Šta je novo?

Savski trg

Ma nek raste samo nadzemno, to pod zemljom se ionako ne vidi, šta će vam. Mnogo ste se razmazili.
 
Pa kad dođe niki malo jači vetrić ili padne malko više snega, bude kuku lele. Tako kod mene u decembru, od dva stabla četinara, koja su izrasla jedno 12m, jedno se u potpunosti izvalilo i palo preko celog igrališta. Na svu sreću, niko nije bio povređen, i što je najbitnije, niko se nije zatekao tamo u trenutku pada. Nakon pada se videlo da je koren bio dubok jedva 1m i da nije uopšte išao toliko u širinu, i da se na taj način dodatno stabilizuje. Čudi me kako je uopšte uspeo više decenija da izgura a da ne padne, čak ni pod sopstvenom težinom stabla.
 
Pri tom je u toj jedinoj traci za pravo i GSP stanica, tako da je neretko i blokirana autobusom.
A ako se nastavi pravo, nastupa crveni talas, posto je semafor kod Palate pravde u kontra fazi od semafora pre i posle njega.

Imamo napredak, crveni talas je jos duzi, sad su i semafor kod Poste i kod bolnice Sv.Sava u kontra fazi.
 
Meni je nekoliko taksista reklo da oni to namerno rade. Da semafori i "služe za to da uspore saobraćaj", po tim stručnjacima.
 
Ugradjuju se redovno po celom gradu, u pitanju su adaptibilni semafori koji imaju brojace vozila.

Evo jednog primera sa Novog Beograda.
IMG-5205.jpg
 
Isto bih da dodam svoj utisak o semaforima i njihovoj neusklađenost, onaj kod policije u savskoj je neusklađen sa onim kod palate pravde, koji je neusklađen sa onim prvim kod pošte na savskom trgu, a 20 metara kasnije čeka vas još jedan neusklađeni semafor... ne znam da li je to namerno sa ciljem skretanja saobraćaja kroz beograd na vodi ili je puka nezainteresovanost, o koncu saobraćaj je jako usporen takvim rasporedom rada semafora
 
Širi centar grada! Ovo izgleda kao u najsiromašnijoj kasabi u Osmanskom Carstvu. Baš da ne postoji ni jedan investitor da ovo kupi i uredi u savremen hotel i sravni sa zemljom ove ćumeze i redi to?!?!?

Pa jedan investitor je i doveo do ovakvog izgleda....
 
Širi centar grada! Ovo izgleda kao u najsiromašnijoj kasabi u Osmanskom Carstvu. Baš da ne postoji ni jedan investitor da ovo kupi i uredi u savremen hotel i sravni sa zemljom ove ćumeze i redi to?!?!?
vlasnici ćumeza se tuže s državom-gradom od 2002.godine, pa kad se sud završi, možda se stvore uslovi za rušenje možda se nagode oko rušenja
 
Nase sudstvo jeste sporo i sudski postupci u proseku traju po godinu dana, ali 20 godina je stvarno mnogo. Tesko je poverovati da iza ne postoji neka politika
 
vlasnici ćumeza se tuže s državom-gradom od 2002.godine, pa kad se sud završi, možda se stvore uslovi za rušenje možda se nagode oko rušenja
Šta se ima ko tužiti i raspravljati s državom. Država treba uzeti ono što je za opšti interes, a tim ljudima se može dati neki državni stan u NGD ili okolini Beograda.
 
Koliko se sećam kad sam gledao u katastru, jedino što je privatno je ona žuta kuća u pozadini i tu je moguć sudski spor. Ostaci prodavnice u prvom planu su opštinski/gradski/republički i zakonski mogu da se sruše, a nisu verovatno jer su van obuhvata plana za Savski trg. U suštini, dokle ide granit, dotle su formalno dozvoljeni radovi, a ti napušteni lokali su van toga.
 
Šta se ima ko tužiti i raspravljati s državom. Država treba uzeti ono što je za opšti interes, a tim ljudima se može dati neki državni stan u NGD ili okolini Beograda.
Grad im je nudio samo stanarsko pravo, ne i vlasništvo nad stanom, kažu iz Grada to ne mogu da ponude, mogu novac ili stanarsko pravo, tako mi kaže čovek koji tamo stanuje od šezdesetih, sretnem ga često šeta okolo, sad smo već stari poznanici, pa mi priča novosti, potvrdio je moja očekivanja da je "stara" crpna stanica ostala u funkciji, dole su lepo okrečili i uredili, sada prave projekat gde će da ostave ulas i stepenište kako bi se postrojenja održavala, to je siguran sam i razlog zašto se ne nastavi uređenje trga, po završetku saobračajnica, treba negde ostaviti ulaz u staru crpnu stanicu.
Verujem da je po prvobitnom planu staru crpnu stanicu trebalo ugasiti i zatrpati, ali se shvatilo da ona radi svoj posao, da je bolje da osatne u funkciji, o čemu se i dalje ćuti (laže) da je stara crpna stanica isključena, koji su razlozi da gradska vlast prećutkuje nije mi jasno... Valjda klasična politikanska opcija, narod treba lagati po potrebi, a i kad nema potrebe, treba zaludeti podanike svakojakim obmanama i prevarama, kako bi se bilo sigurno da je vlast neograničena...
 
Koliko se sećam kad sam gledao u katastru, jedino što je privatno je ona žuta kuća u pozadini i tu je moguć sudski spor. Ostaci prodavnice u prvom planu su opštinski/gradski/republički i zakonski mogu da se sruše, a nisu verovatno jer su van obuhvata plana za Savski trg. U suštini, dokle ide granit, dotle su formalno dozvoljeni radovi, a ti napušteni lokali su van toga.
jeste tako je, ta žuta kuća ima vlasnika, njega sam upoznao, dobio je kuću od željeznice, ali je otkupio i uknjižio se kao vlasnik, njemu su nudili stanarsko pravo za vlasništvo nad kućom, pa je odbio, tuže se vlasnici uptravo tih napuštenih objekata, prodavice, oni vode spor od 2002.g. Nejasno kako je moguće da bilo kakav spor traje toliko dugo, ako je rešiv, ..
 
Oк кућа, ту живе људи, али каква је прича око распале продавнице?
 
Vrh