Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Iz prostog razloga zato sto tvoj tekst nekriticki koristi tvrdnje iz svakodnevnog politickog obracunavanja kao da su fakti. Osim urbanistickog plana kojeg navodis ocigledno si iskoristio i naslove u zutoj stampi. Tvoj tekst je obojen politikom video ti to ili ne.
Ako zelis da napravis otklon od toga pisi argumentovano. Ako je spavaonica ona to i dokazi. Ako oni kasne sa pravljenjem kulturnih sadrzaja onda iznesi sta su objektivni razlozi. To neces naci u zutoj stampikoja je ocigledno jako uticala na tvoj tekst.
Procitaj jos jednom pazljivo sta je @zakard napisao vise postova iznad
 
Odgovorio sam mu i nadam se da nije mislio da spavaonica znači prazne zgrade. Svako dalja politikča podmetačina koju pokušavaš od prvog posta će biti sankcionisana.
 
Procitaj jos jednom pazljivo sta je @zakard napisao vise postova iznad
Ево, ја сам пажљиво прочитао. У том посту се тврди да је до сада у БнВ изграђено следеће: школа, вртић, музеј, пијаца, 2 хотела, ложионица и зграда старе поште. Довољно за закључак, и мотив.
 
Kad so već kod tih izgrađenih javnih sadržaja, do kada mislite da će biti sagrađeni ?

Kad očekujete da će sve do Gazele biti završeno. Znači i deo na sadašnjem BASu i obnovljena Karađorđeva ulica oko BASa + novi most?

2030 ili pre ? :)

Šta će biti sa parkom Bristol?





Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Hotel nije otvoren kao ni kula
Hotel Bristol je renoviran jos nije otvoren
Zgrada bivše stanice nasminkana spolja lose nacekacemo se muzeja unutra
Zgrada poste pa prvo će mo je srušiti i nznam i sta ce mo tu staviti nacekacemo se
Lozionica radovi u toku
Škole ni od korova
Vrtića ni od korova
Pijaca jednog dana nzm samo za koga
Kej da ako dočekamo da zavrse
Poslovne zgrade u planu ce i ostati

Ne znam sta pokusavas da kazes pa vecina stvari se vec gradi ili je u projektu. Ajde da nisu nisu izgradli 20 zgrada i galeriju pa i da budemo skepticni.

Poenta je da ako i kada zavrse sve ovo nabrojano da li bi se onda i dalje kategorisalo kao spavaonica?

Do ovog trenutka je oglašeno i prodato 7000 (slovima, sedam hiljada) stanova.

Pa tom logikom bi svaki grad i blok bio spavaonica. Kako ti definises spavaonicu?

"Sada pitanje je u kom se kontekstu posmatra BnV pri analizi, da li kao celina za sebe ili kao deo grada koji se nadovezuje na vec postojece sadrzaje u okolnim delovima.

Ako je gledamo kao celinu za sebe, samo povrsina i nije toliko velika a investitor gleda pre svega da maksimizuje profit. Sa druge strane ako fale neki kulturni ili socijalni sadrzaji to je drzava trebala izmenom urbanistickog plana da resi. Ako opet gledamo BnV kao deo celine Savskog Venca onda mu i ne fali mnogo sadrzaja, odnosno ne fali nista vise nego nekim drugim delovima grada.

Poredjenje sa Novim Beogradom nije svrsishodno jer je to posebna opstina na mnogo vecoj povrsini za razliku od ovog de fakto bloka"
- Mislim da ce odgovori na ovo pomoci pri definisanju
 
Ево, ја сам пажљиво прочитао. У том посту се тврди да је до сада у БнВ изграђено следеће: школа, вртић, музеј, пијаца, 2 хотела, ложионица и зграда старе поште. Довољно за закључак, и мотив.

Jao ljudi moji povraca mi se od insinuacija i "motiva". Uvek sam glasao protiv raspalog radikalskog SNS, mrzim kako zatupljuju drustvo i koliko su ogrezli u korupciji.

