Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ključni problem je što je urbanizam pogrešan. Ovde je država Srbija izašla svaku investitorovou želju ispunila, uključujući i master plan emar propertisa, koji svuda štancuje naselja na istu foru - digne se kula kao neka tačka atrakcije a oko nje se redjaju jeftine soliterčine koje se skupo prodaju.

Kod nas je za sve ove blokove oko kule ograničenje visine 100 metara, a zidalo se u većini oko 80 metara i sada smo dobili bukvalno bezlični zid izmedju grada i reke. Tu ne pomaže ne znam kakva arhitektura je r kad se posmatra ukupna estetika sve je u nekim horizontalnim linijama, da te glava zaboli.

Beograd na vodi najbolje izgleda kada si u njemu, odsečen si od konteksta a skup mobilijar i zelenilo odvlače pažnju.
 
Jesi dobio tehničke karakteristike fasade? Ili da kopamo po CEOPu…

Fasadna obloga terase je ventilisana Alu sa staklenim terasama, a fasadna obloga stambenih spratova je kontaktna fasada ( demit rekao bih).

Po prvi put se uvodi skupljanje kisnice koja ce sluziti za irigaciju zelenila na unutrasnjem parku izmedju zgrada koji ce po recima investitora biti preko 1.8 hektara ( plot je nesto preko 2.6 hektara.

Bella ce biti Core + proizvod,a 2 zgrade do Kule premium, po nomenklaturi investitora.
 
Čini se da ni sama ova osoba ne zna odakle su fotografije pošto se tu nalazi nekoliko zgrada.

Mix Verde, Aqua, Metropolitan, Simfonija i td

Tako sam i ja čuo, da je to mix par zgrada a najviše ove poslednje 4 Strabagove. I da su ovo slike skupljanje tokom par godina. Najbolji je trač koji sam čuo za ovu penu u kupatilu, da nisu znali odakle dolazi pa su navodno prespojili kanalizaciju u tom stanu. Ja često pitam čemu je uzrok namera a čemu neznanje (uopšte u Srbiji za razne pojave). Najčešće nema nikakvih teorija zavere i namere već je jednostavno neznanje u pitanju. Ali ovde neke stvari izgledaju kao da su namerno rađene loše, bar meni.

Fasadna obloga terase je ventilisana Alu sa staklenim terasama, a fasadna obloga stambenih spratova je kontaktna fasada ( demit rekao bih).

Po prvi put se uvodi skupljanje kisnice koja ce sluziti za irigaciju zelenila na unutrasnjem parku izmedju zgrada koji ce po recima investitora biti preko 1.8 hektara ( plot je nesto preko 2.6 hektara.

Bella ce biti Core + proizvod,a 2 zgrade do Kule premium, po nomenklaturi investitora.

Ovo obećava. Živo me interesuje kojom će se dinamikom prodavati, moraju biti jače cene a stanova ima baš puno. Cena mora biti u rangu Victorie pretpostavljam. Victoria isto ima neku kombinaciju alu i demit-a?
 
Da , Victorija ima isto obe te kombinacije, ali rekao bih dosta manje demit fasade, koliko se secam demit je samo ispod prozora.
Stim da Vistorija na fasadi ima i dosta ciglica, rekao bih kao omaz W hotelu/brendiranim apartmanima od cijeg projekta su odustali.
 
Па и није неки модеран изглед, прављене су такве зграде по Нг и пре 50 година.
Slažem se.

Samo treba da angažujete dobru FM kompaniju koja će očistiti fasade i popraviti komunikacije.

Na kraju krajeva, ovo je zapravo pitanje novca i samoorganizovanja stanara tih kuća u NB.
 
Evo jos par slika za vas iz najnovijih zgrada BW Sole / BW Scala / BW Libera, vec curi voda u garazi


IMG_2255.jpeg



IMG_2251.jpeg



IMG_2249.jpeg
 
Stigle najcuvenije zgrade na forumu BW gigantije :))))
Brutalno dobre.

