Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Steta za hotel, imao je NYC izgled ;) Ova nova zgrada lici na Novi Dorcol, standardna nova beogradska arhitektura, meni se vise dopadaju Terasa/ Rivijera. Ali bice ok sve u svemu.
 
Pa to, malo "fensija" tipična beogradska novogradnja koju mogu da unakaze ako budu štekali na fasadi kao sa Skala/Liberom.

Dok "krugdvojkaši" kukaju o nekakvoj imaginarnoj selidbi centra grada u "Navodni Beograd", tamo se samo nižu stambenene zgradurine jedna za drugom.

Bukvalno "Belvil ma steroidima".
 
Kao minus bih dodao da je ovo tek prvi render...:) Verujem da će konačna realizacija da bude u liniji sa Terrom ili Ariom ili kako već.

Šteta za prvu fasadnu ciglu u BNV.
 
postoji stranica za BW Viktoriju, ali nije dostupna. Međutim imaju tragovi po internetu, između ostalog i keširana stranica pre nego što su je povukli. Odatle je ova slika koja kaže da je prodajni dan prvog septembra, i sve ostalo što prilažem ispod. Ne znam šta im dođe ovaj "Residential club", niti šta je stanica za kućne ljubimce.

1692123598790.png

1692123848930.png
1692123877386.png

1692123913972.png

1692123947616.png

1692123963815.png

1692123988785.png
1692124003935.png
 
Poslednja izmena:
BW Mamutica

BW Gigantia 2

BW Vallum Alexandri Magni

Додајте свој предлог :violina:
Kakva osoba pored predivnog rendera za most koji su napravili da bude ekoloski (pesacko biciklisticki) vidi neki minimalni DEO rendera u pozadini za koji se ZNA vec sada da nece tako izgledati?
 
Poslednja izmena:
:) poznat sam po tome da editujem na osnovu kako mi izgleda post :)

Kako ti se svidja BW Viktorija?
 
Зар није Вучко рекао да нам треба 360.000 нових хотела за ЕХРО а и у његовом Београду на води одустају од хотела и претварају изворно намењене локације у стамбени простор.
 
Зар није Вучко рекао да нам треба 360.000 нових хотела за ЕХРО а и у његовом Београду на води одустају од хотела и претварају изворно намењене локације у стамбени простор.

hotele ce metnu u dobanovce i ugrinovce to je blize koji moj ce turisti u beogradu kad je ekspo u sremu.
 
BW Mamutica

BW Gigantia 2

BW Vallum Alexandri Magni

Додајте свој предлог :violina:


Evo, malo mi je i ChatGPT pomogao... :dil: (sa nekoliko razlicitih promptova)

Malo da se nasalimo.
  1. BW Arhitektonski Košmar
  2. BW Urbani Most Bez Smisla
  3. BW Betonska Anomalija
  4. BW Graditeljska Greška
  5. BW Nevješti Neboder
  6. BW Betonski Haos
  7. BW Monstruozna Konstrukcija
  8. BW Urbani Prokletnik
  9. BW Betonska Džungla
  10. BW Gigantski Betonac
  11. BW Nevjerojatna Kula
  12. BW Graditeljski Kaos
  13. BW Urbana Nevolja
  14. BW Betonski Lom
  15. BW Arhitektonski Kiklop



  16. BW Kolos
  17. BW Gromada
  18. BW Titankula
  19. BW Grdosija
  20. BW Arhitektonski Grom
  21. BW Betonski Zver
  22. BW Urbani Div
  23. BW Monstruozna Zgrada
  24. BW Betonski Leviatan
  25. BW Neboder Horora
  26. BW Gigantski Greh
  27. BW Gigantska Kula
  28. BW Betonski Titani
  29. BW Oštra Arhitektura
  30. BW Arhitektonski Džin




  1. BW Titanska Gromada
  2. BW Gigantski Haos
  3. BW Monstruozni Ogledalo
  4. BW Sjajna Alfa
  5. BW Vatreni Vavilon
  6. BW Ogromna Anomalija
  7. BW Urbani Velikan
  8. BW Impozantni Zverinjak
  9. BW Veličanstvena Katedrala
  10. BW Veliki Nered
  11. BW Mračna Divljač
  12. BW Nadrealna Užasnost
  13. BW Divovska Sila
  14. BW Gromoviti Horizont
  15. BW Nemanjićeva Senka
  16. BW Titanski Pulz
  17. BW Grandiozna Zbrka
  18. BW Ogromna Fuzija
  19. BW Veliki Zid Kaosa
  20. BW Bezgranična Distopija
 
Na stranu to što ovo zaista izgleda kao neka prosečna do upitna novogradnja na periferiji Beograda, moje pitanje: šta bi sa onim da je stanarima ugovorom zabranjeno da izdaju svoje stanove kao lokale, da ne mogu po stanovima da budu zubari, saloni i ostalo, te da za te potrebe mogu da se koriste samo lokali u prizemlju? Trudim se da suzbijem cinizam i da ne istaknem da su raširili veš na terasi, što je valjda takođe protiv pravila ovog elitnog naselja ako se sećam

1692201812499.png
 
Ocigledno da ne vaze pravila za sve zgrade npr u BW Terraces na 4 spratu nalazi se lounge bar Allure, usnimio sam gde se tacno nalazi i vlasnik mi je rekao da nema pravo da istice bilo kakve reklame na ulazu zgrade niti ispred same zgrade...
Vrlo zanimljiva informacija. A vlasniku prostora se zaista izvinjavam, ali meni je ovo mnogo jadno. Kafić i salon lepote 2 u 1 useljen u nasumični stan na nasumičnom spratu stambene zgrade je bizarno i bedno, iskreno. Ne pomaže ni pogled ni pokušaj luksuzne estetike, sadržaj se u ovaj prostor koji je vrlo vidno stan uklapa ko piletu sise. Zamislite isto ovo samo u bloku ili na Mirijevu ili bilo gde drugo, ne bi nikome na pamet palo da je nešto wow
 
Ocigledno da ne vaze pravila za sve zgrade npr u BW Terraces na 4 spratu nalazi se lounge bar Allure, usnimio sam gde se tacno nalazi i vlasnik mi je rekao da nema pravo da istice bilo kakve reklame na ulazu zgrade niti ispred same zgrade...

