Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Канда им је и оно шљунка и камена што су насули у рупу опет потонуло. :vops:
 
Jbt, ne vezano za to sto mi se veci deo price vezano za BnV ne dopada i sto izbegavam da postujem na ovoj temi jer sam vec dovoljno puta okarakterisan kao "neprijatelj napretka, progresa"...
Ali, ko ovde koga zaje*******ava?
Kakvi debili projektuju i rade ovu obaloutvrdu?

Jer i laik moze da vidi da su kretanja vode kroz tlo ogromna, na osnovu broja pumpi koje danonocno rade.
I onda na takvom tlu "neko" dodje, naspe malo sljunka kao tampon pa saluje i lije betonsku stopu???
Izvinite, ali to je tako amaterski da je prosto neverovatno.
Sve i da je stopa za metalnu ugradu, tako bez ukopavanja, fundiranja to bi se slegalo i pucalo, krivilo, a ne tu gde em reka zahvaljujuci krivini korita ispira, em su podzemne vode vrlo prisutne!
Jel se iko skolovao, ili makar radio ista slicno od ovih genija koji ovako misle da naprave 'stabilnu obaloutvrdu' ili smo zaista dosli do tog stadijuma nezainteresovanosti i korupcije da nam se pred ocima (i kamerama) krade lova za uzaludne i lose radove???

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477928#p477928:28ie8zyq je napisao(la):
Delija » Fri Sep 15, 2017 2:30 pm[/url]":28ie8zyq]Канда им је и оно шљунка и камена што су насули у рупу опет потонуло. :vops:

Pretpostavljam da je to najbitnija stvar koja se deslia tebi ovog sata, dana, nedelje, meseca, godine i tvog citavog zivota! :wink:
 
Nestao je deo odvaljene nožice koji je visio u rupi. Iako je ona bila prelomljena, ipak se provizorno držala na betonskom gvožđu. Ne zna se koliki je njen deo tako visio. Svih tridesetak metara (nije jasno vidljivo koliko je armature ostalo celo) ili neko manje parče. U svakom slučaju toga više nema. Ili se odvalio i konačno propao, ili su ga oni isekli, mada nije jasno da li je u tom slučaju zatim pao u rupi, ili je prethodno izbušen i nekim ankerima osiguran od klizanja, pa zatim isečen i izvađen.

Ovako je prelom izgledao ranije.

file.php

Pogledajte prilog 2
A ovako izgleda ovih dana.

Pogledajte prilog 1
 
Нема трагова сечења арматуре у стопи. Да је сечена неки патрљак арматуре би сигурно био видљив, тако да - Остатак стопе је отишао у рупу без дна.

"Рупа на води" :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476985#p476985:2iylda8g je napisao(la):
dragan » 11 Sep 2017 06:28 pm[/url]":2iylda8g]Za nastavak radova na urušenom delu obaloutvrde se čeka 'Projekat sanacije' !?
Izgleda da im nije bio dovoljan projekat po kojem su izgradili tu obaloutvrdu.
Zuma":2iylda8g je napisao(la):
... U svakom slučaju toga više nema. Ili se odvalio i konačno propao, ili su ga oni isekli, ..
Ako zanemarimo mogućnost da je u pitanju krađa, verovatno se taj deo surduknuo u rupu.

Trebalo bi obavestiti projektante za sanaciju da je rupa još uvek 'živa', tj. vrlo aktivna.
 
Poruka za gospodu iz BW i ostalih preduzeća angažovanih na ovom projektu:

Pogledajte prilog 1
Četiri ovakve imbecilne kocke stoje nasred ionako tesne pešačko-biciklističke staze na potezu od Dve kule do Gazele.


Prvo, kad postavljate ovakva genijalna rešenja, jel razmišljate o bezbednosti i praktičnosti ili samo posadite barijere kako vam se digne u tom momentu? Jel vi u 2017. godini stvarno nemate manje a praktičnije barijere pa da morate da sadite oštre i niske betonske kocketine za zaustavljanje Abrams tenkova koje samo čekaju da osakate nekog?

Drugo, za koj andrak vam trebaju čak četiri takve kocketine, na deonici od svega 800 metara, sa svega dva ulaza? Ogradili ste sve na tom delu a prostor između staze i Savske liči na mesečevu površinu, tako da ni tenk više ne bi mogao da vam uđe na prilaz. I opet onda čemu kocketine, i to čak četiri komada?

