Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Nasmeja me Gambler :D
Sta god da se nakalemi na blokove u Nbgd izgledace i dalje grozno. Samo nek obnove fasade, okrece sto bi se reklo, i nek nista ne diraju :D
Sto bi rekla baba od gov.eta nikad pita :D
 
Lulu, komentariši svoje Bronksove i Harleme i njihove shitove, a nama naše pite ostavi, jer su dovoljno ukusne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843619#p843619:186s7z9n je napisao(la):
Lulu_NY » Сре Апр 21, 2021 9:11 am[/url]":186s7z9n]Nasmeja me Gambler :D
Sta god da se nakalemi na blokove u Nbgd izgledace i dalje grozno. Samo nek obnove fasade, okrece sto bi se reklo, i nek nista ne diraju :D
Sto bi rekla baba od gov.eta nikad pita :D
Друже, па исте такве зграде су ти и ови БнВ солитери, као и нпр. све зграде широм града грађене од 60их до 70их. Буквално на Врачару имају солитери идентични солитерима на НБГ. И црвени као 6 каплара, и бели као солитери у блоку 30.
 
Toliko o dobroj prodaji stanova da su poceli i kupovinu na kredit da daju :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843778#p843778:37ih2rsr je napisao(la):
Marmil » Sre Apr 21, 2021 11:10 pm[/url]":37ih2rsr]Toliko o dobroj prodaji stanova da su poceli i kupovinu na kredit da daju :D

Koliko u Srbiji ima puno isfrustiranih ljudi, neverovatno. Ja kada sam video vest prvo sto sam pomislio to je lepo, sada ce mnogi moci da kupe stan u BNV, zato sam I podelio vest, mozda nekome bude korisno. A to sto si ti prvo pomislio, meni ni na kraj pameti ne bi bilo. Razumes li razliku u stanju uma coveka koji razmislja na prvi I na drugi nacin?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843837#p843837:21fkapvl je napisao(la):
DraganSt » Čet Apr 22, 2021 6:28 am[/url]":21fkapvl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843778#p843778:21fkapvl je napisao(la):
Marmil » Sre Apr 21, 2021 11:10 pm[/url]":21fkapvl]Toliko o dobroj prodaji stanova da su poceli i kupovinu na kredit da daju :D

Koliko u Srbiji ima puno isfrustiranih ljudi, neverovatno. Ja kada sam video vest prvo sto sam pomislio to je lepo, sada ce mnogi moci da kupe stan u BNV, zato sam I podelio vest, mozda nekome bude korisno. A to sto si ti prvo pomislio, meni ni na kraj pameti ne bi bilo. Razumes li razliku u stanju uma coveka koji razmislja na prvi I na drugi nacin?

Ne znam samo na osnovu cega si zakljucio da sam isfrustriran na bilo koji nacin? Ja govorim o prodaji kojom se oni hvale, i zbog koje nisu nikada zeleli nikome da daju kupovinu stana na kredit jer im se tako moze...sta se to odjednom promenilo? Bio sam kod njih na razgovoru, nisam kupio stan jer sam smatrao da nemaju nikakav kvalitet da ponude za taj novac, i kupio stan na drugom mestu...tako da ja apsolutno nemam razloga da budem isfrustriran ni zbog cega, nemoj da brines :wink: I ne, nisu se oni setili da odjednom budu tako dobri pa da daju kupovinu stana na kredit, vec zato sto ponestaje toliko kes kupaca, prodaja je poprilicno opala, a tek sledi predstavljanje velikog broja zgrada...znaci dali su jer njima tako odgovara, a ne zato sto je to odjednom nesto lepo, jer do juce su gledali ispod oka ljude koji su zeleli da kupe stan na kredit...
 
Nije tacno da do sada nije mogao da se kupi stan na kredit u BnV. Samo sto su uslovi bili kao i za sve druge, tek nakon 80% zavrsenog objekta banka je odobravala kredit. Uslovi za kredit zavise od banaka ne od izvodjaca/prodavaca stanova, tj ne od BnV i ostalih...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843852#p843852:3kqci83q je napisao(la):
Lulu_NY » Čet Apr 22, 2021 9:05 am[/url]":3kqci83q]Nije tacno da do sada nije mogao da se kupi stan na kredit u BnV. Samo sto su uslovi bili kao i za sve druge, tek nakon 80% zavrsenog objekta banka je odobravala kredit. Uslovi za kredit zavise od banaka ne od izvodjaca/prodavaca stanova, tj ne od BnV i ostalih...

