Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Izgeda da im je server pao :D 200 i kusur mb, i jako puno znatiželjnih, može neko da okači na neki file sharing server?
 
relja":gwnlgz2z je napisao(la):
spatiotecte":gwnlgz2z je napisao(la):
E gde nam je sad belka da komentarise pocetak gradnje. :D :)

Spatio, realno - a šta se to gradi, kako treba da izgleda, dimenzije, karakteristike, kapaciteti?

Kamen temeljac, manje-vise kockastog oblika, neveliko, oduvek zahtevao ljudsku zrtvu u bar nekom obliku, dovoljno mesta za plasiranje neke mudre misli njegove svetosti investitora ili pokrovitelja gradnje.
 
Kopmanija Eagle Hills je uplatila 20miliona evra za dokapitalizaciju preduzeća (intervju gradonačelnika u današnjoj politici).
Ja postavih Ugovor,a pravnici neka nastave....
page1.jpg

page2.jpg

page3.jpg

page4.jpg

page5.jpg

page6.jpg

page7.jpg

page8.jpg

page9.jpg

page10.jpg

page11.jpg

page12.jpg

page13.jpg

page14.jpg

page15.jpg

page16.jpg

page17.jpg

page18.jpg

page19.jpg

page20.jpg
 
Да ли су на сајт ставили и оригинал или само овај преведени?
 
rasho62":356j1doq je napisao(la):
Да ли су на сајт ставили и оригинал или само овај преведени?

Ima i na engleskom jeziku, koji po ugovoru ima i prednost u slucaju nesporazuma izmedju ugovornih strana.

Zanimljivo je da je ugovor zaveden u Vladi RS krajem aprila meseca...sta se cekalo do sad pitanje je...?
 
Има ли нешта затамњено у оригиналу?
 
Nema ništa zatamnjeno. Možda bi bilo bolje da ima.
Deo iz službenog glasnika koji se odnosi na infrastrukturno opremanje
Polazeći od premera neophodnih radova, procenjuje se da bi u pripremne radove i radove na infrastrukturnom opremanju zemljišta u granicama i van granica plana, a u skladu sa mogućnostima sagledavanja na planskom nivou, trebalo uložiti oko 48.000 milona dinara ili blizu 400 milona evra. Ako se obračuna neophodan trošak zaokruživnja železničkog transporta u iznosu od 47.000 milona dinara odnosno 392 miliona evra, ukupno ulaganje u infrastrukturu iznosilo bi oko 95.000 miliona dinara ili 790 miliona evra

Ovo su sve delovi Službenog Glasnika objavljeni zajedno sa engleskom verzijom. Pa onda se navodi
U aktiviranje lokacije grad se uključuje pripremanjem i opremanjem zemljišta za čije finansiranje mogu da se koriste različiti izvori obezbeđivanja sredstava-redovna sredstva od participacija za uređenje građevinskog zemljišta i priključivanje na komunalnu infrastrukturu, krediti, modaliteti javno-privatnog partnerstva, koncesije i dr.

Bold.A genijalci su ih u ugovoru oslobodili plaćanja naknada sa komunalno opremanje. Tako da ostaje kredit i otimanje moje naknade za kanalizaciju i davanje ovima, a ja da nastavim sa septičkom jamom jer za bolje i nisam.
 
Vidim, neki prozivaju Belku?!
Belku koji je od pocetak ukazivao na lopovluk, na krsenja procedure, na posebne zakone radi 'legalizacije' otimacine.

No pojedinim forumasima (gradjanima) je sve to nebitno (iako surovo istinito i tacno).
Oni su se samo uhvatili Belkine izjave da nista nece biti gradjeno.
Eto, sad stavljaju kamen, pa eto dokaza da je Belka u krivu.
Pa , jbg svaka cast, samo kasnite sa reakcijom. Tako (jadno) ste se mogli nasladjivati i prosle godine kada je gradjena kafana (ah da, to je izlozbeni salon...)

E moji drugari...
Ja sam mislio da ste vi nesto najcili iz iskustava nas (naivnih) starijih, i je*******ada i pljacki kojima smo izlozeni u proteklih 20'25 godina.
No dzaba sam se nadao....
Vi ste jos naivniji...

Ili vas boli dupe, svek dok uz onog ko se enormno bogati pljackajuci ovaj narod i drzavu i vi uspevate da izvucete neku crkavicu.

Nek se (pre)zivi danas, koga briga za sutra?
 
Dobro po propisu je da se pruga ogradi sad da li je moralo ovako to je vec drugo pitanje
 
Konverzija prava koriscenja u pravo svojine je problematicna po mom misljenju. Ajde sto je omogucena prodaja izgradjenih objekata, omogucena je preparceliazaija parcela i prodaja neizgradjenih delova parcela.
 
djordje*******g":3bfl5vlc je napisao(la):
Konverzija prava koriscenja u pravo svojine je problematicna po mom misljenju. Ajde sto je omogucena prodaja izgradjenih objekata, omogucena je preparceliazaija parcela i prodaja neizgradjenih delova parcela.

Konverzija prava koriscenja u pravo svojine BEZ NAKNADE je problem.
 
Da li clanovi u okviru poglavlja 6.3 ustvari znace da se zemljiste ne izdaje na 99 godina kao sto se i dalje javno tvrdi, vec postaje svojina investitora sa pravom prodaje? I koje zemljiste? Samo ono koje zauzima zgrada, ili ...?
 
Veoma problematicno Zuma, omogucena je parcelizacija neizgradjenih delova parcela i trgovina istim.
Dakle zemljiste koje je dobijeno za dzabe se moze naplatiti po trzisnoj ceni od trecih lica.
 
Vrh