Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Kada će se ukoloniti ovaj zavijajući most? Ne znam kako ljudi spavaju pored mosta koji je toliko bučan. Verovatno se pokaju posle prvog dana provedenog u nekoj obližnjoj zgradi.
 
jos jedan ugostiteljaki objekat..ups soriska promotivni stand

185bf19a2ac706619d154f47241c4844.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakve ovo veze ima sa savanovom, lolal je u sklopu zgrade? Meni ovo deluje lepo iskreno.
 
Ali taj lokal je tu već neko vreme? Kačili su ljudi slike iz njega? Ne vidim zašto je njegovo postojanje odjednom vest
 
Vračarac":9q47xqte je napisao(la):
Kakve ovo veze ima sa savanovom, lolal je u sklopu zgrade? Meni ovo deluje lepo iskreno.
Zato što je Savanova izvorno baš to - IZLOŽBENI SALON. To su govorili sve dok prva kafa nije poslužena.
Posle renoviranja zgrade "Geozavoda" u koju je uloženo 2,2 miliona evra i u kojoj je smešten izložbeni paviljon "Beograda na vodi", i u kojoj se nalazi maketa projekta, firma "Igl Hils" pravi još jedan izložbeni prostor.
Kako saznaje "Blic" u ovaj projekat arapski investitor uložiće više stotina hiljada evra, okvirno oko pola miliona, a objekat će biti privremenog tipa, odnosno biće srušen kada projekat "Beograd na vodi" bude završen.

"Investitrori iz Ujedinjenih Arapskih Emirata poželeli su da otvore još jedan izložbeni prostor, i to blizu reke. Ovaj drugi izložbeni objekat potojaće dok radovi ne budu završeni, a posle će biti srušen. Sami finansiraju sve i u ovaj objekat će možda uložiiti pola miliona evra", kaže izvor "Blica" blizak investitorima iz UAE.

Grad u ovaj drugi izložbeni prostor ne ulaže ni dinara, a kako je gradonačelnik Siniša Mali nedavno rekao, projekat ove veličine, kakv je "Beograd na vodi", zavređuje dva izložbena prostora.

Paviljon će imati 670 kvadrata, a rešenje o zauzeću javne površine, koji je izdala Opština Savski venac, validno je do 30. jula 2015. godine.
 
Реално могу сад да преселе Саванову у приземље степенасте зграде и да ослободе онај простор.
 
Znaš kada? NIKAD. Naši biznismeni tog tipa jedino umeju da vode kafić ili pečenjaru (i to loše)

Znači, bukvalno kao da su namerno to uradili da namerno suze prostor. U stvari, to im je bilo najlakše jer su hteli da biciklistička staza uopšte ne ide tuda (setimo se njihove ideje o obilaznici preko Brankovog mosta i mosta na Adi)

Ali čak i da nema bici staze, i dalje je tu najuži deo celog šetališta od Brankovog mosta ka Gazeli.
 
Što se mene tiče mogu da imaju 33 izložbena prostora, problem je taj što Savanova nije izložbeni prostor već ugostiteljski objekat u prostoru druge namene, u sklopu uzurpatorskog projekta. Dakle Savanova je uzurpacija uzurpacije.
 
01.jpg

05.jpg

02a.jpg

03.jpg


Novi izgled (Unutrasnjost) Hotela Bristol..Arhitekta pise da su se trudili da ostave brojne izvorne elemente. Nekako ja njih ne primecujem na slikama ali mozda gresim pa nek me neko od vas ispravi :)
 
Myah":32fjbcyv je napisao(la):
Ali taj lokal je tu već neko vreme? Kačili su ljudi slike iz njega? Ne vidim zašto je njegovo postojanje odjednom vest


da taj salon postoji vec dugo...ali tek su sada napravili sank i izbacili stolove


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660311#p660311:1pldxouy je napisao(la):
BalkanRoyale » Sun Sep 15, 2019 12:35 am[/url]":1pldxouy]
01.jpg

05.jpg

02a.jpg

03.jpg


Novi izgled (Unutrasnjost) Hotela Bristol..Arhitekta pise da su se trudili da ostave brojne izvorne elemente. Nekako ja njih ne primecujem na slikama ali mozda gresim pa nek me neko od vas ispravi :)
Ako mozes postavi link za ove rendere :)
 
Jedva čekam da počne obnova Bristola, još ta fasada je ostala da se sredi i biće kompletiran taj deo Karađorđeve.
Još kada bi sredili i ulicu u ovom delu pf, nadam se da im je u planu pogotovu deo oko šina.
 
To nisu zvanični renderi za Bristol, već rešenje beogradskog biroa Arhi.pro s pozivnog konkursa koji je još pre nekoloko godina organizovao "Navodni Beograd". Bog te pita kako će taj "Bristol" da izgleda kad ga se dočepaju :D

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Postignut je dogovor sa stanarima Bristola prekinuli su strajk gladju
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2SAH3UL19Gg[/youtube]
 
Dok sam pre neku noć trčao, čuh neko vrištanje, pa brže bolje usmerih pažnju i aparat ka izvoru:

Kad ono tamo se kulturno uzdižu (Opera na vodi), a meni preostaje da se nadam da će se dovoljno uzdići i napraviti malo kulturnije mesto.
 
Elem, da li je rađen neki statistički presek stanja nakon 7,8 godina u ovom projektu od nacionalnog značaja i da li je sabrano koliko se recimo rodilo beba u ovom naselju?

Pošto je od nacionalnog značaja, sigurno ima jako pozitivan natalitet i sigurno povećava ukupan već sad.
 
Vrh