Šta je novo?

Savski trg

ja se nikada ne bih usudio da poredim beograd i lisabon, to bi mi bilo ko da poredim yugo 45 i npr novi model mazde 2. slicnost prestaje kod 4 tocka i sto imaju farove napred i nazad

ali kad si vec spomenuo spomenik markizu u lisabonu njegov polozaj moze samo i iskljucivo da se poredi sa slavijom, tj fontanom, nikako sa savskim trgom. ekvivalent savskog trag u lisabonu moze biti npr praca dom pedro IV ili cak praca do comercio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704606#p704606:zthicdgv je napisao(la):
Alen RS » 03 Feb 2020 04:03 pm[/url]":zthicdgv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704604#p704604:zthicdgv je napisao(la):
And7rey » Pon Feb 03, 2020 4:51 pm[/url]":zthicdgv]Onda slovensku, nebitno. Autentičnost bi trebala da bude prioritet.

Slovenaca Ne Slovensku

prvo treba da se vrate Milion Srba u granice danasnje hr zbog Autenticnosti

A Spomenik treba da bude u sredini. Bio Sam 3 puta u Lisabonu, i stvarno je odlicno kad pjeske ili kolima ides prema spomeniku Marque de Pombal

Pra%C3%A7a_Marques_de_Pombal%2C_Lisboa.jpg

Ovako nešto bi dobro leglo kod Terazijske terase
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704588#p704588:3abvnptf je napisao(la):
And7rey » Pon Feb 03, 2020 3:25 pm[/url]":3abvnptf]A što da se ne vrati i grb HR i Bosne na zgradu barem zbog autentičnosti, ipak je zgrada podignuta u Kraljevini SHS i samim tim bi imalo istorijsku vrednost da se vrate svi grbovi. Mislim da bi njih mnogo više nerviralo što mi postavljamo njihov simbol na zgradi u centru Bga bez saglasnosti.
Daj ne zezaj, gledaj kakva zgrada sa koliko detalja i sad treba izazivati skandale i podele zbog dva nebitna grba koji ničemu ne doprinose izgledu zgrade. Estetski je potpuno svejedno da li ta dva grba stoje ili ne.

Ti grbovi nisu bitan deo te zgrade i da zgrada nikada nije oštećena ili da je obnovljena odmah posle rata, da su joj vratili originalni izgled, opet grbovi ne bi bili tu. Komunjare bi ih skinule, mada su i Švabe sigurno pre toga i ko bi onda posle vratio grbove, Milošević, Đinđić... :lol: Da se zgradi ništa nikad nije desilo, ne postoji nikakva opcija da bi ti grbovi opstali. I sad mi treba da ih vraćamo, ma daj...
 
Постоји решење за питање грбова. Постављени су складу са наменом и називом здања, државне установе - поште. Здање неће имати ту улогу, па не постоји ни потреба за иконографијом која је некада служила сврси.
 
Na par zgrada se i danas nalaze grbovi SHS i na zgradi poste u Palmotićevoj
Da li vratiti i koji grb to će biti sitan detalj nek prvo vrate fasadu za pocetak
 
Sa ove treba podhitno poskidati klime imaju para da to srede na adekvatan način...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704616#p704616:265ohb0n je napisao(la):
razgradjevinar » Pon Feb 03, 2020 5:34 pm[/url]":265ohb0n]ja se nikada ne bih usudio da poredim beograd i lisabon, to bi mi bilo ko da poredim yugo 45 i npr novi model mazde 2. slicnost prestaje kod 4 tocka i sto imaju farove napred i nazad

ali kad si vec spomenuo spomenik markizu u lisabonu njegov polozaj moze samo i iskljucivo da se poredi sa slavijom, tj fontanom, nikako sa savskim trgom. ekvivalent savskog trag u lisabonu moze biti npr praca dom pedro IV ili cak praca do comercio

A Dje sam to uporedio BG i lisabon? Post je bio samo u vezi pozicije Spomenika.

