Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Podržavam Lurker-a.
Mada Zuma retko pravi greške.Ima članova koji su toliko nepismeni,da ja njih jednostavno ne mogu da shvatim ozbiljno,ma koliko imali nešto pametno da kažu.
 
IMG_4057.jpg

IMG_4058.jpg

IMG_4059.jpg

IMG_4060.jpg

IMG_4061.jpg

IMG_4062.jpg

IMG_4063.jpg

IMG_4065.jpg

IMG_4066.jpg

IMG_4067.jpg

IMG_4068.jpg

IMG_4069.jpg

IMG_4070.jpg

IMG_4071.jpg

IMG_4072.jpg

IMG_4073.jpg

IMG_4074.jpg

IMG_4075.jpg

IMG_4076.jpg

IMG_4077.jpg

IMG_4078.jpg

IMG_4079.jpg

IMG_4080.jpg

IMG_4081.jpg

IMG_4082.jpg

IMG_4083.jpg

IMG_4084.jpg
[/img]
 
Tacno kada sam pomislio da su danas svi zakazali kad' ono eto slika. Za svaku pohvalu. Valjda se nesto desava i u dubini gradilista dosta vise sa kopanjem.
 
BLIC OTKRIVA Glavna premija u nagradnoj igri stan u BEOGRADU NA VODI
Slađana Gavrić | 20. 02. 2017 - 12:10h
| Komentara: 2
Od šest stanova koji će biti podeljeni u nagradnoj igri sakupljanja fiskalnih računa, jedan će biti u Beogradu na vodi, a ostalih pet u naselju Braće Jerković u Beogradu, ekskluzivno saznaje “Blic”.
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/blic ... di/trxhd9n (ceo tekst)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434492#p434492:7bx4snuy je napisao(la):
Bulbulderac17 » 19 Feb 2017 06:57 pm[/url]":7bx4snuy]

IMG_4082.jpg

Off/topic: Како је само лепо видети парче НБГ речне обале незагађено буџевинама од сплавова.
 
Данас сам посматрао радове на обалоутврди са терасе испод Зарићевог моста, и у том моменту је један човек, испоставило се касније пословођа изовђача или тако нешто, пришао огради да багеристи на баржи да инструкције како да копа. Онда сам га упитао шта изводе тренутно и какви су планови, а он ми је рекао да тренутно уклањају слој обале са муљем, а планирају да доњи део обалоутврде ураде са зеленим појасом и пешачком стазом ширине три метра. Каже да је то лепо замишљено али није лако објаснити без плана, као и да њима извођачима велики проблем представља водостај те да сви рокови као и динамика радова зависе од њега. Такође каже да је неколико пута мењан план саме обалоутврде од стране пројектаната.
 
Pojavila se oplata za prvi deo osnove novog zida. U odnosu na trenutno potopljenu nožicu nasipa, nalazi se na višoj koti i uvučena je. Armatura je u obliku obrnutog slova T.

IMG_3291_resize.jpg

IMG_3293_resize.jpg

IMG_3296_resize.jpg


Čovek ne izlazi odavde ...

IMG_3294_resize.jpg
 
Mene interesuje kako je moguce da je sadasnja vlast toliko sposobna da izgura ovaj projekat (ovakvom brzinom i kvalitetom) a da sve ostale vlasti pre toga nisu mogle ni da pociste ovaj deo u centru grada? Ok razumem da nisu bili sposobni da nadju investitora ali barem da ga ociste? Meni je prosto neverovatno kada gledam svaki dan fotografije koje se kace kako to napreduje i kojom brzinom. Kvalitet je takodje vrhunski. Zima, kisa, sneg, vodostaj...ove izgleda nista ne moze da zaustavi. Mogu samo da zamislim kako ce ovo prelepo izgledati na prolece i na leto.

Mislim da bi trebali da svi zajedno imamo malo vise respekta prema ovom projektu koji je od nacionalnog interesa za Srbiju. Svakako hvala svima sto kace fotografije!
 
^^^ Malo komedije u ove zimske i depresivne dane nije na odmet.
 
Radoviću, Radoviću, onaj ko je spreman da da više za manje, u početku lako dobije pare. Problem je ono što se dešava posle. To bi trebalo da znaš, taj trik je star koliko i ljudi. Da ne bih narodu kvario dobro raspoloženje, evo i ZABAVNE muzičke pouke za sve koji se, ko zna zbog čega, ipak negde duboko u sebi osećaju kao botovi. Vrlo kratka pesma o tome kako se Juda, iz najboljih namera, ubrzo našao u posedu kese sa novcem. Na simboličan i slikovit način objašnjava da se čak i velike stvari vrlo lako MOGU pokrenuti, ako neko to baš želi. Nevolje dolaze kasnije.

https://www.youtube.com/watch?v=mP8vIyB ... be&t=2m50s
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434633#p434633:27qtwbco je napisao(la):
Sarajevska » Pon Feb 20, 2017 12:52 pm[/url]":27qtwbco]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434492#p434492:27qtwbco je napisao(la):
Bulbulderac17 » 19 Feb 2017 06:57 pm[/url]":27qtwbco]

IMG_4082.jpg

Off/topic: Како је само лепо видети парче НБГ речне обале незагађено буџевинама од сплавова.

