Šta je novo?

Savski trg

Relja, ja mogu ovako u nedogled... na primer da te zamolim da pogledaš šta si rekao pa si izazvao moj post "Jest baš, pun trg građana svaki dan baš potvrđuje to što govoriš..."

Ali nema smisla da spamujemo temu dalje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822692#p822692:tx4svxwz je napisao(la):
Perkan » 12 Feb 2021 05:32 pm[/url]":tx4svxwz]Relja, ja mogu ovako u nedogled... na primer da te zamolim da pogledaš šta si rekao pa si izazvao moj post "Jest baš, pun trg građana svaki dan baš potvrđuje to što govoriš..."

Ali nema smisla da spamujemo temu dalje...


Evo, učiniću ti, da vidiš koliko je tvoj komentar bio pogrešan:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822604#p822604:tx4svxwz je napisao(la):
relja » 12 Feb 2021 02:33 pm[/url]":tx4svxwz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822558#p822558:tx4svxwz je napisao(la):
dziggy » 12 Feb 2021 12:13 pm[/url]":tx4svxwz]Realno, možemo mi sebe da ubeđujemo da je ovo dobro, ali kad bismo se malo distancirali od potenciranja, i kad bi ovo bilo negde drugde, ovo realno ne liči ni na šta. Trg je potpuni fejl, prostorno, namenski, proporcionalno, sve je kad se posmatra, i kad se prolazi onako kao bljutavi sutlijaš. jbg.

Potvrda ovoga je i koliko je broj hvalospeva opao nakon otkrivanja spomenika i otvaranja trga.

i ti si na to, u svom stilu:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822615#p822615:tx4svxwz je napisao(la):
Perkan » 12 Feb 2021 02:53 pm[/url]":tx4svxwz]Jest baš, pun trg građana svaki dan baš potvrđuje to što govoriš...


Jes "pun trg građana svaki dan", ali malo sutra.
 
A moja namera je bila da kažem da veliki broj građana posećuje trg (kad su normalni vremenski uslovi, podrazumevao sam) i da je evidentno da su zadovoljni spomenikom i trgom.

Dakle, njihov broj i njihovi komentari demantuju to što govoriš.
Možemo se sporiti oko ovoga ili ne, sada nije bitno.

Rasprava je posle eskalirala u brojanje ljudi na vetru... bezveze, spamujemo temu...
 
Ne, nego si ti spamovao da bi umanjio efekat Dziggy-jevog posta koji je pogodio suštinu.
Zato, još jednom:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822558#p822558:39ewghh9 je napisao(la):
dziggy » 12 Feb 2021 12:13 pm[/url]":39ewghh9]Realno, možemo mi sebe da ubeđujemo da je ovo dobro, ali kad bismo se malo distancirali od potenciranja, i kad bi ovo bilo negde drugde, ovo realno ne liči ni na šta. Trg je potpuni fejl, prostorno, namenski, proporcionalno, sve je kad se posmatra, i kad se prolazi onako kao bljutavi sutlijaš. jbg.
 
@relja
Dobro, to je dziggy-jevo mišljenje.
Bez obzira na tvoje uverenje, ono me nije inspirisalo, iako se sa njim ne slažem...
Okidač je bio tvoj poslovični cinizam o broju hvalospeva... da lično nisam išao, video, slušao ljude, pa i ajd...

Em ne navodiš kako si to izmerio, em ignorišeš generalno pozitivno mišljenje javnosti o celom prostoru i spomeniku.
Ti kao da čekaš da neko namesti loptu, pa da izbaciš te svoje frustracije napolje.
E kad ti neko odgovori, onda je on bot i stranački vojnik.
Pa ga onda javno ovde prozivaš... sve u svemu, diskusiji doprinosiš simbolično, većina postova su ti cinični komentari sa političkom pozadinom.

Stvarno da se čovek zapita ko je ovde bot...
 
Pa ti i jesi glasao za naprednjake, sam si se outovao, nisam ja to izmislio.
Oni su tvoji, zato i skačeš na svaku kritiku rada vlasti, zato i pokušavaš da proturiš lažnu sliku o "generalno pozitivnim" rekacijama na trg.

Ovo što ste napravili vrišti od neprofesionalizma i mediokritetstva, a obzirom ko se mešao u posao, nije ni čudo.
 
@relja
Što više peniš i strančariš, to Usna@Co duže vladaju.
Moraš naći načina da izađeš i matrice "ko glasa za SNS je niži oblik postojanja" i fokusirati se na objektivniju kritiku propusta gradskih vlasti u realizaciji projekata po gradu, na način na koji je većini ljudi prihvatljiv. Realno, razloga za kritiku ima poprilično.

