Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394551#p394551:1v6vzuym je napisao(la):
Bulbulderac17 » Pon Jun 27, 2016 10:58 pm[/url]":1v6vzuym]Eto spatio predlozio da se otvori nova tema Ne davimo Beograd a ja mu garantujem da se sa te teme ne bi skidali ovi dezurni pljuvaci te inicijative, u sta da se kladimo....?
Ja sam Igoru predložio više puta, samo da ne gledam i čitam ove gluposti koje se pišu 2 meseca na ovoj temi.

Ja 1000% nikada neću ući na tu temu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394552#p394552:2gi5xi88 je napisao(la):
mradulovic » Pon Jun 27, 2016 10:59 pm[/url]":2gi5xi88]pa zasto se onda nije radilo protekle jeseni, zime kada je trebalo i moglo ?
Pitaš pogrešnog čoveka
 
pa znachi nije da se nije moglo graditi jer je bilo perioda niskog vodostaja. HM, ispade da imamo situaciju sa nestruchnim ljudima ili sa specijalnim prioritetima a ne sa logikom i strukom. nego ne, prvo da mi izgradimo prostor ispred kumovskih lokala, neku sokak-promenadu koju cemo dodatno da zakrcimo kamion-standovima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394553#p394553:m62jw6jn je napisao(la):
bobcha78 » 27 Jun 2016 10:00 pm[/url]":m62jw6jn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394551#p394551:m62jw6jn je napisao(la):
Bulbulderac17 » Pon Jun 27, 2016 10:58 pm[/url]":m62jw6jn]Eto spatio predlozio da se otvori nova tema Ne davimo Beograd a ja mu garantujem da se sa te teme ne bi skidali ovi dezurni pljuvaci te inicijative, u sta da se kladimo....?
Ja sam Igoru predložio više puta, samo da ne gledam i čitam ove gluposti koje se pišu 2 meseca na ovoj temi.

Ja 1000% nikada neću ući na tu temu

Naravno da Igor nije prihvatio tvoj predlog da se otvori zasebna tema "Ne davimo Beograd" ZATO STO:
Vecina starih forumasa koji cine nukleus Beobuilda licno poznaje Dobricu i druze se u stvarnom svetu zato oni toliko njega brane ovde na forumu, tako da otvaranje nove teme ne bi islo u prilog udruzenju Ne davimo Beograd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394557#p394557:mpieexn2 je napisao(la):
mradulovic » Pon Jun 27, 2016 11:04 pm[/url]":mpieexn2]pa znachi nije da se nije moglo graditi jer je bilo perioda niskog vodostaja. HM, ispade da imamo situaciju sa nestruchnim ljudima ili sa specijalnim prioritetima a ne sa logikom i strukom. nego ne, prvo da mi izgradimo prostor ispred kumovskih lokala, neku sokak-promenadu koju cemo dodatno da zakrcimo kamion-standovima
E sad ti počinješ sa pretpostavkama i teorijama, u poznatom Srpskom maniru. Energoprojekt i Novkol su stručne firme, ne možeš tako da ih srozavaš.

Što se tiče teme Ne davimo Beograd, sastaviti je sa žutim patkama i protestima zbog rušenja u Savamali (Hercegovačkoj), i svi zadovoljni
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394559#p394559:2baf9hzi je napisao(la):
Igor » 27 Jun 2016 10:06 pm[/url]":2baf9hzi]Postoji tema iz 2014. godine viewtopic.php?f=3&t=3240 otvorena od strane Bad Man-a uoci javne sednice kada su "razmatrane" primedbe.

Fantasticna tema koja ima 1 (jedan) post...
Eto moram ispraviti ono sto sam rekao da ne postoji tema ali eto nisam ni znao da je imamo.

I sto je onda ne koriste?
 
@spatiotecte

Нико те не дискредитује "зато што си Француз", не изврћи. Au contraire, управо си ти, из мени непознатих побуда, покушао да дискредитујеш људе на основу измишљене чињенице (тј. оне о којој немаш реалних сазнања) да примају некакве "паре са Запада".

