Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Karte za Bijonse za njenu trenutnu svetsku turneju za nastuo u Stokholmu su mogle najjeftinije da se kupe za 50€, kao što je već rečeno A lista može i za pristojan novac.
Naravno. A mislim da janko nije ni svestan šta piše. :)

A piše da smo pre 15 godina ekonomski bili deo sveta, a da smo za poslednjih 11 godina izgubili tu trku. Praktično svet otišao napred, a mi ostali u radikalskom zapećku osiromašeni. Hehe.
 
Скоро сва та имена која помињете за потенцијалне концерте у БГ су за публику 40+, млађе генерације они не занимају, какав црни У2 или Депеш Мод, Стонси, Металика...па и Дејвид Гета, 90% овог форума је изгледа време прагазило, живе још у 1996/97. иду сваки дан на демонстрације против Милошевића, слушају Дејвид Боувија, гледају Утисак недеље и маштају о "демократским променама".
 
Wow, čovek je sve u pravu. Ajd nas samo prosvetli ti nova generacijo, šta slušate, šta gledate i čemu se nadate?
 
Па данашњи клинци се више ложе на Војажа или ТХЦ ла фамилију а углавном немају појма ко је У2, за Металику су чули и можда знају пар песама, још има клинаца металаца. Верујем да би и концерт нпр. 50 сента данас био за екипу 30+.
Мада опет, на једном другом форуму сам прочитао да је панк музика за фину господу у 40им и 50им годинама а не за младе бунтовника.
 
Aman, ne dolazi nam niko, prestanite sa zamenom teza. Kucajte top 100 muzicara koji su najvise strimovani na Spotifaju i niko ne dolazi u Srbiji. Nemamo ni Tejlor Svift, ni Arijanu Grande, ni Eda Sirana, ni Herija Stajlsa, a nemamo ni Drejka, Bed Banija, Vikenda, a sa druge strane ni Springstina, U2, Makartnija, Metaliku... Nemamo nista.

E, to je A lista, onda da se krene sa B listom, nemamo ni to.
 
Naravno. A mislim da janko nije ni svestan šta piše. :)

A piše da smo pre 15 godina ekonomski bili deo sveta, a da smo za poslednjih 11 godina izgubili tu trku. Praktično svet otišao napred, a mi ostali u radikalskom zapećku osiromašeni. Hehe.
Napredovali smo ekonomski, ali tada smo mogli da platimo karte za velike izvodjace, a sada ne mozemo, iako cela Evropa moze. A dobro, karte su skocile, a i nama su plate skocile, ali ne bas toliko. Ali mi zato sad imamo vece plate nego pre deset godina, ali zato su nam cene ostale iste kao pre deset godine i medju najnizima u Evropi. Zaradjuje Nemac vise od nas pa i ima za skupe karte, ali zato su mi i troskovi zivota mnogo veci. Oh, wait.
 
258BE691-F61B-4FDE-AA85-E39349E5F4F0.jpeg
 
Aman, ne dolazi nam niko, prestanite sa zamenom teza. Kucajte top 100 muzicara koji su najvise strimovani na Spotifaju i niko ne dolazi u Srbiji. Nemamo ni Tejlor Svift, ni Arijanu Grande, ni Eda Sirana, ni Herija Stajlsa, a nemamo ni Drejka, Bed Banija, Vikenda, a sa druge strane ni Springstina, U2, Makartnija, Metaliku... Nemamo nista.

E, to je A lista, onda da se krene sa B listom, nemamo ni to.
I to je dokaz da ekipi koja vodi grad i državu turizam nije fokus već prašina koju bacaju u oči.
 
A i voleo bih lepo da nam se dovedu i ovi novi i stari pa i da se prekine sa tim posprdnim komentarima kako ovo nije 1996. godina jer bi se lepo videlo ko bi prodao vise karata.

U svakom slucaju, ne bih ja tu nista delio.

U Beogradu ovog leta treba da ima koncert i Tejlor Svift i Ed Siran i Metalika i Makartni i Lepa Brena i Miroslav Ilic i Crni Cerak i velika trep imena i velika imena klasicne, bluz, dzez... muzike i najveci guslari i svi zivi.
 
Od "većih" imena nedavno su bili Eros Ramacoti, 2Cellos i Mejdeni, to je to otprilke. Inače za Ramacotija karta je bila 6 hiljada a bilo je i skupljih, pošto je majka išla, ja sam za Mejdene platio oko 5 hiljada, tako da su ljudi spremni da plate i cenu na nivou zapadnih metropola ali očigledno je problem nedostatak adekvatnog organizatora i podrške od vlasti.
 
