Šta je novo?

Sava centar

Statua vrv stavlje od onih koji su hteli da se dodvore pitanje dobro gdje je ista zavrsila
Zavrsila je ispred Muzeja Jugoslavije
1702374101480.jpeg
 
Jesi siguran da je to bas ta radjeno je vise odlivaka po istom kalupu
 
Mislim da previše žalite za starim izgledom.
Stari SC je baš dobro pregazilo vreme.
Odlično je bio napravljen i zato je dugo i trajao.
Ali kao i svakom objektu potrebno je češće unapređenje.
Otkad je napravljen pa do sad dosta toga se promenilo i zahtevi poslovnih ljudi su se promenili. prvenstveno mislim na internet.
Ovaj objekat je trenutno odličan za biznis, ali sam siguran da će za 10 godina morati da se uradi neko unapređenje kako bi i dalje bio aktuelan.
Jedino mislim da je na kraju sve nekako brzo završeno i da će zbog toga brzo početi da se javljaju problemi.
 
Stari Sava Centar,nije pregazilo vreme,nego nije bio održavan kako treba.
Uzgred,vidi li neko kako nam stoji Beobanka kursna lista?:D
skroz si u pravu za održavanje, ali taj naš problem sa održavanjem, ku*****, je problem sa skoro svim objektima.
most na Adi, Arena, Kalemegdan, Ada.
Mene bi najviše plašilo kada bi Srbija napravila nuklearku, siguran sam da bi nam to bio kraj!
 
Mi više nemamo ljude koji znaju šta to znači održavanje!
A i da imamo ne želimo da ih platimo.
 
Prošle nedelje sam tražio ponudu za iznajmljivanje sale za do 300 ljudi...nenormalnu su cenu dali. Još kažu mora moje ozvučenje?!? Čudi me da nemaju svoje.
 
Provereno imaju kompletan sistem u velikom broju sala (ne znam da li baš u svim). E sad, zašto ne uključuju i to u ponudu nego traže da doneseš svoje - to je već misterija. Možda nemaju još uvek svoje obučene ljude koji mogu da upravljaju instaliranim sistemima ili možda još uvek ti sistemi nisu kompletirani i zvanično predati Delti.
 
U istom kadru,Star Wars sulundari i Star Trek komandni pult.Zaista impresivno.

Interesantan je podatak da je Sava Centar otvoren tek dve godine nakon Pompidu Centra u Parizu, ikone high-tech stila u Arhitekturi i apsolutno revolucionarnog za to vreme. Enterijer Sava Centra je pratio taj trend i bio neverovatno moderan za to vreme. Kao takav bio je redak ako ne i jedini primerak ovog stila na našim prostorima. U rekonstrukciji je sve to nažalost zanemareno i pretvoreno u jedan generički kongresni prostor kakvih ima svugde.
 
Omladini rade nešto oko fontane
20231230_142348.jpg
ugradili ivicnjake koji nemaju veze sa nbg
20231230_142407.jpg

Narandžasta ograda ima trule nosace
20231230_142458.jpg

Ovde ograde bez visina skoro 2 m
20231230_142702.jpg

Ovde ko da je nešto palo iskrivilo ogradu
20231230_142553.jpg

Pista za auto trke
Pozitivno klupice i bandere nove
 
Interesantan je podatak da je Sava Centar otvoren tek dve godine nakon Pompidu Centra u Parizu, ikone high-tech stila u Arhitekturi i apsolutno revolucionarnog za to vreme. Enterijer Sava Centra je pratio taj trend i bio neverovatno moderan za to vreme. Kao takav bio je redak ako ne i jedini primerak ovog stila na našim prostorima. U rekonstrukciji je sve to nažalost zanemareno i pretvoreno u jedan generički kongresni prostor kakvih ima svugde.
Taj stil,nažalost nije donosio novac.Možda je to trebalo biti,za nešto puno avangardnije od kongresnog centra.
Sada moraš biti generički franšizovan,da bi ti objekat donosio novac,koga briga za stil.
 
Poslednja izmena:
Taj stil,nažalost nije donosio novac.
Malo banalizuješ sad. Poenta je u tome da je društvo stremilo nečemu i to težilo da pokaže na ovako reprezentativnim objektima. Zahvaljujući toj ambiciji smo bar na trenutak uhvatili korak sa svetom i stvorili nešto što je u širem kontekstu iole relevantno. Ne verujem da to možemo da kažemo za išta što smo stvorili u poslednjih 30 godina. Hoćemo li išta što sada gradimo biti vredno zaštite ili rekonstrukcije 2050 godine?
 
Архитектонски стил Сава центра (као и центра Бобур, односно Помпиду) не треба називати hi tech. Сава центар није био ништа више hi tech него ВМА грађена истих година, или Београђанка деценију раније. Оно по чему је Сава центар код нас јединствен је деконструктивизам, храброст и креативност да се структурни и инсталациони елементи зграде не сакривају у “утроби” објекта него да се истуре у први план и оспоље управо зарад постизања естетске функције. Отприлике, као да обучеш мајицу наопачке, а да она буде лепа не упркос томе што се виде шавови, него управо зато што се виде шавови.
 
Interesantan je podatak da je Sava Centar otvoren tek dve godine nakon Pompidu Centra u Parizu, ikone high-tech stila u Arhitekturi i apsolutno revolucionarnog za to vreme. Enterijer Sava Centra je pratio taj trend i bio neverovatno moderan za to vreme. Kao takav bio je redak ako ne i jedini primerak ovog stila na našim prostorima. U rekonstrukciji je sve to nažalost zanemareno i pretvoreno u jedan generički kongresni prostor kakvih ima svugde.
Možeš li malo konkretnije i opširnije od tim greškama u rekonstrukciji ?
 
"Kad smo već kod Novog Beograda "iskoči " mi jedna fotografija Sava centar i prostor na kome se danas nalazi blok 19a. i okolinaS.C tada bez velike dvorane, koja je izgrađena tokom 1978. godine. iz knjige Tajna Novog Beograda 2, Zorana Lj. Nikolića"

blok 19a 1978.jpeg
 
Vrh