Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Nivo novoizgradjenih zgrada je sve nizi...ako ovako nastave uskoro će biti u ravni sa stanovima koji država gradi.
Država zaradila čitavih 10 miliona :ROFLMAO: pa da je prodala 5 placeva preduzimačima više bi zaradila.
Samo da ispravim - 10 miliona je ukupan iznos dividendi, a državi od toga pripada 3,2 miliona. Bolje da ni ne započinjem opet finansijsku analizu. Čemer.
 
Samo da ispravim - 10 miliona je ukupan iznos dividendi, a državi od toga pripada 3,2 miliona. Bolje da ni ne započinjem opet finansijsku analizu. Čemer.
Zašto da ne, neka ostane zabeleženo. Ne moraš da budeš preterano opširan, ali koja bi bila tvoja procena iznosa koji je država uložila u uređenje gradskog građevinskog zemljišta?
 
Dok Goje poznati ekspert iz oblasti finansija ne iznese završni račun evo jedan zlatni presek slika od 18h.
PS Jel te to Mateljević učio finansijama? :)
20220326_174649.jpg
20220326_174641.jpg
20220326_174730.jpg
20220326_174704.jpg
20220326_174749.jpg
20220326_174739.jpg
20220326_174630.jpg
 
:) Koji sad Matijević? Čovek je privatnik (ako mislimo na istog), ajd da se vratimo na gotovinski princip vođenja finansija, vas na državnim jaslama. Koliko je koštalo uređenje? Mislim 3.2M EUR je ozbiljan profit :) da li se zna namena tih sredstava?
 
Poslednja izmena:
Колико је коштало само уређење оног пружног прелаза са браницима који никада нису пуштени у погон и оно трасирање булевара па поновно нивелисање?
 
:) Koji sad Matijević? Čovek je privatnik (ako mislimo na istog), ajd da se vratimo na gotovinski princip vođenja finansija, vas na državnim jaslama. Koliko je koštalo uređenje? Mislim 3.2M EUR je ozbiljan profit :) da li se zna namena tih sredstava?
Razlika između mene i tebe je ta što je tebi u mislima Matijević iz mesne industrije a meni moj profesor i nekada dekan Matematičkog fakulteta Mateljević. :)
 
Svakog marta (kad izađu bilansi) imate raspravu na ovu temu, pa koga ne mrzi - neka potraži. Nema razloga za ponavljanjem.
 
Ne razumem zasto dobit nisu ulozili u dalji razvoj. Vec su odlucili da podizu dobit. Ovo je po meni lose u realnosti za biznis a jedino cemu sluzi je da neobrazovano stanovnistvo ne bi imalo sta da "prikenja" pred izbore. Na zalost sve vreme se pravi kompromis sa sustinom. Drzavi ne treba dobit od ovog projekta vec da ulozi taj novac dalje u sredjivanje promenade i u renoviranje celog kvarta. Jedino ako je vecinski partner odlucio da dize dobit sto je po meni onda lose pa da drzava RS nije imala mogucnost da kaze da nece dobit. Trebali su svu dobit + da jos pozajme (da bi bili u minusu) spucaju u renoviranje celog kraja i dodatno unapredjenje svega okolo. Razocaran sam sto su ostvarili profit i odlucili da ga prikazu kao dobit. Na zalost izborna je godina a nas narod je retardiran pa misli da je dobit dobra stvar.
 
Generalno, nije dobro da se politika i političari tj. država bavi biznisom. To se obično ne završi dobro.
Nema razloga da se predsednik angažuje na promociji nekih zgrada, na kraju krajeva nije to njegov posao niti je plaćen za to. Svaki njegov dolazak mnogo košta (organizacija,obezbedjenje itd).
Ukratko, u BW mi se najviše dopada infrastruktura tj. sve ono oko zgrada a same zgrade estecki ne zadovoljavaju (osm par izuzetaka) i trebale su biti višeg kvaliteta.
 
Слажем се, саобраћајнице, тротоари и мобилијар су на завидном нивоу, а зграде просечне, шта више испод просека за ову локацију изузев пар зграда на самој обали.
 
Generalno, nije dobro da se politika i političari tj. država bavi biznisom. To se obično ne završi dobro.
Nema razloga da se predsednik angažuje na promociji nekih zgrada, na kraju krajeva nije to njegov posao niti je plaćen za to. Svaki njegov dolazak mnogo košta (organizacija,obezbedjenje itd).
Ukratko, u BW mi se najviše dopada infrastruktura tj. sve ono oko zgrada a same zgrade estecki ne zadovoljavaju (osm par izuzetaka) i trebale su biti višeg kvaliteta.
цела поента транзиције је и требала да буде у раздвајању приватног и јавног сектора како би тиме контролисали један други на корист обичних грађана (слично као што сама подела власти на извршну, законодавну и судску треба да доведе до узајамне контроле и веће слободе грађана). Када је држава (са)учесник у економији долази до конфликта интереса и ситуације >>кадија те тужи кадија ти суди<<.

Јавни сектор треба у потпуности да ради у јавном интересу а приватни сектор у потпуности у приватном интересу, са јасно разграниченим овлашћењима и правима оба фактора. Без тога имамо овакву хајдучију и одсуство система.
 
Kailan je sve lepo rekao. Ja bih samo dodao da me jako zanima kako će Beograd na vodi da podnese test vremena kad su u pitanju vandali. U početku je bilo veoma lako održavati, sanirati sve nesavršenosti i osigurati da privatno obezbeđenje patrolira i sprečava vandalizaciju. To je zato što je površinski bilo malo (postojala je jedna zgrada i malo šetališta), i što je fizički bilo odsečeno od ostatka grada nerazvijenim zemljištem. Međutim, što se Beograd na vodi više širi, to je teže držati sve na oku i popraviti sve što propadne - trotoar kod Galerije se već raspada, info tabla na Savskom trgu je već vandalizovana i žvrljana, video sam da su krečili obaloutvrdu već itd. Savski trg mi je posebno zanimljiv jer je to deo "starog" Beograda koji je ovaj projekat pripojio, pa mislim da lokalni id*** ne osećaju frku da se tu iživljavaju kao što bi osećali na šetalištu.
Kada se sve završi i kada se ovo naselje u potpunosti poveže sa gradom, tj. kad više ne bude nerazvijenog zemljišta kao barijere oko Beograda na vodi, biće mi jaaaako zanimljivo da gledam kako će i sa kolikim stepenom uspeha da se bore protiv vandalizma. Moja teorija je da će zgrade uz Savsku, tj. uz staro tkivo grada najviše da pate. A osim ako ne upetostruče količinu privatnog obezbeđenja koje patrolira, mislim da će grafiti i vandalizacija da se rašire i po ostatku naselja. A onda je na upravi da ih obeshrabruje brzom i adekvatnom sanacijom
 
Oni mogu da imaju problema samo sa grafiterima kojima narušena fasada predstavlja "ulov". Što se tiče ДС, PFC, 101%UF ekipe, pa dobiće jedno naređenje od centrale i čitav Beograd na vodi će biti no-fly zona.
 
STU, IMSO, CSP, DJOX и остала екипа тагера није под шапом централе :LOL:
 
Vrh