Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

nbgcity":jbsom5mp je napisao(la):
Gledam sad slike možda mi je promaklo, je'l je postavljen negde znak za ograničenje brzine???

"prilagoditi brzinu uslovima puta" => 3 trake po smeru, razdvojene, ravnica, pregledno, nenaseljeno podrucje bez raskrsnica.. kakve god znakove da postave vozice se preko 100km/h, realno i preko 120 :dil:
 
Kamioni moraju preko "Pupina"

IZVOR: B92, BETA, BEOINFO

Beograd -- Otvaranjem novog mosta preko Dunava kod Beograda - "Pupinovog mosta" koji povezuje naselja Zemun i Borču, gradsko jezgro se oslobađa kamiona.

1641867_teretna_vozila.jpg


Do sada je jedina veza između dve obale Dunava kod Beograda bio drumsko-železnički Pančevački most, odavno preopterećen saobraćajem, podseća Gradska služba za informisanje.
Ali, po sutrašnjem otvaranju novog, "Pupinovog mosta", kamioni u tranzitu više neće moći da idu kroz Beograd, već će morati okolo,izvan centralne gradske zone, Beogradskom obilaznicom koja se postepno kompletira.
Gradska vlast podseća vozače kamiona u tranzitu kroz Beograd da su Kružnim putem i Obilaznicom povezani pravci iz Smedereva (u Leštanima), Niša (Auto-put kod Bubanj Potoka), Kragujevca, Čačka (kod Orlovače), Obrenovca (kod Ostružnice), iz Novog Sada i Šida(na petlji Dobanovci).
Preko novog, "Pupinovog mosta" na Dunavu, svi ti pravci će biti povezani s putevima ka Zrenjaninu, Pančevu i Vršcu. Sve to su obavezni tranzitni pravci za teretna vozila koja ih od sada mogu koristiti neprekidno.
Tako se povezivanjem Borče i Zemuna mostom, teretna vozila uklanjaju iz obodnih ulica centra Beograda: Savske, Karađorđeve, Bulevara Vojvode Bojovića, Mije Kovačevića, Ruzveltove, Dimitrija Tucovića, Batutove, Bulevare Kralja Aleksandra, Gospodara Vučića, Vojislava Ilića i Vladimira Tomanovića.

Prilaz za kamione Dunavskoj ulici i Luci Beograd dozvoljen je samo od Pančevačkog mosta do Francuske ulice i nazad, te više nije moguće da kamioni nastave ka Bulevaru vojvode Bojovića, odnosno Karađorđevoj i Savskoj ulici.
 
I ja se to pitam. Pogotovu za carinjenje i pretovar robe sa zeleznickih komp. na kamione na Car.ispostavi Žel.stanica
 
Mora da je neka maketa u pitanju sa Vincanskim mostom, izmestenom Lukom, izmestenom zeleznicom, zavrsenom obilaznicom do Panceva i prosirenim zrenjanincem...Da ne zaboravim obnovljen Pancevacki most...
 
Danas oko 13h.

Obaveštenje br.1 - otvaranje je sutra u 10.30h.

Obaveštenje br.2 - prilaza mostu više njet. Dakle ko je video tombstone video je :mrgreen:

Krećemo od LK:
p1050293.jpg

p1050294.jpg

p1050296.jpg

p1050297.jpg

p1050298.jpg

p1050299.jpg

p1050300.jpg

p1050295.jpg

... komisije.

Idemo lagano:
p1050301.jpg

p1050303.jpg

p1050302.jpg

... popuniše ove rupe po trotoaru, kao i što ga opraše:
p1050291.jpg


Duž cele trase zasađene zastavice:
p1050292.jpg

p1050277.jpg

p1050278.jpg


Kod onih kuća parking u funkciji, a i trotoar opraše:
p1050275.jpg

p1050276.jpg

p1050279.jpg


Formiran vojni kontrolni punkt:
p1050280.jpg

p1050281.jpg

p1050283.jpg

p1050288.jpg


Evo dokle se može:
p1050284.jpg

p1050287.jpg


Platforme za kamere:
p1050285.jpg

p1050286.jpg


Stigla i reportažna kola:
p1050289.jpg


Inače po celoj trasi se besumučno pere:
p1050282.jpg


Stanica u Banatskoj ulici:
p1050304.jpg

p1050305.jpg
 
Pa sta si ocekivao, nije premijer Crne gore u pitanju.
 
