Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ништа лично, само се надовезујем на причу.
 
srecni_princ » Уто Мај 07, 2019 11:59 pm
... nije tesko iskristalisati stav da vlast vidi ovaj deo trotoara sa ukupnim skupim pratecim mobilijarom kao privremeno resenje. Bas kao sto je moj stav i da je odluka vlasti da ovako velika ulaganja u skupa privremena resenja, u atmosferi gde drugi delovi grada ocajnicki traze resavanje gorucih problema nije nista drugo do čin drskosti, bezobzirnosti, bahacenja i arogancije.

Слажем се, то је очигледно. Тако су радили са шеталиштем, с улицама и бициклистичком стазом, с целим раскрсницама - ону у пресеку Херцеговачке и булевара који иде од Парка према Сави су три пута радили.
Јасно је да је све то реклама, само - цена је огромна, ко је плаћа? Као да подигну праву пошту, дом здравља, бензинску станицу, уреде их, посаде зеленило и нападно уредно све то одржавају, да би их срушили јер испод нису спровели цеви за канализацију, водовод, струју ... Па, их поново изграде. У понеком случају и опет, трећи пут.

Разговарао сам с једним човеком који је, каже, дуго живео у Дубаију. За Игл Хилс тврди да је веома озбиљна фирма, али да тамо ради потпуно другачије, па се стога чуди и гаји доста сумњи у вези с БнВ. Тамо се цео пројекат заврши пре него што се ико усели, то је стандард. Све је готово - све зграде, улице, зеленило, обала, тако да нико не гледа градилиште после усељења. Зато вероватно и нема потребе, чак ни тамо, да се ради онако како се сигурно нигде не ради - да се праве комплетне улице, обала и шеталишта, опремљени пружни прелази, раскрснице, потпуно уређена велика паркиралишта ... - само ради рекламе, да би се онда разорили, радила подземна инфраструктура или измењено решење (чега - лошег планирања, с бројним накнадним променама - овде исто има доста), и опет правили изнова.

А, можда их је и баш брига - јер су добили чврсте гаранције и сигуран, лавовски део прихода. Тако да - на први поглед - све то бешњење плаћају купци станова; али, пошто цена није знатно виша него другде, они добију онолико колико су платили, а разлику у трошковима плаћају сви грађани кроз бесплатно дато земљиште, објекте (нпр. Задруга) и услуге.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620845#p620845:2fgbgy3h je napisao(la):
Markoni1 » Пон Мај 06, 2019 10:51 pm[/url]":2fgbgy3h]
Пантограф":2fgbgy3h je napisao(la):
Поновним извођењем већ изведених радова подстиче се грађевинска индустрија, тиме и економија Србије.

Jel ovo sarkazam, ili si ti ozboljan?
Мене ово подсећа на објашњење које Дел Бој даје Роднију зашто је то што они продају украдену фарбу за фарбање тунела корисно за привреду Британије, јер је Родни имао неке моралне дилеме. Фантастична епизода.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6r1cp16cELQ[/youtube]
 
Саша":3rwzp9nb je napisao(la):
srecni_princ » Уто Мај 07, 2019 11:59 pm
... nije tesko iskristalisati stav da vlast vidi ovaj deo trotoara sa ukupnim skupim pratecim mobilijarom kao privremeno resenje. Bas kao sto je moj stav i da je odluka vlasti da ovako velika ulaganja u skupa privremena resenja, u atmosferi gde drugi delovi grada ocajnicki traze resavanje gorucih problema nije nista drugo do čin drskosti, bezobzirnosti, bahacenja i arogancije.

Слажем се, то је очигледно. Тако су радили са шеталиштем, с улицама и бициклистичком стазом, с целим раскрсницама - ону у пресеку Херцеговачке и булевара који иде од Парка према Сави су три пута радили.
Јасно је да је све то реклама, само - цена је огромна, ко је плаћа? Као да подигну праву пошту, дом здравља, бензинску станицу, уреде их, посаде зеленило и нападно уредно све то одржавају, да би их срушили јер испод нису спровели цеви за канализацију, водовод, струју ... Па, их поново изграде. У понеком случају и опет, трећи пут.

Разговарао сам с једним човеком који је, каже, дуго живео у Дубаију. За Игл Хилс тврди да је веома озбиљна фирма, али да тамо ради потпуно другачије, па се стога чуди и гаји доста сумњи у вези с БнВ. Тамо се цео пројекат заврши пре него што се ико усели, то је стандард. Све је готово - све зграде, улице, зеленило, обала, тако да нико не гледа градилиште после усељења. Зато вероватно и нема потребе, чак ни тамо, да се ради онако како се сигурно нигде не ради - да се праве комплетне улице, обала и шеталишта, опремљени пружни прелази, раскрснице, потпуно уређена велика паркиралишта ... - само ради рекламе, да би се онда разорили, радила подземна инфраструктура или измењено решење (чега - лошег планирања, с бројним накнадним променама - овде исто има доста), и опет правили изнова.

А, можда их је и баш брига - јер су добили чврсте гаранције и сигуран, лавовски део прихода. Тако да - на први поглед - све то бешњење плаћају купци станова; али, пошто цена није знатно виша него другде, они добију онолико колико су платили, а разлику у трошковима плаћају сви грађани кроз бесплатно дато земљиште, објекте (нпр. Задруга) и услуге.
Naravno da ih baš briga. Dobili su neverovatne uslove - verovatno najpovoljnije na svetu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621161#p621161:6ipw9man je napisao(la):
paradox polje » 08 May 2019 01:43 pm[/url]":6ipw9man]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620845#p620845:6ipw9man je napisao(la):
Markoni1 » Пон Мај 06, 2019 10:51 pm[/url]":6ipw9man]
Пантограф":6ipw9man je napisao(la):
Поновним извођењем већ изведених радова подстиче се грађевинска индустрија, тиме и економија Србије.