Bas mi je jadno da je forum dosao do toga da ako slucajno na neku temu ne pratim dominanto misljenje i trendove i postavljam dodatna pitanja odmah sam brendiran kao izaslanik vlasti i ako sam na ovom forumu od pre 2012 pasivno i 2017 aktivno. Takav pristup je isti i mozda jos gori od ovih SNS botova jer onda u svojoj kvazi moralnoj superiornosti unistavate svaku diskusiju.

Ti Goje pazljivo procitaj sta sam napisao i koje sam reci iskoristio pre nego sto me brendiras.
 
Slazem se sa Igorom u dosta stvari ali i meni je malo tendenciozan izraz "spavaonica". Od nestambenog sadrzaja u samom BnVu izgradjene su:

- Galerija - shopping centar sa bioskopom i restoranima i kaficima kao i igraonicama za decu.
- Hoteli - St Regis u kuli, Bristol
- Zgrada zeleznicke stanice - buduci muzej
- Zgrada poste - buduci muzej
- Lozioncia sa aneksom - kreativni i poslovni centar
- Skola
- Vrtic
- Pijaca - planirana
- Kej - deo celine pored Save.
- Poslovne zgrade - u planu

Sada pitanje je u kom se kontekstu posmatra BnV pri analizi, da li kao celina za sebe ili kao deo grada koji se nadovezuje na vec postojece sadrzaje u okolnim delovima.

Ako je gledamo kao celinu za sebe, samo povrsina i nije toliko velika a investitor gleda pre svega da maksimizuje profit. Sa druge strane ako fale neki kulturni ili socijalni sadrzaji to je drzava trebala izmenom urbanistickog plana da resi. Ako opet gledamo BnV kao deo celine Savskog Venca onda mu i ne fali mnogo sadrzaja, odnosno ne fali nista vise nego nekim drugim delovima grada.

Poredjenje sa Novim Beogradom nije svrsishodno jer je to posebna opstina na mnogo vecoj povrsini za razliku od ovog de fakto bloka.
 
Општина Савски венац је пре 6 или 7 година, издала дозволу локалу Саванова, да као привремени објекат обавља делатност изложбено-продајног салона за потребе предузећа БнВ. Споредна делатност угоститељства је одобрена, ако неки потенцијални купац ожедни, или пожели закуску, кафицу или шнапс. Та дозвола је важила 12 месеци, док се не изграде продајни центар, обзиром да је то било једино место у БнВ микрокосмосу, где се тако нешто могло направити, а да могу два пешака да се мимоиђу. Пошто за 12 месеци није направљен продајно-изложбени центар (а пошто су се та два пешака успешно мимоилазила), дозвола је продужена за још 12 месеци.

И тако...
 
Ne znam sta pokusavas da kazes pa vecina stvari se vec gradi ili je u projektu. Ajde da nisu nisu izgradli 20 zgrada i galeriju pa i da budemo skepticni.

Poenta je da ako i kada zavrse sve ovo nabrojano da li bi se onda i dalje kategorisalo kao spavaonica?



Pa tom logikom bi svaki grad i blok bio spavaonica. Kako ti definises spavaonicu?

"Sada pitanje je u kom se kontekstu posmatra BnV pri analizi, da li kao celina za sebe ili kao deo grada koji se nadovezuje na vec postojece sadrzaje u okolnim delovima.

Ako je gledamo kao celinu za sebe, samo povrsina i nije toliko velika a investitor gleda pre svega da maksimizuje profit. Sa druge strane ako fale neki kulturni ili socijalni sadrzaji to je drzava trebala izmenom urbanistickog plana da resi. Ako opet gledamo BnV kao deo celine Savskog Venca onda mu i ne fali mnogo sadrzaja, odnosno ne fali nista vise nego nekim drugim delovima grada.

