Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Савски амфитеатар - БнВ

Ради се на плочи изнад гараже и приземном делу Куле:

Поставља се стакло и лим на крову:



























Друкчији, завојити облик степеница по правилу доприноси бољем изгледу простора:

Танак, таласасти лим може бити бучан кад пада киша:








 
Poslednja izmena:
Савски амфитеатар - БнВ

Штанд Будве поред кафића "Саванова" у којем обично самује једна девојка, нија јасно чему служи, у који нико не улази, и нема назначено радно време:


Ова монструозна недоношчад (цела група с ове стране Булевара) су ружна одакле год да се гледају. Само друкчијим оградама на терасама и геометријом бојења фасада се могао мало поправити утисак. Као да им није било нимало стало.
При крају изградње Висте више пута сам објавио слике грешке на фасади у висини првог спрата, изнад пролаза, која је остала до данас. Надзор и контрола, вероватно и сам приступ целиј њиховој изградњи, били су јадни.
















Водостај је цело лето низак, сада је и овде корито реке суво при обали:













Ррсторани и кафићи су испред ТЦ заузели већи део ширине шеталишта:











Јесте пролаз препречен, али, за децу овог узраста то представља изазов:

Слажу се спратови у висину:
 
Poslednja izmena:
IMG-20220819-163451.jpg
 
Савски амфитеатар - БнВ

Штанд Будве поред кафића "Саванова" у којем обично самује једна девојка, нија јасно чему служи, у који нико не улази, и нема назначено радно време:

Pa zato što ovo i jeste Budva, samo pored reke..
 
Gomila ruznih, bezveznih zgrada bez ikakog iole dopadljivog dizajna koje se da stvar bude jos gora ponavljaju tj, mnoze. Sterilan prizor koji izaziva depresiju neznam kako drugacije da opisem ove zadnje dve slike.
 
Dodao bih:
Novobeogradski blokovi, gde se zgrade takođe ponavljaju, su svoje zgrade postavili na dovoljno veliko rastojanje, i predvideli dovoljno zelenila između, pa imate prostore sa 60-70% zelenih površina, što samo po sebi humanizuje i oplemenjuje prostor. Sa druge strane, Beograd na vodi (i druga novogradnja) ima 15%, pa monotonija, nedostatak kreativnosti, loš kvalitet gradnje i ostale stvari stupaju u prvi plan.
 
Sramota je sto su ponovo uradili kopije i to cak 4 nove. Ali sto se izgleda tice, daleko bolje izgledaju od onih prvih 6 sifonjera i cak od 90% novih zgrada bilo gde u Beogradu. Nije neka mera za poredjenje ali je tako. Zar je blok 65 lep, sa 5% zelenih povrsina, ili K distrikt ili Vracar bilo gde ili.....
 
Za sve se slažem osim za Vračar. Vračar je staro urbano tkivo, stara matrica, to je nešto sasvim drugačije. Za razliku od Vračara, Beograd na vodi nema istoriju kao izgovor - nema ništa kao izgovor, i to je ono što je poražavajuće. Imali su beli papir pred sobom, sa potencijalnom da urade nešto apsolutno natprosečno, a oni su se na taj papir samo posrali.
 
Objavili su BW Rivieru na sajtu, prethodno pomenuta 3. kopija Terasa. Super im je fazon, puste red kopije Terasa, pa red kopije Arije, pa red kopije Terasa...
Enivej, render sa sajta:
BW-Riviera-River-view-852x568.jpg



Prilažem i delove tehničke dokumentacije zgrade, ovo je ja mislim osnova 13. sprata - nasumično sam odabrao neku etažu, čisto da se vidi raspored stanova. Prilažem i tehnički crtež osnove poslednje etaže, na kojoj se nalazi penthaus od 880 kvadrata koji sam ranije pominjao. Ubacio sam i tabelu bilansa površina i namene prostorija u slučaju da nekog zanima da se zabavi i čita (a i da piše crno na belo kvadratura). Nešto se kao kroz maglu sećam da je bilo zainteresovanih kupaca za ovu zgradu na forumu, a penthaus je jedan. Predlažem da što pre okrenete svoje agente pre nego što krenu opet da "telefoniraju kao na Vol Stritu" ili kako ono reče... (sarkastičan sam, ako nije očigledno)

etaža 1.png

penthaus.png
bilans.png


Šalu i novac na stranu, ja ne znam kome u životu treba stan od 886 kvadrata. U jednom trenutku prostor postaje prevelik za čoveka, nepraktičan, neodrživ. Nema veze što je nešto luksuzno, i 200-300 kvadrata može da bude više nego luksuzno. Osim ako kupac penthausa ne planira da se useli sa proširenim rodom, ne mogu zaista da zamislim scenario u kom je nekoj "standardnoj" tročlanoj/četvoročlanoj porodici svakodnevni život udobniji i praktičniji ovde umesto u recimo 200/300 kvadrata - o parovima ili samcima neću ni da govorim.
 
Poslednja izmena:
Očekivao sam da rivijera bude eksluzivnija ali koliko vidim to je samo još jedna kopija kopije...možda treba čekati niže zgrade na početku BW koje tek trebaju da se grade.
 
Hoce li neko da im objasni sta je rivijera 🤣 Oni ili zive u nekom tripu da od Beograda prave Budvu ili samo kopiraju neke stare projekte i imena i sve i ni ne obracaju paznju 🤣
 
Meni se gliser posebno dopada, nema mnogo crnih modela na reci :LOL: Pogledajte koliko jadno izgleda kula na renderu, sa tim dzinovskim soliterima od 25 spratova pored nje, a originalno je bilo predvidjeno da bude okruzena zgradicama do 10 spratova, da bi dominirala okolinom.
 
Meni se gliser posebno dopada, nema mnogo crnih modela na reci :LOL: Pogledajte koliko jadno izgleda kula na renderu, sa tim dzinovskim soliterima od 25 spratova pored nje, a originalno je bilo predvidjeno da bude okruzena zgradicama do 10 spratova, da bi dominirala okolinom.
Meni je najzabavnije što u gliseru nema nikoga, vozi samog sebe. Slažem se za kulu, davno sam rekao da je trebalo da se istakne tako što bi bila okružena nižom gradnjom, umesto da je progutaju visoke zgrade okolo
 
Hoce li neko da im objasni sta je rivijera 🤣 Oni ili zive u nekom tripu da od Beograda prave Budvu ili samo kopiraju neke stare projekte i imena i sve i ni ne obracaju paznju 🤣
Samo tripuju da zgradama moraju da daju neka "pametna" tematska imena. Prosečnoj bu**** ćeš mnogo lakše da prodaš priču kako kupuje ekskluzivan elitni luksuzni stan ako zgrada ima neko debilno ime. Ne niču džaba svuda zgrade koje se zovu na foru "Royal Park Elite Luxury Residences Krnjača"
 
Vrh