Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610828#p610828:aq5ufn0k je napisao(la):
srecni_princ » 22 Mar 2019 09:26 pm[/url]":aq5ufn0k]Kad je u pitanju "visokostručna" analiza aktuelnih velikih građevinskih poduhvata u prestonici, nekako se namece utisak da ključnu ulogu igraju lične emocije i simpatije i da je sve drugo u senci toga. Izlizane floskule tipa zaklanjaš mi Beograd i sve drugo tome slično, prosipaju se nesebično. Da li je ovaj projekat mogao biti bolji? Mogao je. da li je mogao biti mnogo bolji? mogao je! pa? Hajde da sacekamo jos 100 godina, ne 100, jos 300 godina da se pojavi neko bolje resenje. Ljudi moji, pitam se koliko neko treba da bude neiskren ili otudjen od svake trunke senzibilizteta i osecaja za opštu dobrobit, pa da kaze kako je bolje da ovaj projekat nikada nije ni zapocet. Ja govorim o projektu koji se polako ostvaruje i analiziram ga kao takvog i ne interesuje me nikakvo političarenje i tvrdim da sve ovo dobija lepe obrise i da ce jednom, kada dostigne finalne gabarite, biti za ponos Beograda

Imas stranice i stranice ozbiljnih analiza na ovoj temi. Ne interesuje te politicarenje i "tvrdis"...
Izneo si svoju subjektivnu tvrdju (sto je ok) ali ljude koji drugacije razmisljaju nazivas neiskrenim, otudjenim, bez senzibiliteta i osecaja za opste dobro.
Ajde reci sta je ovde opste dobro? Dovoljno smo obrazlagali stavku po stavku zasto je ovaj projekat i nacin na koji se sprovodi poguban za Beograd. Ne bilo zapovedjeno procesljaj malo temu. Imas 1200 i kusur stranica.
 
Beograd na vodi ≠ opšta dobit :wink:
 
Zuma ako jos pratis forum mislim da je pravo vreme da se ukljucis u diskusiju. Veliki pozdrav.
 
Stvarno, ajde neko da nam otvori oči i objasni tu opštu dobrobit...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Teritorija na kojoj je ukinut vazeci pravni poredak nije opste dobro.

Teritorija koja je predmet ugovora cije se verzije na srpskom i engleskom razlikuju i nepoznati su detalji nije opste dobro.

Teritorija kreirana skoro pa potpuno za stanovanje nekoliko hiljada najbogatijih ljudi nije opste dobro.

Jedino sto vredi je povisena estetika i izbor materijala, zelenila i mobilijara za ulice. I da, nemoj neko da je potegao argument "znaci zmije, narkomani i pacovi su bili bolji".

Naravno da je ovo sada bolje, ali to ne znaci da je ispravno i u najboljem interesu najveceg broja gradjana. To nije ono za sta je sto godina cuvan taj prostor.

Zarad javnosti da podsetim samo, na prvim renderima su dominirali stakleni, poslovni oblakoderi, puno zelenila i pesackih koridora. Kako je vreme prolazilo, svaki sledeci render je degradirao prethodni i tako smo dosli do toga da imamo ona cuda od Viste i Parkogleda.

U medjuvremenu, ukinuta je zeleznica, saobracaj je unazadjen, a da glavne stanice uopste nisu uradjene do kraja niti su pocete pojedine (blok 42).
Ludilo se nastavlja insistiranjem na cudnoj prvoj liniji metroa.

Ipak, zarad objektivnosti da kazem i to: da sam pet ili vise godina npr. ziveo u inostranstvu pa sada dosao, a da sam o arhitekturi i generalno lose informisan, ja bih bio sokiran promenom u SA, jer mi je celog zivota haos koji je tamo bio izgledao da nikada nece moci da se sredi. Iz te perspektive mi je jasno zasto ljudi iz unutrasnjosti ostaju zabezeknuti kada dodju ovde. Jer nisu informisani i to je sve sto vide u sadejstvu sa onim sto su im domaci mediji servirali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610619#p610619:1vc9ezys je napisao(la):
tzoran1 » 22 Mar 2019 01:14 am[/url]":1vc9ezys]Najbolje da na tim sipovima postave kaskade i puste preko njih onu silnu vodu sto je ispumpavaju iz SA. Em se resili vode em dobili kaskadnu fontanu.. :
.
.
file.php

Genijalna ideja ! :sesir: :vops:
 
Posmatrac je sve lepo ukratko objasnio i u par redova koje svako pismen ili polupismen moze da razume objasnio sustinu problema koje prate ovaj projekat od samog pocetka. No i pored toga likovi poput vradovica ce nastaviti da teraju po svome i mlate praznu slamu uopste se neobaziruci na cinjenice koje su i nepismenima sasvim ocigledne.

