Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

@astrodule Nemoj da se obazireš na dobacivanja. Zapažanja koja si izneo su objektivna i na mestu, jer ni ja ne mogu da shvatim da u 21. veku pored današnje tehnologije i poznavanja materijala može da se dogodi ovoliki broj propusta i da sve ovo što je uradjeno propadne nakon par meseci.
Ova "demantovanja" su tipičan primer današnjeg uredjenja, jer slične odgovore dobijam i od raznih službi gde te ubedjuju da si slepac i da je sve uredu. Pominjao sam već primer kada sam se žalio Bus Plusu na nedostatak kartica, na kvar terminala za dopunu na aerodromu itd, demantovali su me do poslednje zamerke, a slično je i komunalna policija reagovala na jednu prijavu, zato im ne verujem ni da kažu da je danas sreda.
Pogledaj i kako se nedavno TOB izblamirao na tviteru, kada im je jedan od zaposlenih pisao nepismene i neprimerene komentare sa zvaničnog naloga, tj raspravljao se sa drugima, sve sami stručnjaci.

Uostalom, kvalitet radova je odlično opisan u ovoj fotografiji, ne treba trošiti mnogo reči.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466273#p466273:1dc70bve je napisao(la):
Zuma » Sre Jul 19, 2017 3:46 am[/url]":1dc70bve]
file.php
 
Deluje mi da je taj spoj terase i šetališta privremeno rešenje ili bar se nadam s obzirom da su spominjali mobilni zid protiv poplava koji po potrebi može brzo da se instalira ako zatreba, pa bi temeljna konstrukcija za njega upravo prošla tuda i tada bi verovatno taj spoj uradili kako treba.


Dugo pratim forum evo konačno da se pridružim, pozdrav za sve forumaše :)
 
dobrodoslica.

da li mozes da malo potkrepis svoj nadanja, kako bi tvoj prvi post imao i dodatnu vrednost. ja sam npr pokusao da izguglam kako te mobilne barijere izgledaju, odnosno kako izgleda njihovo postolje i jedino sto sam nasao u vezi mobilnih bareijera je nesto ovako

Behind_the_Flood_Barrier%2C_Upton_-_geograph.org.uk_-_292014.jpg

iskreno ne vidim kako ovo moze na bilo koji nacin da pomogne u resavanju postojeceg problema sa razlicitim visinskim kotama dekinga i betona
 
Ja se nisam preterano trudio da nadjem, samo sam kucao: Mobilna odbrana od poplava i prva stvar koja mi je izasla je ovaj primer iz Novog Sada...

odbrana_odpoplava_18511.jpg

sistem-za-odbranu-od-poplava-2.jpg


Inace ne znam zasto odmah nije postavljen mehanizam za tu odbranu i sta se ceka... Kod nas vecito umesto da se posao zavrsi do kraja, mora iz 5 puta da se radi.
 
Ma kakva mobilna odbrana! To je na koti 77 mnv i tu voda nikada neće doći. Zašto bi neko tu postavljao mobilnu odbranu? To će MOŽDA, a i to je jedno vrlo veliko možda, doći tamo gde je 76 mnv, nizvodno od Zarićevog mosta (a ustvari neće ni tamo jer se ne daju tolike pare za tako malu verovatnoću). Nego skoro sigurno uopšte nisu imali prihvaćen i odobren plan za obalu, pa su ga menjali u hodu (setite se samo broja različitih rendera), a pošto im ionako sve tone pa znaju da će ponovo morati nešto da popravljaju, nisu preterano ni mislili o lepoti i "detaljima".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466352#p466352:3b6n9xav je napisao(la):
Rick Sanchez » 19 Jul 2017 03:35 pm[/url]":3b6n9xav]Ja se nisam preterano trudio da nadjem, samo sam kucao: Mobilna odbrana od poplava i prva stvar koja mi je izasla je ovaj primer iz Novog Sada...

priznajem da sam pogresio sam sam guglao engleski termin, nije mi palo na pamet da pogledam na srpskom.