Treće, za koj andrak na ulazu ispod Gazele imate 1) i rampu 2) i čuvara 3) i kocketinu, dok vam je ulaz iz pravca SSM potpuno otvoren i neobezbeđen? Ako imate čuvara ispod Gazele, koji će vam onda i kocketine i rampa koja ne da biciklistima da prođu?
smiley1.gif


Četvrto, pohvalno je što ste se nakon više godina rovarenja i gušenja u prašini setili da asfaltirate taj prilaz od Dve kule do Gazele, kojim inače prolaze teški građevinski kamioni s heavy-duty gumama... Jako lepo. Siguran sam da vozačima u tim MANovima i Scanijama to puno znači. Al jel ste razmišljali možda da nabacite jedan kršteni sloj asfalta i na tu nesrećnu biciklističko-pešačku stazu, koja sve više podseća na Mesečevu površinu?
smiley1.gif


A ako nemate u planu da je asfaltirate, jel možete nekad da je bar operete? Pošto vidim da redovno perete taj prilaz po kome tutnje teški kamioni, ali kad se radi o stazi po kojoj se kotrljaju osetljivi menjači i mehanika, i pešaci u papučama, nekako kao da vas zabole. Još vam taman dobro dođe da na nju izgurate svu prljavštinu i otpad kad perete prilaz. Pa vas pitam, ako ne možete da uradite 800 metara asfalta, jel možete bar da udarite malo više po tom šmrku, tako da prljavština, prašinčina i otpad ne ostanu baš na stazi, nego da odu malo dalje, van nje? Ako su vam problem pare, recite pa da organizujemo akciju prikupljanja sredstava, da vam kupimo jednu dodatnu cisternu da operete još ta dodatna dva metra asfalta.
smiley1.gif


I za kraj, hvala vam što ste odvojili dragoceno vreme da pročitate ovu moju poruku. Znam koliko ste svi tamo vredni i predani poslu tako da izuzetno cenim vašu dobru volju. Štaviše, nisam ni hteo da vas uznemiravam. Nego pošto gledam ovaj pičvajz dobrih godinu dana, prosto sam morao da podelim sa vama svoje misli i utiske. Elem, što se mene tiče, radite šta god oćete s tim nesrećnim zemljištem. Samo molim vas, lepo vas molim...
sjašite više sa biciklističke staze. Hvala.
smiley1.gif
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477928#p477928:15xjt2a3 je napisao(la):
Delija » 15 Sep 2017 02:30 pm[/url]":15xjt2a3]Канда им је и оно шљунка и камена што су насули у рупу опет потонуло. :vops:

Onda bi napravio dodatnu rupu u dzepu svih nas poreskih obveznika.
 
@Bender Rodriguez eeeee, pa zar ti ne znaš da je cilja Sekretarijata za saobraćaj da se biciklisti uspore jer misle na našu bezbednost... :bash:

Prilagodi brzinu uslovima puta i nema problema :bash: :bash:

Zanimljivo je da ta obilaznica ima istoriju postavljanja glupih barijera. Naime, prvo su postavljene žute ograde, ali na pogrešan način. :bash:



Onda je postavljena jedna betonska kocka. :bash:

Na kraju su postavili još 3 iste takve. :bash: :bash: :bash:

Kod prve čak postoji i odvaljen asfalt metar pre kocke. :bash:

I sve to na najfrekventnijoj bici stazi u gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478208#p478208:3nyt62g8 je napisao(la):
spatiotecte » 16 Sep 2017 08:55 pm[/url]":3nyt62g8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477928#p477928:3nyt62g8 je napisao(la):
Delija » 15 Sep 2017 02:30 pm[/url]":3nyt62g8]Канда им је и оно шљунка и камена што су насули у рупу опет потонуло. :vops:

Onda bi napravio dodatnu rupu u dzepu svih nas poreskih obveznika.
Pa kako bre?! Zar ovo nije privatna investicija arapa u iznosu od. 3 milijarde evra?!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478043#p478043:2n8y5f8p je napisao(la):
Delija » 16 Sep 2017 12:36 am[/url]":2n8y5f8p]Нема трагова сечења арматуре у стопи. Да је сечена неки патрљак арматуре би сигурно био видљив, тако да - Остатак стопе је отишао у рупу без дна.

"Рупа на води" :vops:

Rupa vaskrse,
Vaistinu vaskrse.

