Šta je novo?

Savski trg

Ne samo da nisu hteli da spoje do autobuske stanice već su i stavili prepreke, verovatno neki revanšizam jer nisu hteli da se premeste na neizgrađenu stanicu preko reke. Pritom taj pravac ka BAS-u jedini se i koristi masovnije preko trga a namerno ga blokirali.

Screenshot_2021-01-27-08-35-18-860_com.android.chrome_1.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817409#p817409:qhmcyf58 je napisao(la):
Саша » Uto Jan 26, 2021 11:04 pm[/url]":qhmcyf58]Чији је Савски трг? Зашто је на таблама знак Београдске обале (BW)?

Trg, grad i citava drzava pripadaju samo jednom coveku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817467#p817467:2po5zgp2 je napisao(la):
Piccolo » 27 Jan 2021 08:40 am[/url]":2po5zgp2]Ne samo da nisu hteli da spoje do autobuske stanice već su i stavili prepreke, verovatno neki revanšizam jer nisu hteli da se premeste na neizgrađenu stanicu preko reke. Pritom taj pravac ka BAS-u jedini se i koristi masovnije preko trga a namerno ga blokirali.


file.php

За сваковрсне камуфлаже смо мајстори.
 
Ako se može proć kroz staničnu zgradu, do dolaznih BAS perona - super. Ako ne - onda je debilno šta nisu popločali tih 10 metara. Prolaz postoji sa lijeve strane kod pošte, ali šteta da ne omoguće normalan tok pješaka već sutra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817495#p817495:2ubvotfr je napisao(la):
Igormartin » Sre Jan 27, 2021 11:05 am[/url]":2ubvotfr]Ako se može proć kroz staničnu zgradu, do dolaznih BAS perona - super. Ako ne - onda je debilno šta nisu popločali tih 10 metara. Prolaz postoji sa lijeve strane kod pošte, ali šteta da ne omoguće normalan tok pješaka već sutra.

Ja mislim da je ovo privremeno, dok se ne završi spektakl oko otvaranja trga... posle će uvezati...
 
Koliko negativnosti... Pa nista ne valja znaci. Mnogo je bolje sve ostaviti zapusteno, prljavo. Cak je neko prokomentarisao da li se pise free wi fi ili wi fi free.
Bolest.
PS nemam blage veze sa politikom niti me zanima ista. Super izgleda trg, osvezeno, cisto, moderno, osvetljeno, trava, cvece i drvece...ne vidite sve to?!
 
Ви сте дословно једини који форсирају ту идеју како критичарима "ништа не ваља", нисам видео на овој дискусији никога ко је рекао да је све лоше или је био против реконструкције или чак против прављења споменика Стефану Немањи. Правите лажне неистомишљенике како би замаскирали сасвим валидне критике пројекта које би биле упућене у свакој земљи.

Чик покушај да направиш трг Наполеону у Паризу са улазом у канализациону црпну станицу поред њега и видећеш каква би била реакција и колико би излизани покушаји извртања критике на неки "непатриотизам" били успешни.

Као што не бих толерисао да ми продавац скупог лед телевизора каже да "тражим длаку у јајету" када изнесем сасвим валидне замерке на стање у коме сам га добио и његову функционалност тако ми не пада на памет да толеришем да ми неко паметује када изнесем валидне замерке на стање и функционалност јавног простора чију изградњу смо сви папрено платили.
 
Validna kritika je ćenifa, raspored zelenila, šlem itd...
A zlonamerna je kritika "niko tu ne prolazi", "nema okretnice autobusa", "Nemanja na topovskom đuletu", "Nemanja Sauron" itd...
I bilo je tu svega i svačega..
 
Pa osim picinog parka, ja ne vidim gde bi drugo metnuli okretnicu... jedino da sruše BAS pa da tu motaju autobusi...
 
С обзиром да је Трг припојен Београдској обали, питам се да ли ће приватно обезбеђење покривати Трг као и остатак Обале.

