Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Kako nas drugi vide?


Video

Belgrade Serbia Real Estate/Property. Is it a Good Investment or Overvalued?

 
C4C31806-37F0-4E4A-BE07-5686AAE072A8.jpeg
A899B92F-D9E5-48B9-BE06-F962B56B5D58.jpeg
F7074BF5-A94F-453C-B57D-72F49DB44723.jpeg
84B03D65-3134-40FC-9960-EA189404FDAD.jpeg
 
Evo jedan odličan video na Youtube-u: Kako napraviti atraktivan grad. Meni je vrlo očigledno da oni koji su projektovali ovo stambeno naselje, ni o jednom principu koji je naveden u ovom snimku, nisu vodili računa.


Obavezno pogledajte! Ako ne govorite Engleski, imate opciju da stavite titlove na Srpskom (u podešavanjima, u donjem desnom uglu, imate opciju "Subtitles-CC", izaberite Serbian.)
 
Interesantan video i poučan.

Najveći utisak iz videa mi je taj da deluje da smo pre 100, 200 godina pravili bolje gradove nego danas.
Skoro su svi primeri starogradnja.
 
Све је лепо речено у овом видеу. Могли су да се ограниче висински и уприличе стилски, па да још мању количину станова продају за веће паре као праву ексклузиву. Овако смо добили просечно Азијско предграђе са 2-3 необичне зграде и тржним центром који је једини приклане висине у односу на околину. Нису направили нови трг већ су адаптирали постојећи, нажалост не баш најуспешније. И дефинитивно фали караткера и идентитета. БнВ је насеље као било где на свету, ништа јединствено. А могло се осмислити нешто јединствено.
 
Sve se slažem sa došljakom, ali da budem potpuno, brutalno iskren, bio bih više nego okej sa tim da BnV nema ni karakter ni identitet i da izgleda kao da može da bude bilo gde u svetu, pod uslovom da je kvalitetno odrađeno. Da je promenada šira, da je arhitektura na bilo koji način relevantna i vredna gledanja, da fasada nije otpadala, bio bih sasvim okej sa tim da to bude globalizovano, bezlično parče grada. Ali čak ni to
 
Превише је ово вредна локација за такве компромисе. Реално смо овде могли да добијемо продужетак Савамале, праву туристичку зону, с све задржавањем железнице, а притом зарад растерећења постојећег дела Савамале од туристичког притиска, али је очигледно целокупан циљ овог пројекта брза зарада.
 
Која је уопште поента солитера ако ће их натрпати што је могуће ближе један другом у најчуднијим ротацијама

Могли су просто да ураде затворене блокове и олакшају себи посао
 
Obratite smao paznju na ovaj ruzni detalj.


Pogledajte prilog 125978
Meni je iskreno ovo jedini zanimljivi detalj, zato što je to jedino mesto gde se kontinualni zid iste visine prekida, bar na malo, pa se jedva nazire neka dubina i dinamika prostora... Ono što mene baca u depresiju je što bi Terase, Residences, i Aria i Terra čak mogli da budu dobri stambeni objekti da su negde drugo, odnosno da nisu ovde ovako nadžidžani jedno preko drugog kao sardine. Kao što je gomila nas već milion puta rekla, kad je sve iste visine i tako zbijeno, totalno se gubi svaka poenta.
 
Meni je iskreno ovo jedini zanimljivi detalj, zato što je to jedino mesto gde se kontinualni zid iste visine prekida, bar na malo, pa se jedva nazire neka dubina i dinamika prostora... Ono što mene baca u depresiju je što bi Terase, Residences, i Aria i Terra čak mogli da budu dobri stambeni objekti da su negde drugo, odnosno da nisu ovde ovako nadžidžani jedno preko drugog kao sardine. Kao što je gomila nas već milion puta rekla, kad je sve iste visine i tako zbijeno, totalno se gubi svaka poenta.

Da, ali kroz procep u zidu ne vidi se prostor ili horizont vec jos ruznih zgrada.
 
Povodom čega je bio veliki vatromet večeras? A vidim i da nešto šljašti na displejima same kule, ali nisam mogao da vidim šta tačno.
 
Vrh