Šta je novo?

Savski trg

Зар ће остати ове бандере са кабловима?
 
Мене би чудило да не поставе још 10 посред пешачког прелаза да се слаже са осталим побандеравањем Београда
 
Ako ostane kablovi onda su i ovaj trg radili amateri..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801578#p801578:2iam3pqy je napisao(la):
Strahinya » 10 Dec 2020 07:16 am[/url]":2iam3pqy]Kako je pre izgledao ovaj deo grada, nakon rekonstrukcije, kako god to na kraju ispalo, dopadalo se nekom ili ne, izgledaće kao Manhattan, u poređenju sa onim od pre. :) :)
Можда, ако реше питање оних пар зграда у околини понетих па упуштених, и неколицине егзотичних лица из оближњих паркова крај Миладиновог моста...
 
Pa dobro, Čarls kao i uvek priča vrlo odmereno i uzima u obzir sve uglove i argumente.
 
Полудех од ових видеа. Ко бре има времена да гледа увод разраду и закључак сваки дан. Знам да људи зарађују, ал дајте бре мало
 
Meni izgleda očajno.

I kitnjasta ivica otvora, i mozaik, i sunca, i slova, i kamenčići..pa kad udare svetla odozdo...

Au bre, pa ko ovo smisli??
 
Meni je fino :D podseća me na astronomski časovnik u Pragu iz nekog razloga sa suncem, i zlatkasto-patinisanim bakrom, suncem, teget mozaikom. KAd budem video uživo možda ću da se citiram i da velim: K vragu gde su ti bile oči.
 
Dokle god spomenik ima milion asocijacija, a ne jednu jedinu, koju bi i trebalo da ima svaki spomenik, teško da može da se smatra nekim uspehom i da treba da bude baš tako, kako pojedinci tvrde. Što više vreme prolazi, sve više mi se šlem ne uklapa, i sve više liči na nešto kitnjasto, nego li na postolje i šlem.
 
solecar":ujjbf45a je napisao(la):
Dokle god spomenik ima milion asocijacija, a ne jednu jedinu, koju bi i trebalo da ima svaki spomenik, teško da može da se smatra nekim uspehom i da treba da bude baš tako, kako pojedinci tvrde. Što više vreme prolazi, sve više mi se šlem ne uklapa, i sve više liči na nešto kitnjasto, nego li na postolje i šlem.
Време ће све то изравнати. Кад прође довољно времена и непосредни учесници обе стране оду са јавне а неки и са животне сцене отићи ће са њима и расправе и асоцијације а споменик ће остати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802539#p802539:3jacltn8 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 13 Dec 2020 02:30[/url]":3jacltn8]Mene brine da unutrašnjost šlema vremenom ne postane javni WC.
Nema šanse. Uveliko se priča kako su konačno takve pojave iskorenjene sa ovom rekonstrukcijom.
 
Ako jos bude i vitraz na staklu kod zezla, to bi bilo prebrutalno
 
Рељефи су могли да буду на класичном постаменту као на споменику Кнезу Михаилу.
 
А зашто би били?
Већином сте овде млађи људи, чему онда толики конзервативизам?
Све се изокренуло :? :grand: :cry:
 
Nešto mi se ne uklapaju vizajtijska plava i zelena patiniranog bakra... Trebalo je pozlatiti te reljefe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802716#p802716:1daocpni je napisao(la):
Veliki Vracar » Ned Dec 13, 2020 8:45 pm[/url]":1daocpni]А зашто би били?
Већином сте овде млађи људи, чему онда толики конзервативизам?
Све се изокренуло :? :grand: :cry:
Jeste, izokrenulo se sve.

Ovaj spomenik je jedna groteska - od preteranih dimenzija, preko stila, do potpune neumerenosti i miksa svega i svačega. Samo još fali da kip svira i peva, a okolo da bude fontana u grand bojama.

Unutrašnjost postamenta je vrhunac. Daj da za novu elitu ukratko prepričamo period Nemanjića - da nadoknade časove istorije sa kojih su bežali, kako bi preko reda stigli do doktorata.

Ničeg previše, rekoše još u staroj Grčkoj. Ovog suštinskog životnog principa se tvorci ovog čuda sigurno nisu setili.
 
Vrh