Šta je novo?

Savamala

SdbWMsl.jpg
 
Da li je realno da gradonacelnik na eksplicitno pitanje ko je vlasnik - zakupac lokola ne sme da odgovori ? o.O
 
Homer Jay":tb7tufqz je napisao(la):
Beavere, žao mi je zbog tvog pradede, i izvinjavam ti se zbog upotrebe termina "nacoš". Ali, je*** mu miša, ne možeš napisati: "Миксер хаус - хрватска кулуролошка агентура у Србији", i da očekuješ da će tako nešto ostati bez odgovora.

Ne želim dalje da trujem temu o jednom od najlepših beogradskih kvartova, pričom o politici, ali nadam se da smo iz ovog "peckanja" na forumu i ti i ja naučili ponešto. Nije u redu tek tako nekoga etiketirati kao "nacoša", ali nije u redu i tek tako etiketirati celu grupu ljudi kao strane agente. Jer svako se upiranje prstom i proglašavanjem za izdajnike, druže Beavere, u ovoj zemlji krvavo zavšavalo. A meni je krvi, a verujem i vama, da prostite, pun k*****.

Tako da obećavam da neću padati u vatru, i da ću voditi računa o tome šta pišem, ali ne mogu da obećam da ću mirno prećutati provokacije. Uvek i zauvek biću na braniku otvorenog, slobodnog i kosmopolitskog Beograda.

Sve najbolje :sesir:

У реду је. И поред дубоког неслагања са генералном идејом из Твог прилога, као и сваким појединачним ставом, добро је да смо се вратили цивилизованом односу.

И ја излазим из полемике уз цитат из књиге "Живот слика" професора Станислава Живковића, четврто допуњено издање, Београд 2013, Радионица душе и Интерпринт, страна 16.
"По завршетку студија историје уметности месецима нисам могао да нађем запослење. Ипак, октобра 1958. године ... стигао сам до Културног центра Београда, нове институције формиране да парира пропаганди страних културних центара ...".
 
Moje parče Savamale

Autor: B.R.



Trougaona javna površina između Geozavoda, Karađorđeve ulice i Mikser Hausa godinama se koristila kao "javni toalet", prostor za izvođenje pasa i ponekad za različita kulturna dešavanja. Kako bi ovaj prostor dobio lepši izgled i bio u funkciji građana i onih koji žive tu tim Škole urbanih praksi (Gradska Gerila) i udruženje Mikser organizuje radionicu "Moje parče Savamale".

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beog ... _id=306165
 
PAPRENI MALER: Grafiteri šarali Savamalu i napravili grešku koja je mogla skupo da ih košta Video
24sata | 15. 09. 2015. - 16:26h | Foto: Đ. Kojadinović | Komentara: 3

Velija i Amos su umetnici iz Švajcarske i Slovenije, koji su pre samo dva dana u Savamali napravili performans za pamćenje, tako što su uz pomoć svojih prijatelja iscrtali mural "Let's save the Whales International".

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/590887 ... a-ih-kosta
 
cuj umjetnici. jesu li oni imali dozvolu da brljaju po zidu? svako sebe danas naziva umjetnikom.
 
Гага":cxw1a0at je napisao(la):
Хм, јел то овај ауди паркиран на инвалидском месту ?


Aко јесте, нису требали чистити боју.

RioBL":cxw1a0at je napisao(la):
cuj umjetnici. jesu li oni imali dozvolu da brljaju po zidu? svako sebe danas naziva umjetnikom.

Сумњам да би без дозволе добили корпу Електродистрибуције. А боље да се питање постави газди зграде који је држи у очајном стању.
 
Transevropa festival od 1. do 5. oktobra u KC "Grad"
Tanjug | 27. 09. 2015. - 13:07h | Foto: P.Marković | Komentara: 0

U Kulturnom centru "Grad" od 1. do 5. oktobra biće održan međunarodni Transevropa festival "Beyond the Fragments".

Ideja organizatora je da se tokom ta četiri dana, nizom panel diskusija, umetničkih i drugih pratećih programa napravi presek i kritički osvrt na trenutne političke i društvene paradigme u kontekstu savremenog evropskog diskursa.


Kroz četiri tematske celine: Nove političke forme i pokreti, Alternativna ekonomija, Zajednička dobra, Migracije i mobilnost, internacionalna selekcija učesnika će, različitim programskim formama, pokrenuti dijalog o dominatnim problemima sa kojima su Evropa i svet danas suočeni i mogućim alternativama.


Festival će, prvi put od kako postoji, ove godine biti održan samo u jednom gradu.


Odluku da se promeni dosadašnja praksa jednodnevnih istovremenih događaja u nekoliko gradova u Evropi doneli su inicijatori ove ideje - krovna organizacija Evropske alternative, koja predstavlja mrežu partnera čije je delovanje usmereno na promociju demokratije, jednakosti i prevazilaženje nacionalnih granica.