Degradacija rendera od onih pocetnih do ovih aktuelnih i stvarnog stanja govori samo o dve stvari - pocetni renderi koji podsecaju na Americke i dr. gradove su bili u svrsi prodora i navlake. Znaci necim je trebalo probiti led da bi sve pocelo. Uopste ne krijem da sam u tom samom pocetku i ja bio medju onima koje su ti pocetni renderi preko noci osvoili sobzirom da bi voleo da ovaj grad jednog dana tako izgleda i da sam u Americi uzivo video kako ti centri izgledaju, konkretno L.A. Znaci ko voli visoke moderne kule to zaista izgleda ekstra i mocno. Amerika je Amerika, Srbija je Srbija to stoji medjutim ja sam siguran da kada bi se sljam sklonio tamo gde mu je mesto ova zemlja bi vrlo brzo prestigla Rumuniju i Madjarsku i da bi se osnov za izgradnju takvih objekata u ne dugom vremenskom okviru stvorio.
Druga stvar govori da je ovde u pitanju nista drugo do organizovano pranje novca a sta je najbolje da se to ostvari u sto kracem roku - pa stanovi i trzni centri. Jedan politicar tvrdi da je ovo pranje novca sa koridora 10. Nema ovde nikakvih 3.5 milijardi evra, pogledajete tu arhitekturu pogledajte sve cinjenice i sve je jasno.

Takodje pozicija za izgradnju ovako neceg nije idealna. Neko pametan i strucan je taj deo grada odavno predvideo i cuvao za nesto drugo i odgovarajuce. Sve u svemu diznilendu jos nije kraj jer nas uskoro ocekuje gondola. Pomislite samo koje provizije ce Vesic i ekipa da strpa u dzepove na tu budalastinu u gradu koji van kruga dvojke a i u njemu podseca na bliski istok, na deponije i koga divlja gradnja oplemenjuje u favelu i kasabu. O rupama i kanalizaciji da nepricam.
 
Čekaj, oni ovo guraju u reku?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610911#p610911:3hdfetk5 je napisao(la):
Bukira » Sat Mar 23, 2019 1:34 pm[/url]":3hdfetk5]

Nekoliko današnjih sličica čuvene rupe, još uvek se ne nazire se kraj borbe:

Pogledajte prilog 3

file.php

Meni se čini da ova rupa potpuno odgovara interesima kriminalne družine koja stoji iza ovog projekta. Naime, kako je prezentovano javnosti, zemljište je grad poklonio investitoru da bi na kraju, za nekih 30 godina kad se projekat završi, grad dobio deo profita, mislim 33% od celokupnog profita preduzeća Beograd na vodi doo. Međutim, nigde nema garancije da će profita i biti, a prema završnim finansijskim izveštajima preduzeća BnV doo do sada, to preduzeće je svake godine u gubitku. Što navodi na pomisao da je plan od početka bio da preduzeće BnV na kraju ni ne bude profitabilno , ili eventualno da bude neki minimalan profit.

Tako da ova rupa dođe kao poručena, jer je cilj sve vreme bio da se fiktivno poveća vrednost svih radova na pripremi zemljišta i izgradnji objekata tako da troškovi izgradnje budu što veći, kako bi profit bio što manji. I onda kad se čudimo zašto se neki radovi u toku ovog projekta izvode po nekoliko puta, nekoliko puta se asfaltiraju iste ulice, obaloutvrda se rekonstruiše pa se onda napravi kanalizacioni izliv u Savu na tom istom mestu, itd, shvatimo da je to potpuno očekivano kad se pogledaju koji su realni interesi investitora. Tako da i ova rupa dođe savršeno, jer se tu mogu izvoditi radovi neograničeno,i ti radovi se plaćaju po ko zna koliko puta većim cenama od realnih vrednosti tih radova. I na kraju kad se za 30 godina budemo pitali gde je profit, moći će da se pozovu na tu rupu i da kažu da je to građevinski bila najteža rupa u Evropi.

