Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ja kome god sam pokazao rendere je pao na d... al bukvalno (u dijaspori) ali ne na ovom forumu izgleda su samo oni koji misle sve suprotno.
(mozda neki motiv imaju ili nikad nisu izasli van Beograda).
Znaci dal je moguce da postoje takvi ljudi u stvarnosti koji nazivaju nekoga da je glup zato sto ima svoje misljenje.

Zgrade su PREDOBRE. Brutalno dobre. Terraces zgrada je po mom ukusu ali sad su ove. Doduse i Rima mi se svidja. Mada ove su sad bas dobrog izgleda.

Iskreno se nadam da nece preterati sa cenom. Mada nesto mislim da nema sanse da bude ovo povoljno :( barem 5k
 
Ne serri bre vradovicu, ljudi putuju na mesec, a ti si ih odusevio soliterima iz predgradja Sangaja

Ili se pak kreces u dijaspori na potezu Banglades-Laos

Komentar za slike: ocekivano

Nije da nije bilo info iz prve ruke jos dok se sve gradilo samo je svima bilo lakse da se prave blesavi, kao ovi gore u camcu
 
Који су критеријуми којима оцењујемо зграде?
 
@vradovic
Sta je predobro u monolitu od 20+ spratova??
Koji su tvoji argumenti?
Sta je to nevidjeno do sada kod tih zgrada u arhitekturi?
Pa evo iskreno da ti kazem meni se zgrada ili svidja ili onako a imam i kategoriju da mi se ne svidja. (recimo one zgrade po NYC sa stepenicama spolja :))).
Ja pre svega vrednujem spoljasnji izgled zgrade ili kuce (ne znam zasto) i to iskljucivo vizuelni efekat nista drugo.
Unutra kako izgleda mi nije bitno koliko kako zgrada/kuca izgleda spolja. Privlaci me moderniji i taj mozda da kazes polu-mediteranski smek.

Nije da ti ja sad kontriram namerno vec ti kazem stvarno moje misljenje. Terraces mi je recimo predobra. Kad sam je video pao sam u nesvest.
Jedino lokacijski mi nije bila toliko dobra jer je i tad bilo ocigledno da ce Rivijera da je zakloni. Cak i Kula mi ima malo retro izgled (barem meni).
Recimo ove tri zgrade su bas po mom ukusu. Zgrade su predobre kako vizuelno izgledaju.
 
I dalje nisi objasnio konkretno zasto si odusevljen.

Kazes da su moderne ali moderne su zato sto ce biti nove kad ih izgrade kao i bilo koja druga zgrada.
Sta je "polu mediteranski" kod tih zgrada? A sta je onda potpuno mediteranski ako je ovo samo "polu"?

Ne mogu da razumem da si "odusevljen" i da si "pao na dupe" jer mi nije jasno sta je ovde toliko "vauuu" kako ti to predstavljas.
Jos zezas povrh svega i sam si ih nazvao "BW gigantnim" kao da je to nesto pozitivno sto su zgrade ogromnih gabarita.
 
Poslednja izmena:
Moderan izgled, terase i bela boja. Mislim da je to.

Iskreno ja kad pogledam zgradu ili mi se svidi ili ne. Ni ne razmatram toliko bas detaljno svaki detalj. Ove zgrade odmah bum u glavu ono wow momenat. Opet sto ljudi sto ćudi. Mada iskreno ne mogu da zamislim osobu da se nekome bas ne svidja ali istinski a ne ono neki skriveni interesi.

Jedini nedostatak koji ja realno vidim je sto je kula visa zgrada a ne volim da neko moze spolja da mi gleda u prozor :)
A za izgled 10+++

PS: Za full mediteranski osecaj fale palme :))
i to je to. Bez palmi si na pola puta :)
 
samo da vratim ovu temu u realnost pored ovih izliva “oduševljenja” koji su maltene dimna zavesa:

Pogledajte prilog 188440Pogledajte prilog 188441Pogledajte prilog 188442Pogledajte prilog 188443Pogledajte prilog 188444Pogledajte prilog 188445Pogledajte prilog 188446Pogledajte prilog 188447
img_20230924_201725-jpg.188448
Pogledajte prilog 188450






 
@vradovic

Dobro ajde da cak i zanemarimo izgled.
Kako opravdavas postaljvanje 3 kineska zida na ovoj jadnoj parceli?
Meni izgled opravdava mnogo toga
Investitorima se prodaje future promise, hype, lokacija i ocigledno to rade dobro, mali broj njih ce zagleda kako ce to da stane na parcelu ili tako neki specijalni zahtevi. Mozda eventualno neko ko je knap sa investicijom pa meri svako cose. U sustini pogledas render svidja ti se ili ne i zdravo :) dobro i cena.

Pokazao sam zgrade jedno 6-7 osoba u dijaspori od jutros i svi su rekli wow. Niko nije rekao "ma sra*e" ili barem da je regovao "onako". Ne svima je zgrada fantazija. Dozivljaj nekoga ko zivi u Srbiji je mozda stvarno subjektivan ili je mozda pristrasan.

Razlog zasto bi neko bio pristrasan moze da bude:
- politicki (svima vec jasno)
- direktan interes tipa nisu izabrali njega za arhitektu ili gradnju ili odrzavanje ...
- zavidnost. Ovo moze da bude ozbiljan razlog. Neko ko ne moze da kupi moze stvarno da kaze "ma sra*e" ili "ma krs" :))))

Iskreno mislim da ce ove zgrade ako ne preteraju sa cenom jako dobro da idu. Slicno kao i Rima koja je bila pun pogodak.

Sjajne zgrade i svima koji planiraju da ucestvuju srecna kupovina!
 
Objektivno su ružne iz pogleda odozgo. Objektivno ima dosta atraktivnih vertikala. Kako će izgledati uživo sa ulice, zavisi od materijala i izvedbe. Ako se nastavi gradacijski kvalitet, od Viste/Parkview sa prelaznom ocenom pa preko 4 jahača apokalipse čije je slike @danijela_o kačila, ovo će onda biti potpuna katastrofa. Ostaje nada da će ovde stvarno početna cena biti bar 5k što daje nadu da će upotrebiti malo skuplje materijale.

Inače, @danijela_o je direktor post prodaje iz BnV ili je neko troluje?
 
Da su zgrade mediteranske onda bi netko pazio na orijentaciju terasa.

No, nisu :D

Više su Majsmi vajs. Šta je dosta simbolično:D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
@vradovic
Sta je predobro u monolitu od 20+ spratova??
Блокира ове иза

Чак се ни не шалим, знали смо да су ови монструми по габаритима али бар су ове вертикалне беле линије најмање трагичне од свих фасада што више сакрију то боље
 
Vrh