Зеленило је посадило приватно предузеће, колико сам ја видео, исто као и у Београдској обали, па ће вероватно бити задужено и за његово одржавање. Могуће да ће и одржавање чистоће на Тргу бити дато истом предузећу.

То све звучи добро док се не постави питање ко плаћа трошкове и каква права предузеће "Београдска обала" добија за узврат. У тим пословима нема бесплатне услуге, па није искључено да ће иза сцене грађане све то веома скупо коштати.

Шатори и ве-цеи испред бочног улаза у Станицу су или за публику која ће бити довезена аутобусима на БАС-ову долазну станицу иза и проведена туда до Трга уз поделу сендвича и освежења успут, или за медије и званице, опет с освежењем под шаторима.

Занима ме колико кошта једно такво помпезно-пропагандно отварање - све с бином, скелама, озвучењем, екранима, техником, осветљењем, обезбеђењем, освежењем, можда буде и ватромет ... Има ли ко приближну представу о томе?

..............................

Не видим од какве је важности где је окретница градског превоза ако и даље све трамвајске и сасвим довољно аутобуских линија пролазе куда и пре.
 
Добро је што нема оних водених млазева иза споменика, то је било одвећ без смисла и превише. Али, с обзиром да на тргу постоје велике зелене површине могли да фонтану да поставе у неком скрајнутом делу, испод неке крошње, то је увек добра комбинација, а поготово ако је некоме баш запело.
 
Ekof.jpg

HM.jpg


Naravno, ne da se sve linije naguraju tu jer bi bilo pretrpano. Ali je par njih moglo i trebalo da se okreće tu. Drugi deo neka ide pored Galerije i do ove okretnice ispod Gazele.
 
Stefan Nemanja i Fridrih Barbarossa, cime ga je podarovao Nemanja u susretu u Nisu od 27 do 30 jula 1189 znamo iz pet nemackih izvora (Velika Kelnska kronika, Berthold von Andechs, Episkopa Pasaua Diepolda von Berg, Historia Pereginorum, Arnolda iz Libeka) - divljeg rebra, tri pitomljena jelena i sest morskih krava - foke. Odakle foke u Nisu? Doneti najverovatnije sa Jadranske obale gde je tada jos bilo medvedica. Zanimljivo da je Nemanja imao takve zivotinje na svom dvoru, koji su zahtevni kucni ljubimci a sasvim neverovatno da ih je odneo do Nisave. Inace je Barbarosa kada je stigao u vizantijski Beograd 29. juna 1189 priredio veliki viteski turnir.

Nemanja je tako jedini srpski vladar koji je i poznavao i zapadnog i istocnog cara - Fridriha I. Barbarose i Manojla I.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aw5rzYoUBb4[/youtube]
 
@Bender,
Jes majku mu, tačno je moglo ovako...

E jedino ne znam koliko bi se ovo uklapalo u buduću raskrsnicu, kada bude sagrađen tunel i da li bi dolazilo do zagušenja...
Ali u principu, slažem se...
 
Naravno, u pravu si što brineš/ paziš za buduću trasu tunela, to je i meni palo na pamet. Ali mislim da ne bi bio problem, jer kažem - ne bi se sve zguralo tu kod (bivšeg) BASa, nego tek par linija od onih koje su pre 2 godine išle Savskom. Znači deo linija tu, a deo linija kroz sam BnV.

Mislim ja podržavam i izgradnju one okretnice ispod Gazele i , naravno, trasiranje nekih linija kroz BnV i pored čuvene Galerije. Ali ne da se sve zgura tamo. A ova ''okretnica'' prekoputa Ekonomskog fakulteta će dobro doći jednog dana i kad se napravi tunel, za slučaj da se uspostavi neka linija kroz njega. U krajnjem slučaju, uvek može da posluži i kao pomoćna (kad su radovi, zatvaranja, skraćenja, kad se pokvari vozilo, itd itd...)