Pogledajte prilog 188556


Pogledajte prilog 188555

Pogledajte prilog 188557

Mnogo bolje nego sto sam se plasio. Mislio sam da ce bit tri pravougaonika.
Zgrada pored Galerije mi je potpuno ok. Ipak, imamo jedan pravougaonik (ponovljene Terase) i ova treca je prevelikih gabarita, da je kao prva pored Galerije, sve bi bilo odlicno. Osim toga, ne bi zatvorila pogled na simbol grada, Kulu Beograd.
O horizontalnim belim linijama, ne vredi pricati. Kad se pogleda sa reke, videce se samo bele linije i sve zgrade iste visine. Misliim da ce vremenom ljudi nazvati ovaj deo grada Zebra. A i lakse je da se kaze ajmo do Zebre, nego ajmo u Beograd na vodi. Nase arhitekte su stvarno mastovite.
 
Nase arhitekte su stvarno mastovite.
Какве везе имају наше архитекте са Београдом на води?

Кад смо код наше архитектуре, ево нешто модерно и код нас, али пре тачно 60 година.
1707395358236.png


Само без фенси рендера са golden hour осветљењем. Замислите како би људи падали на дупе да се ова лепотица Чанка могла тако презентовати.
 
Какве везе имају наше архитекте са Београдом на води?


Кад смо код наше архитектуре, ево нешто модерно и код нас, али пре тачно 60 година.
Pogledajte prilog 188639

Само без фенси рендера са golden hour осветљењем. Замислите како би људи падали на дупе да се ова лепотица Чанка могла тако презентовати.
Možda je ovaj projekat u Galeriji inspirisan modernističkom arhitekturom Novog Beograda ako su arhitekte domaći
 
Projekat ovih zgrada kod Kule, za koje je Vradovic postavio tendere, je radio Branislav Redžić (ARCVS), a projektnu dokumentaciju Arhi.pro. Ergo, sve domaća radinost.

Zgrade su preglomazne i ništa tu ne pomaže da izgledaju bolje :(

Zanimljiv je i momenat kada ovi renderi, koje je BNV dosad krio kao zmija noge, cure na forum - baš kada uveliko curi voda po stanovima na slikama koje je Danijela postavila :(

Paranoični gen koji mi Srbi imamo mi šapuće da to Vradovic radi posao za BNV, ali opet, možda kao "redovan kupac" stanova, ekskluzivno dobija promo materijal za zgrade koje još nisu krenule u prodaju.

A za Danijelu savet (isto važi i za forumuša pod nickom ProžetVrlinom) - fotografije i iskustva dajte u medije. Znam da su stanari uplašeni, ali postavljanje slika na forumu će izazvati šok i gunđa je, a osinjak ćete, da izvinete, prcnete, kada im date loš PR koji neće tako lako moći da saniraju (serijom novih rendera) ili relativizuju (ko zna da li je to BNV, ma to su slike iz Zagreba, ko zna od kada je ovo i sl).

Što ne znači da fejk slika i fejk stanara nema, ima i takvih dosta na sve strane.

Dakle, prelomite i hajdemo u malo ozbiljniju akciju ;)
 
Dodao bi samo da je moguce da je ARCVS domaci biro Branislava Redzica uradio samo razradu projekta za dozvolu i PZI a da je autorsko resenje odradio neki strani arhitektonski biro sto je bila praksa do sada za BnV. (nisam uspeo da nadjem projekat na njihovom sajtu sto mi govori da nisu oni uradili idejno resenje)
 
Poslednja izmena:
Nije, Spatio, Redžić je autor idejnog rešenja. Bio je zatvoren konkurs, dosta domaćih arhitekata je učestvovao. Već su na forumu bili radovi Ksenije Đorđević, Predraga Milutinovića, Danila Dangubića...

Malo sad rade stranci u BNV, većina ovih novih zgrada su domaći autori.
 
Vrh