Prions.gif~c200
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478220#p478220:1o25bzv2 je napisao(la):
Delija » 16 Sep 2017 10:37 pm[/url]":1o25bzv2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478208#p478208:1o25bzv2 je napisao(la):
spatiotecte » 16 Sep 2017 08:55 pm[/url]":1o25bzv2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477928#p477928:1o25bzv2 je napisao(la):
Delija » 15 Sep 2017 02:30 pm[/url]":1o25bzv2]Канда им је и оно шљунка и камена што су насули у рупу опет потонуло. :vops:

Onda bi napravio dodatnu rupu u dzepu svih nas poreskih obveznika.
Pa kako bre?! Zar ovo nije privatna investicija arapa u iznosu od. 3 milijarde evra?!

Pa nije, jedan deo investicije pripada drzavi, tj tebi, meni i svima ovde.
Tako da sve sto treba duplo da se radi, tj doradi, cemo placati mi gradjani koji se ne pitamo za izlged ovog projekta.
Ne vidim poentu da se prizeljkuje sto veca steta jer na kraju krajeva, voleo ti ili ne BnV, stetu ti placas kao poreski obveznik hteo ti to ili ne.
 
Јеси ли ти примарно архитекта или рачуновођа? Шта ти мислиш о пројекту БнВ? Сматраш ли да он не доноси естетску, функционалну... финансијску штету?

Изјасни се ко мушко, реци: "Ја то подржавам, јер мислим да је - због тога и тога - то добар пројекат за нас". Заузми став и објасни га, а не изокола, све као "па, не знам баш..." То важи за све.
 
@pantograf
Moj stav je izuzetno jasan, ali ti ne zelis da ga razumes zato sto se vodis logikom ili si za ili si protiv. E pa zao mi je, ja ne razmisljam tako, ja sam uvek rekao ono sto smatram da nije dobro u projektu, isto tako sam i pohvalio ono sto jeste.
I zasto ta potreba iskljucivosti da setrazi od nekog da se izjasni da je za ili protiv?
Da bi posle mogao da me nazivas botom ako kazem da ga podrzavam, ili da mi kazes naprotiv, to care sad si i ti deo nase druzine, ako se izjasnim da sam protiv?

Elem,
Problem BnV nije politicke prirode, zapravo snaga kojom drzava gura BnV je prosto impresivna za okvire i sredinu kao sto je Beograd, a i uopste Srbija.
Pravi problem je ovde arhitektura i urbanizam i nacin na koji se sprovodi njegova izgradnja.
Dakle strategija politicara da povere projektni zadatak stranim arhitektonskim biroima se nazalost pokazala kao jako pogubna iz razloga sto ne postoji povezanost objekata jer su oni projektovani u raznim zemljama od strane raznih arhitekata bez medjusobne konsultacije.

To je kao kad bi poverili Milanchetu, Deliji, Zexlandu, Jugu, Stf-u, Gioranu Angelu, i meni svakom po jednu parcelu i da je svako od nas u svom cosku projektovao neku zgradu za BnV.
Dobili bi isti rezultat, ne bi se nista uklopilo, sve bi bilo razlicito, i celokupna slika onog sto bi radili bi bila jedan veliki haoticni patchwork, ma koliko mi uradili dobre projekte pojedinacno.

Druga stvar, mi ne znamo ni ko je projektovao BW Vistu ili BW residence u tim stranim biroima, mozda su to dali nekim studentima na praksi da rade, mi to ne znamo naravno, ali je prosto neverovatan (ne) kvalitet arhitektonskog resenja ta 2 objekta.
Zasto to pricam? Zato sto sam ja, eto kao student radio studije izvodljivosti poslovnih zgrada vredne preko 10 miliona evra za velike francuske kompanije a da ti ljudi nisu imali pojima da to radi tamo neki student na praksi a ne glavni arhitekta, vlasnik tog biroa.

Da je arhitektura BnV kvalitetna i izvanredna ja bi dao punu podrsku ovom projektu ovako mogu samo da se ponadam da ce da ga poboljsaju vremenom znajuci da su jedan deo povrsine vec spucali srednje mediokritetnom arhitekturom.
 
nece oni nista poboljsati jer ne moraju. Zaradice brda para i ovako i onako, na medijima ce to predstaviti kao cudo nevidjeno u regionu i zasto bi ulozili u bilo kakve skuplje objekte?!? ideja da ce oni uraditi nesto, bilo sta na stetu svoje "rachunice" je krajnje naivna jer se ignorishu prirode ljudi koji stoje iza njega, ljudi u ovoj vlasti i dosadasnja istorija ovog projekta koji je nastao u noci kada je suspendovan zakon i prava ljudi.
 