P.S.
A da... pogotovu bi bilo dobro da se tuda (oko tog parka Bristol) sprovede jedan tramvajski kolosek da može da posluži kao pomoćna okretnica tramvaja. Zato što je nekadašnja pomoćna okretnica tramvaja na Savskom trgu sada ukinuta. A tramvajima uvek dobro dođu i trebaju ta pomoćna mesta da okrenu u slučaju zatvaranja ili skraćenja linija (što je u Beogradu češće nego kiša). Istina, postoji pomoćna okretnica kod Pristaništa ispod Kalemegdana, ali je predaleko i nepraktično terati tramvaj do onde sad kad je izgubljena ona na Savskom trgu. A sve što je potrebno je 200 metara šina oko jednog parka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817514#p817514:2hr6hrdd je napisao(la):
Lulu_NY » 27 Jan 2021 09:44 am[/url]":2hr6hrdd]Koliko negativnosti... Pa nista ne valja znaci. Mnogo je bolje sve ostaviti zapusteno, prljavo. Cak je neko prokomentarisao da li se pise free wi fi ili wi fi free.
Bolest.
PS nemam blage veze sa politikom niti me zanima ista. Super izgleda trg, osvezeno, cisto, moderno, osvetljeno, trava, cvece i drvece...ne vidite sve to?!


To se zove relativizacija. Mi ovde što kritikujemo, a i svrha ovog foruma, nije će neko ni zbog čega hejtovati nešto, nego to što posao nije dobro urađen. Dakle, ako se nešto sredi, to nije loše, ali je loše jer nije dobro urađeno. Projekat ne valja, a konačan izgled je daleko daleko od onoga što bi bilo lepo, a veoma predaleko od onoga što bi bilo savršeno.

Dakle nećemo da se zadovoljavamo ispodprosečnim, i ni ne treba. A taj diskurs, šta biste vi , da bude raspad kao što je bio, isto kao i za ono - šta biste vi , da bude močvara sa pacovima, predstavlja relativizaciju i umanjivanje sagovornikove ideje i to je jedan primitivan i zaostao način izražavanja koji odslikava zaostalost u umnoj praksi kao i u obrazovanju. Na taj način većina naroda nažalost funkcioniše i prihvata informacije, uz idealizaciju onoga ko takve stvari iskazuje, a svi znamo ko tako govori, kada se postavi neko stručno pitanje. Ovi iznad naroda to koriste da se isključe ljudi koji imaju znanja, ukusa, šlifa, a raja kao samozadovoljenje i lecenje kompleksa niže vrednosti.

Iako je za mene ovo iznad najgore, objektivno je najgore od svega to što se za loša rešenja potroše ogromne količine para. Jedan paradoks , jer logika nalaže da se sa što manje para uradi što bolje rešenje, što je ovde i moglo da se izvede. I ne samo ovde, nego na bilo kom projektu za vreme "ove vlasti" koja za razliku od "one vlasti" bla bla.

Osnovno oružje , kao što svi znamo, je ta relativizacija, i kad god naletim na nekog na netu da priča o onome šta je bilo za prethodnu vlast, sve mi je jasno ko je i šta je i kako razmišlja. PA isrped nosa ti poturaju polurešenja za ogrone pare, ti ćeš sam sebi stvoriti izgovor kako je bolje nego prosla vlast. To je jedna duhovna i karmička tuga.
 
@Bender,
Uopšte nije isključeno da se saobraćajno rešenje naknadno dopuni ovim predlogom.
U suštini, treba nam okretnica i kod Galerije i kod Ekonomskog...
 
Da zaista žele da se pozabave kritikama, SNS i njegovi dežurni advokati bi odokativno napravili malu analizu i pregled svih najbrojnijih kritika i onda na osnovu toga izveli zaključke koje kritike su osnovane a koje su čisto cepidlačenje i/ili politički motivisane.

