Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Zar nije Vučić u jednoj emisiji prikazao rendere Hotela Bristol, tj samo sredjene fasade? Ja se nadam da spolje neće da menjaju ništa, sem da srede fasadu. A i ovo je pobeda, napucaju naslov Remek delo dizajna, a slika Vučića i Mohameda Alabara. Kao grad Beograd kada na zvaničnom sajtu prezentuje otvaranje nečega slikama Siniše Malog :D
 
Haha Giško, slikanje obavezno. :mrgreen:


Capture.jpg



Nego, pominju nove zgrade, videćemo.

Kalenić sa SSC-a.


KALENIC;141447441 je napisao(la):
Dosao sam na dva dana i iskoristio sam priliku da slikam sta sam stigao.
Uopste kad se vratite za mesec dana primetite da se po gradu bas radi.
iI ovo ide ali dosta sporo, pogotovo obaloutvrda.

20430023_1393801567406556_2369203744079117960_n.jpg


20294096_1393801584073221_5147470343532153381_n.jpg


20264793_1393801577406555_1123878262417663075_n.jpg


20429825_1393801574073222_1818718419256145285_n.jpg


ovde je masina non stop rusila ili cistila teren barem dok sam tu bio

20264920_1393801600739886_169487287981131204_n.jpg


ovde sve ruse



Friška snimak, bio je jedan slični, ali ovo je noviji.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=A5uIjliOW9E[/youtube]
 
Samo na ovim Kalenićevim fotkama kod zgrade Simpa i Lastine stanice ne mogu da skontam jel to oni skidaju
ploče sa trotoara ili ih postavljaju?
 
Рекао бих да су скинули плоче да их не би уништили за време радова на том делу.
 
Da biće da je to u pitanju, pošto i stavljaju ogradu. U svakom slučaju vrv kreću sa rušenjem tu.
 
Ne znam kad je fotografisano,ali koliko mi se čini na većini fotki ni G od gužve,sudaranja pešaka i biciklista....jel to niko ne ide tamo ili???
Ja lično nisam bio na šetalištu,i ko zna kad ću
 
Po senkama izlgeda mi na jutarnje vreme, ja sam bio dva puta i nije da nije bilo guzve moram reci.
 
Najveće gužve su kod Savanove i kod ove nove poslastičarnice pored kula, sa dečjim igralištem ispred što se vidi i na slici. Ostale deonice su manje više prazne. Otprilike po 10 ljudi na svakih 50 metara.
Mada ja tu uglavnom prolazim bajsem, i to po najvećim vrućinama. Pretpostavljam da je uveče življe.
 
Ja ne razumem što se sve meri gužvama? Tipa ako nema gužve ne vredi autoput, šetalište, park, parking... Ja mislim upravo suprotno- nama treba što više uređenog prostora bez gužvi. Širenje, prostor, umesto naguravanja mase ljudi u kaveze, guranja ili jedne drugima na glavu.
 
vucko35":3cagfe3t je napisao(la):
Ne znam kad je fotografisano,ali koliko mi se čini na većini fotki ni G od gužve,sudaranja pešaka i biciklista....jel to niko ne ide tamo ili???
Ja lično nisam bio na šetalištu,i ko zna kad ću

nema G od guzve ali na drugoj fotki vidimo dosta G u savi..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467971#p467971:1jgol7sl je napisao(la):
vucko35 » Pet Jul 28, 2017 12:31 pm[/url]":1jgol7sl]Ne znam kad je fotografisano,ali koliko mi se čini na većini fotki ni G od gužve,sudaranja pešaka i biciklista....jel to niko ne ide tamo ili???

S obzirom na senku, slikano je baš rano ujutru. Zato nema nikoga.
 
Pa normalno da nema guzve kad je uredjeno stotinak metara promenade, koja usput ne vodi nigde. Guzva ce biti kada se cela promenada zavrsi i izgrade sadrzaji oko nje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467982#p467982:1anf847h je napisao(la):
Earthmoving » Pet Jul 28, 2017 1:31 pm[/url]":1anf847h]Ja ne razumem što se sve meri gužvama? Tipa ako nema gužve ne vredi autoput, šetalište, park, parking... Ja mislim upravo suprotno- nama treba što više uređenog prostora bez gužvi. Širenje, prostor, umesto naguravanja mase ljudi u kaveze, guranja ili jedne drugima na glavu.
Kad kažem gužva ovde mislim na grupe od po 10-30 ljudi koji se zadržavaju na nekom mestu. Dakle gužva u smislu da je aktivno, da ima ljudi. Ne na masu gde ne možeš da prođeš koliko je krcato (što ni ja ne volim).
 
Ево дивне слике, која илуструје колико једно слово може бити пресудно:

embankment-works-on-slopes-and-new-pedestrian-paths-july-2017-2.jpg


Наиме, уместо да ова гованца буду "суспензована" неопходно је да буду "суспендована"! Да из очајања и ја будем малкице циничан - изгледа да су ову терасу правили како би се непосредно "на извору" могло уживати у свакодневном доприносу Београђана лепоти поклоњеног им природног блага... :oops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467971#p467971:2wgbj3ue je napisao(la):
vucko35 » Fri Jul 28, 2017 11:31 am[/url]":2wgbj3ue]Ne znam kad je fotografisano,ali koliko mi se čini na većini fotki ni G od gužve,sudaranja pešaka i biciklista....jel to niko ne ide tamo ili???
Ja lično nisam bio na šetalištu,i ko zna kad ću

Вероватно је снимљено за време врућина.

