Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Kvalitet radova u Beogradu na vodi:

Tri meseca nakon useljenja, otvorila se rupa u zemlji na ulazu u smećaru u prizemlju zgrade. Nakon 6 (šest) meseci i bukvalno 100 mejlova koje su poslali stanari (zgrada ima preko 200 stanova), "Beograd na vodi" se smilovao da pošalje majstore. Majstori su zatrpali donji deo rupe (vidi se na slici kako), a ovaj deo rupe u zidu stoji tako još dodatna 3 (tri) meseca.

Slikano danas.
364e3f248db62e0b72f5d729b41c537e.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Ја не знам шта је овде нормално, на једном од највиђенијих и централних делова града добијамо урбанизам Жаркова са згуженим и насумично набацаним, набреклим крмачицама

Pogledajte prilog 182978



Brate, oladi malo.....
Kakve krmacice? Zgrada se orijentise na visini i obliku ekonomskog fakulteta. Klasicno podeljena na tri dela u visini i od slicnog materijala kao okolne zgrade. Ovo nema veze sa nekim ormarom ili krmacom.
Svako ima pravo na svoje misljenje, tako i ti na tvoje.

Ali ja sam siguran da pola mojih forumasa, koji tako kao ti psuju sve i svasta bez razloga, bih se odmah uselilo tu da dobiju stan na poklon i bili bi srecni i ponosni.
Meni kao arhitekta se ne svida BG na vodi bas nesto mnogo, ali je puuuuno bolje nego ona mocvara koja je tu pre bila i koja bih ovde jos bila dan danas.
Ako mislis da svi beogradani mrze to sto se napravilo, onda mi objasni zasto je promenada stalno puna, u glavnom su ljudi srecni i vole da provedu vremu tu.

Meni se ova nova zfraga lepo uklapa uokolinu, ali hajde da sacekamo sta ce tu stvarno da se gradi.
 
Полуписмени “архитекта”, а о садржају поруке шта рећи. Важно је да су људи који се шетају по кеју “срећни”:violina:
 
Bukvalno smarate više sa tim "bolje ovo nego ona močvara, leglo zmija i pacova, itd". Ne, nije bolje. I ne, to sigurno ne bi ostalo tako zauvek. Stalno to binarno razmišljanje, samo dve mogućnosti postoje, a treća ili četvrta ili stota mogućnost je nemoguća stvar. Moglo je da se napravi naselje sa nižim zgradama, sa kvalitetnijim materijalima. Mogao je da se napravi ogroman park sa različitim sadržajem. Sve je moglo, samo je najlakše bilo napraviti dil sa arapima i to sve podeliti za jeftine pare, a onda prodavati papreno za nula kvalitet. Ceo BnV je samo biznis.

Pa šta ako je šetalište jako posećeno? Da li to znači da ljudi tu dolaze jer se dive zgradama ili jer vole da se šetaju uz reku? Moglo je bilo šta da bude tu umesto zgrada, a da se opet uredi obala i opet bi bilo puno ljudi koji se tu šetaju.
 
Bukvalno smarate više sa tim "bolje ovo nego ona močvara, leglo zmija i pacova, itd". Ne, nije bolje. I ne, to sigurno ne bi ostalo tako zauvek. Stalno to binarno razmišljanje, samo dve mogućnosti postoje, a treća ili četvrta ili stota mogućnost je nemoguća stvar. Moglo je da se napravi naselje sa nižim zgradama, sa kvalitetnijim materijalima. Mogao je da se napravi ogroman park sa različitim sadržajem. Sve je moglo, samo je najlakše bilo napraviti dil sa arapima i to sve podeliti za jeftine pare, a onda prodavati papreno za nula kvalitet. Ceo BnV je samo biznis.

Pa šta ako je šetalište jako posećeno? Da li to znači da ljudi tu dolaze jer se dive zgradama ili jer vole da se šetaju uz reku? Moglo je bilo šta da bude tu umesto zgrada, a da se opet uredi obala i opet bi bilo puno ljudi koji se tu šetaju.
Ima li primera iz prakse da su objekti spratnosti 4-5 etaža fundirani na šipovima dužim od 30m?
 