Dakle, nema nikakve potrebe za elitističkom osionošću, nipodaštavanjem sagovornika, nabijanjem na nos kako je ko glasao (ko da se to tebe tiče???), nema potrebe za cinizmom, ismevanjem, usiljenim humorom.

Dovoljno je reći npr. : rešenje trga na mestu stepeništa kod ŽS je promašeno.
Dosta je... ne trebaju dalje kvalifikacije. Ova prosta činjenica da je napravljen gaf u izvođenju radova je dovoljna ljudima da formiraju mišljenje o onima koji stoje iza ovog projekta. Ali, ti po pravilu preteruješ, odeš u drugu krajnost i na kraju devalviraš siguran argument koji si imao u rukama.

Ako u rukama imaš tanak argument, tipa malo je ljudi na trgu - bolje ga nemoj koristiti. Pogotovo u danu kada je -4, duva vetar i niko pametan ne ide napolje ako baš ne mora.
Rano je još da se ocenjuje posećenost trga. Polako će tu dolaziti sadržaji... svi mi znamo da to neće biti novi Trg Republike, ali neće ni biti da će sve biti pustinja... ambijent je lep, biće zelenila, otvoriće se kafići okolo, zaživeće to vremenom.

I sad bih ovako mogao da navodim primere u beskraj.
I ne zaboravi - svako ismevanje ljudi ovde na forumu je nekoliko glasova više za Usnu.
Pa ti teraj dalje po svom ako hoćeš... Usna ti je beskrajno zahvala na svakom tvom postu, samo što ti to ne razumeš...
 
Perkane, sa većim delom tvog posta se mogu složiti ali i gaf mi zvuči kao neka relativizacija pritom malo malo pa neki gaf.
 
U pravu si - gaf je loša reč.
Pa jbg, hteo sam da napišem sr....anje, pa se predomislih u poslednjem trenutku.
Realno je sr....anje... i to teško...
 
Deo reakcija i kritika je vezan za projekat koji se sprovodi u zaleđu nekadašnje ŽS i naravno Savski trg u okviru istog plana i njegovu pretencioznost.
 
Igore, da li je nešto pretenciozno ili ne, sud će dati vreme.
Mi savremenici nismo u mogućnosti da to uradimo objektivno.
 
Pitanje: Kada se planira puštanje tramvaja preko trga u punom kapacitetu?
 
Naravno da je Trg Republike poseceniji, mislim da ce uvek i biti.

Ali procenjivati sadasnje stanje na Savskom trgu, kada je tek otvoren i to ne skroz, a bez muzeja u zgradi bivse zeleznicke stanice, bez zavrsene Kule BW, bez Galerije sa otvorenih 75%-80% lokala na prolece, i zavrsenih 10ak zgrada u BW koje se trenutno grade - je takodje druga krajnost.

Mogucnost ili cinjenicu(da kazem da su sanse 50/50) da ce se na par destina metara od ovog trga seci prve 2 linije BG metroa, ako bi uzeli u obzir, onda Savski trg dobija totalnu drugu dimenziju posecenosti.
 
Znači jedno tridesetak godina da se sačeka i onda može da se donese realna slika. A trg će naravno dobiti drugu dimenziju, ili možda bolje reči četvrtu, podzemnu. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822779#p822779:3bdwq1zv je napisao(la):
Pegasus » 12 Feb 2021 11:15 pm[/url]":3bdwq1zv]...
Mogucnost ili cinjenicu(da kazem da su sanse 50/50) da ce se na par destina metara od ovog trga seci prve 2 linije BG metroa, ako bi uzeli u obzir, onda Savski trg dobija totalnu drugu dimenziju posecenosti.

OK. Ali to je projekat koji, ako se realizuje, u nekoj najfantastičnijoj budućosti ne može da se dogodi pre 5 godina.
Zašto onda od nečega što je funkcionalno i fleksibilno saobraćajno čvorište i pride terminus GSP praviti fiksno usko grlo (i bez terminusa GSP)?
Zbog kratkoročnih efekata na trenutni rejting usled nečega što je ništa više nego - šminka?
Ludilo.

Ovo što su sada uradili (i to ne do kraja, još uvek nije završeno), zapravo bi trebalo da se realizuje - nakon što se izgradi taj metro...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822738#p822738:18ln36ou je napisao(la):
Igor » Пет Феб 12, 2021 7:29 pm[/url]":18ln36ou]Deo reakcija i kritika je vezan za projekat koji se sprovodi u zaleđu nekadašnje ŽS i naravno Savski trg u okviru istog plana i njegovu pretencioznost.
"Део"... Сећам се када си брисао овакве небулозне расправе, а нисам дуго на овом форуму. Овде се баве бројањем људи и прозивањем за политичке и друге припадности... Ова тема се све више и више разводњава потпуно маргиналним стварима.
 
