Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Radi se na spajanju bulevara ispod Gazele, asfaltiran je 2. sloj, na poplocavanju oko Galerije, gde je i postavljeno drvece, busene razdelno ostrvo i uradili su trecinu dela do Gazele, ali to brzo ide i puno je lepse sa travom. Trebalo bi da je polovina Oktobra realan rok za otvaranje Galerije. Asfaltirali su u 2 sloja polukruznu ulicu kod kule, ali promenada izmedju kule i zavrsenog dela i dalje stoji sa radovima i siguran sam da nece biti spojena za otvaranje Galerije. Za nas bicikliste i setace znaci da cemo i ove zime obilaziti taj deo, tako sto cemo prolaziti po kaljavim stazama unutar gradilista. Jasno je svima da kamioni negde moraju seci pesacku i biciklisticku stazu, a iskustva iz prethodnih zima govore da ce ta mesta biti kaljuga. To znaci da biciklisti koji malo vise voze, samim tim moraju i vise da vode racuna o biciklima, moraju vrlo cesto, ako ne i svaki dan da peru bicikle, jer blato sa tockova prska na lanac, a pesak iz tog blata se "melje" izmedju lanca i lancanika i time dolazi do trosenja materijala.
 

Prilozi

  • 9.jpg
    9.jpg
    952,3 KB · Pregleda: 3.856
  • 14.jpg
    14.jpg
    969,7 KB · Pregleda: 3.859
  • 15.jpg
    15.jpg
    968,5 KB · Pregleda: 3.859
Evo i jedne moje sinoćne (Galerija i BVV):


Sad malo ličnog utiska i flejmovanja. BW potroši vodu za jedno večernje zalivanje trave, tačno koliko meni godišnje treba za sanitarne potrebe petočlanog domaćinstva u svojoj novoj letnjoj kući. Ali, licimuri, milijarderi, i demoni iz gročanskog vodovoda su mi tokom celog avgusta udelili period od jednog i po sata protoka vode kroz slavine. E, zato ja brutalno i kukavički iseljen iz svog novog doma, tumaram uveče po velikom smrdljivom gradu, umesto da uživam kako sam zaslužio. Na kraju ću, poput nesrećnog Save iz Kikinde, morati da im dođem glave. :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771446#p771446:1f31l5ca je napisao(la):
GOJE » Today, 09:15[/url]":1f31l5ca]Evo i jedne moje sinoćne (Galerija i BVV):


Sad malo ličnog utiska i flejmovanja. BW potroši vodu za jedno večernje zalivanje trave, tačno koliko meni godišnje treba za sanitarne potrebe petočlanog domaćinstva u svojoj novoj letnjoj kući. Ali, licimuri, milijarderi, i demoni iz gročanskog vodovoda su mi tokom celog avgusta udelili period od jednog i po sata protoka vode kroz slavine. E, zato ja brutalno i kukavički iseljen iz svog novog doma, tumaram uveče po velikom smrdljivom gradu, umesto da uživam kako sam zaslužio. Na kraju ću, poput nesrećnog Save iz Kikinde, morati da im dođem glave. :violina:
file.php

Pored tolike reke oni (verovatno) koriste vodu za piće za zalivanje. Ne verujem da je ta potrošnja povezana sa nemanjem vode u Grockoj, ali imali su priliku da naprave "eko" zalivanje i održavanje što bi diglo cenu mizerno, ali ne :bash:

To samo govori koliko smo mi daleko od nekih ekoloških normi.
 
Nisam rekao da ja nemam vodu zbog njih. Ali, eto, slika i prilika. Smuči mi se ceo život kad to vidim, i kad gacam po tim barama, dok trčim ili vozim bajs.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771516#p771516:3m8r52qw je napisao(la):
astrodule » Čet Sep 03, 2020 12:00 pm[/url]":3m8r52qw]Ma jasno. Oseti se gorak ukus u ustima jer se na jednoj strani rasipa, a na drugoj postoji problem koji se ne rešava decenijama.
Nije problem voda, vode ima...nema infrastukture (cevi,pumpi itd.)
 
U poređenju sa Vistama ovo je veliki napredak.
Ajde barem da to priznamo otvoreno.
 
