojih 129m skoro pa će imati istu visinu kao Beogradjanka (niža zgrada na višoj koti), i kao Kula Beograd (viša zgrada na nižoj koti). Bilo bi zanimljivo kada bi neko vičan sa foruma to lepo vizualizovao.

Malo je starija montaža (original fotka od korisnika dziggy), već sam je stavljao ovde :vops:

tizHnq1.jpg
 
Imali smo jednom davno jednog forumaša Zumu. Taj je vredno i nesebično davao sebe - crtao kubuse, analizirao nulte i nebeske kote, čak i ruže vetrova, i mikroklimatske promene vlažnosti vazduha i temperature oko novih solitera. Nije bio vičan zanatu episkopije rendersko-fotošopske, već mitropolije naučno-geometrijske. Legenda kaže da je jednom tako strašno kliknuo na temu "Epidemija Covid19" i da mu se miš tako zaglavio, da je ostao večno zarobljen na toj temi. Legenda ne kaže ništa o tome kako izbaviti Zumu sa te teme.
 
Secam se da sam pre izvesnog vremena citala ovde diskusiju o pesackoj zoni u okviru Sarajevske ulice, jer je neko naisao na oglas za stan gde je to navedeno. Gledajuci oglase ovih dana, naisla sam na istu stvar - "buduca pesacka zona", ali onaj deo blize parku Tri Kljuca. Zna li neko nesto o tome, jer je Skyline preuzeo na sebe obavezu i sredjivanja doticnog parka. Ne znam da li smem da ostavim link do tog oglasa ovde, pa obrisite ako krsi neka pravila.

Takodje vidim slike da je Skyline uredio dvoriste jedne od zgrada sa kojima se granici, ali po slikama bi se reklo da je par dvorista ostalo neuredjeno i nekako divlje. Urbanistickim planom, nekoliko tih zgrada je predvidjeno za rusenje, bilo bi super ukloniti ih i sagraditi nesto smislenije od oronulih fasada.

Edit: tipfeler
 
Da li moze neko ko je u prilici da slika radove? Da se uverimo da je pocela gradnja poslovne kule.
 
Ono sto je relativno "bitno" je sto ce ljudi koji prelaze preko Gazele na putu ka severu/jugu imati priliku da vide Beograd sa jedne strane mosta sa Skyline clusterom i BNV (koji kakav god ispao ce izgledati dobro na prvi pogled) a sa druge most na Adi, West 65 i oba Usca. Nije mozda impresivno u poredjenju sa ostalim Evropskim gradovima ali sigurno daje neki relativno pozitivan utisak
 
O tome smo sve vreme svi razmišljali, i to je najveća briga ovog grada: šta će Turčin u tranzitu, dok se ne kompletira obilaznica, da vidi preko levog i desnog ramena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780098#p780098:16eirq5y je napisao(la):
h2o » 02 Oct 2020 08:13 am[/url]":16eirq5y]jel moze da se doda i kula beograd? hvala!

Kula Beograd se ovog mesta odakle je slikano nalazi tacno iza srednje kule i malo zahvata prostor iza leve manje kule, tako da se kad se ovo izgradi nece mal te ne ni videti.
 
Jutros prošao pored gradilišta.. Već skoro završavaju pizemlje, mali kran je postavljen za te prve spratove..Pozdrav
 
Lepa vest da ce sigurno izgraditi visoku poslovnu zgradu, ja sam siguran da u centru grada nedostaje puno poslovni prostor visokog kvaliteta koji je zadnjih 10-15godina gradjen skoro iskljucivo na Nbgd.
 
Po meni, izuzetna lokacija za poslovnu zgradu. Najveci broj autobuskih linija bas prolazi u blizini iz svih delova grada, tako da bi buducim zakupcima, firmama i njihovim zaposlenima bilo dosta lakse da dodju na posao...nego da je u pitanju NBG. (podrazumeva se ako vec isti nisu sa NBGa) :)
 
Imam utisak da se svi trudimo da izbegnemo Kneza Miloša (koja je jedva prohodna zbog zatvorene Savske) da nema nikakvih vesti o Skajlajnu*.

Ja prošao u ponedeljak i izgledalo mi kao da se ozbiljno radi na toj drugoj kuli.



* Inače, bilo bi mi baš drago kada bi Skyline prevodili kao Silueta.
 
Jel zna neko koliki ce razmak u metrima biti izmedju izgradjene stambene kule Skyline i najvise poslovne Kule koja je sada na pocetku gradnje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783651#p783651:f2chvdsc je napisao(la):
Pegasus » Sre Okt 14, 2020 2:41 pm[/url]":f2chvdsc]Jel zna neko koliki ce razmak u metrima biti izmedju izgradjene stambene kule Skyline i najvise poslovne Kule koja je sada na pocetku gradnje?

16 metara
 
Kako je moguce da bude tako mali razmak, a i stambena Kula je visoka dosta , a kamoli poslovna?

Zar i za njih ne vazi pravilo da razmak izmedju stambenih zgrada mora biti minimum 2/3 vise zgrade, a poslovnih minimum 50% vise zgrade?
 
BNV ima humanije propise za razmak izmedju zgrada od Skylinea, a svuda se kritikuje njegov master plan, a Skylineov vrlo slabo?

Zar nije tih 2/3 i 1/2 razmaka u BNV preuzet od Beogradskih pravila za gradnju?

Ako razmak bude samo 16metara izmedju postojece Kule i nove poslovne, to ce biti bas preblizu, pogotovo ako se uzme visina oba zgrade.
 
Ne bih da prerano vadim zakljucak ali meni ne izgleda kao da ce poslovna kula krenuti u vis. Postavili su skelu okolo kao da spremaju plocu ali mi ne izgleda da ce nesto mimo toga da rade.
 
Evo jedna brzinska slikana u prolazu (nisam ja vozio).
 

Prilozi

  • rsz_20201019_114025.jpg
    rsz_20201019_114025.jpg
    155,9 KB · Pregleda: 2.142
Prvo rade jezgro, prva ploča će biti na malo većoj visini, jer je takav ulazni hol, pa onda tek stubovi koji su okolo.

Trenutno grade podlogu za kran.
 
Vrh