Apsolutno je tacno, uslovljavali su sa faznim placanjem do trenutka 80% izgradnje pa da se na taj ostatak iznosa digne kredit, sto je ako cemo realno jako glupo, jer ako neko ima da plati 6 rata u kesu, velika je verovatnoca da ce imati i za 7. Jedino kada su dozvoljavali kredite su ja mislim (ne drzite me za rec) za zgrade Parkview i Vista jer su se gradile kroz projektno finansiranje pa je zbog toga banka dozvoljavala kupovinu na kredit.
 
BANKA odlucuje da li daje nekome kredit i pod kojim uslovima, ne izvodjac/prodavac. Ako Vi nadjete banku koja ce Vam dati kredit u visini iznosa nekretnine koja je u nultoj fazi izgradnje, samo napred. Banke su do sada davale kredite za nekretnine u izgradnji samo od trenutka u kom je ta nekretnina bila izgradjena 80%.
Druga je stvar, kada investitor postavi svoje uslove placanja nekretnine koju gradi i prodaje. Imate uslove BnV gde isplata ide u ratama i prati faze izgradnje, imate druge koji traze 80% odmah, 20% po primopredaji kljuceva, imate trece koje traze 50% odmah, 50% po primopredaji itd itd.
Ali ovo su dve razlicite stvari.
 
I dalje banke daju kredit tek kada je nekretnina izgradjena na 80%, nista se tu nije promenilo, osim kada banka radi projektno finansiranje za neki projekat, onda moze da se kredit digne i u ranoj fazi izgradnje jer je banka sigurna u papire i legalnost citavog projekta.
Ja govorim o tome da BNV nikada do sada nije ni zeleo da proda stanove kreditnim kupcima, koji bi odredjeni iznos od 20% i vise dali prilikom potpisivanja predugovora, a ostatak na 80% izgradjenosti objekta.
 
... kao i velika vecina investitora u ovom trenutku. Na zalost, nema razlike izmedju Bnv i njih po tom pitanju...
Kao sto rece DraganSt, barem od sada banke odobravaju kredit kad je 50% izgradjeno, sto jeste bolje u poredjenju sa 80%.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5SiqCshx26Q[/youtube]
 
Јуче поподне, прво пролеће овог дела Булевара и Променаде:







Три семафора на овом потезу су били међусобно неусклађени, и чекало се доста на црвеном. Јуче сам се колима довезао и одвезао делом булевара према Сајму па нисам могао да видим да ли су подешени у међувремену:









Према реци; овом делу уређене обале дајем највишу оцену - да је цело ново шеталиште ове ширине, било би равно најбољим европским:























 
Pogled sa 45km daljine na Savski amfiteatar. Slikano danas iz Slankamena.







Oko 19h sam napravio ove slike, jako mi je zao sto nisam ranije stigao da uslikam (dok je bilo svetlije) jer je vidljivost danas bila odlicna... Ali nadam se da ce i ovo biti zanimljivo.
 
Marmil, prodaja stanova u BW nikad nije bolja pa iz tog razloga pustaju zgrade kojima je rok 2024. godine. Ovaj tip kredita shvati iskljucivo kao jedan inovativan proizvod koji je svima u interesu: banci (kako je kamata vise zbog viseg rizika), kompaniji (kako im pozitivno utice na cash flow - nema faznog placanja), i kupcu (kako je u prilici da kupi stan u ranoj fazi po mnogo povoljnijim uslovima).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni nije jasno zasto bi neko kupovao stan na kredit tamo gde kvadrat kosta 4000e. Pa na kredit se ne kupuje luksuz koliko ja znam nego nesto prosecno ili jeftino. Mislim da je logicno da za luksuz imas kes u dzepu. Tako da mi nisu bas jasni kreditni kupci ovakvih stanova.
 
Имвеститору има за циљ да прода станове. А мало је прецењена платежна моћ нашег свега ако су веровали у насеље капацитета НБГ блока да буде цело са људим који имају да искеширају цифру одмах.
 
shadestudio":1oxtdztm je napisao(la):
Meni nije jasno zasto bi neko kupovao stan na kredit tamo gde kvadrat kosta 4000e. Pa na kredit se ne kupuje luksuz koliko ja znam nego nesto prosecno ili jeftino. Mislim da je logicno da za luksuz imas kes u dzepu. Tako da mi nisu bas jasni kreditni kupci ovakvih stanova.
Stanovi se uvek kupuju na kredit kada su kamatne stope kao sto su danas...ako je meni prinos na kapital visi od 3 posto, zasto bih davao cash za stan??? Imas gomilu akcija na berzi gde je prinos od dividendi vec tradicionalno oko 5%...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isto se moze kazati sto ljudi uzimaju kredit (ili placaju na rate) telefon od 1500e, automobil od 15k...
 
Пре 100 година левичари су писали сличне текстове о радницима примораним да се селе у велике градове и како је то последица суровог капитализма док богаташи уживају у предграђима или природи
 
Vrh