Šta je novo?

Savski kej trenutno stanje i najavljena rekonstrukcija

Što je brzo to je i kuso, svaki dan po malo, napredak je što je postavljena armaturna mreža

IMG_20220622_203804.jpg

Početa radova je 15.6, rok je 15.7, ne treba žuriti.....
 
Šapić je juče ušao u kancelariju, kakve veze on ima sa nekom sečom drveća?!
 
Nebitno kad je ušao, ovo je u njegovo nadležnosti, pa ćemo videti da li će se oglasiti.

Pravićemo mi Vesića od blata (na šta smo spali)
 
Možda ćeš ti "praviti Vesića od blata", ali malo smanji tračarenje.

Gde je isečeno? Ko je isekao i koliko? . Zelenilo ili neko drugi?. .
 
Poslednja izmena:
Nema šta, sve je na nivou...
 
Ovo sa prasetom mi deluje kao da je starija fotka, pogledajte drvece u pozadini.
 
Ovo sa prasetom mi deluje kao da je starija fotka, pogledajte drvece u pozadini.
I jeste, iz vremena dok su pravili taj splav.
Ovo je kolaž fotografija sa Twitter naloga udruženja građana Savski nasip.

Vreme nastanka fotografija je nebitno, bitno je da pokazuju bahatost vlasnika i nečinjenje institucija grada i države, u kontinuitetu.
 
Užasno je ako su posekli bilo koje drvo zbog bilo kakvog splava... Ali čak i da je to u domenu teorije, uništavanje betonskih klupica je bukvalno nedopustivo
 
Sa pozitivne strane, makar su ovih dana obnovili linije na biciklističkoj stazi... doduše, samo su iscrtali prave linije, i to veoma aljkavo, pa je možda i bolje što su one "cik-cak", simbole i natpise upozorenja ovaj put - preskočili ;)
 
'Oće li se raditi još nešto ili je to to?
I ovo je bilo nekako iznenada... ne znam gde može da se vidi plan radova "Zelenila"...

Ja se nadam (naivno) da će da poprave i druga stepeništa na šetalištu, jer skoro svako ima neko oštećenje.
Paradoksalno je da Grad kupuje ogromne količine kamena za popločavanje ulica i javnih površina, a da su ovde dosadašnje stepenište od kamena rekonstruisali u - grubom betonu.
I ostala stešeništa u ovoj celini imaju - kamene ploče, od kojih su mnoge polomljene. Kao da su radovi "Zelenila" izuzeti iz tih nabavki kamena.


Inače, isto ovakvo stepenište u bloku 45 stoji razrušeno od 1996. i prvog pokušaja gradnje toplovoda.
Mnogo ljudi se žalilo i pisalo (imamo i temu na forumu) i uvek je odgovor bio da je neko treći nadležan.
 
Nemoj tako Dule, isekli su i drvo koje baš nije bilo na nivou džentrifikovane obale, odnosno najnovijih splavodržaca
 
Vrh