Primer:
Kritika na račun ulaza u crpnu stanicu - toliko i toliko; zaključak taj i taj
Kritika na račun spomenika - toliko i toliko; zaključak takav i takav (mada bi ova stavka bila izuzetno pipava, jer obuhvata i ljudske ukuse i estetske preference)
Kritika na račun procesa otvaranja koji traje duže nego što jednoj Delti treba da napravi kulu od podruma do vrha - toliko i toliko; zaključak...
Kritika na račun zelenih površina - toliko i toliko; zaključak taj...

I onda se lepo napravi presek, makar grubi, koliko ljudi se žali i kritikuje stvari koje zaslužuju kritiku, koliko njih kritikuje nešto što je stvar ukusa i debate, a koliko njih kritikuje čisto radi politike ili drndanja.

E TEK ONDA se kaže ''taj i taj kritikuje zato i zato''.

Ali ne... Ko će to da radi. Ipak su pojedinci ovde prezauzeti pisanjem hvalospeva i pamfleta, što na ovom forumu, što na drugim sajtovima. I zato im je lakše da, kad jedan Pera napiše 10 stvari koje mu se dopadaju kod novog trga ili da je bolje nego što je bilo pre... sve to iskuliraju. Ali čim Pera napiše JEDAN post gde kritikuje JEDNU stvar kod novog trga, odmah sledi pečat i etiketa ''Hejter'', ''Negativac'', ''Đilasovac'', ''Izdajnik'', ''Mrzitelj svega srpskog'' i tako dalje... :kafa:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817580#p817580:1gr5j24f je napisao(la):
Perkan » Sre Jan 27, 2021 12:46 pm[/url]":1gr5j24f]@Bender,
Uopšte nije isključeno da se saobraćajno rešenje naknadno dopuni ovim predlogom.
U suštini, treba nam okretnica i kod Galerije i kod Ekonomskog...
Pa svakako se nadam da nije. Mada znajući Braću™, neće oni tek tako pustiti nijednu liniju dalje od svoje ljubljene Galerije. No dobro, videćemo. I slažem se s tobom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817514#p817514:2obkmo75 je napisao(la):
Lulu_NY » 27 Jan 2021 11:44 am[/url]":2obkmo75]Koliko negativnosti... Pa nista ne valja znaci. Mnogo je bolje sve ostaviti zapusteno, prljavo. Cak je neko prokomentarisao da li se pise free wi fi ili wi fi free.
Bolest.
PS nemam blage veze sa politikom niti me zanima ista. Super izgleda trg, osvezeno, cisto, moderno, osvetljeno, trava, cvece i drvece...ne vidite sve to?!
Ovaj komentar je u rangu toga da nekome kažeš da ti se ne sviđaju njihove čarape, a onda se ta osoba iznervira i kaže a sto ti se ne sviđaju moje čarape, pantalone, patike, majica, frizura.
Iliti, guranje reči u usta. Kritike su sasvim na mestu, pogotovo od člana koji je napisao i to što piše samo "free WiFi", a ne i na srpskom, kao i to što stoji logo BW, kao da oni poseduju ceo trg i sve oko njega.

Bender Rodriguez":2obkmo75 je napisao(la):
Pogledajte prilog 1


Naravno, ne da se sve linije naguraju tu jer bi bilo pretrpano. Ali je par njih moglo i trebalo da se okreće tu. Drugi deo neka ide pored Galerije i do ove okretnice ispod Gazele.
file.php

file.php

Mislim da nije moguće tu staviti okretnici gradskih buseva jer te perone koriste međugradski i međudržavni autobusi, koji tu stoje duže vreme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817591#p817591:2a9gmscv je napisao(la):
marrecar » Sre Jan 27, 2021 1:00 pm[/url]":2a9gmscv]
Mislim da nije moguće tu staviti okretnici gradskih buseva jer te perone koriste međugradski i međudržavni autobusi, koji tu stoje duže vreme.
Da ali zar se sve to ne seli čim se premesti BAS?
 
Koji međugradski busevi?
Nema toga više... Bender je iskoristio stare fotografije da demonstrira koncept okretnice...
 
Vrh