Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

IMG_20230330_162906.jpg
 
1. Moze li neko ko brani BNV da objasni ovu sliku i svojim recima napise sta mu se svidja?

2. Znam gomilu clanova i ljudi koji su glasali za DS u to vreme kojima se nije svidjao Most na Adi.

3. Zasto po tom principu ne moze i SNS clan ili simpatizer da kaze da ovo sto je na slici ne valja?

4. Detetu da das da projektuje, bolje bi napravilo. Ja stvarno ne mogu da poverujem da se ovo sa slike nekome svidja. Branim vas time sto kazem da ste trolovi ili radite po direktivi stranke jer bolje da ne kazem kako bih nazvao osobu kojoj se svidja ovo na slici.

5. Obelezavanje clanova je sala, ali je poenta da propagiranje stranke ili trolovanje treba biti zabranjeno. Isto mislim i kada Vucko propagira NDMBG na temama gde nije mesto.

6. Dakle, ako vam se ovo svidja na slici, ili ste trolcina, ali ne ona zanimljiva, ili ste ovde po naredjenju stranke. U oba slucaja, kvarite forum i ne treba vam biti tolerisano to sto radite.

7. Ako niste nijedno od ta dva, ponavljam opet, napisite i odbranite ovo sto vidite na slici.
 
@Beki, ја не разумем једно - зашто инсистираш на томе да се читав дијапазон мишљења, ставова и судова о овом пројекту редукује на само два, дубоко и до крви супротстављена табора? Зашто не допушташ неко разуђеније и разгранатије мишљење?

Ја верујем да је могуће истовремено бити дубоко револтиран начином на који је овај пројекат започет и на који се финансира, али истовремено и задовољан што је нов и чист простор заменио зарђале вагоне и коров, и отворио прилаз реци. Да је могуће бити незадовољан урбанистичком матрицом, али истовремено бити свестан да је више у питању глобални тренд, него локални феномен. Да је могуће бити само умерено незадовољан естетским и архитектонским решењима, али не нужно револтиран и згађен.

Мислим да је потребно да разумемо једни друге, а не да се истребимо, ни на нивоу форума, нити иначе.
 
Ја, напротив, не могу да будем задовољан начином на који су овде "змије, наркомане и пацове" смениле зграде - нити њиховим изгледом, ни урбаном матрицом, ни укидањем железничке станице, ни начином на који је све спроведено, ничим. буквално - ничим. Мени ту, једноставно, нема ничег "између": ово је један урбанистички, архитектонски и економски (у смислу јавног интереса) опаки треш.

Али такође не могу а да ми не буде гадно пишање по становницима насеља. Извините, Моралне Громаде Прве Категорије, али то су сасвим приватна посла, а људи имају право и да не знају ништа о природи овог пројекта јер их, ето, не занима. Шта кога од вас, без опроштења, заболе ко је и где купио гајбу? По ком основу ћете ви ту неком да судите?

Екстремна грађанска строгост Беобилда (Sancta Strogota - да парафразирам потпаљеног Јана Хуса) јесте једна врло заморна, у основи паклена малограђанска работа.
 
Poslednja izmena:
Samo trazim da se prestane sa svakodnevnim jurcanjem, da se stane, udahne i pogleda slika. Idemo opet, stani, udahni i pogledaj.

Sta je ovo majko mila i sta smo dozvolili?

Ovo je nesto sto je novo i sto treba da nam bude ponos i sto je najbolja lokacija u gradu.

Ovo ni nije samo pitanje arhitekture, mogu pet ljudi iz pet razlicitih struka da dovedem da objasne sta je problem na slici.

Ja stvarno ne znam da li smo mi normalni?

Sve to sto sto predstavlja BNV da stavimo na stranu - kome je i kako dato zemljiste, kako se finansira, rusenje u Hercegovackoj, ko tamo zivi... Ovo je uzas u okviru toga sto jeste.

Ok, kupujes najnoviji iPhone sa kristalima, nema veze je li to seljacki ili ne, ali ovo je kao da ti neko proda iPhone za 2000 evra koji ima karakteristike Nokije 3310.

zaj*** su i vas i sve nas ostale.

Pa evo i ovi sto rekonstruisu zgradu na Zelenom vencu dobijaju ovo ruglo kao pogled, umesto nesto pa makar atraktivno i moderno, sa nekakvim smislom, ako vec nije ukusno.
 
Ја, напротив, не могу да будем задовољан начином на који су овде "змије, наркомане и пацове" смениле зграде - нити њиховим изгледом, ни урбаном матрицом, ни укидањем железничке станице, ни начином на који је све спроведено, ничим. буквално - ничим. Мени ту, једноставно, нема ничег "између": ово је један урбанистички, архитектонски и економски (у смислу јавног интереса) опаки треш.

