Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Господар је одлучио да нам подари прекрасни мост преко реке пун зеленила и растиња свакојаког ти се усуђујеш да тражиш још! Јадан је наш краљ узвишени и племенита лоза његова каквијех незахвалних слуга има... Широке руке из своје ризнице нам дарује мост који већ постоји и зграду музеја Природњачког и Филхармонију богоугодну за тричавих 12 милијарди евра и опет није доста. Лепо казује Свето Писмо "Не будите среброљубци, будите задовољни онијем што имате" али глуве су уши да то чују.

Иначе, како се ево и 2023. година приближава крају, сећа ли се неко истих ових баснославних обећавања под именом "Србија 2025" из неке 2019. када су готово идентични пројекти најављивани само што је сума тада ваљда била неких 14 милијарди евра а не 12. Исто је било обећавање националног стадиона, метроа, ова мучена Кула је требала да буде завршена, да имамо метро, обновљене школе, канализације итд.
 
Ja se secam, otprilike 50% obecanog je vec ostvareno. Od neostvarenog, polovina ce biti zavrsena do kraja 2025, ostatak ce kasniti ali ce biti zapocet u svakom slucaju do kraja 2025e.
 
Ja se secam, otprilike 50% obecanog je vec ostvareno. Od neostvarenog, polovina ce biti zavrsena do kraja 2025, ostatak ce kasniti ali ce biti zapocet u svakom slucaju do kraja 2025e.

Ух не само да имамо податке већ егзактне податке, можемо да вадимо проценте над њима

Можеш ли да ми кажеш шта је тачно и шта све од пројеката обећано? И како је расподељено тих 14 милијарди на њих? Подразумева се да за баратање процентима мораш да имаш бар коначну листу са јасним пројектима?

Будући да ћемо у наредних 16 месеци имати готове 3/4 тих пројеката вредних 14 милијарди евра волео бих да знам који су, да не испадне да сам преспавао
 
Da li je možda planirano probijanje ovkve ulice kao na slici dole (zeleno). Sada da bi se izaslo na autoput u pravcu Niša, a iz parkinga galerije, mora da se obiđe crveni krug. Ako se već diskutovalo o ovome, izvinjavam se, nisam našao.
Screenshot 2023-08-10 at 15.53.57.png
 
Da li je možda planirano probijanje ovkve ulice kao na slici dole (zeleno). Sada da bi se izaslo na autoput u pravcu Niša, a iz parkinga galerije, mora da se obiđe crveni krug. Ako se već diskutovalo o ovome, izvinjavam se, nisam našao.
Јесте, али та улица ће бити једносмерна од савске ка галерији.
А планирана је још једна улица иза ложионице, скоро па тачно између савске и булевара, паралелно са њима.
 
Јесте, али та улица ће бити једносмерна од савске ка галерији.
А планирана је још једна улица иза ложионице, скоро па тачно између савске и булевара, паралелно са њима.
To znači da će i u konačnoj varijanti morati da se obilazi krug označen crvenom bojom da bi se izašlo na autoput prema Nišu?
 
To znači da će i u konačnoj varijanti morati da se obilazi krug označen crvenom bojom da bi se izašlo na autoput prema Nišu?
Тако је.
Свакако мислим да би било тешко решити ту раскрсници да је улица двосмерна, долазило би до чепа константно.
1691679799164.png
 
Мислим да раде паралелно две саобраћајнице у смеру од и ка Мостару испод естакаде Газеле. Како ће тачно та укрштања регулисати, хоће ли бити дозвољено право, или само десна скретања, нисам баш информисан.
 
@Kailan, što se uopšte trudiš da nešto dokažeš tom tipu? On je jedna od mnogobrojnih metastaza društva. Mi smo suckers jer im sve prolazi. A najviše agresivni-samo-njima-utemeljeni-gebelsovski-PR.
 
