Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Па, ево, ја потражио на гуглу:

"Zabranjeno je na spoljnim delovima zgrade koji su okrenuti prema ulici ili trgu na vidljiv način sušiti veš, držati posteljinu ili tepihe, kao i odlagati druge stvari na način kojim se narušava izgled zgrade."

Може се сушити веш и на тераси према улици или труг, а да се не повреди закон.

П.С. сад тек видим да си видео претходну поруку, тако да је ова сувишна.
To niko ne spori tu se slazemo. Ako susis na nacin da to nije vidljivo, onda je ok.
 
Ja se na tvom mestu ne bi time ponosio. Pre deset godina, u Rusiji u Ukrajini je postojalo mobilno bankarstvo i tada i danas se ovde bukvalno svako koristi time, u Srbiji 80% ljudi jos ne zna sta je to. Ti se ponosi time. A sto se masine za susenje tice, to je danas u Ukrajini i Rusiji sastavni deo tehnike svake savremene porodice, koja pristojno zaradjuje i useljava se u svoj stan.
Видели смо ових месеци безброј снимака из Украјине и на шта личе градови и села по Украјини, па чак и велики градови, такве беде ни у Србији нема.
 
Mene najviše od svega zabavlja što je istim tim zakonom takođe zabranjeno da se vide eksterne jedinice klime, pa eno sedišta ministarstava, vlade i drugih državnih organa su prva oblepljena klimama samo-tako. Al Draganu to ne smeta, kao što mu ne smeta višestruko kršenje zakona, ruganje planskim sistemima i sve ostalo kriminalno za šta je Beograd na vodi direktno odgovoran. Nego se uhvatio za sušenje veša k'o pijan plota, a uz to se dao i na procenu mog materijalnog stanja, pošto mu je neshvatljivo da neko ne doživljava belu tehniku, kuhinjske aparate, cenu kvadrata i percepciju ekskluzivnosti kao lične uspehe i dokaze superiornosti. Pa ko ne bi hteo da može da kaže da je platio kvadrat 10 000 evra, pa makar ti kvadrati bili cipelarnik u zgradi koja liči na osrednji hotel u predgrađu Antalije.

Probaj nekad da kvalitet života meriš sopstvenom srećom, umesto tuđom zavišću (koju pritom umišljaš)

PS Benderu svaka čast, sve potpisujem i ne bih mogao sam bolje da kažem.
 
Poslednja izmena:
Видели смо ових месеци безброј снимака из Украјине и на шта личе градови и села по Украјини, па чак и велики градови, такве беде ни у Србији нема.
Cudi me kako nisi video u Srbiji automobile sa ukrajinskim tablicama o kojima svi pricaju.
 
Mene najviše od svega zabavlja što je istim tim zakonom takođe zabranjeno da se vide eksterne jedinice klime, pa eno sedišta ministarstava, vlade i drugih državnih organa su prva oblepljena klimama samo-tako. Al Draganu to ne smeta, kao što mu ne smeta višestruko kršenje zakona, ruganje planskim sistemima i sve ostalo kriminalno za šta je Beograd na vodi direktno odgovoran. Nego se uhvatio za sušenje veša k'o pijan plota, a uz to se dao i na procenu mog materijalnog stanja, pošto mu je neshvatljivo da neko ne doživljava belu tehniku, kuhinjske aparate, cenu kvadrata i percepciju ekskluzivnosti kao lične uspehe i dokaze superiornosti. Pa ko ne bi hteo da može da kaže da je platio kvadrat 10 000 evra, pa makar ti kvadrati bili cipelarnik u zgradi koja liči na osrednji hotel u predgrađu Antalije.

Probaj nekad da kvalitet života meriš sopstvenom srećom, umesto tuđom zavišću (koju pritom umišljaš)
Zavist ce tebe unistiti, ne brini za mene. Ja bih voleo da imam stan u BNV, ali nemam novca za to. Pri tom, ni malo ne zavidim onima koji mogu sebi to dozvoliti. A to sto se vi toliko "brinete" sto oni dobijaju losu stolariju za te pare, i lajt sou koji im bije kroz prozor, ne brinete se vi nego se ustvari zbog silne zavisti time nasladjujete.
 
Ja u decembru kačio ovde fotografije zgrada u Kneza Miloša kojima te svetlosne topčine biju pravo u stanove. U par navrata su bili i u Drugu hiruršku kliniku na vrhu Višegradske.
Od tada ne znam kako je, ali verujem da će opet biti ponekad s vremena na vreme. A da ne pričam koliko jadno izgleda kada ceo oblakoder pretvoriš u vašarski bilbord.
 
Ja u decembru kačio ovde fotografije zgrada u Kneza Miloša kojima te svetlosne topčine biju pravo u stanove. U par navrata su bili i u Drugu hiruršku kliniku na vrhu Višegradske.
Od tada ne znam kako je, ali verujem da će opet biti ponekad s vremena na vreme. A da ne pričam koliko jadno izgleda kada ceo oblakoder pretvoriš u vašarski bilbord.
Te reklame sto su nam dosle sa zapada su stvarno uzas.
 