ovo u novom sadu je mnogo bolji i lepsi primer ali kako je zuma lepo primetio malo je verovatno da tako nesto planiraju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462743#p462743:1mdaklvi je napisao(la):
Gazi Bengazi » Sub Jul 01, 2017 7:04 pm[/url]":1mdaklvi]
Не брини за реку. Пре него што Сава надође, то ће посетиоци променаде напунити ђубретом и претворити у јавни тоалет, а све околне погодне површине ишарати графитима. Бићемо срећни ако неког страног туристу не баце преко ограде.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462744#p462744:1mdaklvi je napisao(la):
Igor » Sub Jul 01, 2017 7:09 pm[/url]":1mdaklvi]Kakav negativan stav kao da smo neki primitivci divljaci.

Nesto si rekao?


Razočaravajuća slika BG: Čišćenje grafita sa sveže okrečene fasade zgrade u Pop Lukinoj 12
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=07&dd=19&nav_id=1284402

343279715596f8528b6b19398332828_w640.jpg

594300416596f8529431e4848889897_w640.jpg


Pristupne saobracajnice mostu na Adi sa beogradske strane su odavno isarane i okolina pretvorena u dzubriste i javni toalet. Ocekujem isto i ispod pristupnih nadvoznjaka UMP-a sa novobeogradske strane. Bukobrani oko saobracajnica na prilazu Beogradu su takodje isarani, a neki providni polomljeni. Da nece Deda mraz da donese kulturu za Novu Godinu?

Kraj off-a
 
Planirana je da se radi mobilna odbrana radili bi se nosači mobilnih elemenata duž cele obaloutvrde,a elementi bi se ostavili negde u SA da bi se postavili ako bude bilo potrebe,planirana kota je 78.5.
Nadam se da ista firma koja radi obaloutvrdu neće raditi i ovo,nadam se... :roll:

Zuma sve pohvale na reportaži i ukazivanju na fuseraj granitne kocke-deking :dil:
 
Miloše, da citiram prostorni plan BNV-a:

Максимални опажани водостај је 75,46 mnv, а катастрофални стогодишњи прогнозирани водостај је 76,20 mnv.

Vodostaj od 78,5 mnv bi značio da ima tačno tri metra više vode nego što je ikada u istoriji zabeleženo. Ako bi se to ikada zaista desilo okolina Beograda bi više ličila na povratak Panonskog mora. Sumnjam da je to uopšte i teorijski moguće jer, iako me mrzi da sada gledam nadmorske visine okolnog ravnog terena, teško da je moguće naći toliko vode da se popuni sav prostor severno i zapadno od Beograda koji je ispod te kote. Možeš li navesti izvor te infomacije?
 
str 128 iz Prostornog plana BNV-a,napravio sam lapsus mobilni elementi bi bili 1m:
"Одбрамбена линија од великих вода река Саве, може се радити и комбинацијом фиксних објеката
и мобилних елемената, кроз уређење терена, с тим да мобилни елементи не буду веће висине од
1.0m, н а местима где с е другачије не може постићи захтевана кота, а зависно од просторног
уређења."
 