Али такође не могу а да ми не буде гадно пишање по становницима насеља. Извините, Моралне Громаде Прве Категорије, али то су сасвим приватна посла, а људи имају право и да не знају ништа о природи овог пројекта јер их, ето, не занима. Шта кога од вас, без опроштења, заболе ко је и где купио гајбу? По ком основу ћете ви ту неком да судите?

Екстремна грађанска строгост Беобилда (Sancta Strogota - да парафразирам потпаљеног Јана Хуса) јесте једна врло заморна, у основи паклена малограђанска работа.

Ово ме јако асоцира на спирање кривице међу одређеним социјалистичким таборима у виду "не постоји морално конзумирање у капитализму" и стога ни у ком случају не треба да доводе у питање своје потрошачке навике нити да се уздржавају од хедонизма. Јер капитализам је јелте већ лош и неизбежан а они су његове жртве што бирају да троше без потребе. Што неко рече, та логика је дакле дошла да супротног екстрема да "не постоји неморално конзумирање у капитализму".

Као и код других видова илегалне градње и ми сада овде треба да се претварамо да нису и купци станова инвестирали у ово насеље, да би се оно градило да није било њих, да су праве жртве целог овог фијаска новопечени богаташи без образа и укуса, који су искеширали милионе за ово ругло.

Шта мене интересује што неко бира да финансира пројекат којим је сломљена правна држава, људима отета приватна својина од стране партије, уништена визура целог града, и потрошени милиони мојих пара од пореза за добробит те празилук буржоазије? Па у најмању руку због тога што је много више од новца који ћу цео живот платити преко пореза држави дато на овај пројекат који је неком пропагандном алхемијом од "националног значаја" постао "приватни посао" у који не смемо да се мешамо. Ништа од овога нису приватна посла, ово је још једно узимање пара једном од најсиромашнијих европских народа од стране мафијаша који те паре перу кроз некретнине и државне пројекте како би стекли још више капитала и још више моћи за даљи и још безочнији криминал.

И сада је прави проблем у свему томе што то неки људи то критикују на форуму о архитектури који нема ама баш никакву тежину у ширем националном дискурсу.
 
И сада је прави проблем у свему томе што то неки људи то критикују на форуму о архитектури који нема ама баш никакву тежину у ширем националном дискурсу.
Проблем, наравно, није била и никад неће бити критика. Проблем је позив на постројавање, ми и они, међу нама нема ничег заједничког и борићемо се до истребљења, на парове разбројс’!

Теби је лако јер верујеш да је баш ово
пројекат којим је сломљена правна држава
Ја, међутим, за свог века такву државу нисам видео (а сањао сам је, мрзнуо, и гутао сузавац за њу), да би могао да ме понесе напрасни позив на идеолошку мобилизацију, закаснелу, никад досањану лустрацију, да сад надокнадимо шта смо пропустили у времену утуцаном у медиокритетске политичарчиће и њихове још медиокритетскије саветнике, министре, амбасадоре и остало друштво из краја Да означимо и прокажемо не само оне који су отели и украли него, штавише, управо и пре свега оне који допуштају себи да буду само равнодушни и малодушни, све оне који не стишћу пест довољно чврсто…

Јбт, Назор и Миљковић су бар били поетски надахнути, овде ни тога.
 
али истовремено и задовољан што је нов и чист простор заменио зарђале вагоне и коров, и отворио прилаз реци.

Ja ni tim nisam zadovoljan. Preko korova i zardjalih vagona moze da se izgradi most koji bi povezao BZDJ i Nemanjinu koji je potreban gradu, preko ovog novog prostora ne moze.
 
Ma nije potrebna nikakva dodatna veza sa Nemanjinom, to je sada tesnac od ulice, a ni od ranije nema nikakav višak kapaciteta. Ni ovo što ima jedva opslužuje. Zaboravite Nemanjinu za bilo šta. Nisu bitne prave linije i da se ulice spajaju lenjirima.
 
Боље да се Балканска развила као булевар са трамвајем него што су осмислили круг двојке са Немањином.
 
"Za mesec i po do dva ćemo na Beogradu na vodi imati prve robote. Oni će šetati, nosiće stvari po Beogradu. Prvi ćemo biti u Evropi", najavio je Vučić.
 
Та аутономна возила ће бити прави изазов за разне локалне дивљаке, који ће их шутирати, покушавати да их преврну или на силу отворе. Једино ако се буду плашили камере на возилу.
 
Vrh