Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=h0QHbW-qXSg[/youtube]
 
@Astro kolega, samo se zezam, jerbo niko ne zna jel je sunce il je mesečina u ovom brlogu. Ako uopšte bude, biće neka skarabudževina, podzemna ili nadzemna. :)

Edit: štaviše, pre sam da bude podzemna akvarijumskog tipa, da se iskoristi taj višak vode, da iza debelog stakla plivaju savski somovi kapitalci, da fura memla kroz erkondišn i da mirišu jahte Bore Đorđevića. Nešto nesvakidašnje!
 
Nema gore mesta, to je ogromna skalamerija kad je iznad, srušilo bi ceo "imidž". Onako najbanalnije gledano.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518407#p518407:35cbs8xm je napisao(la):
Mr.Awesome » Сре Феб 21, 2018 12:45 am[/url]":35cbs8xm]Naleteh na ovo... Asfaltiranje bulevara
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 9McFBOzcrw
Тротоар У Херцеговачкој је шири него шеталиште уз реку. Стварно направише фаталну грешку са тим шеталиштем. :bash:
 
Ovde dva kamiona ne mogu da se mimođu. Dva automobila mogu, mada izgleda tesno. Možda je u pitanju samo optička varka pošto u planu piše da je kolovoz širok 6 metara. Drago mi je da su trotoari ovde širi, ali ovo zbog nečega više liči na jednosmernu ulica. Pretpostavljam da ipak nije tako.

Pogledajte prilog 1
 
Dragoljub Bakić o Beogradu na vodi, sa uzgrednim osvrtima na pacove, zmije, veštice, akrepe, Beogradske izbore, problemu sa kulom u BNVu, spominje da odgovorni projektanti nisu hteli da stavi svoj potpis na njen projekt, da su Amerikanci pobegli, pita za planove infrastrukture, za sinhoni plan, zatim o nerešivom problemu saobraćaja, metrou, železnici, o problemu sa mostom, političarima opozicije, o finansiranju BNV-a koje je potpuno prešlo u ilegalu, o refendumu za rušenje Beograda na vodi, predviđa da će grad ostati bez vode ...

Dragoljub Bakić: Raspisati referendum za rušenje Beograda na vodi
https://www.danas.rs/politika/dragoljub ... a-na-vodi/

– Kažem vam, građani Beograda će ga ili srušiti ili ostaviti kao turističku atrakciju i tužni spomenik jednoj bahatoj demonstraciji moći. Ali, ne ruše ga 23 liste na izborima, da se razumemo, pacovi će da se vrate sami, kada budu otišli ljudi. To je moja realna prognoza. Ako nemate kanalizaciju, nemate je, onda imate septičke jame, a to bi navodno trebalo da budu pametne zgrade, na čipove i daljince…
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518991#p518991:1p3r9gkz je napisao(la):
Zuma » 22 Feb 2018 10:12 pm[/url]":1p3r9gkz]

Dragoljub Bakić: Raspisati referendum za rušenje Beograda na vodi
https://www.danas.rs/politika/dragoljub ... a-na-vodi/

– Kažem vam, građani Beograda će ga ili srušiti ili ostaviti kao turističku atrakciju i tužni spomenik jednoj bahatoj demonstraciji moći. Ali, ne ruše ga 23 liste na izborima, da se razumemo, pacovi će da se vrate sami, kada budu otišli ljudi. To je moja realna prognoza. Ako nemate kanalizaciju, nemate je, onda imate septičke jame, a to bi navodno trebalo da budu pametne zgrade, na čipove i daljince…
Zuma navikao sam na veci stepen ozbiljnosti od tebe. Kakav referendum covece nije valjda da se i ti primas na tako nesto? "referendum za rusenje beograda na vodi", ponovi to jos nekoliko puta da cujes sam sebe.
Ne sumnjam uopste u to da je taj Bakic velčiki strucnjak, arhitekta i urbanista ali covek je ostao da zivi u proslom veku gde su takve izjave imale nekog smisla i realnu tezinu i nazalost evo vidim zalutao u danasnjoj politici pa prolupao. Ko bre da raspise taj referendum? Vucic, na celu koalicije koja ce posle izbora i dalje biti vlast i jos vise drmati gradom? :lol: i da nebude, kakav crni referendum, Vucic i Arapi su mala deca izasla iz obdanista pa ce im referendum Dragoljuba Bakica upropastiti posao vredan milione(ili milijarde)? Zuma mani se corava posla jer nista nemoze da zaustavi dalju gradnju ovog projekta, a o referendumu Dragoljuba Bakica i sl. besmislicama da ne trosim vise reci, tako da se netreba zanositi oko toga vec treba koliko se moze uticati da se projekat bar ispuni kvalitetnom arhitekturom i infrastrukturnim resenjima. To je jedini prostor gde ima koliko toliko mogucnosti za neki uticaj i tu je kraj price.
 
