Šta je novo?

Sava centar

Odavno je neko kačio na forumu da prave manju radnju na Bežanijskoj kosi, okolina Okova i Emezete.
 
Čudi me da ne počnu da šire restorane po gradovima. I hot-dogdžinice po ćoškovima. Plus manje samoposluge-ćuftare. Mogli bi monstrum od kompanije da postanu (a već su)...

Teško, pošto taj restoran sa šniclom od 300 dinara radi sa gubitkom, ali se to nadoknadi maržama na nameštaju. Samostalno nema računice da to postoji. Mada, kod nas obično veća gužva u toj kantini, nego u samoj robnoj kući.
 
Teško, pošto taj restoran sa šniclom od 300 dinara radi sa gubitkom, ali se to nadoknadi maržama na nameštaju. Samostalno nema računice da to postoji. Mada, kod nas obično veća gužva u toj kantini, nego u samoj robnoj kući.
Ne verujem da radi sa gubitkom, nisu mi mali računi tamo, a dabome, svi su bez vina. Ali jeste maksimalna sinergija njihov biznis model, to da.
 
Пошто сам „прозван“ за Икеју! ;)

Неке идеје постоје за ширење Икеје на ову страну. Оно што сви знамо је то, да је требало да се Икеја гради на Бежанијској коси на месту где је некада била Рода. Сада се ту гради велики дистрибутивни центар Меркатора.
За градњу друге Икеје, једна од идеја је то, да исто буде уз бивши ауто-пут у правцу града гледано од аеродрома Никола Тесла, негде између Аутокомерца и Расадника или да буде негде код Терминала.
Такође једна од идеја да буде на обилазници, односно између петље „Београд“ и петље „Сурчин“ (гледано у правцу Бубањ потока), а преко пута бензинске станице ОМВ.
Можда је ово и логичније!
 
Bila je prica i za distributivni centar rk brograd na bežaniji da će postat ikea kad su tek dolazili
 
A imamo li mi trziste za 5 njihovih rk i kupovnu moc jos uvjek je kuhinja povoljnija kod majstor mileta

Realno nemamo, u Hrvatskoj su otvorili 3 godine ranije i nisu otvorili novu rk pored one u Zg. Tamo su samo otvorili više dostavnih centara, imaju ih 10ak, dok kod nas trenutno ima samo u NS i Nišu. Tako da ne očekujte novi rk, prosto smo malo tržište a sa jednim rk i više dostavnih centara oni su pokrili celo tržište.
 
Imajući u vidu gužve kod nas u Ikei, i odsustvo istih u inostranstvu, rekao bih da se ne radi kupovnoj moći, već nepostojećoj konkurenciji. Jednostavno, neko će se iscimati do BGa jer nema drugi izbor, tako da ove baš briga da otvaraju još radnji.
 
A imamo li mi trziste za 5 njihovih rk i kupovnu moc jos uvjek je kuhinja povoljnija kod majstor mileta
Мислим да је реално отварање једне Икеа продавнице у Новом Саду и Нишу и можда још једне у Београду према Сурчину/Батајници. Остали градови у Србији су премали чак и да имају куповну моћ попут Суботице.
 
Otvoren Forma Ideale

IMG_6518.jpeg

IMG_6519.jpeg

IMG_6520.jpeg
 
Čija je nadležnost onda? Treba mi info od kad do kad radi i cene a nema nigde
 
Vrh