Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

@mradulovic
primetices da po planu sve druge zgrade u tom nizu imaju front ka savskoj tako da argument o metrou kao razlogu ne pije vodu. tezu da je razlog nadzor dece u parku mislim da je besmisleno i komentarisati.

ovo je prosto posledica cinjenice da smo dopustili talogu sa dna kace da ispliva na povrsinu
 
Palata Pravde je pogotovo nakon rekonstrukcije verovatno jedina reprezentativna zgrada sa te strane Savske. Rekao bih da su ovu novu zgradu pozicionirali kako jesu da bi napravili nekakvu mini ambijentalnu celinu, razbili monotoniju ravnog uličnog fronta i dobili neku vrstu fokalne tačke projekta BGH20 koji izlazi na Savsku.

Mogli su doduše to i bolje da reše i ostave recimo prizemlje centralne lamele prohodno, da kroz njega može da se prodje sa platoa Palate Pravde ka parku u BGH20.
 
Грешка је разбити улични фронт дуж главних саобраћајница и још већа грешка дуж њих формирати зелене површине. Да је са друге стране зграде, био би целина са постојећим парком. А улични фронт је углавном испоштован и на НБГ, само мало увучено (изузев дуж Јурија Гагарина, мада се то сада попуњава новоградњом). Што се тиче објеката у Савској, и остале старије зграде све до Српске банке имају потенцијал, али су поприлично оронуле. Имамо ту и сраман пример сређена само 2 од 5 спратова зграде на ћошку са Рисанском, и још срамотнији недовршен хотел Пошта који ће бити највеће ругло на Савском тргу.
 
Ima logike u tome što kažeš. Medjutim, i sama Palata Pravde je dobrim delom uvučena u odnosu na Savsku ulicu (čuveni betonski plato), tako da će ulica tu dobiti “širinu” sa obe strane. Ko zna šta su namerili, netransparentno kao po običaju kao sve u vezi BGH20...
 
Има и логике та идеја о симетрији платоа, као скверови у Рузвелтовој код Далматинске. Мада, опет из практичних разлога, игралиште ка Савској ми не делује баш као најсрећније решење.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772710#p772710:14ubufeb je napisao(la):
razgradjevinar » 07 Sep 2020 09:54 pm[/url]":14ubufeb]@mradulovic
primetices da po planu sve druge zgrade u tom nizu imaju front ka savskoj tako da argument o metrou kao razlogu ne pije vodu. tezu da je razlog nadzor dece u parku mislim da je besmisleno i komentarisati.

ovo je prosto posledica cinjenice da smo dopustili talogu sa dna kace da ispliva na povrsinu
koje druge zgrade u tom nizu imaju front ka savskoj, a da ih je gradio bnv?
 
Где ли сам овај урбанистички моменат већ видео .... а да ... Маршала Бирјузова .... скандал.

marsala-birjuzova.jpg
 
Ne može se porediti uzana uličica sa širokom Savskom.
 
Буквално си измислио аргумент. Наравно да може да се пореди, јер број трака није једини параметар у причи о поређењу. Али, ок, не бих опет да чачкам жељу за једноумљем на овој теми.
 
Ne, ti si se setio primera da bi pokazao i dokazao šta? Ja i ne tvrdim da je rešenje u Savskoj loše ali se slažem da nije uobičajeno a još manje očekivano.
 
Ово није за поређење, Маршала Бирјузова је ушушкана улица, овај паркић се једва примети. Савска је насупрот доста шира и један од главних друмских коридора у граду. Ово у БнВ има парк са друге стране, док је овде са друге стране Бранкова са укупно 0 стабала.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772710#p772710:2nhnvibk je napisao(la):
razgradjevinar » 07 Sep 2020 09:54 pm[/url]":2nhnvibk]@mradulovic
primetices da po planu sve druge zgrade u tom nizu imaju front ka savskoj tako da argument o metrou kao razlogu ne pije vodu. tezu da je razlog nadzor dece u parku mislim da je besmisleno i komentarisati.

ovo je prosto posledica cinjenice da smo dopustili talogu sa dna kace da ispliva na povrsinu


Ti "planovi" i mape na njihovom sajtu ne znače baš ništa. Jedino je relevatno ono što prođe urbanističke procedure i što je pušteno u prodaju, a poslednji urbanistički projekat koji beše na javnom uvidu je upravo ovaj za blok od Nikolaja Kravcova do Pošte, kojim je predviđena izgradnja dva stambena kompleksa u Savskoj - Quarteta i još jednog takvog, ali malo većeg - i oba imaju ova dvorišta ka Savskoj. Front ka Savskoj imaće poslovni objekat na samoj raskrsnici sa Nikolaja Kravcova, i drugi, manji poslovni objekat iza Pošte u Savskoj.

9454880335f1707bd9f7e6288465497_w640.jpg


Videćete i kad odete na onu 3D mapu nekretnina, da su "zamenjeni" objekti koji su bili ranije na mestu "Quarteta" i susednog stambenog kompleksa. Tako će biti "zamenjeni" i ovi objekti koji su trenutno nacrtani na mestu gde su planirani "Scala", "Sole" i "Liberta", kada te zgrade budu puštene u prodaju.