Blic

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/593767 ... -u-KC-Grad
 
Centar zbivanja se polako seli na tu stranu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A Savamala se prepušta Investitoru Spasiocu da je defnitivno uništi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430387#p430387:1zccuydg je napisao(la):
stanislaw » 27 Јан 2017 10:16 am[/url]":1zccuydg]A Savamala se prepušta Investitoru Spasiocu da je defnitivno uništi.
Заправо, поента таквих фестивала и јесте у томе као крајњем циљу. Миксер је фестивал који је из политичких разлога пресељен у Савамалу, и из истих политичких разлога, када је испунио задатак - сели се даље.
 
Savamala mu i došla glave a migranti ga dokosurili...
Primarni uticaj X-politike na mikser, ga debelo diskreditovao na svim poljima
šteta..... lepo je počeo
a doveden do besmisla
te jedina dobra stvar koja moze da ga sada zadesi je umesto sporog bar brzo gašenje.... šmrc... :(
 
Ono kad se kompletni ..... pohvali ženi!
Marija Mali: Siniša mi se pohvalio da je organizovao rušenje u Savamali
Dan nakon bespravnog rušenja objekata u Hercegovačkoj ulici, Siniša Mali se pohvalio da je učestvovao u tome, kaže za KRIK Marija Mali. Objasnio je, kako ona tvrdi, da je morao da otkloni smetnje izgradnji projekta „Beograda na vodi“.

„Ja sam u to vreme bila u Crnoj Gori sa decom koja su bila na raspustu. Izbori su bili 24. aprila, on je odmah sutradan došao avionom. Ispričao je to kao najobičniji događaj. ’Imao sam problem, neki nisu hteli da se isele. Organizovao sam akciju raščišćavanja. Došli ljudi u sred noći, malo tamo nešto polupali. Ništa strašno nisam uradio.’ To su bile, po njegovim rečima, neke barakice tamo, kolibice“, ispričala je Marija Mali za KRIK.

U tom trenutku, kako je navela, nije se očekivalo da će slučaj „kao bomba“ odjeknuti u medijima.

„Uopšte se nije pretpostavilo da iko može da primeti da se rušilo. Valjda dok je trajala izborna euforija, dok se narod radovao pobedi premijera, taj događaj je trebalo da padne u senku. Siniša je imao zadatak da očisti taj prostor, jer je ispregovarao sa Arapima da tu izgradi ʼBeograd na vodiʼ.“

Marija Mali kaže da joj je Siniša rekao ime kompanije čijim se bagerima rušilo, ali taj detalj nije želela da iznese u javnost.
https://www.krik.rs/marija-mali-sinisa- ... -savamali/
 
Приметио сам да су стубове расвете у Карађорђевој префарбали у црно. Иначе што се тиче селидбе, криво ми је али мислим да ће се Савамала снаћи и без Миксера, док Доњем Дорћолу дефинитивно треба удахнути живот. Ако не грешим, ту негде у близини се планира и нова окретница тролејбуса?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433212#p433212:sjry2g9a je napisao(la):
Urke » Pon Feb 13, 2017 12:42 am[/url]":sjry2g9a]Ono kad se kompletni ..... pohvali ženi!
Marija Mali: Siniša mi se pohvalio da je organizovao rušenje u Savamali
Dan nakon bespravnog rušenja objekata u Hercegovačkoj ulici, Siniša Mali se pohvalio da je učestvovao u tome, kaže za KRIK Marija Mali. Objasnio je, kako ona tvrdi, da je morao da otkloni smetnje izgradnji projekta „Beograda na vodi“.

„Ja sam u to vreme bila u Crnoj Gori sa decom koja su bila na raspustu. Izbori su bili 24. aprila, on je odmah sutradan došao avionom. Ispričao je to kao najobičniji događaj. ’Imao sam problem, neki nisu hteli da se isele. Organizovao sam akciju raščišćavanja. Došli ljudi u sred noći, malo tamo nešto polupali. Ništa strašno nisam uradio.’ To su bile, po njegovim rečima, neke barakice tamo, kolibice“, ispričala je Marija Mali za KRIK.

U tom trenutku, kako je navela, nije se očekivalo da će slučaj „kao bomba“ odjeknuti u medijima.

„Uopšte se nije pretpostavilo da iko može da primeti da se rušilo. Valjda dok je trajala izborna euforija, dok se narod radovao pobedi premijera, taj događaj je trebalo da padne u senku. Siniša je imao zadatak da očisti taj prostor, jer je ispregovarao sa Arapima da tu izgradi ʼBeograd na vodiʼ.“

Marija Mali kaže da joj je Siniša rekao ime kompanije čijim se bagerima rušilo, ali taj detalj nije želela da iznese u javnost.
https://www.krik.rs/marija-mali-sinisa- ... -savamali/
Vucic kandidat za predsednika...Sinisa sve kriv, on pregovara sa Arapima :roll: on i rusi, Acike naseg nigde u toj prici, cist ko suza :roll:
 
naravno, koliko sutra informer objavljuje da ga je varala, verovatno je i prostitutka, mozda se drogira a ima i nekih psihickih problema skoro sigurno.
 
Vrh