Pratim ovu temu skoro od početka jer me most prilično zanima - iz Pančeva sam a imam rodbinu i prijatelje na Novoj Galenici i u Zemunu uopšte. U skladu sa tim i moje pitanje i izvinjenje ako je već bilo u temi: kolike su dužine puteva na novoj i staroj relaciji:

a) nova: petlja pred Pančevački most - zrenjaninac - nova petlja (koliko sam shvatio "detelina") - raskrsnica posle novog mosta
b) stara (kroz grad): Pančevački most - (recimo) Takovska - Terazijski tunel - Brankova - Brankov most - Bulevar Nikole Tesle - ...- raskrsnica posle novog mosta.

Tj. koliko je duža nova relacija?


Dalje, kolika će biti dužina kompletne nove relacije - kada se kompletira tangenta:
c) nova (još neizgrađena) raskrsnica na Pančevačkom putu (valjda kod Politike) - novi most
u odnosu na to isto ali, opet, kroz grad:
d) nova (još neizgrađena) raskrsnica na Pančevačkom putu - Pančevac - Takovska - Terazijski tunel - Brankova - Brankov most - Bulevar Nikole Tesle - ...- nova raskrsnica kod novog mosta.

Dakle, isplati li se izbegavati grad severnom tangentom na relaciji Pančevo - Zemun i sada (Zrenjanincem) i kada završe tangentu?
 
Da li se zna kome je palo na pamet da stavlja mermernu ploču na most? Čija je to nadležnost? Vlada? Grad? Firme koje su gradile? Porodica Topalović?
 
Kakav terorizam o cemu ti pricas ljudi se sprdaju sa spomenikom ili plocom. Naravno da sam ti obrisao post posto je van pameti.
 
Igor":3jkdcfyo je napisao(la):
Kakav terorizam o cemu ti pricas ljudi se sprdaju sa spomenikom ili plocom. Naravno da sam ti obrisao post posto je van pameti.

Ha ha, ko bi rekao da AV prati ovu temu!
S obzirom na opsti kvalitet materijala ovde, sigurno je bolji izvor od njegovih ministarstava i ostalih eksperata! :gobb:
 
Igor":1gh7yt1e je napisao(la):
Kakav terorizam o cemu ti pricas ljudi se sprdaju sa spomenikom ili plocom. Naravno da sam ti obrisao post posto je van pameti.

JBG-a, Dva smo sveta,"prijatelju", tako da ovaj Tvoj zapravo "prozivam" - kapiraš :notok:
 
micccha67":25f6l7nd je napisao(la):



Prilično sam siguran sam da se ova ploča ne sviđa ni predsedniku vlade. Kultura obeležavanja javnih objekata podrazumeva standardizaciju fonta, materijala i mesta gde se table postavljaju. Ovo je klasičan primer ekstremne neozbiljnosti i amaterizma. Od izbora materijala, fonta do sadržaja table. Bruka i sramota, čoveka koji je za ovo odgovoran treba smeniti po kratkom postupku :violina:

Tako su isto nadležni organi "obeležavali" izlaz sa auto-puta u Novi Sad pa su ljudi ginuli udarajući u neosvetljene betonske barijere molerski obojene u crveno i belo. Amaterizam treba da košta ljude posla i plate pa se ovakve idiotarije ne bi dešavale..
 
blackb":p1f43zj1 je napisao(la):
Pratim ovu temu skoro od početka jer me most prilično zanima - iz Pančeva sam a imam rodbinu i prijatelje na Novoj Galenici i u Zemunu uopšte. U skladu sa tim i moje pitanje i izvinjenje ako je već bilo u temi: kolike su dužine puteva na novoj i staroj relaciji:

a) nova: petlja pred Pančevački most - zrenjaninac - nova petlja (koliko sam shvatio "detelina") - raskrsnica posle novog mosta
b) stara (kroz grad): Pančevački most - (recimo) Takovska - Terazijski tunel - Brankova - Brankov most - Bulevar Nikole Tesle - ...- raskrsnica posle novog mosta.

Tj. koliko je duža nova relacija?