Оно што те сасвим, али сасвим дискредитује, то је твоје становиште у случају Београда на води. Да поређамо чињенице:

А) Ти си архитекта;

Б) Ти тврдиш да Мастер план Београда на води није добар;

В) Тврдиш, даље, да зграде уз обалу, најзначајнији објекти у целом пројекту, "личе на приморске хотеле", дакле, да ни оне не ваљају;

Г) Критикујеш, и то јетко и отровно, оне који критикују пројекат са чијим се основама, како следи из Б) и В) - не слажеш.


То је несхватљива и логички неодржива платформа. Извини, али не бих да улазим у разлоге због којих је заступаш, јер то излази из оквира мојих моћи.
 
Spacio zamisli ima tema skoro 2 godine a ti bi je otvarao a ona otvorena visto da znas znao sam sve vrijeme za istu popi sa dobricom kafu
Spat i da lazovic nije arhitekta jest da mu je totulu dodjelio veliki vodja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394562#p394562:1pa20uck je napisao(la):
Пантограф » 27 Jun 2016 10:13 pm[/url]":1pa20uck]@spatiotecte

Нико те не дискредитује "зато што си Француз", не изврћи. Au contraire, управо си ти, из мени непознатих побуда, покушао да дискредитујеш људе на основу измишљене чињенице (тј. оне о којој немаш реалних сазнања) да примају некакве "паре са Запада".

Оно што те сасвим, али сасвим дискредитује, то је твоје становиште у случају Београда на води. Да поређамо чињенице:

А) Ти си архитекта;

Б) Ти тврдиш да Мастер план Београда на води није добар;

В) Тврдиш, даље, да зграде уз обалу, најзначајнији објекти у целом пројекту, "личе на приморске хотеле", дакле, да ни оне не ваљају;

Г) Критикујеш, и то јетко и отровно, оне који критикују пројекат са чијим се основама, како следи из Б) и В) - не слажеш.


То је несхватљива и логички неодржива платформа. Извини, али не бих да улазим у разлоге због којих је заступаш, јер то излази из оквира мојих моћи.

Sve sto si rekao pod tackama A, B, V, G potvrdjujem i stojim iza toga.

Ali verujem da ipak nisam subjektivan kad kazem:
- da su krsevi od brodova uklonjeni
- da su sine iscupane
- da su kontejneri evakuisani
- da je veci deo postojecih objekata uklonjen (i ako se slazem da im nije trebao slucaj Savamala)
- da je izgradjena obaloutvrda koja za nase prilike u Srbiji i nije toliko losa (naravno da je moglo bolje)
- da je pokrenuta izgradnja objekata (stambeni deo mi se ne svidja ali za kulu jos ne znamo kako ce da ispadne)

Ako izuzmemo finansijsko-pravnu pricu za koju se slazem da ima mnogo propusta:
100 godina je ovaj prostor bio krs i svaki put bi neki forumas ranije spomenuo to rasulo.
E pa meni je ovo velika stvar sto je ovaj prostor ociscen jer se neko setio to da pokrene sa mrtve tacke i uspeo je da tu preliminarnu fazu izvede do kraja i to u rekordnom roku sto nijedna vlada nije uspela do sad od 1900 pa na ovamo. Jel se moze bar to pohvaliti? Jel se mozemo bar oko toga sloziti?
A ja bi pohvalio bilo koju vladu koja bi uradila ovaj deo posla bilo da je DS, DSS ili SNS! Dakle poenta nije u partiji vec u tome da se neko uhvatio u kostac sa tim.

E sad sto se tice urbanizma i arhitekture, to je druga prica i tu ima mnogo toga sto treba izmeniti.
Mislim da ljudi nisu svesni koliko je tesko uraditi finansijsku konstrukciju da se ovako obiman projekat izvede na put jer bi to bio veliki zalogaj za jedan Berlin ili London a kamoli za Beograd.

Treba li zaustaviti projekat koji je dobro uradio fazu ciscenja i koji trenutno ima samo 2 zgrade u izgradnji?
Ili moze projekat da se promeni na bolje ?