Inače, još kada je bio javni uvid za "BW Scalu" iz jedne ilustracije u dokumentaciji se dalo naslutiti da nameravaju ove poluotvorene blokove ka Savskoj.

XRq3e7YuXhABmjxGvadXCMv1uaAJx26GKx7Uno2qj3tJ2OdL_oDhHmiR2nQFgXfE8d9_PeFSL7Woo8dLe-FHPy_ZCDg2irjz_oBvbmCiqhbt1V8-Ng


Saglasan sam sa forumašima koji su mišljenja da je bilo bolje da zgrade imaju front ka Savskoj, a da budu otvorene ka "Sava parku". Ne samo što u Savskoj imamo već izgrađeni front, nego što bi otvorena dvorišta ka drugoj strani bar vizuelno proširila park. Uostalom, upravo je "BW Scala" dobar primer za to, jer je dvorište tog stambenog kompleksa (koje, doduše, za razliku od Quarteta, neće biti zatvoreno) zapravo produžetak parka.
 
Bolje bi im bilo da prosire park skroz do ulice nego i tu da naguraju zgrade.
 
Ne znam o čemu pričamo ako je sada najveći skandal to što ove zgrade nemaju front ka Savskoj a ne to što su nam upropastili obalu vistama, residencama, bw kulom i ostalim soc-kulama.
Inače kada počinje ta rekonstrukcija Savske u sklopu BnV?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772827#p772827:2vsc3e0x je napisao(la):
stf » 08 Sep 2020 08:23 am[/url]":2vsc3e0x]Где ли сам овај урбанистички моменат већ видео .... а да ... Маршала Бирјузова .... скандал.

marsala-birjuzova.jpg
Šta sam puta prošao ovuda do škole. :grand: i nikada ne bi pomislio da ću ovu sliku videti na ovoj temi. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772859#p772859:1fcrbnk7 je napisao(la):
Igor » 08 Сеп 2020 09:40 am[/url]":1fcrbnk7]Ne, ti si se setio primera da bi pokazao i dokazao šta? Ja i ne tvrdim da je rešenje u Savskoj loše ali se slažem da nije uobičajeno a još manje očekivano.

hahahahah, pa ja nisam ništa ni pokušao da dokažem, samo sam pokazao na šta me podseća. To što si ti potrčao da nešto dokažeš je tvoj problem. :wink:

A inače, Savska je kompaktna ulica pa će ovo rešenje da taj sklad naruši. :laugh: Preko puta imamo Palatu pravde koja je već grubo narušila front Savske ulice, a odmah u sledećem bloku imamo bukvalno identičan slučaj ovom sa povučenim objektom i zelenom površinom ispred.
 
Са леве стране јесте. Са десне су могли да буду мало маштовитији, у блоку до старе ложионице су могли да направе зграду која би имала закривљење ка ложионици, да заједно фирмирају облик слова S.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772912#p772912:h36kvw3x je napisao(la):
zoran_m » Uto Sep 08, 2020 12:02 pm[/url]":h36kvw3x]Bolje bi im bilo da prosire park skroz do ulice nego i tu da naguraju zgrade.
file.php

Dok se vi cimate oko fronta ka Savskoj, BW Gigantija postaje deo svakog novijeg rendera koji se objavljuje.
Izgleda da će se ova grozota ipak graditi! :(
 
Где му дође за гигантија, ово плаво уоквирено?
 
Ne ne
Povuci pravu liniju od kule na dole... i udaraš na Gigantiju...

Daleko najodvratnija zgrada prikazana do sada na planovima i renderima.
Za nju su Viste mala maca...
 
Ау, баш је грдна. :( А таман ми се свидео улични фронт Галерије.
 
Početni renderi okruženja Kule bili su veoma lepi, barem po meni....
Pokukružni niz zgrada od 5-6 spratova, da uokviri trg i da da kontrast veličini kule... bilo mi je simpatično i nisam imao ništa protiv.
Međutim, ovi najnoviji renderi su katastrofa. Potencijalo najlepši deo BnV upropastiće ovim... ovim.... ja ne znam koju reč bi našao...
I šta uopšte misle tu da stave? Stambeni prostor? Ko će uopšte da kupi stan u takvoj zgradi?
Katastrofa... iste pare bi zaradili da su ispoštovali počeni render, sagradili niske zgrade oko Kule i cepnuli cenu po kvadratu od 10k EUR...
Prodalo bi se...
 
Evo na šta to liči...
Čak je i na zvaničnoj prezentaciji BNV...
I pogledajte sada Galeriju i kontrast koji sa njom pravi ovo čudo iza... ko je ovo smislio, stvarno ga treba... da ne lajem.

Desno od kule na slici:
 

Prilozi

  • gigantia.jpg
    gigantia.jpg
    389,9 KB · Pregleda: 979
Тачно сваки објекат води неку своју причу. Баш хаотична целина.
 
A tek ova zgrada na slici tik desno od kule...
Pa zar je to fasada primerena centralnom mestu čitavog projekta, sunce im kalajisano?
Pa zar nije moglo nešto lepše da se smisli, kad već moraju da grade grozotu od 20 spratova??????????
Izgleda kao jeftin hotel na aerodromu... užasno i tužno koliko dobrih prilika su propustili da naprave sjajnu priču i pri tome dobro zarade!
Mentoli!
 
Vrh