30ak godina nije druga krajnost, vec 10ta krajnost...

Trg ce biti otvoren ceo za oko 1/4 godine, Kula BW za 1god, Galerija za 2 meseca ide na 75%-80% otvorenih lokala, a svih 10 zgrada koje se trenutno grade su pustene u prodaju 2018 i 2019god i bice zavrsene ove ili sledece godine. Jedino muzej se ne zna tacno kada ce biti, neke naznake su bile da ce biti za oko 2, neka bude i 3godine.

Metro je namerno pomenut u posebnoj recenici i sa procenom sanse 50%/50% da ce biti izgradjene te prve linije koje po sadasnjem planu treba da se seku maltene kod Savskog trga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822789#p822789:o4s19vgh je napisao(la):
relja » 12 Feb 2021 22:44[/url]":o4s19vgh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822779#p822779:o4s19vgh je napisao(la):
Pegasus » 12 Feb 2021 11:15 pm[/url]":o4s19vgh]...
Mogucnost ili cinjenicu(da kazem da su sanse 50/50) da ce se na par destina metara od ovog trga seci prve 2 linije BG metroa, ako bi uzeli u obzir, onda Savski trg dobija totalnu drugu dimenziju posecenosti.

OK. Ali to je projekat koji, ako se realizuje, u nekoj najfantastičnijoj budućosti ne može da se dogodi pre 5 godina.
Zašto onda od nečega što je funkcionalno i fleksibilno saobraćajno čvorište i pride terminus GSP praviti fiksno usko grlo (i bez terminusa GSP)?
Zbog kratkoročnih efekata na trenutni rejting usled nečega što je ništa više nego - šminka?
Ludilo.

Ovo što su sada uradili (i to ne do kraja, još uvek nije završeno), zapravo bi trebalo da se realizuje - nakon što se izgradi taj metro...

Po meni nema sanse za 5god da se urade te 2 linije metroa, mislim da je realan rok 7-9god za nase prilike.

Stim da opet ponavljam, nisam ni siguran da ce obe biti izgradjene(odokativno sam napisao sanse 50/50), znajuci nase prilike, istoriju nasih planova Metroa i menjanja istih.

Oko Metroa i glavne zeleznicke stanice se prilicno slazemo, mislim da imamo drugacije vidjenje o posecenosti Savskog trga kada krene da BW zazivi kao uobliceno naselje sto ce se desiti vrlo brzo i cije faktore sam pomenuo u 2 gornja posta.

Takodje nisam pomenuo , a verujem da ce se desiti, da ce gradske i republicke vlasti organizovati cesto dogadjaje na Savskom trgu i da ce to dodatno povecati posecenost trga.
 
Nešto ne verujem u zainteresovanost stanovnika BnV za - bilo šta...

A što se tiče "organizovanja dešavanja" na Savskom trgu, mislim da već imamo iskustva sa Trgom Republike: na platou mogu da se gledaju utakmice Lige šampiona, kao i da se postavi montažno klizalište... uz prateće finansijske mahinacije, naravno.
Ovima je palanački vašar u duši i od toga ne mogu da pobegnu.
 
Čak i da se naprave dve linije metroa koje bi se tu ukrštale, ljudi koji presedaju sa jedne na drugu neće izlaziti gore, samo će pod zemljom da presednu na drugu liniju i nastave svoj put. Nema nijednog valjanog razloga da neko prođe ovim trgom, osim ako nije ciljano došao radi samog trga.
 
Jel ste videli onu vest da su ljudi počeli da ostavljaju pare ispod spomenika? :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822802#p822802:3aymhbdt je napisao(la):
mikelo90 » Sub Feb 13, 2021 1:12 am[/url]":3aymhbdt]Čak i da se naprave dve linije metroa koje bi se tu ukrštale, ljudi koji presedaju sa jedne na drugu neće izlaziti gore, samo će pod zemljom da presednu na drugu liniju i nastave svoj put. Nema nijednog valjanog razloga da neko prođe ovim trgom, osim ako nije ciljano došao radi samog trga.

Genijalno receno, pa jos dobije toliko.lajkova.
A kako.ce ljudi dolaziti do te dve metro stanice na Trgu? Verovatno ce se teleportovati, pa nece proci preko Trga. :lol:
 
Pisali smo o tome ranije, stvar je u tome da Savrski trg neće biti destinacija već prevashodno prolazna stanica ili mesto presedanja dve linije a sve izmene putnika će se obavljati u okviru stanice.
 
Vrh