Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457116#p457116:3iay2vj1 je napisao(la):
Igor » Пет Јун 09, 2017 4:30 pm[/url]":3iay2vj1]Lepi je na malo grublji nacin rekao nesto sto sam ja davno pomenuo i dobio dosta kritika. U medjuvremenu se ispostavilo da ni biciklisti nisu bas zadovoljni resenjem za koje su se izborili. Po meni je idealna varijanta da se poploca sadasnja staza i da biciklisti tuda mogu da prodju ali lepo peske gurajuci bicikl uz dosta mesta gde se bicikl moze vezati.

Идеја јесте разумна, али у пракси нема никакве везе између нове стазе уз нови булевар и постојеће стазе до Бранковог моста и иста би морала да буде прво преко пруге, па кроз Сава малу све до укрштања саобраћајнице за мост и новог булевара, и притом треба обезбедити прелаз преко те врло фрекфентне саобраћајнице са трамвајима. Ова нова стаза ће бити корисна само за бициклисте који долазе са НБГ преко моста.
 
kkorisnikk":3050seco je napisao(la):
Saša BG sa SSC-a


Саша Бг;140571895 je napisao(la):
e704bd707543bd818346b0eaff5b57a1.jpg
36032b998bbd6a35222a1745e55c59af.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457153#p457153:lvyj05u4 je napisao(la):
Nik_B » Pet Jun 09, 2017 9:49 pm[/url]":lvyj05u4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457108#p457108:lvyj05u4 je napisao(la):
lepi » Pet Jun 09, 2017 4:32 pm[/url]":lvyj05u4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456933#p456933:lvyj05u4 je napisao(la):
kkorisnikk » Čet Jun 08, 2017 11:09 pm[/url]":lvyj05u4]Biciklistička staza



media-share-0-02-05-937fa3b6d8c926ea5a8c09215c72.jpg
Stekli su se uslovi da se ova staze pored reke poploca mermerom i da se svi problemi nastali zbog toga rese.

Ko oce da gleda reku i vozi bajs nek to radi po šetalištu.

Biciklisti, kao najveći korisnici one stare staze i zapuštenog SA i kao iskreni ljubitelji reke i vožnje pored iste ne zaslužuju da budu proterani kako bi se skorijevici i novopečeni korisnici obala mogli izležavti u foteljama novoformiranih kafica.
Hm, da vratimo one betonjerke i barake, ipak su pre skorojevica bili u SA?
Biciklisti i ljubitelji reke, o cemu pricas?
Pa ne vozi se bicikla po reci.
Ko brani ikome da ljubi reku i da vozi bajs?

Rekreativno teraj bicikl gde hoces, niko nuje predlozio da se iko otera, samo da se prvenstvo da pesacima
 
^^
Zato sto su brojniji.
Koncept objekata je da lokali budu ka reci okrenuti a u lokale se ne ide na dva tocka.
Em staza deli taj i tako uzani pojas na glup nacin, da i pesaci i biciklisti moraju da vode mnogo računa o bezbednosti jer ovo ni nije prava biciklisticka staza.
Reka i lokali ono sto privlaci masu, odvojeni su nazovi bici saobracajnicom.

Drugo, zbog sigurnosti i bezbednosti. Odvojiti bici saobracaj od pešaka, skroz prihvatljivo novom saobraćajnicom. I protok biciklista i bezbednost na mnogo vecem nivou ovakvom stazom.

Treće, rekreativno svako moze da tera bajs gde oce tako da niko nije oteran, samo su stvari postavljene na logican način. Nametnut, ali logican.
 
Upravo tako ;) Stim sto nisu brojniji ali to nije merilo i bolje je da to nije merilo ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457365#p457365:265tsein je napisao(la):
lepi » Суб Јун 10, 2017 10:39 pm[/url]":265tsein]^^
Zato sto su brojniji.
Koncept objekata je da lokali budu ka reci okrenuti a u lokale se ne ide na dva tocka.
Em staza deli taj i tako uzani pojas na glup nacin, da i pesaci i biciklisti moraju da vode mnogo računa o bezbednosti jer ovo ni nije prava biciklisticka staza.
Reka i lokali ono sto privlaci masu, odvojeni su nazovi bici saobracajnicom.

Drugo, zbog sigurnosti i bezbednosti. Odvojiti bici saobracaj od pešaka, skroz prihvatljivo novom saobraćajnicom. I protok biciklista i bezbednost na mnogo vecem nivou ovakvom stazom.

Treće, rekreativno svako moze da tera bajs gde oce tako da niko nije oteran, samo su stvari postavljene na logican način. Nametnut, ali logican.

Све је то ок, само под друго, ја не видим никакву могућност да се бициклистичка стаза уз нову саобраћајницу повеже са постојећим бициклистичким стазама низводно од трамвајског моста.
 
10 poena - za početak sređivanja, čišćenja, preselenja, ... pripremu lokacije.

01 poena - za ugovor sa arapima i pogotovu šta, kad i kako misle da grade.
 
Obalni pojas ce fino da djele pjesaci i biciklisti to je gotova stvar kraj price
 
Gdje vam je tolerancija kao da nikad necete proci tuda na biciklu ima prostora za sve samo treba malo kulture
 
Neka mi oproste biciklisti (naši), ali njihove kolege u svetu se ponašaju krajnje osiono. Ne znam kakva je zakonska regulativa, ali uopšte ih boli briga ako ulete na deo predviđen za pešake (iako je jasno naznačen). Recimo, u Beču ih štite kao bele medvede.
 
