Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Да будемо поштени ови су ипак одмакли даље барем кад је у питању процедура за метро. Али то је заиста небитно. Ни једни ни други га нису направили и оба су таквог квалитета да је и боље што нису започети.

Што се тиче јавних капиталних улагања ми смо за ове 24 колонијалне године добили 2 моста, завршену обилазницу (тј једну половину исте) и нешто брзе пруге. И то је то. Али смо добили и десетине милијарди задужења, размонтирану економију, институције, покрадене ресурсе и читаве територије.

Сви скупа су за један добар народни линч. Бесмислено је учествовати у том крипл фајту. Ни од црвених нисмо добили ништа капитално а имали су пола века скоро. Пола аутопута и ајде, енергетски сектор. Ту је било термо и хидроелектрана.

Све у свему, још мало па 100 година ничега.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, nema problema - ti si rekao svoje mišljenje, ja svoje. Nemam ja ambicije da menjam tvoje mišljenje. Mislim da je besmileno toliko pljuvati sve redom, a ti radi šta hoćeš.
 
Нека ме неко исправи ако грешим, али имаћемо ругло од напуштене бивше поште потенцијално легло змија пацова и наркомана, поред нове основне школе и вртића у новом центру града због чега?
Мислим да је веома мала шанса да зграда поште остане ругло. Уколико се не десе неки велики потреси (политички, економски...) верујем да ће се све комплетирати у наредних неколико година. И мене нервира стално чекање, јавашлук и остало, али се најмање "бринем" да ће нешто у склопу или околини БНВ остати неуређено. Наравно, мислим да нема потребе да поново причамо о самом пројекту, неком се допада више, неком мање, све је то у реду... Ја се више плашим да ће делови града (па и самог центра) који нису везани за БНВ још дуго остати аљкави и запуштени. А ја се лично радујем да Београд добије нове садржаје попут Ложионице, Историјског музеја или Музеја Николе Тесле. Мислим да у сваком сегменту "вапимо" за садржајима који су на нивоу развијених и уређених градова...
 
Kakav bre metro ljudi, o čemu pričate? I ako ga sagrade, sagradiće ga sebi (od naših para), ne nama. 5 stanica prve linije u BNV (0 stanica na glavnoj želelezničkoj stanici), to služi da se Bnv poveže sa ostalim delovima grada, ne da Beograđanima olakša život.
Ovo može da se računa kao uspeh samo u nekom kriminalnom kontekstu, kao jedna od većih krađa u istoriji. Zadužiš se da tri sledeće generacije otplaćuju, a ti odmah izvučeš ekstra profit. Fenomenalan uspeh!
 
Нека ме неко исправи ако грешим, али имаћемо ругло од напуштене бивше поште потенцијално легло змија пацова и наркомана, поред нове основне школе и вртића у новом центру града због чега?
Vlogzila kaze da se sa tim stalo jer navodno nigde ne moze da se nadje originalni projekat, kontaktirali su i unuka arhitekte koji je projektovao, ali nema ni on.
Ne plasim se ja da ce to biti leglo pacova, plasim se da ne bude posle godinu dana posto nismo mogli naci dokumentaciju, odustajemo od obnove stare zgrade i pravimo jos jedan sifonjer. Mada, ne vidim zasto se stara posta ne bi srusila, a u medjuvremenu neka traze dokumentaciju.
 
Мислим да је веома мала шанса да зграда поште остане ругло. Уколико се не десе неки велики потреси (политички, економски...) верујем да ће се све комплетирати у наредних неколико година. И мене нервира стално чекање, јавашлук и остало, али се најмање "бринем" да ће нешто у склопу или околини БНВ остати неуређено. Наравно, мислим да нема потребе да поново причамо о самом пројекту, неком се допада више, неком мање, све је то у реду... Ја се више плашим да ће делови града (па и самог центра) који нису везани за БНВ још дуго остати аљкави и запуштени. А ја се лично радујем да Београд добије нове садржаје попут Ложионице, Историјског музеја или Музеја Николе Тесле. Мислим да у сваком сегменту "вапимо" за садржајима који су на нивоу развијених и уређених градова...
Нажалост ево зграда железничке је већ годинама ругло, стакла су разбијена, појавили су се графити, подрум плива у фекалијама, таван је пропао, убацује се смеће кроз разбијено стакло.
Пошта је изгубила прозоре већ, и добила графите.
А скоро деценију имамо два ругла, хотел Пошта и хотел Лика, који су легло пацова, змија и наркомана.
 
