Šta je novo?

Savski trg

Nešto verujem da su bar svakom drugom stablu potkresali i korenje.
6ff192c8317d0ccc2c7be5e91e5a69e2.jpg
ed9319c8c57c6343cf080fa261ade4f9.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733035#p733035:216jvpj1 je napisao(la):
direktor » Sre Apr 29, 2020 10:11 am[/url]":216jvpj1]Basta Ce da odleti tu Ce bude kolovoz
Ne mogu da vjerujem da su b**** zaista pogurali kolovoz toliko do zgrada.
U cijelom svijetu odstranjuju kolovzne trake da bi prosirili trotuar. Samo kod nas rade obratno.

Urbanizam 50ih godina
 
Мора тако због измештених трамвајских станица. Ни широке улице нам нису довољно широке за све планирано.
 
Čemu odmah drama?

Žrtvovana je prostor širine jedne trake u oba smera u dužini od 150 metara da bi se na kraju dobio trg sa XY ari prostora za pešake.
Ja bih rekao da je to mala cena za ono što se na kraju dobija.
Pogotovu imajući u vidu da nisu posekli nijedno stablo prilikom ovog proširenja iiii to da nisu ukrali prostor od trotoara, nego od mesta za parking i one odvratne bašte-ambare.
 
ajme koji fuseraj. Pa zar se ni jedna stvar ne moze uraditi kako treba. Komotno su kocke mogle do Brankovog mosta da se lijepo uklope.
 
Свака част за слике. Штета што нису штампали бетон на делу дуж раскрснице.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733224#p733224:1qsbehtq je napisao(la):
Bender Rodriguez » Сре Апр 29, 2020 5:31 pm[/url]":1qsbehtq]Čemu odmah drama?

Žrtvovana je prostor širine jedne trake u oba smera u dužini od 150 metara da bi se na kraju dobio trg sa XY ari prostora za pešake.
Ja bih rekao da je to mala cena za ono što se na kraju dobija.
Pogotovu imajući u vidu da nisu posekli nijedno stablo prilikom ovog proširenja iiii to da nisu ukrali prostor od trotoara, nego od mesta za parking i one odvratne bašte-ambare.

Шта више овде ће пре свега остати већа и кориснија ширина тротоара него на супротном крају Немањине код Славије, а биће и мање пешачког кретања због укидања окретнице и селидбе БАСа.
 
Da, zao mi je sto se nece povezati ova kocka sa onom ispod Brankovog mosta.
 
da li je moguce da mi ne znamo da betoniramo...pao ovo bi dundjer iz pirota bolje uradio...tek kad bude ovo sve popucalo...trebalo je kocku svuda staviti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733271#p733271:zp78t80x je napisao(la):
busspoter » Сре Апр 29, 2020 7:30 pm[/url]":zp78t80x]Da, zao mi je sto se nece povezati ova kocka sa onom ispod Brankovog mosta.
Можда и хоће кад дође на ред тај део Карађорђеве. Чекају се селидба БАСа, нови мост и тунел на том потезу, а најављена је и нека врста пешачких улица исто.
 
Шта тачно фали овом бетону? И где се овде види фушерај? Једини пројекат где по фотографијама не видим фушерај.
 
Vide se linije da je beton isecen da ne bi pucao, mada da li to moze pomoci znacajnije? I deluje mi da je uradjen fero beton a ne obican ili mi se samo cini.
 
Beton uopste nije loše izliven cak je i finiširan helikopterom, a da mu ovde nije ni mesto to stoji.
 
Ja sam ljubitelj kombinacije tramova i kaldrme uvek bio, i meni je lepše da bude kaldrma tu. Ako je stavljen fero beton to je bolje od običnog betona, jače se drži i možda duže potraje. Videćemo šta će biti u budućnosti.
 
Zapravo meni bi bile ok i ove ploče što su kod novih stanica postavljene, da budu i u centru, no cenim zbog ovih silnih šinskih preseka da bi to bio pakao za postavljanje (kako treba). Sviđa mi se ta šara.
Aaa ostala vozila će iz Savske u Karađorđevu, kao iz Nemanjine u Savsku i Karađorđeve u Nemanjinu preko ovog betona ići. Ovako kada se gleda sa ovih fotki kao da je zabranjen saobraćaj tim smerovima nego samo gde je trenutno asfaltirano :D
 
Na Savskom trgu napravise kolovozne trake sa po dve saobracajne trake mada ih je ranije bilo po tri iz pravca Savske ulice. Da li ce mozda sada da prepravljaju Savsku ulicu na po dve trake?
 
Kako će kola iz Savske u Karadjordjevu uz ove visoke ivičnjake?
sx9aPNK.jpg
 
Pogledajte samo beton na delundo šina...tamo gde ide ona guma..isto kao Ruzveltova, i 27 Marta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nece savska cak treba da dobije traku dodatno od trga savskog ka mostarskoj petlji
Tacno da savski trg izgubio po jednu traku ali izgubice i saobracaj sa trga autobusku stanicu ...
Sto se tice asfalta ide jos jedan sloj valjda ..
 
О чему причате, ово је врхунски избетонирано :?
Ова фирма РАС колико видех до сада боље изводи радове од свих извођача у последњих више година по Београду... :kk:
А фотографије врхунске, из свих углова, види се сваки детаљ. Генијално :kk: :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733424#p733424:2d9rvbq8 je napisao(la):
And7rey » Čet Apr 30, 2020 1:07 am[/url]":2d9rvbq8]Kako će kola iz Savske u Karadjordjevu uz ove visoke ivičnjake?
sx9aPNK.jpg

To nisu ivicnjaci nego nedostaju slojevi asvalta.
 
Велика је штета што и тај део нису искалдрмисали...
 
Zar ne bi bilo iritirajuće čuti kola kako voze po asfaltu pa po kaldrmi kratko pa po asfaltu ponovo. Možda akustika igra ulogu, pogotovo ako se vozi većim brzinama.
 
Неколико од јутрос. :)

Башту "Бањалучког ћевапа" су склањали јутрос.

Види се и инсталација за надстрешнице на будућој трамвајској станици.

У десној коловозној траци у Немањиној су почели да постављају хабајући слој асфалта.

OyuaPazr.jpg

itj46pf.jpg

iVvvw8B.jpg

rx6G9wg.jpg

gWghl9e.jpg

7Lo58ux.jpg

LWHLtcr.jpg

NXFklBq.jpg


@Дошљак и @Велики Врачар хвала пуно! :D
 
Vrh