Naravno, treba naglasiti da se izvođači i podizvođači za ovaj projekat ne biraju preko tendera, nego direktnim dogovorom, pa se tu lepo može angažovati građevinska operativa kojekakvih kumova, braće i ostalih povezanih lica. A ta preduzeća kad pare legnu na njihov račun mogu sa tim parama da rade šta hoće, da ih prebacuju u offshore zone, švajcarske banke ili da plaćaju kriminalce sa fantomkama da ruše po Savamali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610844#p610844:5bvpa6fy je napisao(la):
Igor » Pet Mar 22, 2019 11:15 pm[/url]":5bvpa6fy]Beograd na vodi ≠ opšta dobit :wink:

slazem se, ali rsciscavanje i deminiranje SA je definitivno (bila) opsta dobit, sto se mene tice, trebali su na tome da stanu, jer je cist travnjak sa nemackom obaloutvrdom na kraju po meni mnooogo bolji nego ova fuseraj favela za bogate (namerno nerviram sns botove)

da li je uklanjanje zeleznicke stanice opste dobro? o tome mozemo da diskutujemo, ja smatram da nije opste dobro, da bi bilo bolje da su rekonstruisali sve, ali po meni je potpuno uklanjanje bolje od onog stanja, meni je lepse da se ukrcam u voz u prokopu, gde ima normalan wc, i nema pacova, zmija i narkomana (namerno nerviram anti-sns botove)
 
Evo mali doprinos od mene. Odvarili su gornje šipove u rupi. Može se videti da leže sa strane. Što se tiče vode koja šiklja, prilično velika količina izlazi. Nisam se setio da snimim kratak video gde se vidi jačina kojom ta voda izlazi.

Što se tiče šetališta, nisam primetio da ima nekih ulegnuća, prilično je ravno sve u odnosu na to kako je očajno izgledalo sa popucalim pločama. Slobodno neka me neko demantuje ako grešim, možda mi je i promaklo nešto po tom pitanju.

Fotke su visoke rezolucije tako da recimo fotka panorame Novog Beograda može fino da legne kao pozadina na desktop-u :)







 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610837#p610837:hkve6kss je napisao(la):
marone » Pet Mar 22, 2019 9:58 pm[/url]":hkve6kss]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610828#p610828:hkve6kss je napisao(la):
srecni_princ » 22 Mar 2019 09:26 pm[/url]":hkve6kss]Kad je u pitanju "visokostručna" analiza aktuelnih velikih građevinskih poduhvata u prestonici, nekako se namece utisak da ključnu ulogu igraju lične emocije i simpatije i da je sve drugo u senci toga. Izlizane floskule tipa zaklanjaš mi Beograd i sve drugo tome slično, prosipaju se nesebično. Da li je ovaj projekat mogao biti bolji? Mogao je. da li je mogao biti mnogo bolji? mogao je! pa? Hajde da sacekamo jos 100 godina, ne 100, jos 300 godina da se pojavi neko bolje resenje. Ljudi moji, pitam se koliko neko treba da bude neiskren ili otudjen od svake trunke senzibilizteta i osecaja za opštu dobrobit, pa da kaze kako je bolje da ovaj projekat nikada nije ni zapocet. Ja govorim o projektu koji se polako ostvaruje i analiziram ga kao takvog i ne interesuje me nikakvo političarenje i tvrdim da sve ovo dobija lepe obrise i da ce jednom, kada dostigne finalne gabarite, biti za ponos Beograda