I zasto umanjujes svoj Grad ? Sa takvim razmisljanjem ce i dalje ostati yugo

BG i Ne mora da bude kao lisabon ali je taj Grad najbolji primjer kako treba da izgledaju pesacka zona i Trgovi.
 
alene, slazem se da lisabon moze i treba da nam bude uzor, ne samo glede trgova i pesackih zona vec narocito u pogledu svega onogo sto okruzuje i opsluzuje te trgove i pesacke zone. najmanji je tu problem velicini i pozicija spomenika, prvo treba stvoriti ambijent i prostor koji pleni dusu, sa adekvatnom infrastrukturom, on sto je danas lisabon a beograd nije ni u pokusaju. ja volim beograd ali se ne stidim da kazem da je beograd zapisana rupetina, voleo bih da nije tako ali jbg nije i to se nece promeniti samozavaravanjem da nam malo fali da postnemo lisabon a u stavri smo nalik tirani.. nego se treba pogledati u ogledalo, prvo umiti i oprati zube pa posle razmisljati koji parfem da stavimo...

ovo gore ukratko znaci da je nebitno kakav je spomenik na savskom trgu dokle god je savski trg sam za sebe spomenik nasem neukusu
 
Прво нико нас не тера да на двоглавог орла ставимо шаховницу, која је руку на срце била тамо чист вишак као нешто што је симоблоизовало Словенију.

Друго, прекините да употребљавате термин Скопље када се говори о рестаурацији и враћању у провбитни облик. Није проблем у Скопљу то што су се одлучили за класични стил (иако је позадина урнебесна) већ то што су урадили ЛОШЕ. Што се види вештак, што нису испоштоване норме стила, што је све безвредно јер изгледа као кулиса а не зидан град.

Али ћу вам рећи да чак и тако, туристи не изазива осећај одвратности, више имаш утисак као да си у неком европском аутлету...

У нашем случају, све зграде су оригиналне, рађене архитектама који су били мајстори свог заната и који су те зграде итекако уписивали у околину.
 
Ne znam kakve veze mi imamo sa onim "užasom" u Skoplju? Imamo istoriju, nisu nam potrebne istorijske ličnosti koje nemaju nikakve veze sa ovom državom i narodom. Ono što su Makedonci uradili je neverovatan bezobrazluk. Razumem da to mnogi i dalje ne shvataju, ipak su oni potomci onih koji su odrasli u to vreme i misle da su "Makedonci" neka stara nacija. Slična situacija je i sa mnom, teško je tim ljudima objasniti neke stvari. Nisu ni oni krivi, to su godine i godine programiranja umova.

Drugo, zgradi pošte treba vratiti stari izgled, ali bez simbola SHS. Staviti neke srpske simbole, ipak živimo u glavnom gradu Srbije, a ne Jugoslavije. Svejedno i da je ostala "čitava", možda bismo promenili te grbove jer "bodu" oči.

Mene više brine sam spomenik i njegova pozicija. Nisam siguran da će to dobro ispasti na kraju, deluje mi glomazan u odnosu na zgradu železničke stanice. Samo da ne bude kič.
 
Što da se ne vrate grbovi? Što ne reći da je nekada ovo bila prestonica Države, a ne plemenska zajednica? Što ne bismo imali podsetnik na to da su naši preci umeli nešto i da naprave, da su uspeli da se u jednom veku čak dva puta izdignu iz krvi do kolena i krenu dalje, da se nekada i ovde gledalo napred, a ne samo unazad? Što ne bismo imali jedan spomenik nesposobnosti savremenim generacijama koje su jedino uspele da stvore ekstremno gorde mikro kriminalne kneževine pozicionirane u svetskom vrhu isključivo po korupciji, nedostatku sloboda i odlivu mozgova?

Ali, spavajte mirno. Mi ne umemo mi ni to, da jednu zgradu obnovimo kako valja...
 
Наравно да умемо. И нећемо спавати мирно док је не обновимо.
А што се тиче симболике, мени је све врло једноставно: орла са шаховницом бих оставио само у случају да је зграда преживела историјске катаклизме и да је била оронула. Овако, обзиром да је бомбардована, осакаћена обновом апсолутно никакве обавезе стављати грб државе која је по сваку цену хтела да се ушлихта онима који су шахвоницу усвојили као свој етноконфесионални симбол. Врхунски пример ентноинжењеринга 19ог века.

Дакле, модерна српска држава, обнавља грађевину, бисер неовизнатијског стила, и има апсолутно право да постави симбол који одговара оном ко обнову финансира.

А за историју је музеј, фотографије, монографије.
 
Управо сам прошао и сликао - почели су са постављањем грба на ГЖС.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704825#p704825:3o9yamt6 je napisao(la):
Homer Jay » 04 Feb 2020 10:27 am[/url]":3o9yamt6]Što da se ne vrate grbovi? Što ne reći da je nekada ovo bila prestonica Države, a ne plemenska zajednica? Što ne bismo imali podsetnik na to da su naši preci umeli nešto i da naprave, da su uspeli da se u jednom veku čak dva puta izdignu iz krvi do kolena i krenu dalje, da se nekada i ovde gledalo napred, a ne samo unazad? Što ne bismo imali jedan spomenik nesposobnosti savremenim generacijama koje su jedino uspele da stvore ekstremno gorde mikro kriminalne kneževine pozicionirane u svetskom vrhu isključivo po korupciji, nedostatku sloboda i odlivu mozgova?