To je već nešto sasvim drugo. Jedan metar je bitno manji od tri metra. Mada ni to ustvari nije važno jer citirani pasos sasvim jasno kaže o čemu se radi: "Ako se drugačije ne može postići zahtevana kota ..." (od 76 ili 77mnv), ONDA može doći u obzir i mobilna odbrana. Ali pošto su oni tu kotu već dostigli zemljanim nasipom, sasvim sigurno nema ništa od mobilne odbrane, niti ona ima ikakve veze sa zbudženim prelazom sa Promenede na terasu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466443#p466443:rus0l34s je napisao(la):
Zuma » 20 Jul 2017 01:43 am[/url]":rus0l34s].. Ali pošto su oni tu kotu već dostigli zemljanim nasipom, sasvim sigurno nema ništa od mobilne odbrane,..
Verovanto hoće da samo ubetoniraju metalne elemente u koje se postavljaju stubovi ',mobilne odbrane'.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466465#p466465:1z47kcca je napisao(la):
milos.tro » 20 Jul 2017 07:51 am[/url]":1z47kcca]Zuma,malo je zbunjujuće ono što se navodi u prostornom planu i ovo što navodi direktor milenijum tima(kreće na snimku od 11:00)pa kaže da će se raditi i mobilna zaštita sa elementima visine 1.5m :
https://www.youtube.com/watch?v=-3WVTw4 ... 4Pi_KJi9oM
Zasta ne vidim čemu bi mobilna odbrana služila. Dunavsko-Tamnička vodna zadruga, osnovana 1922. godine, je između 1928. i 1935. godine na levoj obali Dunava napravila 93 kilometra nasipa. Kota krune tog nasipa je na 76,50 metara nadmorske visine. To znači da kad bi vodostaj dostigao tu visinu, Dunav bi se prelio preko nasipa i razlio po ko zna koliko kvadratnih kilometra Vojvođanske ravnice, pa sasvim sigurno ne bi dalje rastao. A plavljenje bi počelo i pre toga na mestima koje ovaj PKB-ov nasip ne štiti. Pronašao sam i podatak da je PROSEČNA visina tog terena na levoj obali Dunava između 71 i 73 metra nadmorske visine. Što znači da ima puno zemljišta koje je i ispod 71 mnv, a verovatno i 70 mnv. Tako da se vodostaj u Beogradu jednostavno NE MOŽE popeti iznad vrha BNV nasipa na 70 mnv. Zato je taj broj i izabran (maksimalna očekivana kota plus nadvišenje za svaki slučaj, zbog vetra, talasa itd.)

Zbog taj na Studiju B može da priča šta hoće, ali mi imamo toliko malo para da zaista ne vidim da bi se iko odlučio da ih baca na nešto tako nepotrebno. Ili je on nešto pogrešno shvatio ili je u pitanju uobičajena propaganda. Pa dakle (sem kao neko baš hoće da se ugradi u cenu) ne verujem da od te mobilne odbrane može nešto biti, bar na ovom, zaštićenom delu obale gde je nasip na 77 mnv. Nizvodno od Zarićevog mosta ima 76 mnv, pa ona tu jeste moguća, ali ne ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466508#p466508:37umcy7t je napisao(la):
Zuma » 20 Jul 2017 11:56 am[/url]":37umcy7t]... ali mi imamo toliko malo para da zaista ne vidim da bi se iko odlučio da ih baca na nešto tako nepotrebno.
Ili je on nešto pogrešno shvatio ili je u pitanju uobičajena propaganda. ..
Propaganda je sigurno, jer ugradnja samo tih postolja nije skupa, možda par stotina evra, a

sve ostalo može da se kupi/naruči i naknadno ili čak iznajmi... za potrebe slikanja na St.'B'.
 
Kao onda kada su bile poplave, a ovi nabacali vreće kod Venecije u Zemunu metar više nego na ostalim mestima samo zbog slikanja. A tu nije ni pretila opasnost od prelivanja.
 
fb6b4ef50f7599196379e747197d3bea.jpg


I za kraj...vodja nas je zestoko isprozivao da smo mi
mislili da peremo noge u fontani na Slaviji...sad vec pomisljam da je bio mozda i u pravu...:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Plusić za razbijenu pauzicu. Svaka čast iscimati se po ovoj temperaturi.
 
Evo i od mane nekoliko jucerasnjih slika za "razbijanje monotonije" :D

14c4rht.jpg

5aqdja.jpg

2dhwrpc.jpg

11w83k0.jpg

1i0cwx.jpg

152db7r.jpg

oka3qp.jpg

2ivfpf4.jpg

2nlfz8i.jpg

kcf2wp.jpg
 
Иако нисам љубитељ пројекта Београд на води, мора се признати да се статус кво, који је трајао поприлично дуго, померио.
Рушења и уклањања ових објеката је нешто што је прижељкивано на овом форуму одавно,
Штета је што се не примењује исти принцип и критеријум и за остатак Београда и дивљаштва које је на сваком кораку.
 
Vrh