Bici udruženja su prilično organizovana (skoro su kao sektaši) i njihovi zahtevi su u skladu sa očuvanjem životne sredine i zato mogu da izvoljevaju i ne sme niko da im protivreči jer svi gradovi imaju problem sa zagađenjem i svi načelno propagiraju priču "više bicikala, manje automobila".

Uveren sam da nema šanse da se makne bici staza sa promenade jer se tiem šalje slika Evropi da smo protiv bicikala. Još kada se iskoristi argument da je to najfrekventija bici trasa u gradu koja je tu bila pre BnV - ma nema šanse da se jedina putanja bude iza zgrada.

Pešaci moraju da shvate da za gužvu nisu krivi biciklisti, već projektanti.
 
Svakako da nisu krivi ali su se izborili za ovakvo resenje koje ni njima ne odgovara sto su naknadno shvatili. Po meni nikakve brze biciklisticke staze ne dolaze u obzir uz samu pesacku stazu pogotovo sa ukrstanjima. Jednostavno obala je promenila i menja svoj karakter to se nekome moze svideti ili ne ali ona vise nije dominantno rekreativna vec kao sto sam vise puta pomenuo poput Knez Mihajlove uz vodu. Mogu biciklisti i kroz Knez ali zna se lagano bez staze ili peske pored bicikla.
 
Prvo sam hteo da napišem koga briga o slici koju šaljemo Evropi al onda se predomislih kad pomislih da može mi dođe kao kazna neki Junker i slični, nisam tolko hrabar bolje ipak da šaljemo dobru sliku ;) ("al ja sam hteo da budem hrabar i najhrabrije da nadmašim ali sam brzo prd.o u čabar i počeo da se plašim").
Šalim se malo, mislim da je Dule biciklista (videh bajz kad je pre par dana slikao UMP) , a moram priznati da i ja zadnjih nedelja iznajmim za 300 dindži bajz na Adi pa izverglam do Beograda na Vodi. Pošto je vruće sednem u ladovine tramvajskog mosta ili mosta na Adi da se oladim :) Stvarno super ruta, mada meni ne smeta ako se biciklistička staza na tom delu premesti iza zgrada, ne treba biti sebičan prema pešacima iako je na bajzu lepše juriti pored reke. Čak mislim da laganom vožnjom se može skrenuti bajzom do šetališta i da nikom neće smetati. A za biciklističku magistralu možda ipak bolje iza zgrada. Prosto, mislim da je bila nemoguća drugačija projekcija jer je ideja da zgrade i posetioci, šetači komuniciraju sa obalom, i da je šetalište široko čak i 50 metara, opet bi brza biciklistička staza sekla tu vezu.
 
A na osnovu cega vi vodite ovu stazu kao brzu i o kakvim mi brzinama pricamo
 
Brzo se juri dišo. Još sam ja najsporiji jer se vozim radi uživanja, svi me pretiču, a uopšte ne vozim sporo. Ima puno pravih, opremljenih biciklista koji jure i više od 40km/h na toj trasi od Brankovog mosta do Ade.
 
Ne vidim zašto biciklistima ne odgovara ovakva staza?

Koliko shvatam biće još jedna staza unutar BnV, ali i da je ne bude većini biciklista nije problem da tih par stotina metara vozi malo sporije.

Ako neko treba da se buni, to su pešaci, ali ne znam ni za jedno udruženje pešaka. Da li ja treba da se borim za njihova prava na ovom delu?

40km/h ne vozi niko na tom delu. Ako vidiš nekoga na "specijalki", on ne ide brže od 30, a na otvorenom drumu može da ide 40.

15km/h je neka normalna brzina za većinu biciklista, a meni lično ne bi smetalo da stave znak ograničenja.

Ali u tom slučaju očekujem i kazne za pešake koji zakorače na bici stazu.

Naravno, ništa od tih zabrana i kažnjavanja nije potrebno. Nisam još čuo za neku nezgodu na tom delu i sve teče, tako kako teče uz poneko gunđanje.
 
Nije stvar u ogranicenjima vec u shvatanju prostora koji je cinjenica rezervisan iskljucivo za bicikliste sa svim pravima (i obavezama) koje im zakon pruza. Buduci da zakon dozvoljava voznju do 35km/h po meni je to brza staza i bilo kakva ogranicenja bi bila slicna mojoj ideji da se stave semafori da celu stvar potpuno napravimo glupljom nego sto jeste.
Gledao sam svojevremeno snimke nekog iz udruzenja biciklista koji je snimao promenadu i "bahate" pesake koji uzurpiraju stazu sa prilicno tendencioznim pristupom.

Zar treba sada neko od pesaka da snima bicikliste kako jurcaju i da se bavimo slicnim stvarima. Mislim da ne. Potreban je kompromis a to je da sadasnja staza izgubi status staze vec da bude pesacka zona uz mogucnost da biciklisti lagano prolaze posto ce to i psiholoski delovati na njih da se ne zalecu kao kada imaju stazu i zakon koji im to omogucava.
 
Ако којом приликом исчупају колосеке, онда лепо на њихово место преместити бици стазу од 25. маја до садашњег укрштања новог булевара са пругом и мирна Бачка (шта више било би занимљиво добити стазу са тунелом-Бетон халом и стазу по зидинама Доњег града а да се уклони она ружна ограда што дели пругу и постојећу бициклистичку стазу). И то да буде брза стаза, а у шетачкој зони да се дозволи вожња деци, и лагана вожња којом се може маневрисати зарад избегавања пешака.
 
Vrh