Мислим да раде паралелно две саобраћајнице у смеру од и ка Мостару испод естакаде Газеле. Како ће тачно та укрштања регулисати, хоће ли бити дозвољено право, или само десна скретања, нисам баш информисан.
Тачно.
Овако некако ће изгледати матрица, плаве су двосмерне.
1691738530725.png
 
WOW DraganeSt hvala ti na renderima. Da li je moguce da ce i ovo da podare Beogradu? Spomenik za sva vremena zasluzuju ako i ovo srede.
Koliko smo vremena protracili a da niko se nije setio decenijama ovo da sredi. Ocena za trud 10/10.
Podare Beogradu? Od kojih para?! A da, od naših i naše dece i naših unučića....
Šta bre da srede što se decenijama nije niko setio, pa decenijama je to bio najmanji prioritet jer su koliko-toliko vlasti bile rezumne, iako nesposobne kao i ova. Mnogo će u životu da mi pomogne zeleni most, kad mi treba dva sata da stignem do njega. I to mogu da biram da li dva sata u kolima ili dva sata u prevozu gde ću da kolabiram dok stignem. A sve kroz uličice iz doba kralja Petra jer ni jedno proširenje ni nastavak ulica koji su i planovima već više od pola veka nije urađeno. Ništa! Gungula sebi pravi četiri trake, a ostale ko je....
Evo spiska koji ću ponavljati s vremena na vreme, naročito kad pročitam neku takvu glupost:
- metro još nije počeo da se kopa
- bulevar Patrijarha Pavla (čak i kad završe ovu fazu, treba i treću fazu da bi bio kompletan)
- UMP od Hipodroma, preko Autokomande do Bogoslovije
- SMT od Pere Velimirovića, preko Borske do Banjice, nadvožnjak Braće Jerković i spajanje sa autoputem
- Most preko Ade Huje
- Novi tramvajski most
- Tunel ispod Terazija
- Proširenje i nastavak Dunavske kroz luku
- Dva koloseka i železnička stanica kod Karaburme
- Renoviranje Pančevca
- Proširivanje Makenzijeve i Cara Nikolaja
- Pomeranje Žičke
- Proširivanje Južnog bulevara, pomeranje i proširivanje Gospodara Vučića kod FK Obilić, proširenje do Bulevara i nastavak do Čingrijine, odnosno Dimitrija Tucovića
- Proširivanje bulevara bar do ukrštanja sa SMTom
- Nastavak Bulevara Peka Dapčevića do Dušanovca i novi nadvožnjak na Dušanovcu.

I to je samo ono što mi sad pada na pamet, a sve je milion puta veći prioritet od BNVa, a naročito od saksija na mostiću.
 
Мислим да је та саобраћајница ту пре свега због везе окретнице ЈГП. Али слажем се да се њом мало шта добија.
 
Možda je već bilo priče, ali gde su nestale podmornice na šetalištu? i one dečije stvari?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Мислим да се неко дете повредило на том игралишту, ваљда је тобоган одсекао прст.
 
Венеција

Било би можда боље да су целом крају оставили део старог имена, уместо безличног и лошег превода "Београд на води" ...

Не могу да се сетим да ли је на рекламним сликама овде била приказана нека скулптура, али, боље би изгледала уместо разбацаних великих белих ноша с насађеним белим брезама ...









Жардињере у води, украсне биљке - кад их буде - под водом?

Ново радилиште, стари обичаји:






Где престаје БнВ, почиње Београд каквог добро знамо:












 
Poslednja izmena:
Венеција

Било би можда боље да су целом крају оставили део старог имена, уместо безличног и лошег превода "Београд на води" ...
Slažem se za ime, Beograd na vodi je toliko generično pošto je ionako ceo grad na vodi. Čak je i slobin Europolis bio originalnije ime. Ostavio bi BNV ali za Bara nova Venecija 😁
 
Ovo pisanje botova, ovo oduševljavanje me podseća na moje situacije kada sam depresivan i imam nekih problema, pa odlučim da sebi kupim nešto pa se time oduševljavam čisto da zamaskiram svoju depresiju i probleme. Pa tako i AV sa narodom, problemi na sve strane, pa kao hajde da ćutimo, pravimo se da ne postoje iako ugrožavaju svakodnevni život, pa ćemo umesto razgovora i rešavanja problema, da kao nešto gradimo i pravimo se da smo napredna nacija sa najmodernijim građevinama.
Lik je trol, zar ne vidite da se hrani i raduje tuđim reakcijama. Obitava na dve iste teme pišući par istih stvari.
 
Vrh