Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

6B0C1E3E-9B79-4226-8E6B-158C9409ADBD.jpeg
2C7FC84B-09E3-4127-8990-B9843F3E4895.jpeg
DB63D9E8-287F-4E95-857C-A25EF3FBEE79.jpeg
 
Šta kažu, kada će ovo čudo arhitekture biti završeno?
 
Могуће да је залутао. Или је ово онај још неуређен део месне заједнице Београд на води ка сајму.
 
Čekaj čekaj čekaj... iz ulice koja je paralelna sa Savskom neće moći da se ide pravo, nego mora da se skrene ka Kuli, sačeka semafor na raskrsnici sa bulevarom, obiđe polukružno kod Kule (jer je ulica tako i predviđena), OPET sačeka semafor na bulevaru, koji traje 10 godina, i onda produži? Osim ako ne planiraju da probiju zeleni medijan i počupaju drveće, ovako će izgledati saobraćaj za bilo koga kome trebaju te ulice:

Crvena linija ne može, zbog zelenog medijana, nego mora da se ide okolo.
4b558fdb4189a752687c48eae859ed55.jpg




U praksi, to će značiti ovo: (ucrtao sam samo par putanja, kapirate poentu, da ne crtam sve moguće varijante kretanja). U principu, svako kretanje koje nije desno pa desno će biti nemoguće, i zahtevaće da čekate na već preopterećenoj raskrsnici sa bulevarom.

Screenshot 2023-09-24 121234.png


Da se razumemo, ne mislim ni da je probijanje raskrsnice tu srećna varijanta, jer je parče ulice između dve raskrsnice onda premalo. Ali ono što me zapanjuje, kao i sve u ovom projektu, je što su oni sve ovo sami radili, OD NULE. Imali su sav prostor i kapacitet da naprave saobraćajna rešenja koja su funkcionalna i ne komplikuju život i pešacima, i vozačima. Ali oni to nisu uradili - kao što nisu napravili da šetalište bude dovoljno široko, a mogli su. Kao što nisu napravili dinamični raspored i visinu objekata, a mogli su. Kao što nisu predvideli manifestacioni trg, a mogli su. Kao što nisu... da ne dužim.

Ne razumem, zaista ne razumem

1695551029904.png
 
Могуће да је залутао. Или је ово онај још неуређен део месне заједнице Београд на води ка сајму.
Da, verovatnoblize Sajmu. Deca uredjenog dela BNV su fino vaspitana, ne i bi se ovako ponasala.
 
Sva su deca bombardovana istim glupostima na socijalnim mrežama, neka to umeju da isfiltriraju, neka ne. Zasigurno ova deca ne žive u BnV no to je najmanje bitno jer BnV nije "gated community" kako su to predstavljali neki. Da li njihovi roditelji znaju gde su im deca, to je najveće pitanje. Imam utisak da se regrutuju na isti način na koji će kasnije da se regrutuju i dileri droge, preko "prijatelja". Meni je muka kad ih vidim a često su tamo. Jedna od najgorih pojava koje viđam u Beogradu, meni lično gore no kad vidim male Rome u kartonskim kućicama, za njih roditelji bar znaju gde se nalaze.
 
Tu ce biti BW Rivijera i BW Perla. Prelepe zgrade!! Neverovatno kako je dobra fotografija. Beograd svetska metropola. Ozbiljna organizacija.
 
Vrh