Ne nego je snimljeno iz vazduha a ne zumiranjem na nivou tla po dubini šetališta što se inače radi kad se želi dočarati gužva.
 
^ Uzas!

Prvo lazybag-ovima "privatizovati" terasu, pa onda staviti zamrzivac na zelenu povrsinu koja izlazi na bike stazu. Time se blokira bike staza i dovodi u opasnost sva decu koja kupuje sladoled, i sad ovaj vrhunac, ogradom fizicki pregraditi pesacku stazu. Moj mozak nije mogao da shvati sta gleda. Zar je to moguce? Ocekujem da se sutra jedno desetak splavova priveze za promenadu a setaliste pretvori u parking. Pod hitno razlupati sve ovo i vratiti onaj zmijarnik. Ja znam da je lako projektovati odgovornost na stranke i politicare ali ovo nema veze ni sa jednim, ni sa drugim, ovo ima veze sa opstim nivoom kulture.
 
Ja mislim da je krajnje vreme da se iseli sve od NBG Fontane do Autokomande i da se ceo taj deo grada pretvori u jednu veliku baštu i kafić.

Ionako već možemo u Ginisa po broju kafe stolova po glavi stanovnika. Što onda ne bismo ušli i drugi put po tome što smo od celog grada napravili kafić.
 
Nisam mislio na tebe Bender, sa tvojim postovima se skoro uvek slažem. Nego protiv urbanizma gužvi I skučenosti, previsoke spratnosti, a za humaniji urbanizam šireg, humanijeg prostora. Urbanizam gužvi je zao jer sa sobom nosi filozofiju ekstremnog bogaćenja pojedinaca vlasnika prostora na monopolizovanim mestima gde je gužva, pad populacije usled života kao u kavezu I druge negativne stvari. Zato navijam za što više javnih površina u okviru BnV I protiv prevelike spratnosti I gustine zgrada.
 
Ako se sećate, to je nešto što sam predvideo da će se desiti još u vreme objavljivanja ugovora, kad je postalo jasno ne samo da će ONI (a ne grad) kontrolisati projektovanje desne Savske obale i dizajnom je maksimalno prilagoditi potrebama lakog obalskog pristupa i usmeravanja ljudi ka privatnim zgradama, nego da su im na 99 godina data i prava na UPRAVLJANJE i komercijalnu EKSPLOATACIJU svih tako projektovanih JAVNIH prostora, na OBE Savske obale.

Tako da sada treba za 180 stepeni obrnuti mentalni okvir posmatranja onog što je na obali napravljeno. To nije šetalište obogaćeno komercijalnim sadržajem, nego pristupni put tim sadržajima. Nisu oni dopuna obali, nego je obala dopuna njima. Ona omogućuje da se dođe do njih, i to će joj u praksi biti maksimalni domet. Promenada dakle objedinjuje i omogućuje integrisanu komercijalnu ponudu na oba prostora, javnom i privatnom, i to je sve.

Da bi one funkcije obale koje su nezavisne od komercijalnog i od zgrada uz nju (šetnja, trčanje, druženje uz reku, biciklizam, kontakt sa vodom, kulturni programi na otvorenom, prijatan prolaz do Ade) bile praktično upotrebljive u meri dovoljnoj za masovnu popularnost, ljudi se tu moraju osećati udobno i neometano. Što obično zahteva poseban pojas, prostor koga nema dovoljno i proterivanje agresivnih štandova i promocija kojih će biti na svakih 10 metara. Nažalost od toga nema ništa za još bar 5 generacija Beograđana.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468095#p468095:2k9utsvm je napisao(la):
Earthmoving » 29 Jul 2017 06:25 am[/url]":2k9utsvm]Nisam mislio na tebe Bender, sa tvojim postovima se skoro uvek slažem. Nego protiv urbanizma gužvi I skučenosti, previsoke spratnosti, a za humaniji urbanizam šireg, humanijeg prostora. Urbanizam gužvi je zao jer sa sobom nosi filozofiju ekstremnog bogaćenja pojedinaca vlasnika prostora na monopolizovanim mestima gde je gužva, pad populacije usled života kao u kavezu I druge negativne stvari. Zato navijam za što više javnih površina u okviru BnV I protiv prevelike spratnosti I gustine zgrada.
Odgovorio si na moj post,ali si prepustio emocijama da odgovore...moje pitanje je bilo zašto na 90 posto slika koje se postavljaju nema nikog....jel zato što se slika u određeno vreme ili tamo slabo ko ide....otud moj komentar da još nisam bio tamo i ko zna kad ću...
Gde si ti u ovom mom postu video da ja zastupam ideju gužvanja ljudi?

vucko35 » Fri Jul 28, 2017 11:31 am wrote:
Ne znam kad je fotografisano,ali koliko mi se čini na većini fotki ni G od gužve,sudaranja pešaka i biciklista....jel to niko ne ide tamo ili???
Ja lično nisam bio na šetalištu,i ko zna kad ću
 
Vrh