Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Lepo je to Kalenić snimio, mada prikazuje da se nešto radi, ali ne i šta se radi. Da dodam delove vizuelne priče koji po meni fale tako da sve zajedno izgleda malo manje mračno, bogatije i povezanije.

IMG_2882_resize.jpg

IMG_2883_resize.jpg


Nesuđena nožica obalouvrde, prethodna verzija 1.0 :)

IMG_2885_resize.jpg


Izgleda da nećemo oskudevati u platformama.

IMG_2887_resize.jpg


A evo šta se radi i kako do toga doći.

IMG_2888_resize.jpg


Zanimljiva drvena platforma. Videćete kasnije da je vrlo maštovito izvedena.

IMG_2889_resize.jpg


Radi se horizontalna armirano betonska greda sa spoljne strane talpi.

IMG_2893_resize.jpg


IMG_2895_resize.jpg


Fascinira me da i dalje stoje panjevi od posečenog drveća i da niko ne pokazuje nameru da ih iskopa.

IMG_2896_resize.jpg


Ikebana.

IMG_2897_resize.jpg

IMG_2899_resize.jpg

IMG_2900_resize.jpg

IMG_2932_resize.jpg

IMG_2933_resize.jpg

IMG_2934_resize.jpg

IMG_2935_resize.jpg

IMG_2937_resize.jpg

IMG_2939_resize.jpg

IMG_2945_resize.jpg

IMG_2841_resize.jpg
 
Plus Zuma, pitam se koliko fotografija imaš u šteku, garant ima još koja. :D

Nego, sa ove poslednje slike, postojeće stubove od rečne policije će iskoristiti, iskreno
iznenadio me je broj terasa, tj. platformi koje će biti izgrađene.

Nažalost, pošto nas nisu počastili sa tablom niti grafičkim prikazom budućeg izgleda obaloutvrde ostaje
nam da se igramo igre pogađanja.



Da li se može pretpostaviti šta planiraju sa onom već izgrađenom platformom što sada dodaju
one horizontalne grede. Da li je produžavaju, da li će je na neki način povezati sa donjim nivoom obale?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433026#p433026:1cm4bkup je napisao(la):
Zuma » Sub Feb 11, 2017 11:52 pm[/url]":1cm4bkup]
Da dodam delove vizuelne priče koji po meni fale tako da sve zajedno izgleda malo manje mračno, bogatije i povezanije.
Bravo Zuma, komentari su izuzetno važni i upotpunjuju priču. I ja bih davao više objašnjenja pored mojih slika, kad bi znao šta rade :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433029#p433029:2tgf8ydp je napisao(la):
kkorisnikk » 12 Feb 2017 12:24 am[/url]":2tgf8ydp]

Nažalost, pošto nas nisu počastili sa tablom niti grafičkim prikazom budućeg izgleda obaloutvrde ostaje
nam da se igramo igre pogađanja.

Пошто нас нису почастили таблом, остаје да инспекција затвори градилиште!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433075#p433075:dielnkfj je napisao(la):
tzoran1 » 12 Feb 2017 01:30 pm[/url]":dielnkfj]Znaci prave stazu ?
Are we the people or are we the goat ? (allo, allo captain alberto bertorelli) :D

ne moze "the goat" jer ne govoris o nekoj specificnoj goat.
ne moze "people" mozes da kazes "man".

Takodje cela recenica ti je malo neuobicajena.
 
Igore, slika sa Kinezima je savršena. Građevinske firme bi trebale da je drže na zidu kao neku vrstu dvostrukog uzora. Da imaju neograničene ambicije i hrabrost, kao i oni, i da znaju kako ne treba raditi. Ovi naši su me bar nasmejali kad sam video "Privremenu Radničku Promenadu". Svakako je maštovito napravljena, a ima i nešto od Kineskog uzora.

fot.jpg


IMG_2932c_resize.jpg
 
Danas se zatekoh kod česme na Terazijama. Ova rugoba se vidi skoro cela, ogromna je. Savski amfiteatar, ovim projektom upropašćen, je zaista pravi amfiteatar, veoma pregledan sa određenih mesta u gradu.
 
1920px-Front_de_Seine_as_seen_from_Pont_Mirabeau%2C_22_April_2014.jpg


Pariz je 70ih godina u centru svog urbanog tkiva gradio nesto slicno BnV sa kulama slicnih visina.
 
Propustio si da naglasiš da je La Defense, osim što je definitivno najkontroverzniji projekat Pariza u sto godina posle izgradnje Ajfelove kule, smešten na krajnjem zapadnom kraju Axe historique, koja je ukupna dugačka dobrih deset kilometara. Dakle, čak i ovakav La Defense se apsolutno ne može porediti po blizini i uticaju na najuže istorijsko tkivo grada sa slučajem Beograd na Vodi.