E to je meni pravo pitanje cele price!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394560#p394560:ej92065b je napisao(la):
bobcha78 » 27 Jun 2016 10:07 pm[/url]":ej92065b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394557#p394557:ej92065b je napisao(la):
mradulovic » Pon Jun 27, 2016 11:04 pm[/url]":ej92065b]pa znachi nije da se nije moglo graditi jer je bilo perioda niskog vodostaja. HM, ispade da imamo situaciju sa nestruchnim ljudima ili sa specijalnim prioritetima a ne sa logikom i strukom. nego ne, prvo da mi izgradimo prostor ispred kumovskih lokala, neku sokak-promenadu koju cemo dodatno da zakrcimo kamion-standovima
E sad ti počinješ sa pretpostavkama i teorijama, u poznatom Srpskom maniru. Energoprojekt i Novkol su stručne firme, ne možeš tako da ih srozavaš.

Što se tiče teme Ne davimo Beograd, sastaviti je sa žutim patkama i protestima zbog rušenja u Savamali (Hercegovačkoj), i svi zadovoljni

nije nikakva pretpostavka da je ovaj projekat prvenstveno politicki projekat jer da je drugachije neke primedbe na projekat bi bile usvojene i ne bi bio ovako netransparentan. Sama cinjenica da je Savanova, izgradjena kao privremeni objekat sa namenom da bude info stand, odmah prerasla u ono sto jeste dovoljno govori sta su bili prioriteti i interesi u tom delu projekta, oko promenade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394563#p394563:2lgq6aet je napisao(la):
direktor » 27 Jun 2016 10:16 pm[/url]":2lgq6aet]Spacio zamisli ima tema skoro 2 godine a ti bi je otvarao a ona otvorena visto da znas znao sam sve vrijeme za istu popi sa dobricom kafu
Spat i da lazovic nije arhitekta jest da mu je totulu dodjelio veliki vodja

Pa eto nisam znao da postoji ta tema a realno ona nije nikad zazivela posto ima samo jedan post.
I onda mi reci zasto se ta tema ne koristi ako vec postoji?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394568#p394568:3co0y6my je napisao(la):
spatiotecte » Pon Jun 27, 2016 10:30 pm[/url]":3co0y6my]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394562#p394562:3co0y6my je napisao(la):
Пантограф » 27 Jun 2016 10:13 pm[/url]":3co0y6my]@spatiotecte

Нико те не дискредитује "зато што си Француз", не изврћи. Au contraire, управо си ти, из мени непознатих побуда, покушао да дискредитујеш људе на основу измишљене чињенице (тј. оне о којој немаш реалних сазнања) да примају некакве "паре са Запада".

Оно што те сасвим, али сасвим дискредитује, то је твоје становиште у случају Београда на води. Да поређамо чињенице:

А) Ти си архитекта;

Б) Ти тврдиш да Мастер план Београда на води није добар;

В) Тврдиш, даље, да зграде уз обалу, најзначајнији објекти у целом пројекту, "личе на приморске хотеле", дакле, да ни оне не ваљају;

Г) Критикујеш, и то јетко и отровно, оне који критикују пројекат са чијим се основама, како следи из Б) и В) - не слажеш.


То је несхватљива и логички неодржива платформа. Извини, али не бих да улазим у разлоге због којих је заступаш, јер то излази из оквира мојих моћи.

Sve sto si rekao pod tackama A, B, V, G potvrdjujem i stojim iza toga.

Ali verujem da ipak nisam subjektivan kad kazem:
- da su krsevi od brodova uklonjeni
- da su sine iscupane
- da su kontejneri evakuisani
- da je veci deo postojecih objekata uklonjen (i ako se slazem da im nije trebao slucaj Savamala)
- da je izgradjena obaloutvrda koja za nase prilike u Srbiji i nije toliko losa (naravno da je moglo bolje)
- da je pokrenuta izgradnja objekata (stambeni deo mi se ne svidja ali za kulu jos ne znamo kako ce da ispadne)

Ako izuzmemo finansijsko-pravnu pricu z koju se slazem da ima mnogo propusta
100 godina je ovaj prostor bio krs i svaki put bi neki forumas ranije spomenuo to rasulo.
E pa meni je ovo velika stvar sto je ucinjena jer se neko setio to da pokrene sa mrtve tacke i uspeo je da tu preliminarnu fazu izvede do kraja sto nijedna vlada nije uspela do sad od 1900 pa na ovamo. Jel se moze bar to pohvaliti?
A ja bi pohvalio bilo koju vladu koja bi uradila ovaj deo bilo da je DS, DSS ili SNS? dakle poenta nije u partiji vec u tome da se neko uhvatio u kostac sa tim.