Svidja mi se preparcelizacija blokova Novog Beograda kako bi se unificirala urbana matrica sa blokovima starog grada.
 
Preneo sam link na Bakićev intervju zato što u njemu ima par nama nepoznatih informacija, pa je već i samo zbog toga to neophodno uraditi, zato što govori u ime AAS i zašto što je u pitanju jedan od retkih autoriteta u struci koji se uopšte usuđuje da javno govori o BNV-u. Nisam komentarisao ništa što je rekao. To možete i sami. Ako je to baš neophodno i sa moje strane, mogu samo reći da pretpostavljam da zbog predstojećih izbora oseća potrebu da malo slikovitije, jednostavnije i bitno jače izrazi svoje protivljenje BNV-u, tako da ga pre svega razumeju oni koji su izvan struke. Pa tako treba i tumačiti ono što kaže. Ako je za utehu i ravnotežu, obećavam da ću odmah preneti i link na intervju prvog poznatog arhitekte koji bude javno branio BNV :)
 
@Вожд, imaš aplikacije za mobilne koje automatski ispravljaju slike tako da izgleda kao da su papiri skenirani na pravom skeneru. Na iOSu to može ugrađeni Notes, siguran sam da postoji tako nešto i za Android. Kad se već trudiš da nam uvećaš svima ugođaj :)
 
ja licno ne gajim iluzije, nikakvog rusenja izgradjenog niti zapocetog nece biti, najvise sto moze da se postigne je stopiranje projekta i dalja izgradnja po sumanutom planu.

ono sto ne bi smelo da izostane je krivicna odgovornost za sve koji su ovo omogucili i sprovodili
 
Rušenja sigurno neće biti, ali će verovatno biti par zgrada, tržni centar i možda neki temelji koji će stajati dugo, dugo.

Neka barem urade infrastrukturu (to će valjda sigurno završiti), a ovi što se usele će ili živeti na gradilištu narednih 30 godina, ili u tišini na čistini.
 
Niti ce biti stopiran a o nekakvim krivicnim odgovornostima da uopste ne pricam. Svako ko zapocne ovakav mega projekat ako ima gram mozga sebe ce pravno i na svaki drugi nacin da obezbedi a tu mi niko nedeluje da je siso vesla ili paso travu do juce pocev od Vucica pa sve do Alabara. Zato prestanite da se samoobmanjujete nekim stvarima koje se nece desiti.

Jedino sto bi moglo nekad da se desi je krivicna odgovornost za ono fantomsko rusenje u Hercegovackoj ili cirkus sa nestrucnim radovima na promenadi i tu je kraj price.
 
@nikolas27
Да, како да не, Дојче веле су на овим просторима са неупитним дигнитетом. :roll: Видим у целом том писанију и њих и Süddeutschezeitung највише опседа како да зауставе багере и остале грађевинске машине у Београду, а кад су овде послати бомбардери онда су навијали да те машине што темељније обаве посао :evil: И сад их опет занима може ли се како то некако срушити... :blah: Воли Шваба да руши по Србији то му је душевна храна, а увек нађе и домаће сараднике, свака част ништа се није променило... :notok:
 
Vrh