Da i ne govorimo da nije na pogrešnoj strani Sene, kao što je u Beogradu slučaj. Da i ne poredimo vizure Axe historique sa beogradskim slučajem gde će Beograd na Vodi biti razdvojen 15-20 minuta vožnje kolima od Terazija, iako je odmah ispod njih...
Francuzi su i previše napadali kako Ajfelov toranj, tako i La Defense. Ali da je neka bag** u Parizu pokušala da zabode La Defense onako kako su ovi zaboli Beograd na vodi u Savski Amfiteatar (recimo, posred Marsovog polja), svakako bi izbila revolucija koja bi oborila petu fransusku republiku...
 
Da su ga i pre 70ih tako gradili, danas bi Pariz imao 1% od sadašnjih posetilaca godišnje :D Inače turistički bordić na Seni upravo okreće ovde, dole kod Kipa Slobode, ne ide dalje nego se vraća jer ljudi ne žele tu visokogradnju da gledaju nego ono kvalitetno što je pre.
Mislim zar je teško zaključiti da ljudi vole gradnju kao u centru Pariza, Latinsku četvrt, Monmartr... a ovo ni jednog turistu koji inače dolazi da bi gledao lepo - ovo ne interesuje. Zašto onda i u budućnosti ne graditi ono što ljudi vole nego ono što ne vole?
 
NIje ovo la defense, ali nije ni na mestu koje je jednako geografskom centru BG poput savamale koja je nacrtana po sred Beograda.
 
U pravu si, spatiova fotka je zapravo 15. arondisman. U svakom slučaju nizvodno i zapadno od centra, Ajfelove kule, Trokadera, Trijumfalne kapije i svega. I mi bismo na Dunavu isključivo nizvodno od Kalemegdana i Dorćola dizali kule, gradove i idiotarije svake vrste, da smo normalni.
 
1920px-Front_de_Seine_as_seen_from_Pont_Mirabeau%2C_22_April_2014.jpg


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433309#p433309:3cjkk3yq je napisao(la):
stanislaw » 13 Feb 2017 03:19 pm[/url]":3cjkk3yq]Propustio si da naglasiš da je La Defense, osim što je definitivno najkontroverzniji projekat Pariza u sto godina posle izgradnje Ajfelove kule, smešten na krajnjem zapadnom kraju Axe historique, koja je ukupna dugačka dobrih deset kilometara. Dakle, čak i ovakav La Defense se apsolutno ne može porediti po blizini i uticaju na najuže istorijsko tkivo grada sa slučajem Beograd na Vodi.

Da i ne govorimo da nije na pogrešnoj strani Sene, kao što je u Beogradu slučaj. Da i ne poredimo vizure Axe historique sa beogradskim slučajem gde će Beograd na Vodi biti razdvojen 15-20 minuta vožnje kolima od Terazija, iako je odmah ispod njih...
Francuzi su i previše napadali kako Ajfelov toranj, tako i La Defense. Ali da je neka bag** u Parizu pokušala da zabode La Defense onako kako su ovi zaboli Beograd na vodi u Savski Amfiteatar (recimo, posred Marsovog polja), svakako bi izbila revolucija koja bi oborila petu fransusku republiku...

Ovo nije slika La Defense-a, ovo je unutar samog Pariza i taj deo se zove Front de Seine.
Evo malo wikipedije da citas o tom projektu: https://en.wikipedia.org/wiki/Front_de_Seine

Nije centar centra ali je relativno blizu istog jer je u neposrednoj blizini ajfelove kule a i ono sto se smatra centrom Pariza je mnogo sire od centra Beograda tako da uporedjenje koje sam dao moze da stoji.
Evo mape:

pfds_planquartier2.jpg


Inace ovu sliku sam okacio cisto radi uporedjenja, nisam rekao da je to dobro ili lose, samo radi konstatacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433168#p433168:1nl8ip24 je napisao(la):
vradovic » Ned Feb 12, 2017 3:40 pm[/url]":1nl8ip24]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433075#p433075:1nl8ip24 je napisao(la):
tzoran1 » 12 Feb 2017 01:30 pm[/url]":1nl8ip24]Znaci prave stazu ?
Are we the people or are we the goat ? (allo, allo captain alberto bertorelli) :D

ne moze "the goat" jer ne govoris o nekoj specificnoj goat.
ne moze "people" mozes da kazes "man".

Takodje cela recenica ti je malo neuobicajena.
E vradovicu kad ne bi prosipao mudrolije. Ajde da te čujemo kakav ti je naglasak sad.

P.S. Uzgred budi rečeno, potpuno si promašio poentu posta.
 
Vrh