E sad sto se tice urbanizma i arhitekture, to je druga prica i tu ima mnogo toga sto treba izmeniti.
Mislim da ljudi nisu svesni koliko je tesko uraditi finansijsku konstrukciju da se ovako obiman projekat izvede na put jer bi to bio veliki zalogaj za jedan Berlin ili London a kamoli za Beograd.

Cestitam upravo si izneo vecinu stvari zbog cega se protesti i organizuju, i poklopilo ti se dosta stavova sa stavovima tog Dobrice kojeg si uzeo toliko na zub. Ostalo ti je samo da podrzis najbitniji a to je da ovo sto pre treba zaustaviti dok ne bude kasno.
 
Pa meni nije problem da prihvatim da imam neke zajednicke stavove sa Dobricom.
Ali se necemo sloziti oko ove najbitnije tacke jer smatram da projekat ne treba nikako zaustaviti vec dubinski ga izmeniti na bolje jer postoji prostora za to.
 
Kako mislis da ga izmjenis odes do bg zadruge i predlozis im sve i kazuti aj sad pali i zabrane ulaz u zgradu sta kako da se dovedes u situaciju da te saslusaju pa da usvoje neku primjedbu kad su sve smisleno na javnom uvidu odbili i kad se sve sto moze radi ispod zita i nocu
 
Kako mislis da te saslusaju i uzmu za ozbiljno ako im se rugas za vreme sednice i duvas u slauf?

Koliko mene pamcenje sluzi, vi ste u pocetku stvarno i hteli da saradjujete sa njima (i to je bila dobra ideja!) ali zasto necete da prihvatite cinjenicu da ste taj pokusaj izveli na pogresan nacin?

Posle ste promenili taktiku i krenuli u pljuvanje projekta.
 
Prvo ja sam samo simpatizer Do duvanja u slauf je doslo jer neposredno prije iste ljudi su saznali da su sve primjedbe odbijene
A o pokusaju razgovora za razgovor je potrebno dvoje minimium slazes se
A organizuje sastanak pro forme i onda eto kao pricali smo
Plus stavis u startu dilitanta rupara da se bavi tako bitnim ti projektom itd itd
kazem ti ja podji do dobrice na kafu ima tamo tvojih kolega pa sve iz prve ruke saznas
 
A kako bi unapredio i poboljsao BW Res., Kulu BG i nihov polozaj, i setaliste njegovu sirinu i nedostatak zelenog pojasa....? Daj resenje ili mislis da je kasno....?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394585#p394585:ubvmfb6y je napisao(la):
direktor » 27 Jun 2016 11:04 pm[/url]":ubvmfb6y]Prvo ja sam samo simpatizer Do duvanja u slauf je doslo jer neposredno prije iste ljudi su saznali da su sve primjedbe odbijene
A o pokusaju razgovora za razgovor je potrebno dvoje minimium slazes se
A organizuje sastanak pro forme i onda eto kao pricali smo
Plus stavis u startu dilitanta rupara da se bavi tako bitnim ti projektom itd itd
kazem ti ja podji do dobrice na kafu ima tamo tvojih kolega pa sve iz prve ruke saznas

Nemam potrebu da pijem kafu sa njima, ja dosta toga iz prve ruke mogu da saznam posto imam insajdere u politickom svetu i savrseno je jasno kome god se ikada bavio finansijskim konstrukcijama i medjunarodnim pregovorima te vrste da je nacin na koji su nastupili Dobrica i Lazovic bio pogresan.
Imali su 99.99% sanse da promase u tim pregovorima.
 