Kvalitet radova u Beogradu na vodi:

Tri meseca nakon useljenja, otvorila se rupa u zemlji na ulazu u smećaru u prizemlju zgrade. Nakon 6 (šest) meseci i bukvalno 100 mejlova koje su poslali stanari (zgrada ima preko 200 stanova), "Beograd na vodi" se smilovao da pošalje majstore. Majstori su zatrpali donji deo rupe (vidi se na slici kako), a ovaj deo rupe u zidu stoji tako još dodatna 3 (tri) meseca.

Slikano danas.
364e3f248db62e0b72f5d729b41c537e.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
Strašno! To je taj obećani i naplaćeni luksuz...
 

Sto ovaj lik ode na dedinje a gradi bg na vodi sto nije uzeo stan tu
 

Sto ovaj lik ode na dedinje a gradi bg na vodi sto nije uzeo stan tu
Alabar ima penthaus u BW Residences. Ne verujem da je ovo na Dedinju kupio za sebe, pre mislim da će vila pod mač, a da će tu da nikne neko bogataško zabavište. Nekakav kantri klub sa fensi restoranom, manji hotel ili luksuzni stanovi.
 
Brate, oladi malo.....
Kakve krmacice? Zgrada se orijentise na visini i obliku ekonomskog fakulteta. Klasicno podeljena na tri dela u visini i od slicnog materijala kao okolne zgrade. Ovo nema veze sa nekim ormarom ili krmacom.
Svako ima pravo na svoje misljenje, tako i ti na tvoje.

Ali ja sam siguran da pola mojih forumasa, koji tako kao ti psuju sve i svasta bez razloga, bih se odmah uselilo tu da dobiju stan na poklon i bili bi srecni i ponosni.
Meni kao arhitekta se ne svida BG na vodi bas nesto mnogo, ali je puuuuno bolje nego ona mocvara koja je tu pre bila i koja bih ovde jos bila dan danas.
Ako mislis da svi beogradani mrze to sto se napravilo, onda mi objasni zasto je promenada stalno puna, u glavnom su ljudi srecni i vole da provedu vremu tu.

Meni se ova nova zfraga lepo uklapa uokolinu, ali hajde da sacekamo sta ce tu stvarno da se gradi.
Докле бре више са овом лажном дихотомијом/дилемом.
Питање је да ли је ово најбоље што је могло да се уради уместо ”мочваре”? Одговор је више него очигледан: јесте, могло је.

@direktor, немој тако, можда је хтео да буде ближе новој Скупштини, пардон Митровићевој вили да ужива у погледу.
 

Sto ovaj lik ode na dedinje a gradi bg na vodi sto nije uzeo stan tu
Cekajte ljudi, jel ovde neko i dalje veruje da u svemu ovome ucestvuju neki arapi?! Bas gospodinu Alabaru treba penthaus u BW ili ova vila na dedinju.
p.s. Ovi sve drzavne vile na desinju sebi rasprodase.
 
Zgrade se stanarima predaju već devastirane. Na sve strane su pločice koje su slomili majstori koji su zgrade gradili. Kvalitet mobilijara je takav da se sve raspada pri prvoj upotrebi. Stanarima već prvog meseca po useljenju u rukama ostaju kvake i drške sa ulaznih vrata u zgradu.

#belgradewaterfront #eaglehills



a753e4fa8539243be34532ee854ebf91.jpg
bda5711eeac329aedd7128e14eae9a61.jpg
1aee739c7cbdaa418459b2d6f0ef4806.jpg
8036f3fafe65fe7f81f4874493d444f1.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Ajde ovako neutralno da pokusam da dam misljenje.

Ako su se ove situacije desile par puta u par zgrada, ajde da kazemo da to nije nista neobicno pa cak ni za neke svetske okvire. Prosto "desava se".

E sad ako ima na desetine ili stotine takvih slucajeva u svim zgradama to je onda vec nesto drugo.
 
Čuo objašnjenje da ih majstori sabotiraju prije bih reko da je u pitanju nedostatak kontrole
 
Vrh