Zavist ce tebe unistiti, ne brini za mene. Ja bih voleo da imam stan u BNV, ali nemam novca za to. Pri tom, ni malo ne zavidim onima koji mogu sebi to dozvoliti. A to sto se vi toliko "brinete" sto oni dobijaju losu stolariju za te pare, i lajt sou koji im bije kroz prozor, ne brinete se vi nego se ustvari zbog silne zavisti time nasladjujete.
Ja zaista ne osećam ama baš nikakvu zavist prema stanarima Beograda na vodi, ili bilo kog drugog naselja. Sasvim sam zadovoljan nekretninom koju posedujem, a da sam hteo drugačije, radio bih drugačije. A da se brinem, brinem se, jer sam na kraju krajeva uvek na strani običnog građanina. To što ja možda mislim da je nečija odluka da kupi stan u Beogradu na vodi glupa ne znači da sutra neću biti na njegovoj strani kada se s pravom žali na fasadu koja otpada, nedovršene radove, nesanicu uzrokovanu dekorativnom rasvetom, i slične probleme. Kad investitor preje*******e nekog, svi gubimo, i to je princip kog se držim i kod ovog i kod svih drugih projekata. A to što ti na ovoj temi tom investitoru ližeš čizme je tvoja stvar i tvoj problem.
 
Kačio neko onu vest o estradi što je okuprala BNV pre neki dan

I šta vi imate protiv tanga gaća Dare Bubamare ili Đanija na terasi? Turisti će zbog toga da dolaze, ciljna grupa Bugari naročito, to je komparativna prednost BnV. Zamisli Žiki Šarenici neko da objasni da mora da skine sa štrika šunku iz zavičaja?! Neće da može
 
IMG_20220810_170353.jpg
IMG_20220810_170603.jpg
IMG_20220810_170904.jpg
IMG_20220810_171014.jpg
IMG_20220810_171246.jpg
IMG_20220810_171525.jpg
IMG_20220810_171616.jpg
IMG_20220810_171611.jpg
IMG_20220810_171744.jpg
IMG_20220810_171930.jpg
IMG_20220810_171934.jpg
IMG_20220810_171938.jpg
IMG_20220810_172134.jpg
IMG_20220810_172335.jpg
 
Савски амфитеатар - БнВ
















Већи број младих стабала (в. у првом плану десно) дуж кеја се осушио:


























Нисам их сликао, али, низак је водостај Саве па је добра прилика да се изваде бар аутомобилске гуме, као најкрупнији комади отпада, из блата у приобаљу.
 
Poslednja izmena:
Stigla prva od još četiri (4!!) kopije Arije i Terre - BW Nika. Biće 6 manje-više identičnih zgrada jedna do druge kad se sve završi.


About-BW-Nika.jpg

Nika_01night-852x568.jpg

Nika_03day-852x568.jpg
 
Poslednja izmena:
Него шта је оно сад иза зграде бивше железничке? Да ли се то маркетинг мало заиграо или су поново променили концепт?

savski_trg_200519_tw1024.jpg


Колико је узбудљиво живети у граду где је свака промена јавног простора изненађење за грађане који то финансирају
 
Posedujem zabrinjavajuću količinu beskorisnih informacija u glavi, između ostalog i nazive svih BW objekata

Usput da dodam:
-na sajtu pominju kako je odmah pored Nike sportsko-rekreativni centar koji se zove BW Apolon (to je pretpostavljam ovaj objekat u unutrašnjosti bloka)
-kad smo već na toj temi, onaj okrugli svemirski brod spojen sa BW Perlom (blok uz Savu pored prvoizgrađenih stepenastih zgrada) je predviđen da bude bazen i spa centar
-treća zgrada u tom bloku sa Terraces i Perlom koja još nije puštena u prodaju na poslednjem spratu ima zamišljen penthaus od 880 kvadrata (600 stan, 280 terasa sa šankom i privatnim bazenom samo za penthaus). Ispod tog penthausa su dupleksi, isti kao na vrhu Perle. Perla nema penthaus na poslednjem spratu, samo duplekse.
 
Poslednja izmena:
Него шта је оно сад иза зграде бивше железничке? Да ли се то маркетинг мало заиграо или су поново променили концепт?

savski_trg_200519_tw1024.jpg


Колико је узбудљиво живети у граду где је свака промена јавног простора изненађење за грађане који то финансирају
Škola koja je trebalo da bude na mestu Nike i ostalih zgrada je sad preseljena da bude kod Pošte (usput - primetimo da su popravili Poštu na renderu, bili su duplirali fasadu sa trga i pozadi, da zgrada bude simetrična, pa su je sad ovde vratili u prvobitni L oblik). Ovi šareni prostori i sportski tereni su, koliko sam razumeo, školski (i možda vrtića?) Ostatak trga je promenio koncepciju kada je tu pozadi udenuta metro stanica - ova 2 braon-crvena trapeza su ulazi u metro stanicu. Ostatak je možda nasumično igranje sa popločanjem, a možda je zaista i projekat popločanja. U svakom slučaju od ovoga na slici koju si okačio se očito odustaje

Ono što je meni fascinantno je gledati ih kako u konceptima imaju smislena rešenja koja prave neku geometriju, forme, zaokružuju prostor - a onda kada izađe finalni projekat, on veze sa životom nema, pa tako ovde školsko dvorište ujeda prethodno kružni trg koji je formirao jedinstvenu celinu spreda i iza stanice, ulazi u metro nikakve veze nemaju sa okolinom, sa simetrijom zgrade, ništa. Pritisnuli "randomize" pa šta bog da
 
Poslednja izmena:
Vrh