Srb strana nije ni pregovarala nego je uzela sta je ovaj na prvu loptu ponudijo
Nijakva vrla razumska ekipa nije tu ucestvovala sa nase strane i za nase interese u tom je problem
Da jeste bio bi kruzni tok oko z stanice i bio bi makar tramvaj od ade huje kroz sa do secerane ako ne i dalje
I jos mnogo toga Podji sa dobricom na :vops: sta se bojis da ce ti ponestati argumenata uvjek treba da se cuje i druga strana
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394549#p394549:2tux85dd je napisao(la):
bobcha78 » Пон Јун 27, 2016 9:54 pm[/url]":2tux85dd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394547#p394547:2tux85dd je napisao(la):
Дошљак » Pon Jun 27, 2016 10:29 pm[/url]":2tux85dd]Eво Картмен мени лично не смета што се рашчишћава и урбанизује простор, колико ми смета брзоплет начин на који се све то одвија, с брда - з дола и све наопачке. Уместо да прво уреде обалоутврду у целој дужини и на прави начин, они прво крећу са некаквим локалима, па онда ураде део шеталишта, али не и обалоутврду, па онда крену зграде и ураде и наставак шеталишта али само до пола. Да не причам о лошем саобраћајном решењу који је можда проблем број један у целом пројекту.
Obaloutvrda se radi kada vodostaj bude niži. Ne možeš da betoniraš ispod vode

Baš se prebrzo radi, samo 40 godina smo čekali da počne.

Još jedna ona narodna: ne valja ništa, i kad se radi i kad se ne radi, svi nezadovoljni. Dobro došli u Srbiju, zemlju koja je dala jednog Novaka Djokovića, 37 zlatnih medalja Vaterpolista (koji nemaju gde da treniraju), 5 puta svetskog šampiona u košarci, 8 puta prvaka Evrope u istom sportu, prvaka Evrope i Sveta u klupskom fudbalu .........

Имали су лепо ниског водостаја од како су размештени бродови, поготову док се радила променада код Саванове. Сама реализација пројекта је са пуно аљкавости, прво су направили Саванову и тако потпуно сузили простор који је био довољно широк за одвојену трасу и пешачке и бициклистичке стазе (која је могла ићи уз пругу а не између шеталишта, игралишта и баште кафића-промо штанда), сам спој са старом обалоутврдом је аљкаво одрађен, канализациони одвод је остао, нивелисање променаде је исто аљкаво одрађено, имамо низ беспотребних спуштања и подизања а све је могло да буде у истом нивоу до Бранковог моста...

Нећу рећи да ништа не ваља, али нећу да пређем преко неких аљкавости и грешака у самој реализацији до некле лепе идеје само зато што је прошло стање било апокалиптично и недостојно.

Нисам сигуран какве везе са овим пројектом имају спортски успеси нашег народа?
 
Ljudi imate temu o patkicama na http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=3&p=394597#p394597
izvinite na malo off topic
Nego da li ste ikada pomislili da postoji ovolika slicnost Beograda i Kostantinopolja iz vazduha i polozaji utvrdjenja, luka i centra grada na vrhu pa cak i utvrdjenje preko reke nasuprot pristanista u Karadjordjevoj kao sto je postojala (po nekim kartama sto sam video ) kao sto je ovde slucaj preko Golden horna

bizansist_touchup.jpg
 
nemoj da si takav @bulbuderac, izrazena je prosto potreba za diversifikacijom teme zbog povecane potrebe ljudi da diskutuju o sporednim temama a koje nisu postojale tako da se ne bi ovaj topic pretrpavao stvarima koje prelaze u domen politike i promovisanja i nadmetanja odredjenih organizacija i politika, vec iskljucivo tema vezana za ovaj projekat od gradjevinskih, preko arhitektonskih, urbanistickih :) a na novom topiku imate prostora da diskutujete o protestima i delovanju organizacije koliko hocete i citace tu temu ljudi koje zanimaju protesti, a ljude koji zanima ovaj projekat citace ovaj topic i to je to, sto si se nasao uvredjenim i sto odmah lepis mi etiketu bota, fantomki , ako ti smeta sto se diskutuje o ovom projektu prosto ne moras da gledas i citas ovo posto ti paraju oci, ne treba biti sebican neki ljudi vole da paraju oci velicinom kule neki ne , ali nemoj da trazis da ti se ovde sve podredi , nisi centar univerzuma i svi smo ovde jednaki :)
 
Vrh