Šta je novo?

Savski trg

Нема ништа конкретно за сликање. А и ко пролази гледа да се не задржава пуно пошто је пролазак тргом за пешаке врло неугодан.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681210#p681210:3bv0wpoz je napisao(la):
Пантограф » 18 Нов 2019 03:36 pm[/url]":3bv0wpoz]Zdanje železničke stanice bi trebalo da ima sadržaj - železničke stanice.
Или метро станице.
 
Prosao sam ja danas koliko sam uspeo da vidim iz kola fasada ide lepom brzinom deluje mi da je zavrseno malterisanje i krecenje sa prednja strane takodje i krov mislim da je zavrsen. Ostaje plato ispred da se sredi i spremi za postavljanje spomenika.
Negde sam video kako sredjuju ulazna vrata, mislim da ce to delovati monumentalno obzirom na velicinu tj visinu vrata.
 
I onda dođe onaj baksuz Filip Vukša i upropasti slavlje ovakvim slikama...

EKimKMBWwAEg_Yz.jpg


https://pbs.twimg.com/media/EKimKMBWwAEg_Yz.jpg
 
Zna li se kada bi mogla da počne rekonsrukcija i dogradnja hotela Petrograd? Ako dobro znam urbanistički projekat je potvrdjen.
Untitled.png

Trenutno stanje
belgrade-city-hotel.jpg

Nekada
belgrade_hotel_petrograd1%20(4).jpg

Inače ako dobro vidim podigli su spratnost, ranije je bila planirana dogradnja jednog sprata + potkrovlje, sada 2 sprata + potkrovlje. Po novijem rešenju će zgrada biti visinski na istoj koti sa susedi i izgledaće grandioznije nego ranije.
 
To вероватно зависи од власника хотела Белгрејд сити.
 
Zgrada pripada Rimex AD, nedavno su dali 30% zgrade u zakup.
Iskreno ne znam koliko su zainteresovani da investiraju u ovaj hotel uzimajući u obzir da se železnička stanica preselila i odlazi autobuska takodje.
 
Nije dobra ideja da se podize spratnost, potrebno je samo da se postave dve kupole.
 
Можда би поред две оригиналне куле могле још две на крајевима зграде да замаскирају калкане.
 
Ako bolje pogledate detalje oko prozora na potkrovlju koji su planirani, ne deluje kao da je ovo nedavno izmišljen projekat. Dogradnja je verovatno bila u planu još pre rata, kada su nastajale okolne zgrade više spratnosti.
To se vidi i po kupolama koje po crtežu deluju kao da su više od srušenih, ali moguće je da se to samo meni čini.
 
Све се сувише лепо уклапа на цртежу да би било пројекат неког новог архитекте.

Мислим да би додатне куле пореметиле склад фасаде.
 
Dobro su se setili. Te supetine i one pored zgradurine godinama nedovrsine su ruglo celog tog kraja.
 
Надам се да ће ове шупе заменити нека прикладна зграда.
 
Meni je nejasno zašto se umesto tih šupa treba da gradi zgrada koja će biti povučena u odnosu na ostale zgrade u istom polukrugu oko zelezničke stanice.
Untitled.png

Takodje ni me nejasno dokle će nikad završeni hotel pored stajati tako nedovršeno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684264#p684264:1grlhsri je napisao(la):
And7rey » 30 Nov 2019 12:22 pm[/url]":1grlhsri]Zgrada pripada Rimex AD, nedavno su dali 30% zgrade u zakup.
Iskreno ne znam koliko su zainteresovani da investiraju u ovaj hotel uzimajući u obzir da se železnička stanica preselila i odlazi autobuska takodje.

Dobro zapazanje. Ali ipak je to suvi centar grada, i bice ustvari jos bolje kada se makne i autobuska.

Sa sredjenim trgom bice to odlicno. Medjutim mozes dva sprata da ostavis za hotel, a tri sprata za poslovni prostor, ili obrnuto, ta lokacija trpi sve iako vise nece biti guzve zbog autobuske i zeleznicke...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684525#p684525:3me1srnx je napisao(la):
And7rey » 01 Dec 2019 11:38 am[/url]":3me1srnx]Meni je nejasno zašto se umesto tih šupa treba da gradi zgrada koja će biti povučena u odnosu na ostale zgrade u istom polukrugu oko zelezničke stanice.
Untitled.png

Da, napravice veliku gresku ako buduca zgrada bude kvarila tu polukruznu liniju oko zelenicke nekim drugacijim oblikom. Ne znam da li postoji ista logicnije od toga da buduca zgrada mora da postuje taj polukruzni odnos sa ostalim zgradama.
 
Ево још пар слика сада са друге стране. Чини ми се да ће овај део где је била окретница ићи брзо.
 
Meni se mnogo svidjaju zelene povrsine na rendreu, ali kad god sam uzivo i gldam sve ono , nikako ne mogu da stvorim jasnu sliku kako ce se sve to izvesti a da saobracaj ne trpi. :?:
 
Колико сам ја схватио извешће се тако што се старе саобраћајнице неће дирати док се нове не заврше потпуно и не пусте у саобраћај.
 
Nemanjinu će sasvim sigurno kompletno zatvoriti pre ili kasnije. Inteligencija naših projektanata nažalost još nije dostigla nivo da se prvo rade 2 trake sa jedne pa 2 trake sa druge strane bez potpunog obustavljanja saobraćaja.
 
Nemanjinu ne mogu dirati sve dok ne puste tramvaje kroz 27 Marta i Džordža Vašingtona (a to neće skoro)...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684861#p684861:9g1jg44e je napisao(la):
Дошљак » 02 Dec 2019 02:53 pm[/url]":9g1jg44e]
file.php
Ima li nade da se ona rupa desno popuni tj. ovaj niz od ove dve polukruzne zgrade produzi kako bi se najzad dobila jedna lepa formirana celina u tom delu trga. Prosto nemogu da verujem da ce ovo ostati ovako kako je sada.
 
Vrh