Jel ovo sarkazam, ili si ti ozboljan?
Мене ово подсећа на објашњење које Дел Бој даје Роднију зашто је то што они продају украдену фарбу за фарбање тунела корисно за привреду Британије, јер је Родни имао неке моралне дилеме. Фантастична епизода.

A, da, bravo, to je kad ofarbaju onom Kinezu restoran fluoroscentnom bojom. Pa posle, naravno, mora i da se prefarba. Ima i epizoda, ako nije ista, kad pandrkne kanarinac, pa šalju dedu da kupi novog...
Važno je da se obrće.
 
Uveliko uklapaju bulevar u nivou Viste I Parkvju.

U parku rade talasaste ograde za travnjak, stiglo je nešto što liči na jaje dinosaurusa.

Na jednoj slici se stvorilo jezerce u udubljenju, ne znam je l to treba da bude ili je samo slučajno od kiše.

Lik iz Eagle hillsa dronom snimao za maj izveštaj o radovima, znači biće objavljen tek za mesec dana.

Radi se i na promenadi oko rupe, i dalje betoniraju i rade armaturu.
 
Nisam siguran da BW terase imaju temu pa ću ovde da okačim slike makete.

Obratite pažnju na objekat desno od terasa, oblikovan od bele plastike. To pokazuje samo parče koje će biti zgrada visoka 60 ak metara i pružaće se uz reku ka kuli.

Što se tiče BW terasa, ona će imati 17 spratova, početak radova ove godine, završetak 2022.

Dakle, terase jesu uz reku, ali uvučene u okviru bloka. Uz samu reku će biti druga zgrada.
 
Ceo projekat je pre svega politički projekat i zbog toga ovoliko rušenja i odugovlačenja. Za 5 godina su sazidali 3 ipo zgrade. To je stvarno smešno jer to pokazuje da da BNV ne može rasti brže od ove brzine i da će na dalekom kraju biti jedna velika greška.

Ne može ogromna garažetina i tržni centar na prelepoj obali reke nikada da bude lep i ne može zgrada ispod čije se terase izliva kanalizacija nikada da bude otmena ma koliko se o toj kanalizaciji pričalo. Meni ispod prozora barem ne ističe kanalizacija.
 
Ово споља подсећа на Резиденс зграду, само што су плаво-сиви алу бонд панели а не браон.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621389#p621389:3orxdxl4 je napisao(la):
Posmatrac » Čet Maj 09, 2019 1:30 pm[/url]":3orxdxl4]
file.php
Očajna zgradurina i од када је Сава тако плава!
2979583794.gif
 
pa tu ce ziveti ljudi plave krvi..verovatno su im i fekalije plave..jer to i dalje sve ide u savu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621383#p621383 je napisao(la):
Posmatrac » 09 May 2019 12:18

U parku rade talasaste ograde za travnjak, stiglo je nešto što liči na jaje dinosaurusa.

Nisu im jaja bila tako velika :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621389#p621389:1qrem9ea je napisao(la):
Posmatrac » 09 May 2019 12:30 pm[/url]":1qrem9ea]

Obratite pažnju na objekat desno od terasa, oblikovan od bele plastike. To pokazuje samo parče koje će biti zgrada visoka 60 ak metara i pružaće se uz reku ka kuli.
Ljudi pa da li je ovo normalno, jos jedna kopi/pejst vista u najavi??? :shock: ja sam najblaze receno u shoku
 
Trebali su da naprave sve zgrade iste, da manje liči na razbacano vašarište, a više na gradski blok.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ova zgrada zajedno sa rezidensom je iznad proseka za beogradske novogradnje od dvehiljaditih na ovamo. To je činjenica, kao što je činjenica da je arhitektura Viste i parka teško djubre koje nije smelo biti izgrađeno ni u bloku 64, kamoli ovde.

Treba biti malo realan sa komentarima, batalite više botovanje, dosadni ste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621554#p621554:2h6ijjz6 je napisao(la):
Nebojsa » Pet Maj 10, 2019 7:23 am[/url]":2h6ijjz6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621389#p621389:2h6ijjz6 je napisao(la):
Posmatrac » 09 May 2019 12:30 pm[/url]":2h6ijjz6]

Obratite pažnju na objekat desno od terasa, oblikovan od bele plastike. To pokazuje samo parče koje će biti zgrada visoka 60 ak metara i pružaće se uz reku ka kuli.
Ljudi pa da li je ovo normalno, jos jedna kopi/pejst vista u najavi??? :shock: ja sam najblaze receno u shoku


Ta zgrada ce biti visoka 5 spratova i bice poslovna. Prema planu i projektu je tako. Ne znam odakle vise ta prica od 60 metara.
 
Ne znam prema kom planu su zgrade od 5 spratova. Prema prostornom planu tu je dozvoljena gradnja zgrada do 60m visine. Dodatno, renderi na brošuri koja je procurela na ovoj temi jasno prikazuju da će tu biti zgrade od 17 spratova.
 
Iskorak, mali ali iskorak, pogotovo ako zaista ostave ovoliko zelenih površina oko zgrade i ka reci. Jesu ovo stvarni gabariti zgrade koja će biti prva do obale ili ?
 
Hoce li i BW Terraces da ima klime na svakoj terasi i dimnjak fasadu za munjevito sirenje pozara?
Onda cemo zaista moci da ga zovemo BW Residence 3.
 
Vrh