Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

To je taj SNS narativ da pre njih ništa nije postojalo. Istorija počinje od njih i svaki njihov potez je nikad viđen u istoriji.

No dobro, imamo odličan filter da znamo ko je ili glup, ili neobrazovan ili slepi poslušnik.
 
Jutros prošao i videh da su uklonili sav mobilijar sa pešačke staze ispred SavaLove. Nema klupa ni žardinjera. Ne znam kada su to uklonili, ali izgleda da im je došlo iz dupeta u glavu.

Biciklistička prečica oko kule je u funkciji. Naravno, stoji znak da se bicikl mora gurati.

Deo između Galerije i ograde je baš uzan, a da bi se došlo do tog prolaza mora se preći preko ulice preko visokih ivičnjaka. Alternativa je naravno da prečica ne koristi, već ide na Bulevar Vudro Vilsona.
 
Што реко један Монтенигер мојој другарици у кафић: "На мене је све Гучи."
 
Drugo je LV, a drugo je izgradnja stambenog naselja ili šetališta ili auto-puta. A o ogradama, wc-ima, stepeništima i ostalim nebulozama bolje da ne pričamo :)
 
Ma sa svim se ja slazem, ali eto ipak, ostace u istoriji zapisano ko je doveo LV :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861582#p861582:3aiv05t5 je napisao(la):
Пантограф » 01 Jul 2021 11:39 am[/url]":3aiv05t5]Мекдоналдс је довео Слоба.

Mekdonalds je 1988. doveo Geneks, a za Slobu se može reći da je na neki način doveo Ikeu, koja je prespavala devedesete u Srbiji, pa se probudila kod Tadića, a počela da radi kod Vučića :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861563#p861563:386hz0yb je napisao(la):
DraganSt » Čet Jul 01, 2021 11:45 am[/url]":386hz0yb]Taj SNS narativ nam dovede i Luj Vitona u Srbiju pa ti sad vidi. Jeste da nije ne znam sta, ali eto pre njih stvarno LV nije postojao kod nas, s njima pocinje i istorija LV u Srbiji. I Guci. Od avgusta 2021.
Zašto toliko često kad neko napiše nešto kritički o SNSu misliš da automatski govori da nikad ništa dobro nisu uradili?

Ajde da je neki svadljivi član ili neko ko često upada u političke rasprave, ali to je Dule, jedan od najležernijih i najstaloženijih članova. I oko ovoga je u pravu. SNS manito ubeđuje sebe i druge da je Srbija pre njih bila gola pustara, a onda su došli oni i izgradili Balkanski Singapur ili Tajvan.

To je vrlo bezobrazno i nadmeno. Ne samo nadmeno, nego i bezobzirno prema ljudima koji su zapravo gradili i činili ovu zemlju i pre 2012. Bezobzirno prema meni, tebi, našim roditeljima, našim precima, svima. Mislim dakle na obične ljude, ne na vlasti. Kad neko kaže i nastupa ''pre mene nije bilo ništa'' to onda nije prozivka samo za prošlu vlast nego i za svakog ko je bio živ pre 2012. jer ispada da nas 7 miliona ič nismo vredeli i ništa nismo radili i ništa nismo znali dok nisu oni došli da nas nauče i disciplinuju. Ma nije nego.


Prihvatiću sve objektivne pohvale na račun sadašnje garniture, a bogami i ja ih iznesem kad treba. Ali manite me tih ideja i suptilnih poturanja ''pre 2012. bila pustinja, a sad je Balkanski Tajvan''. Uostalom... sve i da jeste tako (a nije) - pa ko je napravio taj Balkanski Tajvan? Ko ga plaća? Ko ga izdržava? Ko ga čini? Vlada i Skupština sa svojih 500 članova? Pa neće baš biti. Nego svih 7 miliona ljudi.