Vlogzila kaze da se sa tim stalo jer navodno nigde ne moze da se nadje originalni projekat, kontaktirali su i unuka arhitekte koji je projektovao, ali nema ni on.
Ne plasim se ja da ce to biti leglo pacova, plasim se da ne bude posle godinu dana posto nismo mogli naci dokumentaciju, odustajemo od obnove stare zgrade i pravimo jos jedan sifonjer. Mada, ne vidim zasto se stara posta ne bi srusila, a u medjuvremenu neka traze dokumentaciju.
Видећемо, за сада већ имамо легла пацова на сва четири угла Савског трга.
 
Нажалост ево зграда железничке је већ годинама ругло, стакла су разбијена, појавили су се графити, подрум плива у фекалијама, таван је пропао, убацује се смеће кроз разбијено стакло.
Пошта је изгубила прозоре већ, и добила графите.
А скоро деценију имамо два ругла, хотел Пошта и хотел Лика, који су легло пацова, змија и наркомана.
Заиста је за сада тако нажалост.
 
postoje ljudi koji sverca ne samo da se ne stide, vec se i ponose sto su se time bavili.
Ljudi ovu izjavu treba uramiti. Ovo je nesto sto ih najbolje opisuje. Da neko mrtav ladan kaze ponosim se sto sam krao. Pa to je neverovatno. Slika i prilika naprednjackog gledanja na svet. Kradi i ponosi se time. Alal vera.
Umesto da pobegne u misju rupu, kleci na kukuruzu i trazi oprostaj za tako nesto on se ruga drugima sto su radili
za 50 maraka, a on lopurda nalapao po 2000 dm.

O zivotnom iskustvu koje sam stekao svercujuci da ne pricamo. To je nesto sto ti nikada neces moci shvatiti.

Ovo me podseti na jednog uglednog gospodina iz kultnog dokumentarca iz tog vremena- Vidimo se u citulji koji je izjavio: ono sto mi prozivimo za jedan dan obicni smrtnici ne dozive za ceo zivot.

To je isti mentalno sklop. Dok sve te sitne svercere i krupne lopuze ne stavimo tamo gde im je mesto mi cemo nastaviti da rapidno propadamo i nestacemo.
 
Drugo je vreme bilo. Znao sam profesora koji je švercovao gorivo da preživi, a vrhunski matematičar je bio.
ma nemoguce, koja bi vlast svela profesora na svercera/taksistu/prodavca na pijaci?
Da se ne ponovi nikada vise i da nam ti likovi vise nikada ne budu na vlasti, a kamoli grade nesto i menjanju izgled grada.
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:, ako nisi primetio, mi zivimo dan mrmota, samo smo Ogulin-Karlovac-Virovitica zamenili srpskim svetom i vilama na Dedinju i Gazivodama
Samo vi nastavite da lazete, sto vise lazete narod, mi ce mo biti sve jaci.
koji ste to vi? svercerski kartel? srbi koji su pare zaradili posteno, ovde od dotorskih, profesorskih, uciteljskih plata? neki dodjosi sa gastrabajterskim parama, neko bi se zapitao sto gastrabajterskim kad je ovde sve medi i mleko?
Jedva čekam da počne taj metro, pa da vidim šta će oko njega da se popljuje... Ustvari, već ga pljuju i pre nego što je izgrađen. Kao pogrešna je trasa ovo, ono...
ja imam kartu, 2019 mi dala Aja Jung i ekipa, imam i vinjetu do Boljara
Pa hoće li početi više, počinju 12 godine i nikako da počne :)
evo sace, jos par traka i tendera i samo sto nije
U 2024. godini, posle 12 godina vlasti, krenuli da buse rupe za metro, vau.
nista oni ne buse, zalividili su livadu u Maksiu, nalili peskom i TO JE TAKO!