Nadam se da nisam dosadan sa radovima u Bulevaru Vudroa Vilsona, ali ima pomaka kod sajma. Povadjeno je drvece na trasi leve trake gledano od sajma. Priprema se za poplocavanje ulica koja je paralelna sa Gazelom i normalna na bulevar.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UW8RcLWaU6E[/youtube]
 
Леп поглед

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AAUrQvmeo5w[/youtube]
 
Promenada i reka Sava
 

Prilozi

  • 8F6BDFEB-5B7B-4479-A3A4-FCD0EBA1AB1B.jpeg
    8F6BDFEB-5B7B-4479-A3A4-FCD0EBA1AB1B.jpeg
    654,6 KB · Pregleda: 2.251
  • 52966F38-5B02-4B08-BEE6-A9387494E682.jpeg
    52966F38-5B02-4B08-BEE6-A9387494E682.jpeg
    634 KB · Pregleda: 2.232
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771491#p771491:1l6xys5u je napisao(la):
astrodule » Чет Сеп 03, 2020 10:54 am[/url]":1l6xys5u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771446#p771446:1l6xys5u je napisao(la):
GOJE » Today, 09:15[/url]":1l6xys5u]Evo i jedne moje sinoćne (Galerija i BVV):


Sad malo ličnog utiska i flejmovanja. BW potroši vodu za jedno večernje zalivanje trave, tačno koliko meni godišnje treba za sanitarne potrebe petočlanog domaćinstva u svojoj novoj letnjoj kući. Ali, licimuri, milijarderi, i demoni iz gročanskog vodovoda su mi tokom celog avgusta udelili period od jednog i po sata protoka vode kroz slavine. E, zato ja brutalno i kukavički iseljen iz svog novog doma, tumaram uveče po velikom smrdljivom gradu, umesto da uživam kako sam zaslužio. Na kraju ću, poput nesrećnog Save iz Kikinde, morati da im dođem glave. :violina:
file.php

Pored tolike reke oni (verovatno) koriste vodu za piće za zalivanje. Ne verujem da je ta potrošnja povezana sa nemanjem vode u Grockoj, ali imali su priliku da naprave "eko" zalivanje i održavanje što bi diglo cenu mizerno, ali ne :bash:

To samo govori koliko smo mi daleko od nekih ekoloških normi.
То би дигло цену за мизерно у односу на публицитет који би се добио јер чисто сумњам да неко користи санитарну воду за заливање у Београду. Та вода се мора само филтрирати од чврстих нечистоћа да прскалице не зачепе. Такав пројекат не може да кошта преко 15-20 000 евра, моја процена. Пумпа-пречишћавач-резервоар-пумпа-прскалица + аутоматска регулација система са пар сензора и електровентила.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zT41fVjDbi0[/youtube]
 
Pozdrav svima od novog člana

U ovoj zgradi u Kolarčevoj 4 (Trg Republike) izgrađenoj 1936 godine od strane Zanatlijskog penzionog fonda postojala je posebna vodovodna instalacija za tehničku vodu za kućne sanitarije a posebna za pijaću vodu.

Untitled1234567.jpg


Za razmišljanje je: da pre skoro 100 godina u BGDu je postojala svest o upotrebi tehničke vode, a 2020 godine u BnV koji je u neposrednoj blizini reke Save zelene površine se zalivaju pijaćom vodom

Naglašavam da to nije samo slučaj u BnV već u celom BGDu se ulice peru kamionima cisternama koji se većinom pune pijaćom vodom....
 
Вода из Саве непосредно пре уливања у Дунав је веома мутна, загађена и каткад ужасно смрдљива.

Вероватно би било потребно добро је пречистити (цена?) да не би површине којима се залива смрделе, биле прекривене блатњавом скрамом и бактериолошки загађене, односно - здравствено опасне.

Не може свака-ква вода да буде ни техничка.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772261#p772261:bby0kbfv je napisao(la):
Саша » Ned Sep 06, 2020 12:38 am[/url]":bby0kbfv]Вода из Саве непосредно пре уливања у Дунав је веома мутна, загађена и каткад ужасно смрдљива.

Вероватно би било потребно добро је пречистити (цена?) да не би површине којима се залива смрделе, биле прекривене блатњавом скрамом и бактериолошки загађене, односно - здравствено опасне.

Не може свака-ква вода да буде ни техничка.


Da morala bi da se prečisti... ali naglašavam da ova kojom se se trenutno zaliva (pijaća voda) se takođe prečišćava u Fabrici vode u Makišu

Obe varijante zalivanja i pijaćom vodom i tehničkom vodom dolaze iz reke Save
Obe moraju da se prečiste, cena prećišćavanja pijaće je višestruko veća od cene prečišćavanja tehničke

Nameće se i pitanje kakva se poruka šalje u svet (gde ogroman broj ljudi ima baš problem sa pijaćom vodom, kod nas npr. Zrenjanin), da se u BGDu peru ulice i zalivaju zelene površine pijaćom vodom (najvažnijim resursom u ovom milenijumu), po meni se šalje poruku da smo BAHATI

Da je sreće projekat u Savskom amfiteatru u 21 veku bi koristio prerađenu sanitarnu i kišnu kanalizaciju a ne istu ispuštao u Savu u blizini Sava Nove
 
За прање улица користи се 1.3% воде из водовода, а на процуривање оде преко 50%.
 
Do drugog sv rata postojala je mreza sa tehnickom vodom za zalojevanje parkova na kalemegdanu ...
Nisam znao da je razvod isao i u stambene zgrade ...
 
Vrh