Idu mi na živce svi koji glume bogove i mesije, nebitno od stranačke pripadnosti, starosti, stručne spreme ili nacionalnosti. I svi koji im se klanjaju.
Kome je do idolopoklonstva i balavljenja za ljudima od krvi i mesa (a često vrlo upitne stručnosti i istorije) eno mu Severna Koreja, pa tamo može do sutra da ljubi slike i statue degenerične dinastije Kimi, i da sluša kako su se rađali sa jednorozima i isterali Japance iz Koreje u kojoj nije bilo ništa dok oni nisu preuzeli Sever i napravili ga u najbolju naciju na svetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861589#p861589:211x8xoy je napisao(la):
Homer Jay » 01 Jul 2021 11:59 am[/url]":211x8xoy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861582#p861582:211x8xoy je napisao(la):
Пантограф » 01 Jul 2021 11:39 am[/url]":211x8xoy]Мекдоналдс је довео Слоба.

Mekdonalds je 1988. doveo Geneks, a za Slobu se može reći da je na neki način doveo Ikeu, koja je prespavala devedesete u Srbiji, pa se probudila kod Tadića, a počela da radi kod Vučića :D
Јасно, Генекс Мекдоналдс, а то ће рећи... Удба:)

Пица Хат и КФЦ, рекосте? Коштуница!

Дочим је Вучић спојио Луј Витона и Лидла. Какав микс!
 
@Bender Ja na to gledam kao na kompleks niže vrednosti u odnosu na Đilasa i razne druge. Taj kompleks se naročito vidi u Beogradu, jer ovi sada nikada neće napraviti nešto toliko bitno kao što je Most na Adi (sa svim pristupnim petljama) i nijedna rekonstrukcija im neće biti uspešna kao Nemanjina ili Bulevar.

Naravno, da je i Đilas imao promašaje, ali oni su ništa u poređenju sa svakim, ali bukvalno svakim projektom ove vlasti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861295#p861295:2gqxqzap je napisao(la):
astrodule » Сре Јун 30, 2021 9:06 am[/url]":2gqxqzap]To je taj SNS narativ da pre njih ništa nije postojalo. Istorija počinje od njih i svaki njihov potez je nikad viđen u istoriji.

No dobro, imamo odličan filter da znamo ko je ili glup, ili neobrazovan ili slepi poslušnik.
И ДОСовци су представљали да са њима почиње демократија у Србији (као да је није било, наравно у значајно другачијем облику, за време краља Петра I Ослободиоца).

Комунисти су исто тако рушили, затирали и градили поново мислећи да све почиње од њих.

Такво поимање стварности не представља ништа ново, више је клише кратковидих политичара.
 
Samo što ako ćemo realno, DOSovci su imali za trunku veće pravo da to govore (nego SNS) jer smo pre njih bili crna rupa kontinenta odsečena od sveta.
I nisu bili ni približno ovoliko agresivni i isključivi u tome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861603#p861603:94v9er8k je napisao(la):
astrodule » Čet Jul 01, 2021 1:36 pm[/url]":94v9er8k]@Bender Ja na to gledam kao na kompleks niže vrednosti u odnosu na Đilasa i razne druge. Taj kompleks se naročito vidi u Beogradu, jer ovi sada nikada neće napraviti nešto toliko bitno kao što je Most na Adi (sa svim pristupnim petljama) i nijedna rekonstrukcija im neće biti uspešna kao Nemanjina ili Bulevar.

Naravno, da je i Đilas imao promašaje, ali oni su ništa u poređenju sa svakim, ali bukvalno svakim projektom ove vlasti.

Gresis, ako naprave metro bice to mnogo bitnije i monumentalnije za Beograd od Mosta na Adi.
 
Ako... videcemo ako ga dozivimo...

Jutros prošao i videh da su uklonili sav mobilijar sa pešačke staze ispred SavaLove. Nema klupa ni žardinjera. Ne znam kada su to uklonili, ali izgleda da im je došlo iz dupeta u glavu.