Postoje cinjenice i postoji nacin na koji neko tumaci cinjenice. Na primer, tebi je vlasnik rekao da nema prava da istice reklame i ti tumacis kako nisu ista pravila za sve zgrade. Ja tumacim drugacije. Covek koji ti je rekao to je procitao ugovori i zato sto tamo pise da ne sme, on ne kaci reklame jer postuje ugovor. Ovom sto je zakacio reklame za salon lepote, isto u ugovoru pise da ne sme to da radi, ali njega bas briga zato sto zna da niko zbog reklama ne kaznjava, pa se ponasa siledzijski. Osim toga, on nije reklamu postavio ispred zgrade ili na ulazu, nego na prozor, a mozda ugovor ne pominje prozore.
 
Meni se svidja ova reklamw na prozoru i veš na terasi. Većina ovog BNV mi deluje beživotno.
Na stranu to što ovo zaista izgleda kao neka prosečna do upitna novogradnja na periferiji Beograda, moje pitanje: šta bi sa onim da je stanarima ugovorom zabranjeno da izdaju svoje stanove kao lokale, da ne mogu po stanovima da budu zubari, saloni i ostalo, te da za te potrebe mogu da se koriste samo lokali u prizemlju? Trudim se da suzbijem cinizam i da ne istaknem da su raširili veš na terasi, što je valjda takođe protiv pravila ovog elitnog naselja ako se sećam

Pogledajte prilog 170377
 
Fascinantni su mi ljudi kojima je u Beogradu veš na terasi, i to unutrašnjosti terase - trn u oku. Fun fact: da ograde terase kojim slučajem imaju panele ili zidove,ne biste ni znali da je veš tu! Ha, zamislite!

A i realno ne znam koga uopšte boli uvo za takve stvari. Jedno je imati primedbu na zastakljivanje (mada postoje i "lake" varijante koje su diskretnije i zakonski prihvatljive) ali drugi je nivo cepidlačiti oko nečijeg veša na spratovima, unutar zapremine terase.

A što se reklame tiče ona je druga stvar i jeste preterana a uz to je veliko pitanje da li ima dozvolu i da li je u skladu sa propisima o oglašavanju.
 
Poslednja izmena:
1) Veliki deo BIO kampusa završen i useljen
2) Novi superkompjuter koji se sad kupuje
3) 28 gradova (van BG) po Srbiji se sređuje, dobijaju po 100+ novih fasada svaki, veći gradovi dobijaju više
4) Do 1.12.2026 mora ceo EXPO da se završi
5) 1500 stambenih jedinica za 3000 ljudi na lokaciji EXPO koji ce posle biti u tenderu rasprodati
6) Nacionalni stadion mora biti gotov do jeseni 2026
7) Za EXPO 8km gradskih bulevara, petlja, gasovod, toplovod, hladovod, 15ha parking (198 mil za linijsku infru Power China)
8) Nacionalni arhitektonski konkurs za naš paviljon u septembru
9) Lokacija starog sajma postaje BnV, veliki panoramski točak na Savi.
10) Lex specijalis kako bi se EXPO brzo izgradio
11) 18 km pruge Zemun polje-Aerodrom-NAcionalni stadion, 120 km/h, dvokolosečna cca 140 mil evra
12) Nabavka 5 novih vozova za EXPO liniju, ekspres sa 3 stanice i voz za sve stanice. (15 do 25 min od aerodroma do centra)
13) BAS završen do 2025te
14) Novi most na savi, stari most kao veza za lido.
15) ŽS Novi Beograd za 2 godine
16) Stari železnički most postaje pešački most
17) Zgrada pošte na Savskom trgu vraća stari izgled
18) Beogradski metro do kraja 2028. prva linija
19) 2. septembra se otvara pristan u Zemunu, prvi put dolazi veliki kruzer
20) Planiran međunarnodni i domaći linijski saobraćaj na vodi sa novim pristanima (preko 150 mil evra)
21) Rečni taxi u Beogradu (mora se rešiti nelegalni objekti ka Galovici i Ostružnici)
22) Kod MSU na Ušću se gradi novi prirodnjački muzej. To će biti kulturna četvrt sa Filharmonijom
23) Akvarijum kod Hotela Jugoslavija

To ti je, valjda, to, sve do 2027.

A ako neko poveruje u taj rok, bolje da se sam potraži u šifrarniku F-dijagnoza.
A di je more? Najavio je da će napraviti more za nas, to čekamo.
 
Скоро сам налетео на овај видео.
@vradovic како коментаришеш ову ситуацију као становник месне заједнице Београд на води?

@MC_ како коментаришеш овај призор као социолошки феномен? Дечаци који трче да снимају снимају скупа кола, богата девојка која хистерише на ове дечаке.
 
Скоро сам налетео на овај видео.
@vradovic како коментаришеш ову ситуацију као становник месне заједнице Београд на води?

@MC_ како коментаришеш овај призор као социолошки феномен? Дечаци који трче да снимају снимају скупа кола, богата девојка која хистерише на ове дечаке.
na zalost, ne mogu da otvorim link.
 
Vrh