Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

BW Riviera
riviera.JPG
 
A u. Znači tačno na parkingu. I još će tu sve skupa biti 4 zgrade. Dosta natrpano.

Prašina bar 3-4 godine još odmah uz šetalište uz Savu i kad završe Kulu.



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Pa da, bukvalno taj park i parking nestaju, Riviera i Perla ce imati 25 spratova i bice povezane jer ce na obe strane sa prvog sprata ici neki tunel koji ce se ulivati u novi spa centar koji ce biti kako kazu najbolji u Srbiji po dizajnu i sadrzaju... cak ce one zgrade iza tipa: Arcadia, Aurora, Parkview baciti u senku jer one imaju 23 sprata!
 
Питам се шта ће бити са планом да се остави некаква мала железничка станица на Сајму на остатку шина, што се види у планској документацији
 
Нема ништа од тога након чупања пруге од Сајма до Топчидера и планираног претварања трасе пруге у Топчидеру у булевар.
 
Они не могу без да звекну по 4 исте зграде. Користе најгоре праксе Новог Београда, али ништа од добрих стране тог дела града. Више има зеленила само Блок 30 у унутрашњим двориштима од целокупног Београда на Води.

Ако су већ рокали квадрате, требали су затворене блокове, са солитерима на ћошковима.
 
A u. Znači tačno na parkingu. I još će tu sve skupa biti 4 zgrade. Dosta natrpano.

Prašina bar 3-4 godine još odmah uz šetalište uz Savu i kad završe Kulu.



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Zanima me sta je tu natrpano? Ceo Stari grad, Dorcol, Vracar. Palilula itd nisu prenatrpani a ovo jeste? Strogi centar grada podrazumeva vecu gustinu izgradjenosti u odnosu na periferiju, tako je svuda u svetu tako je i kod nas. Kome je zivot u centru grada prenatrpan i suvise gust neka se seli na periferiju. Ono o cemu se moze stalno diskutovati je kvalitet arhitekture a prenatrpanost je u ovom slucaju besmislica.
 
Овде су набијене зграде са више десетина спратова, у деловима града предратне урбане матрице су набијене зграде 4-8 спратова уз по коју вишу зграду до 10-12 спратова.
 
Али су "у предратној матрици" зграде спојене преко калканских зидова. Густина насељености Париза - град петоспратница - двоструко је већа од густине насељености Њујорка. Није све у висини.
 
savapromenada.JPG

Zanima me sta je tu natrpano? Ceo Stari grad, Dorcol, Vracar. Palilula itd nisu prenatrpani a ovo jeste? Strogi centar grada podrazumeva vecu gustinu izgradjenosti u odnosu na periferiju, tako je svuda u svetu tako je i kod nas. Kome je zivot u centru grada prenatrpan i suvise gust neka se seli na periferiju. Ono o cemu se moze stalno diskutovati je kvalitet arhitekture a prenatrpanost je u ovom slucaju besmislica.

A mene zanima kako ce da uguraju sve to na ovaj deo :) Dve zgrade od 25 spratova, SPA centar, i jos dve ko Terraces do vode :)
 
Stace samo ti je los ugao. Ima crtez tacno kako to staje negde bio je vec.
 
Sajam nije u centru grada, vec u gradu! A to gde oce da ga presele nije grad, vec poljana i njiive. Kad god dodjem na ovu temmu muka me uhvati.
Lose sam se izrazio, medjutim sirenjem grada i centar se siri te je jako blizu " centra grada "
Inace mislim da ga treba izmestiti mozda ne u Surcin i njive, ali Vidikovac naprimer gde je trebao da bude Big Fashion tc je dobra lokacija. S tim sto bi trebalo glavnu halu ostaviti i pretvoriti je u neki muzej ( zeleznice ) ili tako nesto. ( moje misljenje )
 
Zar nisu sajamske hale zaštićene? Zašto izmeštati bilo šta? Fali nam još gadnih solitera?
 
A zašto tako misliš? Recimo, sad će Sajam knjiga: koliko posetilaca će doći na postojeću lokaciju, a koliko bi došlo na Vidikovac?
Mislim tako zato sto se grad siri, hale od ko zna koliko hiljada kvadrata stoje na zemljistu vrednosti stotine miliona evra... Godisnje se sajam u punom kapacitetu koristi daj boze dva meseca ( mozda gresim ) ali mislim da je jasno na sta ciljam. Naravno da nisam za gradnju solitera i td ( na celoj lokaciji ), ali sam pre za park gde bi bio muzej ili nesto slicno to vise lezi toj lokaciji nego sadasnji sajam. Ali nemam nista generalno protiv da ostane i tu gde jeste. Iznosim realno misljenje, mislim da je svima nama jasno da sajam sa te lokacije leti nakon prosirenja Beograda na vodi prema Adi, samo to dovoljno govori da je on tu " visak ". Koliko znam sa foruma sto pratim, Beograd na vodi je i kod sajma i dalje prosirio zemljiste pa je time logicno ovo sto pisem..
 
Tako isto imaš 2 stadiona koji imaju sav mogući prevoz uz sebe (čak i Bg voz i železnicu za međugradske linije) i oni sad hoće da grade nacionalni stadion na kraju sveta, to je tek bacanje para. Ne sumnjam da ozbiljno guraju ovu priču sa sajmom tamo jer žele po svaku cenu da otmu zemljište postojećeg sajma, koji je isto na savršenoj lokaciji što se tiče pristupačnosti.
 
На страну све малверзације на које су људи већ указали, измештање сајма само по себи није нужно лоша ствар

Један од главних саобраћајних и генералних проблема Београда јесте превелика централизација за оволики град. Пуна децентрализација и разбијање садржаја на разне општине и делове града заправо јесте један од врло корисних потеза за смањење гужве. Да Београд постане истински полицентричан град са одличном међуповезаношчу општина и обала па људи из различитих делова иду у различите општине по потреби, уместо да се сви сливају ка (ширем) центру.

Сајам сам по себи има смисла да буде крај неког саобраћајног чворишта и брзо / лако приступачан и железницом и метроом и јавним превозом и са аеродрома и колима а тренутно то заиста није. Поготово што тренутна локација није баш обилата хотелима и садржајима за туристе који треба да се сјате у те разне сајмове. Ја сам знао и наше људе ван Београда да се погубе максимално када треба да посете Сајам и да дођу до њега

О томе што одсеца значајно парче реке од града да ни не почињем

Али да, најоптималније решење би захтевало да се постојеће сале претворе у објекте културе и прилагоде тој новој намени уз повећавање приступачности реци, свакако нема потребе за новим стамбеним солитерима
 
Vrh