Nije potrebno da urade nesto skupo da bi to bilo lepo, isto tako moze da se ulupa brdo para u neki objekat koji ce na kraju biti ruzan.

Za kvalitetan projekat je prevashodno potreban tim kreativnih i talentovanih arhitekata koji ce ponuditi estetski i funkcionalno prihvatljivo resenje.
Mi jednostavno za ovaj projekat trenutno nemamo konje za trku, zato BnV i ne daje ocekivane rezultate.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478237#p478237:3fpmg4tl je napisao(la):
spatiotecte » 17 Sep 2017 12:41 am[/url]":3fpmg4tl].. Pravi problem je ovde arhitektura i urbanizam i nacin na koji se sprovodi njegova izgradnja...
:kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478241#p478241:fxst7sly je napisao(la):
spatiotecte » Sun Sep 17, 2017 12:13 am[/url]":fxst7sly]
Za kvalitetan projekat je prevashodno potreban tim kreativnih i talentovanih arhitekata koji ce ponuditi estetski i funkcionalno prihvatljivo resenje.
Mi jednostavno za ovaj projekat trenutno nemamo konje za trku, zato BnV i ne daje ocekivane rezultate.

U projektu BNV se ne mozemo nadati ni kvalitetnoj arhitekturi ni kvalitetnom urbanizmu. Jedino sto mozemo ocekivati je kvalitetna propaganda jer je jedini cilj ovog projekta izgraditi kvadrate i prodati ih klijenteli kojoj ni arhitetkura ni urbanizam nisu bitni. Zato je sve ovo ovako kako je. Zalosno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478241#p478241:27hdg4n3 je napisao(la):
spatiotecte » 17 Sep 2017 12:13 am[/url]":27hdg4n3]Nije potrebno da urade nesto skupo da bi to bilo lepo, isto tako moze da se ulupa brdo para u neki objekat koji ce na kraju biti ruzan.

Za kvalitetan projekat je prevashodno potreban tim kreativnih i talentovanih arhitekata koji ce ponuditi estetski i funkcionalno prihvatljivo resenje.
Mi jednostavno za ovaj projekat trenutno nemamo konje za trku, zato BnV i ne daje ocekivane rezultate.

ovo bi bilo tachno samo u svetu, odnosno drzavi, gde arhitekta kaze " E ovako ce tvoj projekat da izgleda" a investitor kaze "Ok, slazem se", sto ne moze biti dalje od prakse. Uostalom ovo sto ti vidish u BNV nisu radili lokalci nego stranci tako da ispada da ceo svet ne zna da napravi nesto lepo u BNV, sto je nemoguce.
 
Ja mislim da investitor uvek gleda da izvuce maksimalnu zaradu iz projekta i da to nema preterane veze ni sa ovom vladom ni sa ovom drzavom, nego da je takva situacija svuda u svetu. Stim sto mislim da ako neko planira da prodaje najskuplje kvadrate na najekskluzivnijoj lokaciji u Beogradu sigurno nece praviti socijalne blokove zgrada.
 
da, ali u razvijenijim trzistima investitor ima i motiv da ulozi i u arhitektonsko-estetsku vrednost objekta jer u moru konkurencije to njegovom objektu daje prestiz i dodatnu vrednost koja traje i cuva cenu njegovom kvadratu, pogotovo ako samo izdaje kvadrate. Pogledaj samo objekte koji se grade na petoj aveniji ili Park Aveniji u Njujorku. Takodje postoje nesti sto se zove urbanisticki zavod koji ima viziju potrebnog kvaliteta, koji zadovoljava ne samo trenutne zahteve nego ce biti dovoljan i kroz 20, 50 godina. mi to nemamo.
a ova pricha sa investitorom i maksimalnom zaradom je ok, ali samo iz daljine. sta bi ti rekao da kupish stan u objektu koji krene da se raspada posle 5 godina a zvuchnu izolaciju nikada nije imao kako treba, sto je slucaj u 90% objekata ovde
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478295#p478295:16in2rlt je napisao(la):
Rick Sanchez » 17 Sep 2017 12:22 pm[/url]":16in2rlt]Stim sto mislim da ako neko planira da prodaje najskuplje kvadrate na najekskluzivnijoj lokaciji u Beogradu sigurno nece praviti socijalne blokove zgrada.

Istina, zato je jako cudno da se gradi BW Vista/BW Park jer je to ni manje ni vise nego socijalni soliter po svom obliku i rasporedu u prostoru.
 
Vrh