Poredjenje sa Novim Beogradom nije svrsishodno jer je to posebna opstina na mnogo vecoj povrsini za razliku od ovog de fakto bloka"
- Mislim da ce odgovori na ovo pomoci pri definisanju
evo ja kazem da nije spavaonica, da bi bilo spavaonica tu ljudi moraju da zive i spavaju
za sada, pored galerije, imamo samo zgradurine sa stanovima u kojima je realna popunjenost (dakle ljudi zive tu) do 30%. preostalo je pranje para ili investicija nasih ljudi iz inostranstva za eventualno nekad...
dakle, ovaj divan projekat je vecinski finasiran pranjem para po sistemu - pusticemo te da kardes ali moras da opers pare preko naseg projekta (trebao tebi stan ili ne). vuci siti, ovce bleje, projekat raste
 
Hotel nije otvoren kao ni kula
Hotel Bristol je renoviran jos nije otvoren
Zgrada bivše stanice nasminkana spolja lose nacekacemo se muzeja unutra
Zgrada poste pa prvo će mo je srušiti i nznam i sta ce mo tu staviti nacekacemo se
Lozionica radovi u toku
Škole ni od korova
Vrtića ni od korova
Pijaca jednog dana nzm samo za koga
Kej da ako dočekamo da zavrse
Poslovne zgrade u planu ce i ostati
Da ti ponovim posto očigledno nisi čitao sta si napisao a @GOJE ti je citirao tvoj post gdje si naveo da je sve IZGRADjENO sto nije tačno
I da još nešto bitno rečeno je sve u granicama bnv placa bnv sto se ispostavlja kao laz
1.GZS je platila direkcija za imovinu
2.Lozionicu placa ministarstvo
3.skolu i vrtić ce isto uvla ministarstvu
4.Posta nije dobila ni dinar za zgradu koju su im uzeli
5....
Tako da @Zacard razlika izmedju izgrađenog i biće izgrađeno je velika
 
Uzeo sam par Sasinih fotki od skora.
BNV je danas prvenstveno mesto provoda-kafici,shopping i spavaonica za malobrojne koji zive u tim stanovima
IMG-20231029-000804.jpg
IMG-20231029-001228.jpg
IMG-20231029-103231.jpg
 
Недовољно, БНВ је требао да има гомилу клубова и барова ако су већ хтели да га гурају у том смеру. Још би могао и да постане чувени парти дистрикт Београда који је већ познат по ноћном животу и бар тако буде нека атракција странцима пошто културно, историјски и естетски нема ништа да понуди. Убедљиво најгора опција јесте да остане као блок спаваоница
 
Mislim da svako ko prati ovu temu svestan je toga da su te skole u planu i da jos nisu izgradjene, to sam podrazumevao.

Predlazem da ovo bude lista i da svaki put kada se nesto zavrsi to precrtamo:

- Galerija - zavrsena
- Hoteli - St Regis i kula - u izgradnji
- Zgrada zeleznicke stanice / buduci muzej - u izgradnji
- Zgrada poste / buduci muzej - u planu
- Lozioncia sa aneksom / kreativni i poslovni centar - u izgradnji
- Skola - u planu
- Vrtic - u planu
- Pijaca - u planu
- Kej - u izgradnji (celina od brankovog mosta do galerije)
- Poslovne zgrade - u planu

Stvarno ne znam cemu ovolika agresija kao da sam ja pravio BnV. Velika je ostrascenost na ovoj temi.
 
Nije ostarscenost vec si bio jako neprecizan u prvom postu kad su se neki povamirili da je bnv spavaonica
 
Kad so već kod tih izgrađenih javnih sadržaja, do kada mislite da će biti sagrađeni ?

Kad očekujete da će sve do Gazele biti završeno. Znači i deo na sadašnjem BASu i obnovljena Karađorđeva ulica oko BASa + novi most?

2030 ili pre ? :)

Šta će biti sa parkom Bristol?





Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Ево шта ће да буде са парком код хотела Бристол.


У току је припрема за сечу и уништење парка код хотела Бристол, (парцела 473/1 КО Савски венац), парка који постоји најмање сто година, и један је од најстаријих београдских паркова; заоставштина трговца и задужбинара Луке Ћеловића. Уништење парка се планира зарад градње двоетажне подземне гараже, у склопу ширења Београда на води. Урбанистички пројекат се ових дана припрема кришом, заједно са техничком документацијом за грађевинску дозволу, а по изради, пројекат ће формално бити седам дана на јавној презентацији отвореној за примедбе, које се уобичајено одбијају.