Ovo mi deluje suvise dobro da bi bilo istinito :) Moram proci da vidim svojim ocim da su nesto pametno uradili.
 
ma dobro ljudi, to je politicki marketing, a ne naucna konferencija, niko normalan ne misli ozbiljno da su stvari krenule sa njim. i kad SNS prica o tome da je od njih pocelo, implicitno se podrazumeva - a ne sa DOSom ili tadicem. to je cela prica i dave sa tim ali nemojmo sad bukvalisati da tvrde da pre njih nista nije uradjeno.

jer ja nesto nisam primetila da vucic pominje "gledajte kako je sad a kako vam je bilo pod milosevicem" ili "toliko samo bolji od komunista, setite se, nismo imali nista" ili "pogledajte nove bulevare a nekada je slavija bila bara" ili "bas smo odmakli od lepenskog vira". sve se uvek vrti oko zutih, djilasa i sl.
 
Pocinju da grade BW Quartet za dve nedelje. To su 4 zgrade dodatne i zasluzuju da imaju svoju temu!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861926#p861926:3tjpg2ms je napisao(la):
bushwick » Sub Jul 03, 2021 6:17 am[/url]":3tjpg2ms]ma dobro ljudi, to je politicki marketing, a ne naucna konferencija, niko normalan ne misli ozbiljno da su stvari krenule sa njim. i kad SNS prica o tome da je od njih pocelo, implicitno se podrazumeva - a ne sa DOSom ili tadicem. to je cela prica i dave sa tim ali nemojmo sad bukvalisati da tvrde da pre njih nista nije uradjeno.

jer ja nesto nisam primetila da vucic pominje "gledajte kako je sad a kako vam je bilo pod milosevicem" ili "toliko samo bolji od komunista, setite se, nismo imali nista" ili "pogledajte nove bulevare a nekada je slavija bila bara" ili "bas smo odmakli od lepenskog vira". sve se uvek vrti oko zutih, djilasa i sl.

Potpuno se slazem. Niko ne kaze da smo ranije bili pustinja, vec da su neki nedavno od nas poceli da prave pustinju sto je 100% tacno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861863#p861863:28svu33o je napisao(la):
mariks » Yesterday, 17:48[/url]":28svu33o]
Jutros prošao i videh da su uklonili sav mobilijar sa pešačke staze ispred SavaLove. Nema klupa ni žardinjera. Ne znam kada su to uklonili, ali izgleda da im je došlo iz dupeta u glavu.

Ovo mi deluje suvise dobro da bi bilo istinito :) Moram proci da vidim svojim ocim da su nesto pametno uradili.

Tarararrarraaaa

savalova bez prepreka 2.jpg
savalova bez prepreka 1.jpg


Naravno, zbog kafića i kontejnera sa brzom hranom ovo je najuži deo šetališta (a nije da nema mesta - iza je veliki parking)
 
Mali korak napred, za pohvalu, možda jednog dana ovaj deo bude imao normalnu širinu.
 
Ko nije bio u Beogradu zadnjih desetak godina, mislim da bi morao dobro da se zagleda da bi prepoznao o kom se gradu radi.
IMG_3769.jpg
 
To jedino važi za one koji su Beograd dolazili vozom, jer se sada treba dobro zagledati na stanici Topčider da li si u nekoj palanci ili glavnom gradu.
Sem toga u nije bilo bitnijih promena u gradu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862005#p862005:31wm142d je napisao(la):
spatiotecte » Yesterday, 16:22[/url]":31wm142d]Mali korak napred, za pohvalu, možda jednog dana ovaj deo bude imao normalnu širinu.

Ne znam šta je planirano iza Savanove i prikolica za hranu, ali ima mesta. Na žalost, znamo da neko blizak vlasti drži Savanovu, tako da ne možemo očekivati premeštanje u skorijem periodu.

savalova-suzenje-aero.jpg
 
Vrh