Dalje, kolika će biti dužina kompletne nove relacije - kada se kompletira tangenta:
c) nova (još neizgrađena) raskrsnica na Pančevačkom putu (valjda kod Politike) - novi most
u odnosu na to isto ali, opet, kroz grad:
d) nova (još neizgrađena) raskrsnica na Pančevačkom putu - Pančevac - Takovska - Terazijski tunel - Brankova - Brankov most - Bulevar Nikole Tesle - ...- nova raskrsnica kod novog mosta.

Dakle, isplati li se izbegavati grad severnom tangentom na relaciji Pančevo - Zemun i sada (Zrenjanincem) i kada završe tangentu?

Od centra Pančeva do nove raskrsnice, sada kroz BG ima oko 27 km.

Od te tačke do Zr puta (petlja Zbeg), preko novog mosta, ima oko 8 km.
A odatle Zr putem, pa Pa putem, do centra Pančeva još oko 21, što je ukupno 29.

Drugim rečima, razlika je (vrlo grubo) oko 2 km.


Kada bude gotova sledeća faza, od Pančeva do tačke ukrštanja će biti oko 9 km, pa plus još oko 20 km do Cara Dušana. Drugim rečima i tu će biti oko 29 km, ali uz znatno manje gužve i manje semafora.

Sve u svemu, rekao bih za tebe vrlo isplativo da ideš novim putem.

Izvor:
http://www1.picturepush.com/photo/a/8207229/img/Anonymous/ScreenShot00223.jpg
 
spatiotecte":2g9brdwn je napisao(la):
Vojni kontrolni punkt? :shock:

Da neko ne prošvecuje upravljač za kvadrokopter sa transparentom "FREE TIBET" :D
 
relja":1fxrest8 je napisao(la):
spatiotecte":1fxrest8 je napisao(la):
Vojni kontrolni punkt? :shock:

Da neko ne prošvecuje upravljač za kvadrokopter sa transparentom "FREE TIBET" :D

Uhapsise vec neke bugare sa slicnom idejom...
A i u Hajatu su napravili bunker, tako da je to sve po protokolu :)
 
blackb":uhivejof je napisao(la):
Tj. koliko je duža nova relacija?

Koliko je duža i nije toliko bitno koliko da od zrenjaninca do zemunske obale stižeš za 7 minuta !!!

Znači enormna ušteda u vremenu, a o habanju motora da ne pričam. :)

Kada završe krak do pančevca računaj da za manje od 15 minuta stižeš u Srem.
 
@mekbejn

Hvala, svakako je povoljnije ići tuda pa i da je više od 2km razlike zbog gradske vožnje i gužve.
Ja sam bio ubeđen da je mnooogo duže (čisto onako gledajući kartu), barem za 7-8km.
 
Duže je onome ko ne ide u taj kraj blizu mosta, već levo ka Zemunu ili NBG.

Meni od Starog merkatora je duže bar za 6-7 km, pa ću ga koristiti u zavisnosti od gužve.
 
Felix":1qvthbah je napisao(la):
micccha67":1qvthbah je napisao(la):



Prilično sam siguran sam da se ova ploča ne sviđa ni predsedniku vlade. Kultura obeležavanja javnih objekata podrazumeva standardizaciju fonta, materijala i mesta gde se table postavljaju. Ovo je klasičan primer ekstremne neozbiljnosti i amaterizma. Od izbora materijala, fonta do sadržaja table. Bruka i sramota, čoveka koji je za ovo odgovoran treba smeniti po kratkom postupku :violina:

Tako su isto nadležni organi "obeležavali" izlaz sa auto-puta u Novi Sad pa su ljudi ginuli udarajući u neosvetljene betonske barijere molerski obojene u crveno i belo. Amaterizam treba da košta ljude posla i plate pa se ovakve idiotarije ne bi dešavale..

Sam "Spomenik" ,obelisk,kamičak ili šta već je neko postavio i to je za nečiju SUB-kulturu OK,o ukusima ne bih i na to se slobodno može sprdati što je i u redu... Možda neko voli samo "Firme" za Guču,opet njegov problem,jel da
Ali, kada neko fotografiju istog propusti kroz Fotoshop i doda slike ličnosti to postaje PAROLA ,koja u kontekstu može da predstavlja pretnju...
 
Лепо је што је влада себи подигла споменик, надам се да ће ускоро почети да га користи.
 
Vrh