Šta je novo?

Savski kej trenutno stanje i najavljena rekonstrukcija

Нигде поред река у Београду не треба да буде плажа већ да се максимално обесхрабрују људи да се купају у тој нездравој води
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Kvalitet vode je jedno, uređenje priobalja drugo.

Plaža može da postoji, čak iako voda nije za kupanje. Pored toga što može, smatram da u slučaju savskog keja, plaža i treba da postoji. I to ne jedna već dve.

Pritom, u ovom slučaju to ne bi bilo stvaranje novih plaža, već revitalizacija, odnosno, obnova i pnovno vraćanje građanima nekada davno popularnih plaža "Bombaj" i "Konjske plaže". Prva se nalazila na današnjem šetalištu, posle bloka 70, pre toplane. Druga posle bloka 45, gde je bila ona separacija šljunka...

Iako su ove plaže bile divlje, po svemu su bile pitomije od onoga što danas imamo na tim mestima.
 
Од шљункаре бар има користи, плажа поред реке која не служи за купање је бескорисна и бесмислена. Поготово на месту где је прекид кеја који би требало што пре отклонити и направити честит кеј са новобеоградске стране који би ишао до земунског.
 
Separacija tj. šljunkara kao pogon ne postoji odavno

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Plaža ima mnoge funkcije osim kupanja... Plaža koja ne služi za kupanje možda jedino kupačima može biti besmislena i beskorisna, no ona ipak može služiti i samo za sunčanje, sportove na pesku, jogu i meditaciju, kao i druge rekreativne aktivnosti...

O tome ko je imao kakve koristi od šljunkare i s njom povezanih krivičnih dela neću ulaziti.
 
Људи све то већ раде дуж целог кеја на зеленим површинама осим евентуално играња одбојке на песку а то је далеко од оправдања за прављење плаже уместо повезивања два кеја и прављење приобалне везе између два дела Новог Београда

Треба повезати кејеве и направити пешачку/бициклистичку целину поред реке од Земуна до краја блокова, плажа је просто глупа идеја вођена ничим другим осим неком погрешно усмереном носталгијом. Поготово ако се стварно изгради пешачки мост до Аде и највећа плажа у Београду буде доступна за 20 минута пешке од тог места.
 
Kailan,

Ja ni u jednom trenutku nisam osporio povezivanje kejeva.

Plaža i kej se ne isključuju.

Razmišljaj šire...
 
Obzirom da se po Parizu polome da naprave veštačku plažu, msm da ne bi bilo loše i u Bg imati istu. Kupanje i plaža ne idu obavezno jedno sa drugim, ali generalno u Savi se kupa dosta ljudi svakako. Valjda će se u godinama koje slede i kod nas unaprediti ekološke norme pa će i Sava i Dunav malo prodisati.
 
Okupili smo se da malo počistimo priobalje...
https://www.facebook.com/38712738189098 ... 422367910/

A pošto su se Gradska čistoća i Zelenilo proglasili teritorijalno nenadležnim da pokupe vreće cđubreta koje smo sakupili, odneli smo Zelenilu deo toga na vrata!
IMG_20200927_134942.jpg


Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Žao mi je što nemam sliku prethodnog stanja.
Ovo je bilo kritično mesto na stazi jer se na mestu koje je istovremeno i široki plato na kojem se zaustavljaju ljudi a i takođe je ukrštanje pravaca kretanja po stazi/šetalištu i preko stepenica iz bloka prema Savi (jer ovde su stepenice u funkciji, za razliku od onih u bloku 45) nalazila ta oštećenja u asfaltu. Zbog toga su biciklisti i rolerke morali da za zaobilaze ta oštećenja, i ulaze u putanju pešacima...

Ovo je jedna od onih sitnih intervencija koje veoma mnogo znače, samo treba imati dobru volju.
Ali čekalo se 20-25 godina....
 
Prvu sliku oštećenog dela je zabeležila 2009.
Ne znam da li sam dobro "pročešljala" tvitove...od 08.06.2019. pa do 25.03.2022. Beokomu sam se obratila 32 puta! U to ubrajam prijavu, dopunu prijave, ponavljanje prijave i raspitivanje o tome šta se dešava sa prijavom! :))
 
32 puta se obratila Beokomu?Ja se sigurno preko 120 puta obratio za rupe na trotoarima i biciklističkoj stazi u Omladinskih brigada prekoputa Opštine i nisu popravili.
 
Против сам ових сплавова, али ако већ морају ту да буду, нека макар буду у размаку да на сваких 5 дође један, било би бар 25х боље. Сваку жељу за шетањем поред реке ми утихну ови сплавови. Иначе, супер слика.
 
Ja nisam slikao, pošto stalno ima ljudi, dece u kadru....
 
Mislim da su do sada već izlili beton za nove stepenice.

edit: :) ili nisu... u twitu ispod se vide daske za šalovanje i da beton još nije izliven, i ja sam ih video u prolazu pre dva dana, sa gornje staze....
 
Sve izgleda spremno za betoniranje... možda čekaju neki malo svežiji dan?
 
Vrh