Namerno sam stavio ovu sliku, jer tek tada kada ocistis obalu od splavova se vidi kakvu mi u stvari obaloutvrdu imamo na NBGD strani, a kakvu smo tek imali sa strane SA. I dalje je ispred vremena dan danas, samo treba da se pokosi očisti i da uz malo investicija zablista kao nekad. Na ovoj strani je to sada kasno, mislim da ju je milenium tim unistio za narednih 100 godina
 
Није да желим да браним Миленијум, али није толико до њих колико до екипе из САД која дизајнира и осмишљава све. Човек са којим сам данас причао каже да су неколико пута мењали пројекат обалоутврде и да има ту доста маштарија и да им је тешко да самим инвеститорима објасне да радови највише зависе од водостаја.
 
Toj obali što je bulbuderac stavio fotku fale sadržaji, i pritom ne mislim na kriminalne splavove,
nikada na toj strani nije bilo puno šetača, ali nikada.

Čitav taj koncept širokih zelenih površina i pešačkih staza bez sadržaja, barem kod nas se pokazao
kao ne baš najbolji.

I pre nego što me neko napadne frljajući i gađajući me sa tim fast food kamiončićima na drugoj strani obale,
treba samo videti veće pešačke zone pored reka i okeana u drugim gradovima.

Svidelo nam se ili ne, ali to očigledno nije više ono što ljudi žele, barem ne to na toj strani obale.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434788#p434788:3kfj5sam je napisao(la):
Bulbulderac17 » Uto Feb 21, 2017 12:47 am[/url]":3kfj5sam]

Namerno sam stavio ovu sliku, jer tek tada kada ocistis obalu od splavova se vidi kakvu mi u stvari obaloutvrdu imamo na NBGD strani, a kakvu smo tek imali sa strane SA. I dalje je ispred vremena dan danas,


Nije mi baš jasno, kakvu smo to obalu imali sa strane SA, beše Miloš stavljao slike sa street view-a. Potez od Zarićevog mosta
pa do recimo nekih 20 m pred Gazelu nismo imali bukvalno nikakvu obalu. Ako mislimo na taj deo.
 
Oбала на НБГ узводно од Бранковог моста има проблем пре свега што је слепа, тј. завршава се испод старог железничког моста, a други проблем је што није повезана добро са околином која је тек посебна прича (Старо сајмиште и насеље у блоку 18).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434798#p434798:1wnwsnb2 je napisao(la):
kkorisnikk » 21 Феб 2017 12:22 am[/url]":1wnwsnb2]Toj obali što je bulbuderac stavio fotku fale sadržaji, i pritom ne mislim na kriminalne splavove,
nikada na toj strani nije bilo puno šetača, ali nikada.

Čitav taj koncept širokih zelenih površina i pešačkih staza bez sadržaja, barem kod nas se pokazao
kao ne baš najbolji.

Svidelo nam se ili ne, ali to očigledno nije više ono što ljudi žele, barem ne to na toj strani obale.

Уопште није проблем у жељи становништва већ у лошем урбанизму. Јесу НБГ блокови можда и најбољи пример урбанизма атинске повеље, јесу и далеко хуманији од стиснутих блокова старог града али је тај урбанистички принцип имао и неке гадне промашаје а проценат реалне користи јавних површина је један од њих.

Широке НБГ обале су празне и сабласне јер грађани којима су намењене оне фактички не требају за живот. Зашто би и требале када сваки блок има своје велико зелено јавно двориште? Зашто би неко имао потребу да одлази на обалу реке када исто то има иза зграде?
Када на тај разлог додамо и физичку одвојеност обале од стамбених блокова за резултат добијемо пустару. Не само да блокови засебно имају велике јавне парковске просторе, него је обала одвојена од блокова додатно широким булеварчинама и објектима нестамбене намене.

Зато су рецимо обале у Земуну и у савским блоковима далеко пуније корисника од осталих НБГ обала. Зато што су стамбени блокови одмах до реке. Дакле, централни део НБГ-а је намеснки погрешно конципиран. Требало је обрнуто: СИВ, ЦК, Сава Центар да буду у физичкој средини НБГ-а а стамбени блокови до река.

Парадокс је у томе што управо те сплавовске склепотине и дају тим обалама какав такав живот ... што не тзначи да треба да постоје. То све треба почистити.
 
Још једна ствар која је по мени требала бити обрнута, јесте распоред индуатријских и стамбених блокова, по мени много би боље било да су 45, 44 и 70 блок изграђени на месту топлане, бродоградилишта и база грађевинских предузећа (рад, ратко митровић, мостоградња, напред, партизански пут, и други, сви згуснути између старог моста и топлане), као и да је ИМТ направљен на месту блокова 61-62-63 а они на његовом простору. Данас зато имамо стамбене делове међусобно одвојене пустињама и пропалом индустријом.
 
Али према класичном зонирању увек су индустријске зоне планиране између ширег центра и периферне резиденцијалне зоне. Зато се наши људи изненаде кад нпр. у Немачкој виде да је гомила фабрика усред града (и да све раде), док се ми, овако богати, убисмо да их "иселимо на погоднију локацију" (читај: затворимо) да би неко могао да заради на становима и на "пословном простору класе А".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434856#p434856:2rroar84 je napisao(la):
Пантограф » 21 Феб 2017 01:30 pm[/url]":2rroar84]Али према класичном зонирању увек су индустријске зоне планиране између ширег центра и периферне резиденцијалне зоне.
Локација коју си описао би била између блока 45 и Сурчина а не између блокова 38 и 63. Примера ради.

А за староградске фабрике се слажем, уопште нису морале да се селе. Нарочито оне чији су објекти под заштитом.
 
Vrh