У парку се, између осталог, налази споменик Крст код Мале пијаце (или Крст код Малог пијаца), који је на том месту постављен 1907. године и један је од првих јавних споменика у Београду. Парк код Економског факултета, такође је предвиђен за сечу због изградње тунела, тако да тај читав крај, у намери напредњачких мрзитеља свега зеленог, остаје без иједне травке и стабла. Наравно, фирма Београд на води, по обичају, нуди улицкани рендеринг неког бесмисленог простора са четири дрвета, и бетоном окруженог зградама међу којима шета измишљени срећни народ. То би, по њиховој замисли, био наследник стогодишњег парка. Лажни парк, у лажном граду, за лажне људе. Неопходна је реакција активиста, политичких организација, и грађана. Избори се ближе и ово је добар, и важан моменат да се на сваком месту које је под нападом окупатора устане у одбрану града!
 
Mislim da svako ko prati ovu temu svestan je toga da su te skole u planu i da jos nisu izgradjene, to sam podrazumevao.

Predlazem da ovo bude lista i da svaki put kada se nesto zavrsi to precrtamo:

- Galerija - zavrsena
- Hoteli - St Regis i kula - u izgradnji
- Zgrada zeleznicke stanice / buduci muzej - u izgradnji
- Zgrada poste / buduci muzej - u planu
- Lozioncia sa aneksom / kreativni i poslovni centar - u izgradnji
- Skola - u planu
- Vrtic - u planu
- Pijaca - u planu
- Kej - u izgradnji (celina od brankovog mosta do galerije)
- Poslovne zgrade - u planu

Stvarno ne znam cemu ovolika agresija kao da sam ja pravio BnV. Velika je ostrascenost na ovoj temi.

Пола ове листе се финансира из буџета Града, од железничке станице, преко поште, школа и вртић су исто обавезни по закону и финансира Град, Ложионицу финансира Министарство итд. Другим речима, у Београду на води се нашим парама гради све што није стамбено. Да не причамо што су све нестамбене и наслеђене зграде, ниједна није новоизграђена осим Галерије.

И тај Ст. Риџис је хотел минималних 10% куле, 5-6 спратова ако се добро сећам. Кулу рачунај ко стамбено.
 
Pa tom logikom bi svaki grad i blok bio spavaonica. Kako ti definises spavaonicu?
Deo grada koji pretenduje da bude "novi centar grada" jednostavno ne sme biti do te mere dominantno stambene namene. Pogledaj centar Beograda i videćeš objekte kulture, obrazovne institucije, državne institucije, ređe poslovne objekte ali ih ima sporadično. Od svega nabrojanog mi imamo na obodu postojeće objekte koji bi mogli postati objekti kulture a od javnih institucija "pametnu policijsku stanicu" sunce ti koji oksimoron.

Beograd na vodi je sličan savskim blokovima gde prosečan stanovnik Beograda nema šta da traži sem ako ne ide kod nekoga u goste, dakle uglavnom koristi šetalište i možda neku specifičnu komercijalu koja je tu u bloku (Kanibal kablovi u Piramidi) i sl.

Pretežno loša materijalizacija objekata tj njihovih fasada će dovesti do toga da će ceo stambeni kompleks loše stariti tj da će vremenom degradacija biti itekako vidljiva i pored redovnog održavanja. Najbolje će se držati obaloutvrda i pešačke staze izrađene od granita i verovatno saobraćajnice.
 
Poslednja izmena:
Ipak ste zanemarili / potcenili šetnicu. Kao čovjek sa mora, moram da vam kažem da je to jako bitno u percepciji javnog prostora. Kej, riva, šetnica.

Onaj deo ispred Galerije je bitniji od svih ovih sadržaja koji se pominju.


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Ако је "нови центар града" неко место где човек оде само да би прошетао поред реке, попио пиће или у тржни центар онда је, по том критеријуму и блок 15 "нови центар града".
 
Ipak ste zanemarili / potcenili šetnicu. Kao čovjek sa mora, moram da vam kažem da je to jako bitno u percepciji javnog prostora. Kej, riva, šetnica.

Onaj deo ispred Galerije je bitniji od svih ovih sadržaja koji se pominju.


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

deluje mi da bar more bude malo cistije... mozda malo vise... mozda mnogo vise...
 
Vrh