Можда се помере ствари мало кад проради велика сала СЦ.

(Ако је до Арене и њених активности, њу води Грба звани напад маказама, СНС гробар, ту леба нема...)
 
Realno za mojih 30 i kusur godina, ne mogu da se setim da su u Beograd dolazila imena koja su u tom trenutku spadala u sam vrh po popularnosti.

Uglavnom su to bili izraubovani bendovi, koji su hvatali na neku sentimentalnost.

P.S. U Kragujevac dolazi Parov Stelar, što je za pohvalu.
 
Realno za mojih 30 i kusur godina, ne mogu da se setim da su u Beograd dolazila imena koja su u tom trenutku spadala u sam vrh po popularnosti.

Uglavnom su to bili izraubovani bendovi, koji su hvatali na neku sentimentalnost.

P.S. U Kragujevac dolazi Parov Stelar, što je za pohvalu.
Čekamo da vlast padne da opet slušamo izraubovane.
 
Ima još jedan faktor zašto je teško ovde napuniti arene sa po više hiljada ljudi za koncerte svetskih rock i pop bendova - nema dovoljno ljudi para za takve egzibicije.

Evo najjeftinija ulaznica za Scorpionse 4.500 din. To je skoro pa 10% realne prosečne plate (60.000).

S druge strane, za jednog Gibonnija cene ulaznica kreću već od 2.000. Za Nemanju Radulovića je najjeftinija od 1.400 din (što je baš dobro i što pozdravljam).

Jednostavno mnogi ljudi koji bi išli da slušaju svetski poznata imena, nemaju para za to. A oni koji imaju, oni ne slušaju njih.
 
Tačno sam znao da će da se javi neki pametni koji neće pročitati ceo post a uzeće da pametuje.

Aj se sad lepo vrati gore i pročitaj sve što sam napisao. Nema mnogo, samo par rečenica.

Jednostavno mnogi ljudi koji bi išli da slušaju svetski poznata imena, nemaju para za to. A oni koji imaju, oni ne slušaju njih.
Jel ljudi preko 30 i 40 godina idu u noćne izlaske i pijančenja?

Pa ne idu. A klinci (čeljad ispod 25 godina) koji idu i troše pare za to, njih mahom ne zanimaju Scorpionsi, Gibonni i Nemanja Radulović. Njima mama i tata daju pare, a te pare se - kod većine - troše na precenjene separee, alkoholisanje i povraćanje u njima. I da, na slikanje i buljenje u telefon. Njima su to vrh izlasci, oni te pare neće da troše na Scorpionse, Gibonnije i slično. Ajde ova zadnja dva imena, ali većina klinčadije sigurno neće da "pukne" 4.500 za Scorpionse. A mama i tatabi išli, ali to je onda minimum 9.000 za njih. 14.000 ako ne mogu da stoje. A mnogi nemaju toliko da daju tek tako, jer mnogo para daju dečurliji. A dečurliju interesuju druge stvari.

Eto. Nadam se da je sad jasnije. Šalim se, znam da uzalud pišem.
 
Poslednja izmena:
Има и брдо ликова 30-40 година који висе по сплавовима, кафаницама, клубовима и дискотекама. Нагледао сам се таквих ликова што гледају да збаре клинке плаћајући им скупа пића и нудећи вожњу скупим колима.
Као што има и брдо клинаца који иду по концертима. Сећам се свог одласка на први Рамштајнов концерт у Арени у тинејџерском узрасту, непоновљиво искуство. Мислим да популација младих металаца и данас није за занемаривање и поред тога што је сцена драстично пропала глобално.
 
Има и брдо ликова 30-40 година који висе по сплавовима, кафаницама, клубовима и дискотекама. Нагледао сам се таквих ликова што гледају да збаре клинке плаћајући им скупа пића и нудећи вожњу скупим колима.
I šta misliš, jel takvi ŽELE da idu da slušaju Scorpionse, Gibonnija i Nemanju Radulovića?

Jel vi kapirate šta govorim ili treba da počnem da vam crtam Venove dijagrame?
 
Па има таквих ликова, нпр. верујем да би Марко Видојковић радо ишао на Скорпионсе али и у неки ноћни излазак да мува клинке. Има на тону таквих ликова.
 
Ево и Сергеј Трифуновић би сигурно ишао на Скорпионсе, а после тога у Бетон Халу да мува младе девојке.
 
Vrh