Šta je novo?

Savski trg

_20220331_184310.JPG
 
Oво је баш лоше осмишљено. Требали су цео тротоар дуж бивше зграде поште да подигну до нивоа ивичњака, па да иде пад према тргу. Ово је баш ломатање и непрактично за ходање.
 
Oво је баш лоше осмишљено. Требали су цео тротоар дуж бивше зграде поште да подигну до нивоа ивичњака, па да иде пад према тргу. Ово је баш ломатање и непрактично за ходање.
Ja mislim da je sve ovo oko pošte privremeno jer će se ta zgrada uskoro ili rušiti ili generalno rekonstruisati.

Koliko znam, zgrada ima drugačiju spratnost (raspored, odnosno međusobno rastojanje i sl.) u odnosu na original od pre II svetskog rata. U tom smislu na ovu građevinu ne bi mogle da se vrate stare fasade koje su duša čitavog dela. Zato su neophodne korenite promene na zdanju, radi vraćanja u prvobitno stanje.

Kažem zato ne treba dramiti oko ovo malo trotoara oko nje koji bi trebalo da budu u funkciji još nekoliko meseci.
 
Od trga od dva hektara, na kojem ima prostora i za saobraćajni trg, i za trg sa gradskim dešavanjima, osakaćena saobraćajna funkcija.

A šta je racionalno? Jug Cerović je ranije dao odličan predlog kružnog toka u formi polukruga po obodu trga, a na sredini presedačka zona. U toku trenutne okupacije, svi razumni ili nerazumni predlozi mogu biti maštarija. Ali kada se državnost svečano vrati sa zvukom piska lokomotive, treba ići na formiranje dva saobraćajna trga sa obe strane stanice.

Sa strane Nemanjine bi mogli ostaviti takav koncept kao sada, ali opet bi morale da se čupaju šine da se dodaju drumske trake, te koloseci na kojima tramvaji u pravac i skretanje ne ometaju jedan drugog. Sa druge strane veliki autobuski terminal, napravljen na mestu BAS-a, sa tramvajskim kolosecima prebačenim na stranu BAS na obodu terminala.
 
Ovi naprednjacki debili ne mogu ni jedan trg da iznivelisu i usklade kako treba...

Cuje nastade citava nauka i poduhvat kako udariti povrinu koja ce se prostirati od ulaza u ZS i Postu do Nemanjine i savladati visinske razlike od tipa metar i po... E stvarno, kakav poduhvat. Jbt gde ja zivim...
 
Poslednja izmena:
Pa morali su nekako da iznivelišu sa prozorom na kraju, koji nije uzdignut. :)
 
Šta se dešava uopšte sa tom zgradom Pošte? Hoće da se ruši, rekonstruiše....? Iseljena li je uopšte ili se još sele ? Sve više čitam da nece da se vrati u originalno stanje. Pozdrav.
 
Ja mislim da je sve ovo oko pošte privremeno jer će se ta zgrada uskoro ili rušiti ili generalno rekonstruisati.

Koliko znam, zgrada ima drugačiju spratnost (raspored, odnosno međusobno rastojanje i sl.) u odnosu na original od pre II svetskog rata. U tom smislu na ovu građevinu ne bi mogle da se vrate stare fasade koje su duša čitavog dela. Zato su neophodne korenite promene na zdanju, radi vraćanja u prvobitno stanje.

Kažem zato ne treba dramiti oko ovo malo trotoara oko nje koji bi trebalo da budu u funkciji još nekoliko meseci.
Привремено јесте зато што ће се уствари радити цела Савска улица (опет ко зна кад) а згради бивше поште верујем да још нису смислили намену. Али и поред тога, зграда није сметала за смишљену нивелацију тротоара. Сада ће се овде где су закосили да се слива вода од кише. Спратност такође овде нема утицаја.
Ово је буџење нивоа трга пошто су импровизовали у завршници.
 
Неукусно, чак и беспризорно је користити сарказам тамо где му није место, нарочито уколико је покушај истог упадљиво неуспешан.
То се учи најпре у породици, у широкој социјалној заједници, у просветним установама или на форуму ако се у претходнопоменутим срединама пропусти.
 
Poslednja izmena:
Ту зграду, бивши хотел Чикаго треба обновити у оригинално предратно стање. Фали једна трећина зграде где су сад приземуше, фале куполе и фали фасадна пластика.
 
И мени делује тако, чак постоји чист простор до Гаврила Принципа иза целог реда зграда у Личкој. Мада иза је основна школа, морали би да јој скрате део школског дворишта.
 
Pre desetak godna je jedan forumaš kačio planove i obrazložio zašto je to tako. Pominjao je projekat Europolis, i sređivanje Beograda za kandidaturu za OI 1992. i svetsko prventsvo u košarci iste godine. Tada je taj front u Karađorđevoj projektovan tako da se tu izgradi nekoliko objekata kao uvod u spuštanje grada ka savskom amfiteatru.

Ko je bio taj forumaš, na kojoj temi i kada je to kačio... Bojim se da je mi plethora drugih informacija zamenila plethoru informacija, koje su zamenile ova originalna sećanja.
 
Vrh