Ali, spavajte mirno. Mi ne umemo mi ni to, da jednu zgradu obnovimo kako valja...

Tako je.

Za razliku od komsija kojima "smetaju" table sa cirilicnim nazivima, nama ne smeta grb ni inicijali nijedne drzave, posebno komsijske.

Ovo puno govori o otvorenosti Srbije i Srba i toleranciji prema drugim narodima koji je uvek kod nas bio i bice nesto posebno. Mi smo ipak bili i ostali domacinska drzava.

Svaka cast jos jednom za vracanje grba Kraljevine Srbije na timpanon glavnog ulaza ZS ! :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704929#p704929:24qzqbtt je napisao(la):
Igor » Уто Феб 04, 2020 2:26 pm[/url]":24qzqbtt]O rekonstrukciji GŽS možemo na temi viewtopic.php?f=17&t=380&start=1425

Слободно је пребаци, Игоре. Ја не знам како, и да ли могу у опште. :?:

Ако пребациш објаву, избриши ову. :))
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704838#p704838:11ekup1o je napisao(la):
Прле » 04 Феб 2020 10:55 am[/url]":11ekup1o]Наравно да умемо. И нећемо спавати мирно док је не обновимо.
А што се тиче симболике, мени је све врло једноставно: орла са шаховницом бих оставио само у случају да је зграда преживела историјске катаклизме и да је била оронула. Овако, обзиром да је бомбардована, осакаћена обновом апсолутно никакве обавезе стављати грб државе која је по сваку цену хтела да се ушлихта онима који су шахвоницу усвојили као свој етноконфесионални симбол. Врхунски пример ентноинжењеринга 19ог века.

Дакле, модерна српска држава, обнавља грађевину, бисер неовизнатијског стила, и има апсолутно право да постави симбол који одговара оном ко обнову финансира.

А за историју је музеј, фотографије, монографије.

Грб је првобитно био постављен за време Краљевине Србије и то је једини грб који има смисла да се враћа. Да је првобитно постављен у време Краљевине Југославије имало би неког смисла стављати неки други грб.
 
orion":ps63n7e1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704838#p704838 je napisao(la):
Прле » 04 Феб 2020 10:55 am[/url]":ps63n7e1]Наравно да умемо. И нећемо спавати мирно док је не обновимо.
А што се тиче симболике, мени је све врло једноставно: орла са шаховницом бих оставио само у случају да је зграда преживела историјске катаклизме и да је била оронула. Овако, обзиром да је бомбардована, осакаћена обновом апсолутно никакве обавезе стављати грб државе која је по сваку цену хтела да се ушлихта онима који су шахвоницу усвојили као свој етноконфесионални симбол. Врхунски пример ентноинжењеринга 19ог века.

Дакле, модерна српска држава, обнавља грађевину, бисер неовизнатијског стила, и има апсолутно право да постави симбол који одговара оном ко обнову финансира.

А за историју је музеј, фотографије, монографије.

Грб је првобитно био постављен за време Краљевине Србије и то је једини грб који има смисла да се враћа. Да је првобитно постављен у време Краљевине Југославије имало би неког смисла стављати неки други грб.

Priča se o grbu na zgradi Pošte iz 1928. Znači iz doba Kraljevine SHS.
 
...
1b5fbb5cca5b639399a9f8b946395451.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Браво за слике, захваљујући теби баш лепо пратимо ове радове на тргу :kk: :sesir:
Стигла ова машина за бетонску дијафрагму, баш како предвидесмо... :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704838#p704838:14dbbx6j je napisao(la):
Прле » Uto Feb 04, 2020 11:55 am[/url]":14dbbx6j]
Дакле, модерна српска држава, обнавља грађевину, бисер неовизнатијског стила, и има апсолутно право да постави симбол који одговара оном ко обнову финансира.
Ta moderna srpska država bi najradije postavila Vučića umesto tih grbova i možda to i zaslužujemo.
 
Ako ćemo iskreno naj modernija srpska država je bila posleratna zemlja koja je skinula ukrase sa neovizantijske građevine izgrađene u vreme kada je svet odavno gradio zaista moderne građevine.
 
Vrh