Šta je novo?

Savski trg

Neki bi rekli "brutalno dobro" ili "brutalno predobro" :)
 
Nek naprave ovo kad su već krenuli predizbornim tempom, onda možda i stvarno bude prebrutalno izgledalo

RlhZ24E.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711478#p711478:3isp3nbx je napisao(la):
trialin » Пон Феб 24, 2020 7:48 pm[/url]":3isp3nbx]@Beki :D

Od babe nikad devojka..
Све што је колега окачио је изводљиво. За 2 од 3 објекта постоје пројекти.

За обнову Поште би Завод и наше архитекте итекако знале и умеле да ураде посао. Проблем је што изостаје воља државе која уместо да врати најлешу зграду Београду чека да дођу неки Арапи који ће да ураде кинеску копију фасаде и да простор претворе у хотел (о нашем трошку). :|
 
I da li u projektu rekonstrukcije uopste predvidjena obnova neke fasade sem Zeleznicke stanice?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711584#p711584:p18jvd5j je napisao(la):
Archangel » Uto Feb 25, 2020 3:14 am[/url]":p18jvd5j]Gavrilove ofc ^^

JfrXrpe.gif


Odlicno! Gledacu da do kraja ovog projekta slikam svaki dan (radni) !
 
Evo malo i sa zemlje:D Klik na sliku za punu veličinu

Širina :kafa:
 

Prilozi

  • savski trg rad stanica.jpg
    savski trg rad stanica.jpg
    54,2 KB · Pregleda: 2.455
  • savski trg rad 2.jpg
    savski trg rad 2.jpg
    115,8 KB · Pregleda: 2.461
  • savski trg rad. 3.jpg
    savski trg rad. 3.jpg
    158,1 KB · Pregleda: 2.455
  • savski trg rad. 4.jpg
    savski trg rad. 4.jpg
    142,4 KB · Pregleda: 2.466
  • savski trg rad..jpg
    savski trg rad..jpg
    159,1 KB · Pregleda: 2.456
I jedna montazica za kraj
 

Prilozi

  • savski trg rad. montaza.jpg
    savski trg rad. montaza.jpg
    182,6 KB · Pregleda: 2.406
Ne znam da li bi bilo previše kič da se obnove fasade zgrade pošte i nekadašnjeg hotela Petrograd i da budu u beloj boji. Imam neku opsesiju da kao Beograd treba da imamo jedan beli trg 8)


OAoj6jc.jpg


vYQdGZ4.png


Bolnica Sveti Sava je već bela, a novi objekat pored nje napraviti da ima belu fasadu.

Sve ove fasade baciti u belo, neke već jesu, nije to puno posla plus vratiti originalan izgled hotelu, možda čak i dodati još jedan sprat, da bude iste visine kao zgrade pored njega.

930di0n.jpg



Ovo je Plaza San Martin u Limi, može da posluži kao inspiracija, spomenik im je sličan našem, i njega bi mogli u belu boju, kao kod njih

dJtWvBb.jpg


wlLQWrE.jpg
 
А на отварању белог трга да пева Аца Лукас - Бело, око мене све је бело :))
 
Jeeestee. Kad su još sredili zgradu Ministartva finansija i dobro izgleda i dalje...
 
Ali zgrada poste ne bi bila to sto jeste da je potpuno bela...
 
Stara pošta sa original fasadom, pa u belo odelo, bila bi prava šampita! :D Ideja je odlična, ali bolje da sačeka da sva vozila budu na struju, na vetar, šta god. Sa ovakvim nivoom zagađenja i zapuštenosti, na žalost nema vajde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711862#p711862:2x7hekmy je napisao(la):
Posmatrac » Uto Feb 25, 2020 11:36 pm[/url]":2x7hekmy]Ali zgrada poste ne bi bila to sto jeste da je potpuno bela...
Rg_786_I_092.jpg
 
Od Subote se zatvara kompletno Savski trg. Stigli redovi vožnje. Pokrivaće tramvaje, za ove linije za koje ja znam, privatni prevoznici.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li su oni normalni zasto nepuste sine na polovini kojoj rade ili urade sine ispred bolnice pa prespoje sta im je u glavama
 
Navodni rok je 30 dana. Sad mi reče kolega iz Laste da će i oni voziti 7a i 9a.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
...
2fb0c32847e89a9bb7cf8b4885b258ee.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Vrh