Imas stranice i stranice ozbiljnih analiza na ovoj temi. Ne interesuje te politicarenje i "tvrdis"...
Izneo si svoju subjektivnu tvrdju (sto je ok) ali ljude koji drugacije razmisljaju nazivas neiskrenim, otudjenim, bez senzibiliteta i osecaja za opste dobro.
Ajde reci sta je ovde opste dobro? Dovoljno smo obrazlagali stavku po stavku zasto je ovaj projekat i nacin na koji se sprovodi poguban za Beograd. Ne bilo zapovedjeno procesljaj malo temu. Imas 1200 i kusur stranica.
Tako je, ima stranica i stranica ozbiljnih i "ozbiljnih" analiza na ovu temu. čitao sam sva suprotstavljena misljenja. kako mišljenja onih koji su ZA, tako i mišljenja i stavove onih koji su PROTIV ovog projekta. Svaki čovek treba sebi da dopusti priliku, dobru volju i širinu da sasluša više suprotstavljenih i argumentima potkrepljenih pozicija pa da onda kristališe svoj stav. zato i jesam rekao da se slazem da je projekat mogao i trebao biti bolji, samo slep čovek ne bi uočio brojne manjkavosti ali šta sad? Znate, ovih 1200 stranica je svasta istrpelo. nisam dovoljno dokon da potrazim komentare nekih pomracenih umova koji su sugerisali kako u budućnosti treba i srusiti sve to. Mozda se i vi toga secate. i tako dalje...
 
Naravno da treba srušiti.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610989#p610989:12tv5ngt je napisao(la):
dejjan » Sub Mar 23, 2019 8:50 pm[/url]":12tv5ngt]Naravno da treba srušiti.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Naravo da ne treba srusiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610898#p610898:151wufxz je napisao(la):
zexland » Sat Mar 23, 2019 11:08 am[/url]":151wufxz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610619#p610619:151wufxz je napisao(la):
tzoran1 » 22 Mar 2019 01:14 am[/url]":151wufxz]Najbolje da na tim sipovima postave kaskade i puste preko njih onu silnu vodu sto je ispumpavaju iz SA. Em se resili vode em dobili kaskadnu fontanu.. :
.
.
file.php

Genijalna ideja ! :sesir: :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611005#p611005:2q9g1sfx je napisao(la):
tzoran1 » Sat Mar 23, 2019 10:53 pm[/url]":2q9g1sfx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610898#p610898:2q9g1sfx je napisao(la):
zexland » Sat Mar 23, 2019 11:08 am[/url]":2q9g1sfx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610619#p610619:2q9g1sfx je napisao(la):
tzoran1 » 22 Mar 2019 01:14 am[/url]":2q9g1sfx]Najbolje da na tim sipovima postave kaskade i puste preko njih onu silnu vodu sto je ispumpavaju iz SA. Em se resili vode em dobili kaskadnu fontanu.. :
.
.
file.php

Genijalna ideja ! :sesir: :vops:
file.php
Može i ovako nesto(prečišćivač vode obavezan :wink: ,ovo je planirano u Njujorku :)
 
Kako nema opšte dobiti ?
Pa, dovoljno je da čitam kukanje, " analize" i lupetanja na 1258 stranica. A u međuvremenu, niče zgrada za zgradom, ulica za ulicom.
Žuč preliva !
A najviše volim stručnjake koji su provalili kako i odakle ide finansiranje ovog projekta.
Koliko lupetanja , a sa kolikom sigurnošću , bez blama, izlivaju ovde, pa to je neiscrpni izvor zabave.
Opšta dobit, tvrdim !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610928#p610928:2xohebg0 je napisao(la):
milos.tro » Sub Mar 23, 2019 4:41 pm[/url]":2xohebg0]Današnje fotke:
file.php
Šta se ovde ruši?
 
Stambene zgrade nikako ne mogu biti opšta dobit i projekat od nacionalnog interesa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611053#p611053:3fh0pna4 je napisao(la):
creme-nadlle » 24 Mar 2019 12:57 am[/url]":3fh0pna4]Kako nema opšte dobiti ?
Pa, dovoljno je da čitam kukanje, " analize" i lupetanja na 1258 stranica. A u međuvremenu, niče zgrada za zgradom, ulica za ulicom.
Žuč preliva !
A najviše volim stručnjake koji su provalili kako i odakle ide finansiranje ovog projekta.
Koliko lupetanja , a sa kolikom sigurnošću , bez blama, izlivaju ovde, pa to je neiscrpni izvor zabave.
Opšta dobit, tvrdim !

Obrazlozi nam lepo zasto mislis da je BNV projekat opste dobro umesto sto vredjas druge ljude na forumu.
 
Vrh