a sto je grad pun obozavatelja velikog prijatelja Sija, ne Bandze nego onog iz Kine, koji su za sendvic i 2 crvene dosli od koje-kuda da masu zastavicama - e zato nam nece nikad biti bolje i zato necemo biti normalna nacija, isti ti ce doci i za zute, crne, zelene, pink... a taj aparta treba finasirati, pa tako imamo tendere za metro, Ruma-NS, Pozege, Mackate., Bul Patrijarha Pavla, Expo....
na zalost to je nova vecina, to je ono sto je Srbija postala/ostala. sto je valjalo - izginulo je (od ustanaka pa do 90ih) i pobeglo odavde (ili gleda da bezi). apsolutna negativna selkcija
i sad neki sverceri, partijiski botovi, raznorazni dodjosi sa sumnjivim kapitalom dele lekcije i drze slova o moralu, estetici, razvoju grada i jos dele narod na NJIH i NAS.
sve smo to mi Srbi, ima malo razmisljanjucih ali na zalost vise je stada i poneki cobanin
 
Докле се год у школи више пажње поклања Њутновом законима а не општој култури, биће нам овако. Дете у школи запамти да су га терали да зна сваку математичку формулу напамет, и доживи систем који упозна најпре у школи као никакав. Онда треба додати иде гас ,,културу'', песме које величају криминал, ријалитије, мафију и дивљачко навијање. Баш бих волео да знам како децу у Кини науче да не пале воз, то би могла бити тема разговора са њиховом делегацијом...
 
@goran123 @Пантограф
Нисам мислио да је проблем у градиву из физике или философијe, већ у форсирању градива без да постоји предмет на коме би деца учила елементе опште културе од првог разреда основне до краја средње школе.
 
@goran123 @Пантограф
Нисам мислио да је проблем у градиву из физике или философијe, већ у форсирању градива без да постоји предмет на коме би деца учила елементе опште културе од првог разреда основне до краја средње школе.
Kultura se živi. Ne uči se iz predmeta.

Može da se forsira od strane elita, a trenutna kultura je baš onakva kakva elitama treba. I tu nema promene. "Kome ne odgovara neka se odseli".
 
Kultura se živi. Ne uči se iz predmeta.

Može da se forsira od strane elita, a trenutna kultura je baš onakva kakva elitama treba. I tu nema promene. "Kome ne odgovara neka se odseli".
Ја нпр. мислим да школа треба да учи децу култури ако то родитељи не раде. Уосталом, оваква култура може и елиту упропастити.
 
Докле се год у школи више пажње поклања Њутновом законима а не општој култури, биће нам овако. Дете у школи запамти да су га терали да зна сваку математичку формулу напамет, и доживи систем који упозна најпре у школи као никакав. Онда треба додати иде гас ,,културу'', песме које величају криминал, ријалитије, мафију и дивљачко навијање. Баш бих волео да знам како децу у Кини науче да не пале воз, то би могла бити тема разговора са њиховом делегацијом...
kultura se ne uci u skoli, u skoli se uci (znanje) i vrsi se socijalizacija
ti i ja, i ovi sto se voze autobusom ucimo nasu decu kulturi i vaspitavamo ih, a drzava stvara opstu atmosferu i sistem vrednosti kroz stvri koje dozvoljava ili nedozvoljava pa ti vidi
 
Pa i uči. Deca se u školi socijalizuju. To je kultura.
Да, науче брзо да су групи главни баје и да им нико ништа не може. У аутобусу када се враћају из средње школе у мом месту имам некада доживљај да је социјализација крајње негативан процес.
@locohatman И опет их не уче како да се понашају у друштву.
 
Да, науче брзо да су групи главни баје и да им нико ништа не може. У аутобусу када се враћају из средње школе у мом месту имам некада доживљај да је социјализација крајње негативан процес.
@locohatman И опет их не уче како да се понашају у друштву.
To je naša kultura. Nemoj misliti da bolje znaš od većine kako treba da se ponaša.
 
Vrh